logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
183 online
50 758 510

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
13 zadziwiających właściwości leczniczych oleju kokosowego

pionki

13 zadziwiających właściwości leczniczych oleju kokosowego

Wheat Grass 100% Organic This is Bio

Wheat Grass 100% Organic This is Bio

Jolka Możnym,

Czasami zastanawia mnie, jak mogłam kiedyś żyć bez trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli bez podstawowego tłuszczu zawartego w oleju kokosowym?

I tu nie chodzi o to, że poszukiwałam dobrych tłuszczów nasyconych. Nieee, bo żaden witarianin na 811 nie podnieca się tłuszczami, ale po prostu wybieram dla Możnych i dla siebie, najlepszą żywność.

Żywność musi nas leczyć.

Zaś olej kokosowy, to żywność, która uzdrawia

Coś tam się już kotłuje w temacie, ale nadal to jest pestka w porównaniu z tym na jakie owacje zasługuje olej kokosowy. Oczywiście surowy, czyli tłoczony na zimno i organiczny.

Podam dzisiaj 13 bardzo dziwnych powodów ( jest to tylko fragment), dla których olej kokosowy powinien znaleźć się w każdej kuchni, apteczce i łazience.

1
Spalanie tłuszczu
Pomimo tego, że może wyda Ci się to irracjonalne, właśnie ten tłuszcz nasycony przyspiesza utratę tłuszczu midsection (czyli tego najbardziej niebezpiecznego rodzaju, który siedzi pomiędzy narządami wewnętrznymi)).

Wyniki badań dowodzą, że zaledwie 2 łyżki stołowe dziennie, czyli 30 ml zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet jest w stanie zredukować tłuszcz z brzucha w ciągu 1 do 3 miesięcy. No nie wiem, nie wiem, ale skoro badacze tak twierdzą?

2
Poprawa funkcji poznawczej mózgu
Słynne badanie opublikowane w 2006 roku w czasopiśmie Neurobiology of Aging, wykazało, że podawanie trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli MCT (najbardziej obficie występujących w oleju kokosowym) dwudziestu pacjentom z chorobą Alzheimera, lub zaburzeniami poznawczymi, oraz pamięci zaowocowało wzrostem ketonów w ciele, oraz znaczną i wymierną poprawą w ciągu zaledwie 90 minut po zabiegu.

Do tego rzecz miała miejsce już po pojedynczej dawce w wysokości 40ml, czyli trochę ponad dwie i pół łyżki stołowej (sic!).

Nie po miesiącu?

Czy chociażby po tygodniu faszerowania się MCT? Do tego zaledwie jedna dawka oleju może spowodować niemal natychmiastową poprawę zdolności poznawczych u osób cierpiących na tak poważne upośledzenia tych funkcji, jak chorzy na Alzheimera?

A skądże to, jakże to, czemu tak gna?
A co to to, co to to, kto to tak pcha?

Wyjaśnienie znajduje się zarówno w indywidualnych potrzebach metabolizmu mózgu, jak i w konfiguracji samego MCT. W mózgu chorej osoby nie dzieje się najlepiej, brakuje paliwa, czyli mamy do czynienia z głodem glukozy z powodu insulinooporności i niewystarczającego metabolizmu (hipometabolizmu). W takim wypadku struktury i funkcje mózgu są zagrożone.

Ketony zapewniają bardzo potrzebne alternatywne dla glukozy, źródło paliwa dla mózgu, co skutkuje niemal natychmiastową poprawą funkcji poznawczych.

3
Eliminacja yyy … wszy
Robi się spray razem z anyżem. Olej kokosowy okazał się lepszy w tępieniu wszy od permetryny insektycydowej (0,43%)

4
Gojenie się ran
Olej kokosowy był używany do leczenia ran od niepamiętnych czasów.

Są trzy powody, dlaczego olej kokosowy się do tego świetnie nadaje:
Primo, ma zdolność do przyspieszania ponownej epitelializacji.
Secundo, poprawia antyoksydacyjne działanie enzymów.
Tertio, stymuluje mocniejsze sieciowanie kolagenu w naprawianej tkance.

Olej kokosowy działa również synergistycznie z tradycyjnymi zabiegami, takimi jak srebro sulphadizine, czyli sól srebrowa, przyspieszając gojenie się oparzeń, owrzodzeń i odleżyn.

