21 sposobów jak przeżyć Święta, czyli porady dla smutnych, albo tylko zbuntowanych

życzenia świąteczne

21 sposobów jak przeżyć Święta, czyli porady dla smutnych, albo tylko zbuntowanych

Ello Możnym Kolędnikom

Nie dla wszystkich czas Świąt jest czasem szczęśliwym.

Z wielu powodów tak się dzieje.

Nosimy w sobie smutki, które wynikają z niespełnionych oczekiwań, tęsknoty za tymi, których z nami nie ma, wysokich wymagań, niekiedy samotności, albo jeszcze czegoś gorszego, czyli osamotnienia wśród ludzi. Na przykład mówi coś do Ciebie teściowa, pełno rodziny wokół, a Ty dopiero wtedy czujesz się samotna, niezrozumiana, i bardzo niekochana. No i masz za sobą mało satysfakcjonujące gonienie po zapchanych ostrymi łokciami, parasolkami, stopami w traperkach, lub szpilkach wbijającymi się w Twoje ciało sklepach.

Niekiedy po prostu nie znosisz świąt. Bo nie.

Mam za pazuchą kilka/21 na to sposobów:

1. Stop

Pierwszy, ten najtrudniejszy, czyli powstrzymaj się. Te parę dni, to nie najlepszy moment na poprawianie Świata w wymiarze rodzinnym. Nałóż na twarz głupkowaty uśmiech szczęśliwości i tak trwaj. Nie wdawaj się w żadne dyskusje, nie krytykuj pokarmów będących ciałami zwierząt, ani ludzi je jedzących. Ucałuj po posiłku dłoń teściowej. Roztaczaj miłość, nawet bez wzajemności.

Aby móc jakoś uporać się z tym najważniejszym punktem programu zastosuj kilka prostych tricków, które pomagają przetrwać ten trwożny czas. Niektóre zamienią go w szczęście, a raczej w Twoje, malutkie, osobiste, prywatne napady szczęśliwości.

2. Twarz na światło słoneczne

W dniu wigilii, a nawet zacznij już parę dni wcześniej, udaj się na poranny spacer, albo siedź blisko otwartego okna. Patrz na drzewa i postaraj się przytulić do któregoś. Drzewa leczą psyche i nie tylko. A światło słoneczne, nawet o tej porze roku jest balsamem. Tak naprawdę jest to leczenie za pomocą pola emitującego światło w pełnym spektrum.

3. Wąchaj cytrusa

Miej przy sobie chusteczkę nasączoną pomarańczą, czy cytryną i w razie smutku powąchaj ją. Zapach cytrusów wzmaga poczucie dobrobytu i szczęśliwości. Zawsze to coś, gdy kolejny rok z rzędu Twój chłopak spędza Święta ze swoją żoną.

4. Rusz się

Wejdź na steper, bieżnię, czy udaj się na przebieżkę. To naprawia smutną głowę też w Święta.

hoku

5. Naciśnij Hoku

Mięsiste miejsce między palcem wskazującym i kciukiem w tradycyjnej medycynie chińskiej nazywa się Hoku. Silny nacisk na Hoku zaledwie przez 30 sekund zmniejszy stres i napięcie w górnej części ciała. Więc jeśli zaczniesz czuć się przytłoczona świątecznym chaosem, weź swoją rękę, naciśnij Hoku z obowiązkowo głębokim wdechem.

6. Wystrój się

Zadbanie o siebie, ładne, odświętne ubranie akurat na Święta poprawi Ci nastrój.

7. Bądź jak skała

Trzymaj się rutynowego rozkładu zajęć. Jedz tyle, co zawsze i trenuj jak zwykle. Gdy zjesz jakby więcej, idź na dłuższy trening.

8. Śmiej się jak idiota

Oglądaj komedie i śmiej się do rozpuku z kawałów stryja, nie mówiąc o teściu. Psycholog Steve Wilson, ten od światowej terapii śmiechem twierdzi, że śmiech wzmacnia układ odpornościowy, ale także psychiczny.

