logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
290 online
50 847 167

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
3 proste sposoby na długowieczność Twoją i wszystkich Polaków

Tatry 1

Czarny Staw 🙂

3 proste sposoby na długowieczność Twoją i wszystkich Polaków

4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

KUP TUTAJ –  4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio, czyli Chlorella, Spirulina, Trawa jęczmienna, Trawa pszeniczna

Joł Ślicznym,  w tym  Polakom na całym Świecie

NASZ kraj ma niesamowite możliwości, ale o tym nie wiemy, bo budzimy się (celowo) zrezygnowani. Wielu boi się obecnych rządów. Jest przerażonych ojcem redemptorystą. Od rana ręce im opadają, gdy słyszą tylko o aborcji, albo pedofilii, albo o czymś podobnym. Nawet cyniczny rząd, który ustąpił wydaje się jakoś mniej przerażający, chociaż cynizm rządzących jest czymś najgorszym, co może spotkać obywateli. W rzeczywistości cynizm jest gorszy od wariactwa.

O czym zapominamy, albo nie wiemy?

W rzeczywistości jesteśmy zajebiści. Nasz kraj ma niesamowicie urodzajne ziemie. Mamy oczywiście energię. Owszem przestarzałe technologie wydobycia i eksploatacji węgla kamiennego, CO2 i takie rzeczy, ale w Niemczech nie zamyka się kopalni węgla, ba, nawet otwiera się nowe.

MAMY olbrzymie PKB. Największy w Europie wzrost. Wyrabiamy je pomimo tego, że od rana przygnębia się nas wymyślonymi problemami. Co by było, gdybyśmy mieli własną prasę i mogli przeczytać z rana coś pozytywnego?

Udział obcego kapitału w polskiej prasie 90%. Udział polskiego kapitału w obcej prasie ościennej – 0%. Nawet jakby wszyscy życzyli nam jak najlepiej, to jednak bliższa ciału koszula. Kogo obchodzi, czy Polak się zasmuci z rana? Może to nawet lepiej, żebyśmy w poczuciu beznadziei wyjechali do pracy za granicę. Ktoś i tak musi być na tym Świecie smutny.

A nam potrzebne jest coś co by nas nakręciło do efektywnej pracy, i do działania.

CO by było, gdyby ludzie w telewizorach zobaczyli falujące bieszczadzkie łany, pola mniszka, naszego najlepszego lekarstwa. Co by było, gdyby nie musieli się od rana podkurwić, albo nawet załamać rzeczą, która nie stanowi?

JAKBY wystrzelił z procy nasz PKB, gdybyśmy się tak nie stresowali? Ludzie nie wyjeżdżaliby do Anglii wykonywać pracę, która leży poniżej ich kwalifikacji.

Gdy zrozumiemy, że jesteśmy potęgą, że możemy prowadzić firmy w Internecie (najłatwiej zacząć bez kapitału startowego, więc każdy może zarabiać), gdy od rana z wiarą w potęgę naszego kraju zaczniemy tutaj inwestować. Tutaj kupujmy ziemię. W cokolwiek inwestujmy, byle z głową i z radością.

Liczy się każda pozytywna myśl, która pójdzie dalej w Polskę

NIE przekazujmy w social mediach tylko strasznych rzeczy, tak jak nasza prasa i Pudelek. Najpierw zdołować, a potem czekać na lajki. Dbajmy wspólnie o naszą psychikę. Zwróćmy się do mądrości dalekiego wschodu. Od nowa stańmy się częścią szlaku jedwabnego. Pokochajmy Łódź, Gdańsk, Katowice, to są miasta strategiczne dla naszej przyszłości ekonomicznej.

Nie ma powodu, żebyśmy budzili się z innymi myślami niż wiarą w siebie, i w swój kraj

Po co był ten wstępik?

UWIERZCIE, że psychika jest ważniejsza dla długowieczności niż zdrowe jedzenie. Oczywiście oddychanie i woda są to rzeczy pierwsze, ale nie o tym jest ten tekst. Psychika z pewnością jest jeszcze przed jedzeniem.

