4 proste kroki jak leczyć niedoczynność tarczycy

majeranek

4 proste kroki jak leczyć niedoczynność tarczycy

Każdego dnia zalewa mnie fala chwytliwych tytułów nad rozczarowującymi treściami artykułów. Często więc wolę skupić się nad dobrym artykułem o majeranku, który po zapoznaniu się z badaniami z majerankiem w roli głównej,wydaje się być naprawdę czymś.

TU KUPISZ bardzo dobrą D3 TiB (z lanoliny) i K2 mk7 TiB (z Gnosis) w pakiecie promocyjnym

Dyżurnym tematem z nagłówków jest Xenoestrogens

Zaczęto mnie straszyć sztucznymi estrogenami zaklętymi w każdej butelce z wodą. Ustalmy sobie jedno, że plastikowe pojemniki są złe dla środowiska, w tym butelki na wodę również. O tym wiem, ubolewam i nie zamierzam z tym polemizować.

Jednak woda jaką dostarcza moje państwo nie jest wodą dobrą. A więc ta woda jest farsą. Przynajmniej w Krakowie nie nadaje się do picia. Moje informacje na temat filtrów są takie, że owszem można ją/wodę filtrować, a nawet jest wskazane, ale gdy myślisz o kąpieli. Do picia się to nadal nie nadaje.

Chociaż są tacy, co twierdzą, że woda z butelek też nie przechodzi takiej kontroli jakbyśmy chcieli..

I jeszcze drugie info dość istotne, że Polska, Europa to nie Ameryka

I o ile są już stany w USA, które zakazały yyy … wi-fi, o tyle każdy produkt w sklepie spożywczym zwanym Łolmart, może Cię zabić, odrazu, lub wkrótce. Przykładowo, tam nie ma już praktycznie zbóż, soi, kukurydzy bez GMO. Nie ma możliwości kupienia mleka niepasteryzowanego. Oczywiście nawet od rolnika, bo to działalność wywrotowa. I zgoła hipsterska.

W naszych, europejskich butelkach nie ma BPA i PCB od lat

Ale po dłuższym używaniu butelki plastikowej mogą się z niej wypłukiwać ftalany. A właśnie xenoestrogens jest związkiem między innymi zawartym w BPA, PCB i ftalanach.

Ale możemy go też spotkać nie tylko, że wszędzie wokół siebie w środowisku sztucznym, ale także występuje już obecnie w przyrodzie.

Twoje dziecko wkładając do ust zabawkę, czy obgryzając długopis zjada ftalany z xenoestrogens

One są po prostu wszędzie

Oto kilka wodoplasticzanych danych:

Najgorszy rodzaj plastiku używany do produkcji butelek do wody i opakowań do żywności to polichlorek winylu PCV.
Badania wykazują, że z PCV uwalnia się chlorek winylu oraz inne zanieczyszczenia powodujące u człowieka zaburzenia hormonalne, problemy z płodnością, zniszczenie komórek, narządów i tkanek.

Jednak większość butelek na wodę, a w Europie raczej wszystkie jest wykonana z plastiku zwanego PET lub PETE (polietylen tereftalanu). Ten rodzaj plastiku uznaje się za bezpieczniejszy od PCV, ale z danych wynika, że wypłukują się z niego do wody ftalany, gdy butelka jest używana zbyt często, bądź gdy woda stoi w butelce zbyt długo.

Ftalany przy pomocy xenoestrogensu, sztucznego estrogenu zakłócają produkcję kwasów tłuszczowych i hormonów płciowych w organizmie. Kobiety mają wcześniejszą menopauzę, a mężczyźni popłakują podobno jakby mieli dostać okres. Horror.

Rady:

Zmieniaj butelkę, gdyż wielokrotne użycie butelki plastikowej może wydawać się dobre z punktu widzenia środowiska, ale szkodzi Twojemu zdrowiu. Badania wskazują na niebezpieczny poziom wzrostu bakterii w butelce podczas ponownego używania. Każdą butelkę używaj tylko raz.

Butelki wyprodukowane z tego plastiku, który kupujemy w sklepie wydają się bezpieczne, jeśli woda zostanie wypita w ciągu kilku miesięcy od wyprodukowania, a butelka nie będzie wykorzystana ponownie.

Jeśli decydujesz się pić wodę butelkowaną, sprawdź czy producent należy do Europejskiej Federacji Producentów Wód Butelkowanych (EFBW) reprezentowanej w Polsce przez Krajową Izbę Gospodarczą „Przemysł Rozlewniczy”, która gwarantuje, że poziom zanieczyszczeń mieści się w wyznaczonej normie.

Sprawdź zawartość minerałów w wybranej przez Ciebie wodzie, gdyż wody źródlane i mineralne są bardzo ważnym składnikiem pożywienia.

Idealna woda powinna być bogata w magnez (przynajmniej 90mg magnezu na litr), a uboga w sód (mniej niż 10mg sodu na litr).

Można na to zwracać uwagę, ale i tak należy wodę zmieniać.

No i po co ten cały wstęp?

Po to:

Cztery kroki aby leczyć niedoczynność tarczycy

Ponieważ tworzenie optymalnej równowagi hormonalnej jest jedną z najlepszych rzeczy jakie można zrobić dla swojego zdrowia. Kiedy twoje hormony dobrze funkcjonują wszystko się poprawia, jak poziom Twojej energii życiowej, lepiej śpisz, masz mniej, albo wcale lęków i generalnie wszystko zaczyna być spoko.