9. Zapomnij o doskonałości

Nie musisz być doskonały. Szczególnie w święta wystarczy, żebyś się uśmiechała. Nie wszystko musi się udać, ale Twój śmiech będzie radością samą w sobie. Nawet dla innych. Gdy spędzasz święta w samotności, też się śmiej. Wtedy nawet jeszcze głośniej.

10. Spotkaj się w restauracji

Zaproponuj rodzinie spotkanie w restauracji. Zwykle w miejscach publicznych z rodziny i innych mniej wyjdzie przykrości dla nas. Rzut gałki kelnera poprawia obyczaje?

11. Zacznij nowe tradycje

Kij z tym, że do tej pory robiłaś tak. W tym roku możesz zrobić wszystko inaczej. Możesz wyjechać na Święta. Sam/a.

12. Pomóż komuś

Nawet jak jest kijowo słabo, zawsze komuś jest jeszcze słabiej. Pomagając komuś, najbardziej pomagamy sobie. To nas rozweseli i doda blasku naszym oczom, nawet, gdy będziemy milczeć przy stole.

13. Wyłącz komórę i telewizor

Właśnie tak, nic nie mam do dodania w temacie.

14. Może zjedz coś pikantnego

Pikantny, gorący posiłek (nie czas myśleć teraz o raw) wzmaga endorfiny. Mąż Cię przy stole ignoruje, żona cichcem leci do łazienki, żeby przeczytać SMS-a, a Ty spokojnie zjadaj cebulową zupę „Nic” z curry. Będzie Ci potrzeba sporo endorfin.

15. Daj se kopa z miodu

Otrzymaj strzał energii z miodu. Zasypiasz przy stole? Walnij się tym stemplem przeciwutleniaczy w głowę. Zaraz zaczniesz śpiewać kolędy radosnym dyszkantem. Na pewno nie kawą się orzeźwiaj.

16. Pomasuj kogoś, kogo lubisz

Najlepiej daj się pomasować, to mega odstresowawszy. Masuj kogoś, aby rozpłynął się na materacu, a potem zmiana. Święta będą naprawdę udane.

17. Coitus

Jakby ktoś zaproponował Ci seks w święta, nie zmulaj, nie wybrzydzaj, nie odmawiaj, tylko zrób to. Seks bardzo poprawia nastrój na święta.

18. Muza

Święta bez muzy, to porażka. Śpiewaj, podkręcaj głośność. Ciesz się, nawet na przekór sobie.

19. Nie obżeraj się sernikiem

Właściwie nie ma większego smutku po jedzeniu, jak po obżarciu się sernikiem. Weź łyżeczkę i dojrzałe mango, a następnie wyjedz go z radością. Sernik odradzam.

20. Zwolnij

Nie spiesz się zanadto, bo Święta są nie tylko po to, żeby być smutnym, zagubionym, samotnym, rozdrażnionym, czy przemęczonym. Święta są przede wszystkim po to, aby s p o w o l n i ć.

21. Rodzina

No i zrobiliśmy pętlę, wracamy do punktu 1. Jeżeli spędzasz Święta z rodziną, przekaż im jak najwięcej miłości.

Gdyż tylko to się liczy, co się daje

Nawet, gdy jesteś osobą potwornie cyniczną i ironiczną, a każde ciepełko/rozgotowane kluski działają na Ciebie jak kinematografia w konwencji amerykańskiej, gdzie przy końcu każdego filmu ojciec z powodu na nowo uświadomionej miłości zaczyna kopulację z synem, albo brat z bratem. A więc nawet wtedy, pokaż promienną twarz w święta, bez cienia krytyki w rysach.

To pomoże przede wszystkim Tobie, a cały świat również skorzysta.


Hej kolęda, kolęda
Jor pepsik

reklamablog


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep 


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.