ZANIM wyciągniesz rękę po ozdrowieńcze pożywienie, nastrój się pozytywnie. Mieszkasz w zajebistym kraju, gdzie pomimo kłód rzucanych pod nogi jesteśmy w stanie wyróść na potęgę. Jesteśmy potęgą. Olej ratingi. Zacznijmy od własnej przedsiębiorczości, od pracowitości i wiary w to, że dobra myśl pomnożona razy 40 milionów daje potężnego kopa.

ZACZNIJ też zarabiać, bo możesz. Bogaci obywatele, to bogaty kraj.

Tatry2

Droga do Czarnego Stawu 

1. STRES

JEŻELI chcesz długo żyć nie możesz poddawać się stresowi. Slogan, że „stres zabija” nie jest komunałem. Ostatni post dotyczył podniesionego kortyzolu i radzenia sobie z nim, zrób wszystko, aby siedział w prawidłowych widełkach i wspierał Cię, a nie odbierał zdrowie. Gdyż współcześnie stres jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób i śmierci.

Oczywiście jest wiele sposobów i technik na zmniejszanie stresu, na tak zwane uspokojenie są zdrowe suplementy diety, nie mówiąc o samej diecie, ale teraz chodzi mi o bezpłatne auto działanie, które leży w zakresie każdego z nas.

To, że jesteś szczęśliwy, niekoniecznie jest synonimem, że nie jesteś zestresowany, ale fakt, że często jesteś w harmonii i równowadze oznacza, że jesteś odstresowany.

Oczywiście nie uda Ci się wyeliminować całego stresu (i nie ma takiej potrzeby), ale zawsze jest droga akceptacji tego co się wokół Ciebie dzieje, a na co nie masz wpływu.

Najlepszym sposobem na odstresowanie jest myśl poranna, że robisz to co trzeba, że jesteś w miejscu w którym powinieneś być, że umiesz oddychać i, że kochasz przyrodę i umiesz z niej czerpać spokój i siłę. Że wiesz, że kraj w którym żyjesz i ludzie wokół Ciebie to najlepsze co Cię mogło spotkać.

2. RUCH

AKTYWNOŚĆ fizyczna przedłuża życie. Bieganie, truchtanie, przerzucanie ciężarków, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała są w stanie pomóc pokonywać stres, ale także wtłoczyć ciało na właściwe tory.

Bezruch: siedzący tryb życia i długie życie w zdrowiu to antylogia

Musisz zebrać się w sobie i każdego dnia poświęcić chociaż pół godziny na aktywność fizyczną związaną z przyspieszonym tętnem i dotlenianiem komórek. Cokolwiek zrobisz w tym kierunku będzie bardzo dobre. Dodatkowo ćwiczenia odstresują psyche. To są naczynia połączone.

paul_stillwell8.JPG.gallery

3. ILOŚĆ kalorii w pożywieniu

OGRANICZENIE kalorii jak wykazano powoduje znaczne wydłużenie życia różnych gatunków zwierząt, a wszystkie dowody wskazują na to, że może być również korzystne dla ludzi. Jednak każdy kto był na diecie niskokalorycznej raczej przyzna mi rację, że nie czuł się z tym na dłuższą metę komfortowo.

Post dla zwierzęcia i człowieka jest formą umartwiania się, jest jakby karą

Czujemy się ospali, bez energii, niezbyt ładnie wyglądamy, chociaż nie odnosi się to do wszystkich. Ale przede wszystkim mamy uczucie niespełnienia i niedosytu. Czyli, że na diecie niskokalorycznej w efekcie czujemy się źle, a do tego mamy tę katorgę rozciągać w czasie.

CZY można coś z tym zrobić?

Okazuje się, że zamiast niepokojąco ograniczać spożywane kalorie wystarczy ograniczyć białko

Jest masa nowych dowodów, które wykazują, że ograniczenie białka zapewnia takie same korzyści prozdrowotne i długowieczności jak ograniczenie kalorii.

ŻEBY tylko komuś nie przyszło do głowy, że można białko ograniczać bardzo, wręcz przeciwnie, białko to nadal podstawowy budulec naszych cielsk i nic się w tych wieściach nie zmieniło.

ALE z punktu widzenia długowieczności, dorosłej osobie wystarczy około 0,8-1g dobrego białka na kilogram masy ciała dziennie (dzieci i ludzie w podeszłym wieku muszą jeść więcej białka na kilogram masy ciała).

POŻYWIAĆ się tak przez 6 dni w tygodniu należy, zaś siódmego dnia można zastosować 18 do 24 godzinny post białkowy.