5
Alternatywa dla NSAIDs, z ang. non-steroidal anti-inflammatory drugs, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Wykazano, że olej kokosowy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i redukujące gorączkę

6
Działanie przeciw wrzodowe
Co ciekawe, wykazano, że mleko kokosowe (zawiera składniki oleju kokosowego) jest tak samo skuteczne, jak konwencjonalny lek sukralfat z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), podawany, jako środek przeciw wrzodowy

7
Działanie przeciwgrzybicze
W 2004 roku przeprowadzono badanie na pięćdziesięciu dwóch izolatach Candidy, narażając je na działanie oleju kokosowego.

Stwierdzono, co zadziwiające, że najgorsza forma grzyba, Candida albicans miała najwyższą wrażliwość!

Badacze podsumowali: – olej kokosowy koniecznie powinien być stosowany przy leczeniu infekcji grzybiczych w związku z nowymi, opornymi gatunkami Candidy.

8
Booster teścia, sorki, oczywiście chodzi o wzmacniacz testosteronu
Olej kokosowy, co stwierdzono empirycznie na szczurach, zmniejsza stres oksydacyjny w jądrach, co prowadzi do znacznie wyższych poziomów testosteronu

9
Zmniejszanie obrzęku prostaty
Olej kokosowy co też udokumentowano powyższymi badaniami, zmniejsza wzrost prostaty u szczurów

10
Poprawa lipidów we krwi
Olej kokosowy konsekwentnie poprawia poziom „dobrego” HDL cholesterolu we krwi.

11
Poprawa wchłaniania rozpuszczalnych w tłuszczach składników odżywczych
Olej kokosowy został niedawno uznany za lepszy, niż dotychczasowy mistrz, olej z krokosza barwierskiego przy zwiększaniu absorpcji pomidorowych karotenoidów.

12
Zdrowe kości
Olej kokosowy zmniejsza stres oksydacyjny w kościach, co powoduje zapobieganie uszkodzenia konstrukcji w osteoporotycznych kościach. Przy czym uczulam, wszechobecna osteoporoza to mit tutaj — Wysoka gęstość koci, to więcej szkody niż pożytku?

13
Ochrona przed słońcem 
Olej kokosowy, jak wykazały badania blokuje 30% promieniowania UVA przez 30%. Należy pamiętać, że to jest bardzo dla nas dobre, gdyż, o ile promienie UVA są szkodliwe dla skóry, o tyle UVB są bardzo korzystne

To oczywiste, gdy ekspozycja na słońce ma być umiarkowana, czyli rozsądna.

Referencje:
Na podstawie opracowania Sayer’a Ji zwolennika mówienia prawdy, powszechnie uznanego naukowca, pisarza i wykładowcy, doradcy i członka zarządu Krajowej Federacji Zdrowia w Stanach.

Mark A Reger, Samuel T Henderson, Cathy Hale, Brenna Cholerton, Laura D Baker, G S Watson, Karen Hyde, Darla Chapman, Suzanne Craft . Effects of beta-hydroxybutyrate on cognition in memory-impaired adults. Neurobiol Aging. 2004 Mar;25(3):311-4. PMID: 15123336

