logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
58 128 160
151 online
26 759 VIPy

TWOJA KURKUMA  100% ORGANIC  This is BIO

    

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 5 sygnałów niedoboru magnezu, czyli ciało ostrzega

  Sygnałów ostrzegawczych niedoboru tego minerału istnieje oczywiście znacznie więcej, jednak tych pięć jest najbardziej powszechnymi i powinny one stanowić zdecydowany alarm!

  Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że przyjmowanie magnezu jest istotne niezwykle.  Odpowiedni poziom magnezu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania mózgu, serca i mięśni. Wraz z krzemionką i witaminami D2 i K2 promuje zdrowie kości.

  Niedobór magnezu jest dużo bardziej powszechny niż możesz się spodziewać!

  TU ZNAJDZIESZ CYTRYNIAN MAGNEZU
  RENOMOWANEJ ANGIELSKIEJ FIRMY G&G

  Poniżej znajdziesz 5 typów sygnałów ostrzegawczych, które mogą wskazywać na niedobór tego ważnego minerału

  1. Dzwonienie w uszach lub utrata/stłumienie słuchu

  Szum w uszach lub stały, wysoki dźwięk („dzwonienie” w uszach) to powszechne objawy niedoboru magnezu, podobnie jak częściowa utrata słuchu.

  Potwierdza to wiele badań dotyczących zależności między zdrowiem uszu a dostatecznym poziomem magnezu. W jednym z chińskich badań stwierdzono, że magnez w wystarczających ilościach zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, których obecność może prowadzić do utraty słuchu.

  W badaniu przeprowadzonym w klinice Mayo stwierdzono, że suplementacja magnezem pacjentów którzy doświadczyli utraty słuchu pomaga odwrócić jej skutki w ciągu trzech miesięcy.


  TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB

  2. Skurcze lub drżenie mięśni

  Magnez spełnia kluczową rolę jeśli chodzi o optymalizację funkcjonowania mięśni. Bez niego ciało pozostawałoby w stanie konwulsji, ponieważ to właśnie ten minerał pozwala mięśniom na zrelaksowanie się.

  Przykładem niech będzie kroplówka z tlenkiem magnezu podawana przy porodzie i obecność magnezu w tak wielu suplementach wspomagających sen. Brak wystarczającej ilości magnezu może prowadzić do tików twarzy, skurczu mięśni, skurczów w stopach podczas zasypiania etc.

  3. Depresja

  Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad sto lat temu, kiedy lekarze eksperymentalnie wykorzystywali magnez do leczenia objawów depresji i chorób na tle nerwowym.

  Współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd. Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału. Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.


  TU ZNAJDZIESZ Sól Epsom, czyli Siarczan Magnezu TiB o czystości faramaceutycznej,
  świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku zaparć

  4. Nieprawidłowe funkcjonowanie serca

  Niski poziom magnezu może mieć wpływ na pracę mięśni całego ciała, w tym także na mięsień serca. Niewystarczająca ilość magnezu może wywoływać stan arytmii serca, w którym serce nie bije regularnie. To z kolei może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak zawał serca czy udar. Z tego powodu na przykład lekarze w Henry Low Heart Center w Connecticut leczą swoich pacjentów z arytmią za pomocą leków zawierających magnez.

  5. Kamica nerkowa

  Wiele osób uważa, że tworzenie się kamicy nerkowej jest spowodowane nadmiarem wapnia, ale
  w rzeczywistości głównym winowajcą jest brak magnezu.

  Magnez zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach poprzez hamowanie wiązania się wapnia ze szczawianami, związkami odpowiadającymi za powstawanie kamicy. Kamienie nerkowe mogą być niezwykle bolesne, więc dobrze wiedzieć, że coś tak prostego jak suplementacja magnezem może im zapobiec!

  Jeśli odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów, obowiązkowo zaopatrz się w magnez. Włącz do diety prostą terapię 4 szklanek, w szczególności bogatą w magnez szklankę nr 2, zrób oliwę magnezową i dosypuj magnezu do kąpieli!

  Koniecznie przestrzegaj diety, która obejmuje pokarmy takie jak nasiona słonecznika lub dyni, migdały, soja lub czarna fasola, orzechy nerkowca i szpinak. Są to najbardziej naturalne źródła magnezu.

  Źródła: 1

  Piona!

  (Visited 4 336 times, 27 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Kaki 5 lutego 2018 o 18:01

   Napiszcie cos o licie plz. Rozważam suplementacje 5mg sugerowana przez różne źródła, ale chętnie przeczytałabym u Was :*

  2. x 5 lutego 2018 o 18:50

   Ostatnio jem mniej płatków owsianych (dużo magnezu) to już wiem czemu mi dzwoni w uszach

  3. grzegorzadam 5 lutego 2018 o 21:22

   …”Dr Dean wyjaśnia to wyraźnie, gdy mówi w swojej książce „The Magnesium Miracle”:

   „Aby zrozumieć, w jaki sposób możesz stworzyć równowagę wapnia / magnezu we własnym ciele, spróbuj tego eksperymentu w swojej kuchni.
   Zmiażdżyć tabletkę wapniową i sprawdzić, ile rozpuszcza się w 1 uncji wody.
   Następnie zmiel tabletkę magnezu i powoli zamieszaj ją w wodzie wapiennej.
   Kiedy wprowadzasz magnez, pozostały wapń rozpuszcza się; staje się bardziej rozpuszczalny w wodzie.

