3 zioła na Twój obolały żołądek, oraz wzmianka o Helicobacter pylori

healthy_food_vs_junk_food-710x434

3 zioła na Twój obolały żołądek, oraz wzmianka o Helicobacter pylori

Wczesnym popołudniem pomimo czynności medytacyjnej (sprzątania szafek kuchennych), poczułam pewien dyskomfort w żołądku. Co w moim przypadku bywa rzadkie, więc tym szybciej zwróciłam się do ciała. 

Ciało chciało jakiegoś prostego remedium.

Trawa pszeniczna - super żywność 100% Organic This is Bio

TU KUPISZ nowozelandzką (najczystszą wg Naturalnews)
TRAWĘ PSZENICZNĄ 100% ORGANIC This is Bio

Ludzie regularnie cierpią z powodu zgagi, kwaśnego odbijania, zespołu jelita drażliwego, bólów brzucha, wzdęć, gorących i cuchnących gazów i innych problemów jelitowych. Pomimo tego, że gazy śmieszą, to jednak dobrze byłoby wejść w swoje ciało i w skupieniu zauważyć jego potrzeby. 

Wiele z tych problemów związanych jest z wrażliwością na gluten, na przetwory mleczne, na wysoko przetworzone jedzenie, na brak równowagi flory jelitowej, oczywiście związaną z niedoborem dobrych bakterii. Ludzie, co nagminne, zbyt szybko jedzą (mój przypadek). Jedzenie, jak każda prosta czynność (medytacyjna) powinno odbywać się świadomie. Świadomie przecież nie połkniesz ogromnego kęsa ledwo go „gryznąwszy” kilka razy.

Na nieświadomce, gdy ego zajęte jest milionem spraw, możesz pochłonąć ogromne ilości jedzenia bez sensu. Jeśli masz potrzebę zjedzenia dużego posiłku, zrób to świadomie. Kęs po kęsie, starannie przeżuwając, produkując odpowiednią ilość enzymów jeszcze w ustach.

Woman Sitting on a Whoopee Cushion

Niezależnie od przyczyny, problemy żołądkowo-jelitowe są prawie zawsze nieprzyjemne, psują samopoczucie i chcemy je jak najszybciej wyeliminować.

Okazuje się zaskakująco prostym i skromnym rozwiązaniem wielu powtarzających się problemów żołądkowo-jelitowym są herbatki ziołowe.

27716213

Herbata z imbiru

Zalety imbiru dla układu pokarmowego są znane od stuleci, a współczesne badania to potwierdzają.

Przykładowo, badanie opublikowane w Food & Function w czerwcu 2013 rok dowodzi, że korzeń imbiru ma ogromne znaczenie w leczeniu różnych dolegliwości żołądkowych.

Naukowcy przypisują te korzyści wysokiemu stężeniu przeciwutleniaczy, które pomagają oczyszczać/neutralizować organizm z wolnych rodników tlenowych, poprawiając niezliczone warunki w żołądku, te odpowiedzialne za prawidłowe trawienie.

Herbata z imbiru jest o wiele bardziej przyjemna w konsumpcji niż surowy imbir, jak twierdzi Michael Ravensthorpe.

W didaskaliach

Tu bym się nie zgodziła z Michael’em niezależnym pisarzem, twórcą Spiritfoods, którego zainteresowania badawcze obejmują odżywianie, najzdrowsze pokarmy na świecie i medycynę alternatywną, gdyż.

p6181469-002

Lubię bowiem owinąć w wodorost pomidory/ogórek z mango i niewielką ilością awokado i maczać zieloną rolkę w mieszaninie sosu tamari i świeżo startego korzenia imbiru. Pyszne sushi, bez sushi, bo jak wiadomo ogółowi: sushi to ryż. 

Ekologiczną herbatę imbirową, wykonaną przez zalanie gorącą wodą bio imbiru właśnie startego (albo opcja w proszku) szczególnie poleca się przy rozstroju żołądka, leczeniu nudności i choroby lokomocyjnej, łagodzenia niestrawności i kwaśnego refluksu.

Co więcej, są dowody (jak te opublikowane w amerykańskim Położnictwo & Ginekologia w kwietniu 2005) na to, że imbir może rónież pomagać w pozbywaniu się nudności i wymiotów wywołanych ciążą.

peppermint-tea

Herbata z mięty pieprzowej

Tak jak herbata imbirowa, miętowa herbata to kolejny dobry lek (do znalezienia w każdej szafce kuchennej) na problemy żołądkowo-jelitowe.

Badania na University of Maryland Medical Center dowodzą, że mięta pieprzowa ma właściwości kojące mięśnie brzucha i poprawiające przepływ żółci (płyn bardzo gorzki w smaku), która pomaga w trawieniu tłuszczów w jelicie cienkim.

To z kolei przyczynia się do szybszego przechodzenia żywności przez żołądek. W związku z tym, herbata z mięty pieprzowej jest szczególnie dobra w leczeniu IBS (czyli zespołu jelita wrażliwego), wzdęć, gazów i innych problemów, wynikających z powolnego trawienia.

Należy wziąć 1 lub 2 łyżeczki suszonych liści mięty pieprzowej lub 1 łyżkę stołową świeżych liści, a następnie zalać filiżankę gorącą wodą. Zaparzać przez 5 do 10 minut.

Dla maksymalnych korzyści należy pić herbatę miętową, jako pierwszy płyn poranny, oraz i / lub po jedzeniu.

food_drinks_chamomile_tea_028999_

Herbata z rumianku

Rumianek jest jednym z najdelikatniejszych i najbezpieczniejszych ziół leczniczych jakie tylko dała nam natura. Zaś jego reputacja jako pomoc dla naszego żołądka z pewnością rywalizuje z imbirem i miętą pieprzową.