Ian F Burgess, Elizabeth R Brunton, Nazma A Burgess . Clinical trial showing superiority of a coconut and anise spray over permethrin 0.43% lotion for head louse infestation, ISRCTN96469780. Eur J Pediatr. 2010 Jan ;169(1):55-62. Epub 2009 Apr 3. PMID: 19343362
K G Nevin, T Rajamohan . Effect of topical application of virgin coconut oil on skin components and antioxidant status during dermal wound healing in young rats. Skin Pharmacol Physiol. 2010 ;23(6):290-7. Epub 2010 Jun 3. PMID: 20523108
Pallavi Srivastava, S Durgaprasad. Burn wound healing property of Cocos nucifera: An appraisal. Indian J Pharmacol. 2008 Aug;40(4):144-6. PMID: 20040946
S Intahphuak, P Khonsung, A Panthong. Anti-inflammatory, analgesic, and antipyretic activities of virgin coconut oil. Pharm Biol. 2010 Feb;48(2):151-7. PMID: 20645831
R O Nneli, O A Woyike. Antiulcerogenic effects of coconut (Cocos nucifera) extract in rats. Phytother Res. 2008 Jul;22(7):970-2. PMID: 18521965
D O Ogbolu, A A Oni, O A Daini, A P Oloko. In vitro antimicrobial properties of coconut oil on Candida species in Ibadan, Nigeria. J Med Food. 2007 Jun;10(2):384-7. PMID: 17651080
Graciela E Hurtado de Catalfo, María J T de Alaniz, Carlos A Marra. Dietary lipids modify redox homeostasis and steroidogenic status in rat testis. Phytother Res. 2010 Feb;24(2):163-8. PMID: 18549927
María de Lourdes Arruzazabala, Vivian Molina, Rosa Más, Daisy Carbajal, David Marrero, Víctor González, Eduardo Rodríguez. Effects of coconut oil on testosterone-induced prostatic hyperplasia in Sprague-Dawley rats. J Pharm Pharmacol. 2007 Jul;59(7):995-9. PMID: 17637195
Lauren E Conlon, Ryan D King, Nancy E Moran, John W Erdman. Coconut Oil Enhances Tomato Carotenoid Tissue Accumulation Compared to Safflower Oil in the Mongolian Gerbil (Meriones unguiculatus). J Agric Food Chem. 2012 Aug 7. Epub 2012 Aug 7. PMID: 22866697
Mouna Abdelrahman Abujazia, Norliza Muhammad, Ahmad Nazrun Shuid, Ima Nirwana Soelaiman. The Effects of Virgin Coconut Oil on Bone Oxidative Status in Ovariectomised Rat. Evid Based Complement Alternat Med. 2012 ;2012:525079. Epub 2012 Aug 15. PMID: 22927879

Dzisiejszy wpis poświęciłam olejowi kokosowemu, ale każdy element tego orzecha, niesamowitego tworu palmy kokosowej jest doskonała i potwierdzona eksperymentami badawczymi. Świetna jest woda kokosowa, włókno kokosowe, czy białko z kokosa.


kokoska więc, z kokoskiem, o kokosku
jor peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:
Próchnica i olej kokosowy
Olej kokosowy może zmniejszyć kaloryczność białego ryżu o 50-60%

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 26 953 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. bukmi 24 maja 2015 o 16:42

  Mój ulubieniec- kokos:D Pepsi, jaka jest Twoja dzienna dawka doustna tego cudeńka? W ogóle jak wygląda Twoja dzienna kaloryczność(oczywiście tak przeciętnie).
  Pozdrawiam, jesteś kapitalna!

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 20:48

   na 811 z tłuszczami bardzo trzeba uważać, więc albo kawałek awokado, albo olej. Ale codziennie ssanie 🙂

 2. Malena 24 maja 2015 o 17:09

  Witaj Pepsi,
  myszkuje tu cichaczem od jakiegoś już czasu i jestem pod wrażeniem – dzięki za dobrą robotę i za to, że chce Ci się dzielić swoją wiedzą. Wiele już wiem i wiele wprowadziłam, tylko z czasem krucho przy dwójce niedużych smykow. Pozdrawiam serdecznie. Ps Czy można do Ciebie napisać, tzn. czy opowiadasz na maile?

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 19:43

   sprawdź 🙂

 3. Klaudia 24 maja 2015 o 17:11

  Przywiozlam sobie z Tanzanii wiele litrow…prosto od producenta czyli…Pana, ktory sam wytlacza na zimno i sprzedaje na targu. uzywalam tam jako kosmetyk na wszystko…doslownie…jako maska na wlosy, balsam do ciala, balsam na oparzenia, balsam po goleniu, dodawalam do naturalnie przeze mnie robionych peelingow etc. Po powrocie wciaz uzywam tylko olejku (no, wlosy myje szamponem) 😀 poki co efekt nastepujacy: kondycja wlosow: lsniace i miekkie, wieloletnia luszczyca zredukowana, wrecz, poki co, nie powraca, zniknal potezny lupiez, z ktorym walczylam rowniez od lat..a i w lecie przy duzej wilgotnosci i potliwosci swietnie nadaje sie jako krem na twarz…naturalny olej zwalcza nadmiar sebum, bardzo szybko sie wchlania, ja w ten sposob w Tanzanii przy wilgotnosci ponad 70% calkowicie pozbylam sie potowek.
  Jedyne co, raz uzylam na patelnie, dymil jak z komina. Od tatmej pory uzywam jedynie jako kosmetyk.

