logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
57 177 246
286 online
26 158 VIPy

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Męskie sprawy, czyli jak długość snu wpływa na płodność

  Uwaga nius:)

  Do kompletu zaleceń dla mężczyzn starających się o przedłużenie gatunku dochodzi jeszcze jedna, ku zaskoczeniu niezwykle istotna wytyczna: wysypiajże się!

  Według przeprowadzonego ostatnio badania, wykonanego w Chongqing w Chinach, istnieje związek między czasem snu a miarą zdrowia chromosomów w spermie. Wyniki badań płodność versus czas snu opublikowano w Przeglądzie Badań nad Snem (Journal of Sleep Research).

  W eksperymencie naukowym przebadano 2020 próbek nasienia zapewnionych przez 796 ochotników pomiędzy 2013 a 2015 rokiem.

  Ustalono, że mężczyźni regularnie śpiący powyżej 9 godzin i Ci, którzy śpią mniej niż 6.5 godziny dziennie mają kolejno aż o 41% i 30% niższe HDS (High DNA Stainability), czyli odsetek plemników o niedojrzałej chromatynie, w porównaniu do uczestników badania śpiących 7 do 7.5 godziny dziennie.


  TU KUPISZ 100% ORGANICZNY TRIBULUS TERRESTRIS This is BIO
  podnoszący naturalny testosteron
  pełen mega zdrowych saponin, indoli i polifenoli

  Chromatyny plemnikowa to substancja znajdująca się w jądrze komórkowym plemnika. W jej skład wchodzi przede wszystkim DNA będące materiałem genetycznym plemnika, ale także RNA i białka. Chromatyna plemnikowa zawiera się w chromosomach umożliwiając tym samym przekazywanie informacji genetycznej.

  To kolejna nowa informacja po naszych ostatnich odkryciach. We wcześniejszych badaniach ustaliliśmy, że czas trwania snu jest bezpośrednio powiązany z objętością nasienia i całkowitą liczbą plemników.

  Oznacza to, że zarówno zbyt wysoki jak i zbyt niski czas snu przyczyniają się do obniżenia parametrów nasienia

  – komentuje Dr Jia Cao, autor badania.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 1 382 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 00:35

   Oznacza to, że zarówno zbyt wysoki jak i zbyt niski czas snu przyczyniają się do obniżenia parametrów nasienia”

   Czyli albo .. Albo? 😉

  Dodaj komentarz