I teraz nastąpi pewien zgrzyt

Krok 1.

Aby Twoja tarczyca leczyła się z niedoczynności, jednym z czterech ważnych kroków jest yyy … wyeliminować xenoestrogens. Czyli sztuczny estrogen, który naśladuje ten naturalny i zakłóca funkcjonowanie hormonów. Co może prowadzić w dalszych następstwach do niedoczynności tarczycy.

Niestety siedzi on tak jak napisałam, prawie wszędzie. W pojemnikach z tworzyw sztucznych, i są nim wyłożone konserwy, w tym te wegańskie. Jest w kubkach i pojemnikach styropianowych, zapewne nawet u ęą Starbucksa.

Siedzi w kosmetykach i przyborach toaletowych. W chemii rolniczej, co nas szczególnie nie dziwi. Ale również w organicznym mięsie i mleku. Wszędzie tam, gdzie są ftalany. No i BPA i PCB.

Więc unikaj

Krok 2.

Co jeść, aby leczyć swoją tarczycę z niedoczynności?

Co oczywiste najczęstszym niedoborem żywieniowym dla tarczycy jest niewystarczająca ilość jodu. Niski poziom tego minerału w diecie zachęca nas do zwiększenia ilości soli jodowanej w diecie. Niestety, jod ma krótki okres trwałości, a do tego sól kuchenna jest mocno przetwarzana, absolutnie nie zawiera już 90 minerałów, jak sól morska i jest po prostu chlorkiem sodu NaCl.

Najlepiej jest jeść żywność, która naturalnie zawiera jod i inne składniki odżywcze, które pomagają w prawidłowym wchłanianiu jodu.

• Wodorosty (algi, dulse, nori)
• Żurawina
• Fasola Navy
• Jaja
• Kryształy różowej soli himalajskiej
• Ziemniaki
• Czarna melasa
• Ocet jabłkowy

Korzystne tłuszcze:

• Awokado
• Olej kokosowy
• Olej z wątroby dorsza

W dodatku do tych zaleceń, należy rozważyć przyjmowanie pokarmów oczyszczających układ trawienny, czyli fermentowane warzywa i może nawet kozi kefir.

Krok 3.

Co masz wyeliminować, aby leczyć swoją niedoczynność tarczycy?

Należy wyeliminować pokarmy, które zawierają goitrogens. Goitrogens są naturalnie występującymi szkodliwymi składnikami niektórych pokarmów. Goitrogens zakłócają produkcję hormonów tarczycy.

Przykłady żywności do wyeliminowania:

Niesfermentowane produkty sojowe (czyli na pewno nie serek tofu, ani nie mleko sojowe)
Kukurydza
Surowe brokuły, kapusta, kalafior, brukselka, jarmuż, szpinak i rzepa, czyli rośliny krzyżowe
Gorczyca, proso, orzechy piniowe, orzeszki ziemne, migdały
Olej rzepakowy
Brzoskwinie i truskawki

Uwaga: Produkty sojowe mogą być jedzone w formie sfermentowanej (miso, tempeh, sos tamari) i również warzywa krzyżowe (kapusta, brokuły, kalafior, brukselka) są dobre, jeśli są poddawane fermentacji, lub lekko gotowane, ponieważ wykazano, że procesy te (parowanie, gotowanie i fermentacja) skutecznie usuwają związki goitrogenic.

Dobrze jest też wyeliminować niefermentowane produkty mleczne, a może nawet całe mleko, żywność przetworzoną, rafinady, transy, mąkę, gluten, cukier, kofeinę i alkohol.

Krok 4.

No i w końcu dochodzimy do czwartego kroku, który wydaje się również tak jak pierwszy bardzo trudny do spełnienia. Gdyż należy unikać promieniowania.

Unikać promieniowania?

W dzisiejszym świecie? Przy skutkach Czarnobylu, późniejszej katastrofy w Fukushimie, cezu-137, lub EMF z sygnałów WiFi? Telefonów komórkowych, telewizorów, komputerów, kuchenek mikrofalowych i nagminnego obrazowania medycznego, czyli prześwietleń?

Tak unikać, gdyż promieniowanie jest powszechnym zagrożeniem dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla tych z problemami z tarczycą

Myśl z czego żyjesz, nie śpij obok telefonu i ipoda, wyłączaj na noc wi-fi, używaj zestawu głośno mówiącego, nie dzwoń z miejsc o słabym zasięgu, skorzystaj z technologii zmniejszających promieniowanie.

Uziemiaj się, gołą stopą po ziemi, po trawie, po kamieniu, po betonie, po piasku. Wyrzuć plastikowe dywany i zedrzyj podłogi z pcv. Tylko drewno, kamień.

Wszystko lepsze, nawet klepisko niż ftalany i promieniowanie

Nie naśladuj wieśniaków, którzy mieszkają dwa kroki od ziemi i natury we własnym domu zamiast zwykłej sosnowej i taniej jak barszcz dechy kładą sobie tekoplastyk. (Coś podobne na gałkę do teku, tyle że z plastiku)

Nie doprowadzaj nigdy do niedoborów jodu, bo nie wchłoniesz w razie czego tego radioaktywnego

Ref 1 , 2


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.