 4. ELA 24 maja 2015 o 17:24

  Pepsi, na pewno to wiesz, ale dodam, że na czczo łyżeczka kokosowego oleju stwarza niekorzystne warunki dla pasożytów.. powiedz proszę co sądzisz o piciu piołuny (1 łyzeczka zalana gorącą wodą ). niestety u mnie się pojawiły!

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 19:43

   nie można na czczo brać oleju, potem nie można byłoby jeść owoców, można possać i wypluć. Co do piołunu to pisałam już jak dobry jest to środek

 5. Andzia 24 maja 2015 o 18:09

  Hej Peps, cieszę się piszesz o tym oleju. Mam taki słoik, raw, organik i inne cuda ale – co z tymi tłuszczami nasyconymi? Czy nauka nie mówi, że nam się skutecznie odkładają w tętnicach i każda ilość jest szkodliwa + problem z LDL? Dr Greger robi tutaj przegląd badań i jest raczej na anty http://nutritionfacts.org/video/does-coconut-oil-clog-arteries/ a w jakimś innym linku wyjaśnia, o ile dobrze pamiętam, że wiele prozdrowotnych (nie kosmetycznych) właściwości tego oleju nie jest potwierdzona naukowo – chociaż wszy i Alzheimer tak, no i pewnie chodzi o inne właściwości, niż przytoczone przez Ciebie. Nie wiem co myśleć, bo chętnie coś sobie na takim oleju upichcę, ale jak na razie używam dosłownie pół łyżeczki na miesiąc.

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 19:41

   Andziu nie masz prawdziwych wieści, ani ten pan, którego linkujesz

 6. Gabi 24 maja 2015 o 18:24

  Pepsi, kiedy olej kokosowy w sklepie This is bio?

  1. Emanuela Urtica 23 czerwca 2017 o 08:43

   Jest, wpisz sobie w szukałkę w sklepie, masz do wyboru do koloru. :*

 7. ANNA 24 maja 2015 o 19:36

  Pepsi, co myślisz o tych wodach kokosowych w kartoniku? Warto inwestować, bo to spory wydatek za litr.
  Co do wody kokosowej z żywego młodego kokosa – cuuuudd..

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 19:38

   kartonik jest czymś wyłożony, jak puszka

   1. ANNA 24 maja 2015 o 20:13

    tak, a poza tym – pasteryzowane, więc raczej mało co w nich już jest. Na pewno nie jest to żywe.

 8. BettyFrancis 24 maja 2015 o 20:02

  Peps, mogłabyś napisać coś o zwiększaniu kalorii? Wcinam owocki, warzywka, kaszki, strąki, jakieś tam tłuszcze roślinne, czuję się pełno i dobrze, a to mi wychodzi po 1200 kcal, jak podlicze… Jestem dopiero na początku odchudzania, nie chciałabym przytyć przy zwiększeniu kcal. Dużo roweruje, więc jak czasem zjem więcej nie idzie mi w uda. Myślałam, że zdrowo, a wychodzi na to, że jak ta głupia licealistka…

 9. Gabi 24 maja 2015 o 20:55

  Pepsi, a ten olej to virgin ofkorsik, a musi być na nim BIO?

  1. pepsieliot 24 maja 2015 o 21:01

   niestety muuuusiiiii, zdradzę Ci tajemnicę, idź do Oszona, podejdź do półki ze zdrową żywnością weź olej Clearspring, do tego w cenie za którą nawet w hurcie nie da się go kupić i skosztuj, nasmaruj ciało, przemyj zęby, possij

   1. grazka 25 maja 2015 o 04:00

    Kurde a ja boję się ssać oleju. Mam w często bolące gardło/przełyk i skoro on niby wyciąga to co złe to boję się, że tylko sobie pogorszę:/

    1. pepsieliot 25 maja 2015 o 07:30

     grażka bój się dalej, zażyj se chlorchinaldin

 10. bukmi 24 maja 2015 o 22:28

  Bardzo mi brakuje Pepsi u Ciebie :What I eat in a day: Na instagramie wstawiasz śniadania, genialnie by było czasami zobaczyć co wpada u Ciebie przez cały dzień:D pozdrawiam.