Taki post białkowy ma niesamowite znaczenie w promowaniu autofagii.

Co to jest autofagia?

Według Wikipedii, jest to proces kataboliczny polegający na trawieniu przez komórkę obumarłych, lub uszkodzonych elementów jej struktury. Ma miejsce zarówno w komórkach zdrowych, jak i patologicznych. W okresie niedoboru substancji odżywczych proces nasila się, bowiem komórka koncentruje się na procesach niezbędnych do życia i pozyskuje energię ze zbędnych elementów.

UPRASZCZAJĄC sprawę autofagia, to bardzo korzystna rzecz samo-zjadania się, czyli procesu oczyszczania komórkowego ze śmieci po recyklingu białek.

tecza w pcimiu

Pcim

Konklużyn:

JEŻELI chcesz długo żyć, uwierz, że żyjesz w bogatym, świetnym i pięknym kraju, a ludzie wokół Ciebie są niesamowici i razem jesteśmy w stanie stać się potęgą. Już jesteśmy. Owszem rozebrano nas kiedyś, ale zrobiły to trzy ówczesne potęgi, żadnej w pojedynkę by się to nie udało. Miejmy więc dobre samopoczucie od rana. Czytajmy dobre strony/blogi zamiast prasy, która przygnębia, bo takie ma zadanie, bierzmy nasze zdrowie w nasze grabie. Biegajmyż i nie przejadajmy się niewłaściwym pokarmem, pamiętając o autofagii.

Tak naprawdę są to podstawowe kroki, które warto wspólnie zrobić, gdy nie godzimy się z procesem starzenia. Cel, długo żyć (w zdrowiu) i dużo się śmiać (nie przez łzy).


Smacznego
peps


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 9 694 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. feherpataky wojtek 24 kwietnia 2016 o 12:57

  Dobre i mądre słowo na niedzielę .Za to dziękuję .I oby ojcowie i inni wielebni zajęli zajęli się bardziej duchem a zwłaszcza swoim.Pozdrawiam Wojciech

 2. Lenka 24 kwietnia 2016 o 13:33

  Bardzo ciekawy post, dziękuję 🙂 Mam tylko jeden problem, mianowicie ze stresem w pracy – kilka współpracowników zamiast zajmować się wyłącznie swoimi obowiązkami zawodowymi, bezpodstawnie kontroluje pracę innych pracowników i non stop im wytyka w bardzo nieprzyjemny sposób (czy to na osobności, czy to publicznie), że mało wydajnie pracują (chociaż w rzeczywistości nie ma podstaw, żeby im coś zarzucać). Jak poradzić sobie z taką bierną słowną agresją tych uprzykrzających nam życie współpracowników? Dodam, że szefostwo już sobie nie radzi z tymi samozwańczymi „kontrolerami”, upomina, by zajmowali się swoją pracą, a nie cudzą, ale to nic nie daje…
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 13:54

   rzuć to, zmień pracę, albo pomyśl już zawczasu o swoim biznesie, Internet jest doskonały do tego

 3. gagatec 24 kwietnia 2016 o 13:40

  Noo.. po TAKIM ,, słowie na niedzielę,, nie mam wyjścia gonię w las mimo deszczuu…całuski :)))

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 13:53

   goń 🙂

 4. Mama Kolety 24 kwietnia 2016 o 14:33

  Jak bardzo brakowało mi takiego słowa na niedzielę :-). A że łykam jak pelikan wsio co Pepsi zapoda ( wdrażam toporniej) to to że brakuje nam w swojskich mediach filmów o przyrodzie naszej ( tu masowo wyswietlane w dojcze rtl- choćby w odcinkach cykl o Mazurach i o uzdrowiskach dolnego Śląska) nie ulega wątpliwości i trzeba to zmienić. Pepsi Ty chyba możesz wszystko bo rzesza Cię odbiera, plizz więcej tak krzepkich słów o nas Polakach. Pudelka kijem to się nie zawróci, ale tabun dobrych i pięknych Polaków niech niesie przeczytana wieść po Polsce jak długa, szeroka i mniszkiem kwitnąca. To wracam do rozlewania w słoiki trzeciej tury syropku z mniszka 🙂
  kocham, kocham – wierna czytelniczka.