Według raportu z Medycyny Molekularnej w listopadzie 2010, rumianek jest słusznie i tradycyjnie wykorzystywany do licznych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w tym chorób układu trawiennego, skurczów, lub kolek, niestrawności, wzdęć, fatalnych gazów, owrzodzeń i podrażnień przewodu pokarmowego.

Badacze zauważyli także, że rumianek jest szczególnie pomocny przy fatalnych gazach, koi żołądek i wpływa na rozluźnienie mięśni, które przepychają żywność przez jelita.

W tym aspekcie, korzyści z rumianku dla systemu pokarmowego bardzo przypominają te, z mięty pieprzowej, co sugeruje, że herbata z obu ziół naraz może sprawić idealne wręcz trawienie posiłków.

Przy okazji taka herbata (bardziej rozwodniona) może służyć do lewatyw przy problematycznych zaparciach.

Ważne:

O rumianku w kontekście naturalnego leczenia depresji, ale też raka piersi też pisałam.

licorice

I helicobacter pylori

Korzystając z tematycznej okazji, podaję najczęstsze objawy związane z zakażeniem Helicobacter pylori :

Ból brzucha (łagodny lub ciężki)
Wzdęcia i gazy
Odbijanie i refluks żołądkowy
Stale nieświeży oddech
Łagodne nudności

Inne problemy, które mogą być spowodowane przez zakażenie Helicobacter pylori obejmują złośliwą anemię, czyli niedobór witaminy B12. Helicobacter pylori wpływa na zdolność żołądka do wytwarzania czynnika wewnętrznego, czyli białka, które przeszkadza w absorpcji B12. Główne objawy związane z niedokrwistością złośliwą to: stałe zmęczenie, duszność, bladość skóry, obrzęk języka i nudności.

TU KUPISZ WITAMINĘ B12 w dużej dawce

TU KUPISZ WITAMINĘ B12 w dużej dawce

Helicobacter pylori zakłóca proces trawienia, tak, że może prowadzić do stanu zapalnego jelita i przepuszczalności pokarmowej.

Z kolei stan nieszczelnego jelita może również powodować niedobór żelaza, czyli niedokrwistość, rozdrażnienie jelit, biegunki i zaparcia, a nawet wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Najlepszym lekarstwem jest ekstrakt z korzenia lukrecji DGL

Zaletą leczenia bakterii lukrecją DGL, czyli Deglycyrrhizinated lukrecji jest takie, że nie ma skutków ubocznych (dotyczących, które mogą być spowodowane naturalną lukrecją.

Sugerowane użycie lukrecji DGL to 750-1500 mg  20 minut przed jedzeniem.

Najlepsze rezultaty są właśnie widoczne, gdy DGL lukrecję żujemy i połykamy na pusty żołądek. Stosuje się ją zwykle od 8 do 16 tygodni.

Lukrecja DGL może także zapobiec nawrotom choroby wrzodowej, ponieważ traktuje przyczynę, a nie tylko objawy. 

Pamiętaj, że najczęściej problemy trawienne nie są związane z nadkwasotą, ale z niedokwasotą. Dlatego warto zrobić prosty test sody ,  następnie zaleczyć śluzówkę (glutamina, kolagen, witamina C, E, MSM i inne naturalne sposoby, jak zioła,  w tym Lukrecja DGL), a następnie zadbać o prawidłową kwasowość żołądka, aby w końcu zaczął dobrze trawić białka.

Zwykle najlepsze rezultaty daje zakwaszanie żołądka (o ile nie stwierdzono nadkwasoty, bo zgaga niczego jeszcze nie przesądza) i jednoczesna alkalizacja ciała odpowiednią dietą.

Dla własnego spokoju można/należy przeprowadzić Vega Test  wg  R. Volla na obecność pasożytów.

Dieta pozbawiona alergenów również czyni cuda.

failure-neurosis-2-21

Nerwica żołądka

Gdy Twoje ego nie daje Ci spokoju, zdenerwujesz się raz i dwa Twój żołądek ze złości i nerwów skurczył się o 2/3. Gdy w tym czasie jest pusty, to się tak skurczy, że wytwarza się w nim pompa ssąca, która wysysa żółć z woreczka żółciowego i ta żółć dostanie się do żołądka całkiem wbrew jego przeznaczeniu, bo  w żołądku  ie powinno być ani jednej kropli żółci. Teraz jak coś zjesz wszystko zalane żółcią (żółć pęcherzykowa jest kwaśna, w przeciwieństwie do żółci wątrobowej) uniemożliwia pracę śluzową żołądka. Żołądek to przepycha do kiszek, a cienka kiszka podrażniona żółcią stara się wypchnąć rzecz do jelita grubego. Wszystko zaczyna się tam odkładać, temperatura wzrasta, i niestety zaczyna się proces gnilny, a powinien trawienny. Z kolei biedne małe robotnice czerowen krwinki w ilościach aż 4,5 miliona zamiast wyszukiwać pożywienia w jelitach (cienkim i grubym), oraz w wątrobie, nic nie mogą wyłapać, a same poparzone żółcią kurczą się i zaczyna się smutek. Człowiek zamiast tyć chudnie, traci siły i ma zaparcia. Wrzody żołądka powstają również wtedy, gdy żołądek nie umie chronić się z nadmiaru żółci.

Jak to rozpoznać?

Gdy do żołądka dostaje się żółć, wytwarza się taki dziwny gaz bezzapachowy, odbija się i człowiek czuje się jakby go aż przypierało pod serce. Właśnie wtedy żółć wytrawia śluzówkę.

(na podstawie barwnego opisu Kaligaj)


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.