  1. pepsieliot 25 maja 2015 o 07:32

   Bukmi ok, to będzie w programie jem i … chudnę

  2. Asia 29 maja 2015 o 15:33

   Ja od paru dni wzięłam się za ssanie oleju kokosikowego by ogarnoł mi beznadziejne gardło i widzę, że na migdałkach jakieś gulki ropne czy cuś się pojawiły od tego, mam rozumieć że to wyciąga jakieś paskudy z wewnątrz i nie przerywać ssania oleju?
   Pozdo pepsi 😉

   1. pepsieliot 29 maja 2015 o 15:59

    Asiu nie wiem, czy to od tego, olej kokosowy dobrej jakości surowy i organiczny ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe, nie wiem dlaczego miałby prowokować wydzielinę ropną.

    1. Asia 29 maja 2015 o 16:19

     Może to nie tak całkiem ropa, nie umiem określić ale z racji że one ogólnie były lekko powiększone a sam ból gardła ustaje będę trwać dalej:) Dzięki za odp 😉

 11. Kill Bill 25 maja 2015 o 10:01

  A wiórka kokosowe?

 12. basia 25 maja 2015 o 11:54

  A dlaczego owoce plus tłuszcz jest ble

  1. pepsieliot 25 maja 2015 o 18:33

   cukrzyca

 13. Iza 25 maja 2015 o 21:05

  Pepsi chcialabym powtórzyć moje pytanie dotyczące wzmocnienia dzieci w wieku 2,5 i 6 lat.Nie maja specjalnie diety i często nie chorują.Próbowałam chlorelle ale mlodsza nie chce brac.W ciepłym chlorelli czy spiruliny rozpuścić nie można?…..może masz propozycje .Pozdrawiam

  1. pepsieliot 25 maja 2015 o 21:44

   możesz wziąć 4 greensa, i zrobić im takiego mlutkiego szejka z banana i pomarańczy (najpierw zblenduj pomarańczę) możesz dołożyć daktyla i do tego łyżeczkę zielonek i będzie bardzo dobrze. dzieci najprawdopodobniej muszą brać D3, (badanie 25(OH)D) ale to pewnie lekarz już zaordynował,

 14. Blum 25 maja 2015 o 23:21

  Ja jem kokosowy naczczo. Ale w domu, zaraz po przebudzeniu i opiciu się wodą. A śniadanie owocowe jem ok 2-3 h później, bo dopiero wtedy robię się naturalnie głodna. Zawsze tłumaczyłam sobie, że 3h to długa przerwa i powinno być spoko, a teraz to już sama nie wiem.

  1. pepsieliot 26 maja 2015 o 08:23

   no to posłuchaj mnie Blum, po co na czczo napychać tłuszczem, nawet najzdrowszym, on opóźnia regenerację, przymula, i yyy … zasmuca, dzień trzeba zacząć od węglowodanów

 15. Iza 26 maja 2015 o 13:23

  Bardzo dziękuję za informacje.Pozdrawiam

 16. Iza 26 maja 2015 o 13:35

  Pepsi a czy można podawać dzieciom 4 greens i wit D np.pól tabletki D3?……I jeszcze jedno, gdzie kupujesz jabłka bio?….Tak cięzko u nas dostać

  1. pepsieliot 26 maja 2015 o 20:52

   Zawsze są w Lidlu i w każdym sklepie ze zdrową żywnością

  2. pepsieliot 26 maja 2015 o 20:59

   Izo nie jestem, lekarzem,. 4 greens to jedzenie, ale silnie działające, ale zwykle dziecku rocznemu można podać gram spiruliny, albo/i pół grama chlorelli, oczywiście zaczynając od mikro daweczek, natomiast dzieci w wielu szkolnym od 7 lat, mogą brać już 2 gramy sp[iruliny, alboig gram chlorelli. Więc wycyrkluj sobie ile w łyżeczce masz tych składników Natomiast co do D3 to lekarz określa ile jej brać, dobrze jest zrobić badania 25(OH)D. Najlepeij zorientować się ile D3 jest w takich zwykłych suplementach dla dzieci i tyle podać D3 TiB, można łamać, nie mka żadnej powłoczki.Przyjmuje się dla dorosłego od 40 do 60 jednostke na kilogram ciała, w dni plażowe można nie przyjmować. Możesz sobie przeliczyć ten wzór do wagi dziecka i porównaj z dawkami zalecanymi w dziecięcych suplementach.