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 17:47

   lovciam 2

 5. Niki 24 kwietnia 2016 o 15:01

  No to ja właśnie śmiałam się łzami, zmęczenie mnie dopadło i psyche siadła, powietrze uszło i na powiece coś urosło, podskórna gula pryszczowa wtf?! obrzęk powieki dziwnie się z tym czułam przeraziłam się że to na oku, minął tydzień ognisko już prawie ugaszone, widocznie jakaś toksyczna substancja z powietrza, wiatr przywiał zatarłam może i stres mnie przeżarł.

  Trzeba się nauczyć kochać siebie, jeśli rodzina tego nie wpoiła, bo i tak się często zdarza, nastawienie na branie, suche relacje, ciągła robota bez dbania o delikatną strukturę emocjonalną, o przyjemność spędzania wspólnego czasu. Albo przypomnieć sobie jak, bo ciągła pogoń za materią i straconym czasem spycha miłość własną gdzieś w otchłań spraw niepotrzebnych, a potem robi się już późno.
  <3

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 17:44

   I Ty nie piszesz na tym blogasie, łaj ?????

 6. Agnieszka 24 kwietnia 2016 o 15:12

  Ja bardzo proszę o taki co niedzielny post krzepiący! Mnie również skojarzyło się że ” słowem na niedzielę „. Kasiu droga, za pomocą fluoru, setek reklam i programów dla debili zagonili naród w kozi róg bo takim stadem łatwiej rządzić. A jakby naród ogłupioną główką ruszyć zapragnął to się mu dowali nowy podatek albo nawrzuca tematów zastępczych. Strach się bać kiedy widzi się, jak mało jest ludzi świadomych, dbających i ceniących to co wokół.
  ps. Fajne fotki ☺

  1. grzegorzadam 25 kwietnia 2016 o 11:24

   ==Fajne fotki ☺ ==

   Oprócz łysego.. 😉

 7. ewig 24 kwietnia 2016 o 15:14

  Piękne SŁOWA !
  Mądre SŁOWA !
  Oczywiście przesłane z szacunkiem na FB.

  Przypomnijmy sobie, zauważmy NASZE !

  A Peps jak sympatycznie wygląda (foto), spod kamienistej kołderki 🙂

 8. renia 24 kwietnia 2016 o 15:54

  cudnie,bo z nadzieją 😀 dzięki

 9. krystyna 24 kwietnia 2016 o 16:47

  Super pozytywny, a Ty piękna zza tych kamieni….. Doładowałaś mi energię…. idę w las.

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 17:37

   🙂

 10. joanna 24 kwietnia 2016 o 17:57

  Pięknie w tym kolorze wyglądasz….

 11. Kacha 24 kwietnia 2016 o 19:45

  Dzięku Pepsi kochana:)

 12. dinozaur 24 kwietnia 2016 o 21:18

  Pepsi, masz 100% racji, w porywach do 200.
  Zawsze mówię, że bycie nieszczęśliwym jest mało ambitne – wystarczy tylko zechcieć i „sukces” gotowy. Niezależnie od okoliczności.
  A przecież nie musimy się wszystkim podobać, nie wszyscy muszą nas lubić, a my nie musimy zawsze i za wszystko kochać wszystkich swoich sąsiadów, krewnych, koleżanek i kolegów, szefów i podwładnych. Ale możemy zwyczajnie zaakceptować ich istnienie.
  A najpierw, tak jak piszesz – polubić siebie.
  A potem polubić (za cokolwiek miejsce), w którym żyjemy – nie musi być idealne, nie musi nawet do nas należeć. To też bardzo pomaga.
  Nie trzeba swojego otoczenia (ludzi i miejsc) wciąż porównywać do ideałów, które często jakoś nam narzucono (reklamy, edukacja, oczekiwania rodziny itp.). Ideały nie są po to by je osiągać, tylko by (ewentualnie i w miarę możliwości) do nich dążyć. A więc, aby nie dać się zamulić, trzeba polubić swoją i cudzą niedoskonałość. Dzięki niej świat (a więc i Polska) i ludzie są ciekawi.
  Wystarczy wyobrazić sobie, jak byłoby PRZERAŹLIWIE NUDNO, gdyby wszyscy byli jak Barbie i Ken (albo inny zestaw „wzorców”).
  Ucałuj ode mnie góry (jeśli jeszcze tam jesteś), bo coś mi do nich ostatnio nie po drodze.
  ;-*

  1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 21:57

   już jestem u siebie na wsi, na pagórku 🙂

 13. ella 24 kwietnia 2016 o 23:56

  No wreszcie obnażyłaś swojego pięknego fejsa, i mamy komplet doskonały, bo uroczą psyche , wrażliwą duszę i genialny umysł oraz zgrabną oprawę tego wszystkiego znamy od dawna.