   To samo dzieje się w twoim krwioobiegu, sercu, mózgu, nerkach i wszystkich tkankach w twoim ciele.

   Jeśli nie masz wystarczającej ilości magnezu, aby pomóc w rozpuszczeniu wapnia, możesz skończyć spazmami mięśniowymi z nadmiarem wapnia, fibromyalgią, stwardnieniem tętnic, a nawet ubytkami zębowymi.

   Kolejny scenariusz rozgrywa się w nerkach. Jeśli w nerkach jest za dużo wapnia i nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby go rozpuścić, możesz dostać kamienie nerkowe. ”
   😉

  4. zibi 6 lutego 2018 o 16:40

   Wcześniej smarowałem/masowałem się dość regularnie oliwą magnezową. Z racji mojego hobby – ultramaratony, było to bardzo przydatne dla moich mięśni. W okresie spokojnych treningów nie wcieram już regularnie oliwy, za to ostatnio stosuję metodę 4 szklanek. Czy ta ilość ze szklanki drugiej (jedna płaska łyżeczka) jest wystarczająca w przypadku takim jak mój, czy jednak lepiej jeszcze dołączyć dajmy na to jabłczan magnezu? Oczywiście jak zwiększę objętość treningów to podkręcę również częstotliwość masażu oliwą magnezową. Aaa, jeśli chodzi o dietę to na co dzień mam do czynienia z różnymi nasionkami, pestkami i orzechami i suszonymi owocami (daktyle, rodzynki itd). Nie wiem czy ilość danych jest wystarczająca by coś poradzić 😉

   1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 18:21

    ja oprócz drugiej szklanki, jeszcze smaruję całe nogi do kolan po treningu oliwą magnezową, dodając trochę oleju kokosowego dla złagodzenia ew. szczypania (golone golonki 🙂 )

    1. zibi 7 lutego 2018 o 08:48

     Mi się zdarza wysmarować nawet po szyję 😀 Od czasu jak to robię nie miałem skurczu, nawet na mega nieprzyzwoitym dystansie ultramaratonu 😉

     1. Pepsi Eliot 7 lutego 2018 o 08:59

      🙂

  5. Regina Kozłowska 6 lutego 2018 o 19:55

   Ja używając oliwki magnezowej czuję nieprzyjemne swędzenie. Moczę stopy w misce z wodą dodając chlorek magnezu. Niesamowicie odpręża po całym dniu. W jaki sposób suplementowac wapń oraz z jakimi innymi suplementami najlepiej to połączyć?

   1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 22:08

    zastanów się nad supelmntacją wapnia,łączenie obowiązkowo z K2 TiB, D3 TiB, oraz magnezem TiB.

  6. Monika 7 lutego 2018 o 19:30

   Gdzieś tu czytałam że osoby z niedokwaszonym żołądkiem nie powinny brać magnezu doustnie, ale nie mogę znaleźć. Mogę prosić o potwierdzenie (lub zaprzeczenie)?

   1. Pepsi Eliot 7 lutego 2018 o 21:09

    to prawie nikt nie mógłby brać magnezu doustnie, bo ogromna większość ma za mało kwasu w żołądku.

  7. Monika 8 lutego 2018 o 13:28

   Ok. Również „gdzieś tutaj” w komentarzach wyczytałam dwie sprzeczne info dot. osób zażywających leki rozrzedzające krew – że spoko mogą brać magnez doustnie oraz że nie powinny. Nie pamiętam o jaką formę magnezu chodziło. Moja matka ma stenty i łyka prochy na rozrzedzenie a jednocześnie ma zaparcia. Chciałabym jej kupić cytrynian ale się boję że jej zrobię kuku. Z góry bardzo dziękuję za poradę.

   1. Pepsi Eliot 8 lutego 2018 o 13:30

    po cytrynianie nie będzie raczej miała lepszego wypróżniania, zdecydowanie do tego najlpeszy jest chlorek magnezu. Co do korelacji leków i suplementów diety należy pytać lekarza.

    1. Monika 10 lutego 2018 o 17:25

     „po cytrynianie nie będzie raczej miała lepszego wypróżniania”
     Ależ łaj? Tu stoi że owszem: http://www.pepsieliot.com/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-ktore-mozesz-sobie-kupic/

     1. Pepsi Eliot 10 lutego 2018 o 22:29

      no to spoko

   2. grzegorzadam 8 lutego 2018 o 19:35

    ”Moja matka ma stenty i łyka prochy na rozrzedzenie ”

    http://www.pepsieliot.com/proste-sposoby-naturalnego-rozrzedzania-krwi/

    1. Monika 10 lutego 2018 o 17:16

     Wiem GrzegorzuAdamie, ale to jest przypadek pod tytułem „moi przodkowie tak nie robili to i ja nie będę”. Ja sama posypuję kurkumą i pieprzem wszystko co z talerza nie ucieka, ale zmuszać jej nie mogę.

  Dodaj komentarz