 17. Blum 26 maja 2015 o 22:33

  Pepsi, bo ja potem jem ciągle węgle i nie wiem jak między nie wcisnąć olej 🙂 W ogóle rano nawet szejka jestem w stanie wypić dopiero po ok 3godzinach od przebudzenia.

  1. pepsieliot 27 maja 2015 o 09:59

   Blum hej, no i dobrze, nie wciskaj, żadne zwierzę nie je zaraz po przebudzeniu, ja najczęściej robię jeszcze bieg. Posiłek coś jakby obiadowy, może zawierać przecież winegret na bazie oleju. Nie ma też powodu żebyś codziennie wciskała w siebie olej na siłę, raz zjedz kawałek awokado, raz orzechy, albo jednego dnia zjesz więcej, to następnego mniej. Nie wiem na jakiej diecie jesteś? Gdy na wysokowęglowodanówce, w tym sporo owoców, to można jeść bez opamiętanie węgle, ale trzeba bardzo uważać na tłuszcz

 18. Iza 27 maja 2015 o 11:34

  Pepsi a co polecasz na powracający ból gardła?Od jakiegoś czasu z tym walczę…i Dziękuję za cierpliwość:)

 19. mikamika 27 maja 2015 o 23:08

  Pepsi, a skąd pomysł na taką grafikę do wpisu? Masz jakiś tajemny sposób na jędrne piersi? 😀 pozdrawiam! 😉

  1. pepsieliot 28 maja 2015 o 05:44

   nie mam, a obrazki do wpisów nie koniecznie muszą mieć coś wspólnego, po prostu przeglądam bibliotekę i wkładam co mi wpadnie w oko

 20. Agata 29 maja 2015 o 17:55

  Pepsi, mam insuliooporność i po półtora roku diety wysoko węglowanowej wyniki mi się pogorszyły.
  Do tego wszystkiego mam bardzo niski poziom HDL i ogólnego cholesterolu. (35 HDL i ogólny 90)
  Czy uważasz, że dieta wysoko tłuszczowa (olej kokosowyi awokado) i wysoko białkowa + warzywa,
  będzie źle działała na insulinoopornośc?
  Znajoma mi powiedziała, ze była na takiej diecie pól roku i nie ma śladu po insulinooporności.
  I co myslisz o koktajlu złożonym z warzyw (szpinak,ogórek, seler naciowy ) i niewielkiej ilości truskawek lub malin i do tego mleko kokosowe? Czy to bardzo zły skład?

  pozdrawiam,
  Agata

  1. pepsieliot 29 maja 2015 o 18:14

   Agato, w takim przypadku, jeśli rzeczywiście nie jadłaś tłuszczu więcej niż 10% w diecie, uwzględniając, że w diecie surowej w warzywach i owocach jest zwykle około 5% tłuszczu, to jak najszybciej przejdż na dietę o której mówisz. Ja bym jeszcze sprawdziła poziom kwasu moczowego.

 21. Agata 29 maja 2015 o 18:44

  Peps, jak byłam na diecie wege to jadłąm bardzo mało tłuszczu, właśnie najwyżej 10%
  I właśnie wtedy miałam duże spadki cukru, jak wypiłam koktajl to po 1h już spadek, po kaszy z soczewcą i warzywami po 2h spadek i złe samopoczucie. I wkółoko coś jadłąm.

  Robiłam ostatnio bardzo obszerne badania i niestety kwas moczowy ledwo mieści się w normie (6,10mg/dl)
  a ta dieta , na której była znajoma jest z mięsem bo trzeba jeśc duzo białka, więc zalecane jest codziennie
  220g mięsa lub ryby. Trudne to dla mnie, bo nie lubię mięsa i mam dylemat, bo chciałabym pozbyć się tej insulinooporności a lekarka chce mi wcisnąć lek, którego nie chcę brać.
  Ta dieta mogłaby trwac około 3 do 5 miesięcy.
  Proszę poleć mi coś bo wiem , ze masz dużo wiedzy:))

  1. pepsieliot 29 maja 2015 o 18:51

   Agato, duzo białka to Ci siądą nerki, coś wymyślę, ale napiszę Ci dopiero w weekend bo teraz lecę na spotkanie

  2. pepsieliot 29 maja 2015 o 18:58

   Agato, zrozumiałam, że już przed wejściem na wysokie węgle było cos nie halo z insuliną na czczo?