  1. pepsieliot 25 kwietnia 2016 o 08:41

   Po każdym postem jestem, tyle, że w lunetach 🙂

   1. ella 25 kwietnia 2016 o 10:09

    No ale to oczy są zwierciadłem duszy, a Twoje są tak pięknie uśmiechnięte, takie szczęśliwe.

 14. magda 25 kwietnia 2016 o 01:35

  Co prawda to prawda i Ty jesteś żywym potwierdzeniem tej prawdy.wygladasz jak nastka. Widzę po sobie ze stres i nie umiejętność pozytywnego myślenia zmiany itp postarza bardzo.

 15. hajduczek 25 kwietnia 2016 o 05:00

  No i dlatego nie kupuję i nie czytam prasy, nie sprawdzam wiodących lub niszowych portali z nowościami, poza samochodem nie słucham radia (a jeżdżę rzadko), nie włączam telewizora za dnia, oglądam dopiero wiadomości różniste około 19 i później, ale zawsze w tym czasie robię też coś w komputerze, więc nie słucham zbyt dokładnie i się nie wczuwam/denerwuję. Potem włączam jakiś fajny film w tele albo i na komputerze, albo czytam książkę.
  Łażę po okolicy i zbieram zioła, przerabiam je na lekarstwa, zdrowotne nalewki i suplementy diety (dla siebie i rodziny, coby nikt mi nie zarzucił, że „leczę” bez uprawnień), robię ręcznie fantastyczne mydła – naprawdę fantastyczne, bez chemii i wtrętów odzwierzęcych. I w ogóle realizuję się, będąc szczęśliwą, prawie z dala od świata…

  W ramach aktywności fizycznej polazłam szukać młodego piołunu, a znalazłam na przykład jaskółcze ziele. Zawsze wracam nie z tym, po co poszłam!

 16. ciekaw 25 kwietnia 2016 o 11:48

  Pokochać siebie, otaczać się tym co piękne i przebywać z ludżmi, którzy nam dobrej energii nie będą zabierać. Prawda, ze sama dieta nie jest przepisem na sukces 🙂 Uśmiech i dobre nastawienie każdego dnia!

 17. Ania Kania 25 kwietnia 2016 o 15:19

  PIęknie napisane! 🙂

 18. Karolajna 27 kwietnia 2016 o 17:06

  Cześć, Pepsi-Syreno czy post białkowy to samo białko czy właśnie zero białka?

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2016 o 21:54

   post białkowy to mało białka

 19. GaGa 29 kwietnia 2016 o 12:22

  No tak…..bezstresowo……
  Jadę wczoraj z Lidla-po eko bananki pobechalam,zanim Pepsi cale wykupi..Jadę z młodym,suniemy z góry,suniemy pod gore i……i braklo paliwa.Pod gore w lesie,piątek wieczorem.W LESIE!
  No to dzwonie do mojej brzydszej polowy,o helpunek a tu bęc-telefonia na kamień spada.W mak ekran poszedl–no to podzwoniłam….No to nic tylko dostać zawalu wylewu albo chociaż kogoś rozszarpać z nerwów.Ale pod ręką był tylko synek mój kochany,który wyluzowany siedział sobie spokojnie i zajadał ekobananki z Lidla.Chcesz banana?No.
  I czym tu się martwic,jest prowiant,jest impreza,byl spacer po lasku,pogadaliśmy jak nigdy,pograliśmy w lapki i w pomidora-PELEN RELAKS.Tego nam bylo trzeba.Pustego baku i odrobiny luzuI.I bananów tez.Zycie jest świetne,trzeba to chcieć zauważyć.

  1. pepsieliot 29 kwietnia 2016 o 12:28

   Gaga <3

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

 • Leczenie dobrą dietą

 • Najnowsze komentarze