 22. Agata 29 maja 2015 o 20:06

  Pepsi, no właśnie tego się obawiam,że za dużo białka tak będzie działać. Ale co jeśc? Żeby nie spadał cukier i nie bylo mi słabo. Mam dwie ksiązki „Koniec z cukrzycą i otyłością” i „Plan wypłukiwania tłuszczu” i tam włąsnie też lekarz i dietetyczka zalecają białko, tłuszcz i warzywa niskoskrobiowe.
  Wcześniej nie badałam, ale wydaje mi się, że już wczesniej miałam kłopot z insuliną.
  Pepsi, dzięki za zaintereresowanie. Tu mi napiszesz czy na maila?
  pozdrawiam,
  Agata

 23. Ola 11 czerwca 2015 o 19:07

  Mnie olejek kokosowy pomógł na wypadanie włosów. Od jakichś 7 lat włosy regularnie co rok mi wypadają, Po kilku posmarowaniach problem się skończył. Teraz mam wrażenie, że problem znowu wraca i znowu będę chyba musiała do tego wrócić, ale to i tak bez porównania tańsze niż chodzenie po jakichś pseudedermatologach, którzy nawet nie potrafią rozpoznać choroby.

 24. Kerridis 6 lipca 2015 o 11:06

  Ja olej stosuję na twarz – jako krem nawilżający po umyciu twarzy i powiem Wam, że na prawdę redukuje wydzielanie się sebum, ostatnio koleżanka w pracy się mnie pyta co ja robię, że mi się nigdy twarz nie świeci:)
  Dla sprostowania dodam, ze mam cerę tłustą ( w zimie raczej mieszaną), więc na prawdę widać, że olej sobie radzi:) Mam o wiele mniej problemów ze skórą odkąd go używam. Polecam z czystym serduchem 🙂

  Ps. Pepsi czy spotkałaś się z jakimiś naturalnymi specyfikami na wulwodynię?

  1. pepsieliot 6 lipca 2015 o 11:42

   ale dal sucheh twarzy trzeba jeszcze podeprzeć się odrobinką dobrego bio kremu

 25. Det 23 sierpnia 2015 o 19:20

  Pepsi z tego co wyczytałam używasz oleju kokosowego do ciała i wspominałaś, ze masz przesuszona skore po nim? Mam podobnie, powiedz czy u Ciebie się coś w temacie zmieniło ? Czy jest szansa na poprawę?

  1. pepsieliot 23 sierpnia 2015 o 21:03

   Det w sumie jakoś samo się poprawiło, ale zawsze smaruję się na lekko wilgotne ciało, prosto po prysznicu, a twarz zawsze jeszcze przemywam wcześniej jakąś wodą butelkowaną

 26. demistenes 10 października 2015 o 23:37

  Pepsi, a co sądzisz o wodzie kokosowej w szklanych butelkach, przynajmniej kilku producentów takie oferuje, bo zasmakowałam w tej z dodatkiem owoców, ale przeraża mnie to kartonowe pudełko.

  1. pepsieliot 11 października 2015 o 10:13

   woda kokosowa może być świetna i zła, powinna być w szkle i z organicznych kokosów

 27. Wolanda 25 listopada 2015 o 19:51

  Dr Różański w temacie oleju kokosowego. http://rozanski.li/1253/tluszcz-olej-kokosowy-kokosfett-coconut-oil-jako-skladnik-lekw-pokarm-i-pasza-nieco-o-przemianach-tluszczw/
  Nie są to dobre informacja dla nas kokosożerców 😉
  Pepsi co Ty na to???

  1. pepsieliot 25 listopada 2015 o 21:11

   na 811 jest idealnie z tłuszczem, i z wyboru nie czytam wszystkiego

 28. Ann 2 stycznia 2016 o 16:16

  Jeśli olej kokosowy powoduje wzrost testosteronu u mężczyzn to czy u kobiet również spowoduje wzrost tego hormonu? walczę z PCOS, nadmiernymi androgenami po odstawieniu przeklętej antykoncepcji i staram się uważać na to co zaburza w istotny sposób gospodarkę hormonalną 🙁

 29. Maria 18 kwietnia 2016 o 22:35

  Czy olejem kokosowym mogę smarować twarz w celu nawilżenia dodam ze mam cerę trądzikową skłonna do wyprysków zwłaszcza na brodzi i wkoło ust ale jednocześnie jest tak przesuszona ze nawet najlepszy podkład wyglada koszmarnie

  1. pepsieliot 19 kwietnia 2016 o 07:54

   możesz, ale najlepiej działa olej kokosowy rozmieszany z roztartym awokado (dojrzałym i miękkim)

 30. chichotka 5 maja 2016 o 23:03

  Jak podają entuzjastyczne reklamy oleju kokosowego, jego „podstawowe kwasy tłuszczowe nasycone to kwas laurynowy 44-51 proc., kwas mirystynowy 13-18 proc,. kwas palmitynowy 8-12 proc.” Podręczniki żywienia i dietetyki z kolei, uświadamiają, że pośród wielu kwasów tłuszczowych to właśnie laurynowy i mirystynowy najbardziej wpływają na rozwój miażdżycy i wzrost poziomu złego cholesterolu. A to prowadzi do nadciśnienia i innych chorób serca. Poza tym olej kokosowy jest trudno przyswajalny i ciężkostrawny.

  1. pepsieliot 6 maja 2016 o 10:39

   yyy … łi

   1. santorini2000 1 grudnia 2016 o 21:32

    Przepraszam, Pepsi – mój komentarz/zapytanie odnosi się do postu ‚chichotki’. Chyba kliknęłam niewłaściwy przycisk… Pozdrawiam

 31. 69izz 9 lipca 2016 o 23:39

  Haj Peps, chodzi mi o to, jak olej kokosowy przyczynia sie do spalania tkanki tluszczowej… wyczytalam gdzies, ze na przyklad zjedzenie porcji oleju przed treningiem powoduje, ze organizm oszczedza glikoger miesniowy, a energie czerpie wlasnie z tego zjedzonego tluszczu. A co z naszym osobistym sadelkiem? Z tego wzoru wynika, ze nasze udka, boczki i brzuszko zostaja nietkniete 🙁 No to mi sie ta koncepcja nie podoba…
  Bardzo chce sie mylic! Napisz, prosze, ze nie mam racji :)))))
  Pozdrawiam serdecznie
  69izz

 32. Michał 30 stycznia 2017 o 10:21

  Witam,
  czym różni się olej kokosowy bio od nierafinowanego? I jeden i drugi ma zapach kokosu? Raz kupiłem olej KTC ale to chyba nie to.

  1. Pepsi Eliot 30 stycznia 2017 o 11:27

   rafinowany już nie ma zapach, jest wysoko przetworzony, ale mogą też dołożyć sztuczny zapach,a co im tam?

   1. Michał 30 stycznia 2017 o 14:51

    Tak ten KTC to jest rafinowany bez zapachu był. A ten nie rafinowany to jest podobny do tego BIO tylko chyba mniej kontrolowany? Też ma zapach kokosu, wiadomo że w nie których jak piszesz mogą dać zapach i cena w górę 🙂

 33. Ola 10 sierpnia 2017 o 09:27

  wszystko pięknie, ładnie a co z tymi tłuszczami nasyconymi co to ich tak dużo w oleju kokosowym. Ostatnimi czasy słyszy się i czyta jaki to olej koko wcale nie taki zdrowy właśnie ze względu na zawartość tych niekorzystnych tłuszczów….to w końcu jak jest zdrowy czy tak nie do końca?

  1. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2017 o 09:38

   po pierwsze tłuszcze nasycone są spoko, bo właśnie są nasycone, czyli się nie utlenią, jak wiesz nie ma nic gorszego, niz tłuszcz zjełczały, a może przeczytaj to: http://www.pepsieliot.com/czy-olej-kokosowy-jest-szkodliwy-konspiracja-american-heart-association/

 34. Ola 10 sierpnia 2017 o 09:51

  Pytam bo zaczęłam podawać mojej dwuletniej córeczce raz dziennie łyżeczkę oleju koko i dodaje niemalże do każdej potrawy, celem zwiększenia odporności po przebytej infekcji grzybicznej, no i teraz nie wiem czy jej tym nie zaszkodzę.

  1. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2017 o 10:13

   bez przesady, 1 łyżeczka dziennie wystarczy

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

 • Leczenie dobrą dietą

 • Najnowsze komentarze