6 sposobów na chroniczne zmęczenie, czyli powiedz w końcu NIE zmęczeniu

6 sposobów na chroniczne zmęczenie, czyli powiedz w końcu NIE zmęczeniu

Ciężko Ci wstać rano z łóżka? Czujesz się już 0d rana zmęczona? Nie masz na nic ochoty, ciągle brak Ci energii? I tak dzień po dniu, chronicznie?

Nie przejmuj się, nie tylko Ty tak masz.

Podłoże Twojego zmęczenia może być bardzo różne. Nie zawsze jest spowodowane brakiem snu, czy nadmierną aktywnością, a często ma przyczynę w niedoborach pewnych witamin.

Jeśli dokucza Ci zmęczenie dowiedz się tego:

6 bardzo efektywnych i naturalnych rzeczy do pokonania chronicznego zmęczenia

1. Witamina B12 i B-complex

Tutaj już wkrótce wpadnie link do LIPOSOMAL B12 TiB 

Twój organizm wykorzystuje witaminy z grupy B, aby metabolizować energię. Dlatego B-complex doskonale wpływa na pozbycie się chronicznego zmęczenia.

Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na niedokrwistość z powodu braku witamin z grupy B. Dlatego uzupełnienie w szczególności B12 i B9 (kwas foliowy) może mieć decydujące znaczenie w łagodzeniu zmęczenia i utrzymaniu wysokiego poziomu energii.

W szczególności na niedobór B12 są narażeni wegetarianie i weganie, ale oczywiście nie tylko. Świadczą o tym niepokojące zbyt wysokie poziomy homocysteiny również u wszystko jedzących.

Dlatego zachęcam Cię do badania poziomu B12, kwasu foliowego i homocysteiny nawet, gdy jesteś na mięsnej diecie.

2. Minerały

Braki minerałów jest kolejną częstą przyczyną przewlekłego zmęczenia. Ich niedobór nie pozwala na regenerację komórek i produkcję odpowiedniej ilości energii. Dlatego regularne spożywanie wszystkich pierwiastków jest niezmiernie ważne w leczeniu przewlekłego zmęczenia.

Na ratunek nadbiega produkt Multi Mineral G&G :

Składniki aktywne w porcji:
Wapń (bisglicynian wapnia) 500mg
Magnez (bisglicynian magnezu) 250mg
Minerały jonowe (pozyskane naturalnie z Wielkiego Słonego Jeziora) 100mg
Potas (cytrynian potasu) 45mg
Żelazo (bisglicynian żelaza) 18mg
Cynk (bisglicynian cynku) 15mg
Mangan (bisglicynian manganu) 4mg
Miedź (bisglicynian miedzi) 2mg
Jod (jodek potasu) 225mcg
Bor (boran sodu) 100mcg
Chrom (pikolinian chromu) 75mcg
Selen (L-selenometionina) 75mcg (fosforan di-wpania, L-selenometionina)
Molibden (molibdenian amonu) 50mcg

TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TiB,
przyjmujesz rano 1 łyżeczkę od herbaty
wraz ze szklanką wody, może być z cytryną 

Warto, też zwrócić uwagę na magnez. Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii

3. Pyłek pszczeli

Przez wielu uważany za super pokarm, ma unikalną równowagę korzystnych enzymów, białek, aminokwasów, witamin i minerałów. Pyłek pszczeli jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy cierpią na chroniczne zmęczenie.

Efekt wielu składników odżywczych pyłku pszczelego, może pomóc złagodzić zarówno zmęczenie fizyczne i intelektualne oraz zapewnić trwałą energię na cały dzień.

Pozwala wytworzyć większą liczbę czerwonych ciałek krwi i zwiększa poziom żelaza w surowicy krwi.

W pyłku pszczelim zidentyfikowano następujące witaminy: A, B1, B2, B3, E, C, B6, PP, P, D, H, B12, kwas foliowy, inozytol, biotynę, kwas pantotenowy, kwercytynę. Do tego dochodzą 32 aminokwasy, 12 kwasów tłuszczowych i szereg minerałów i enzymów.

Dr. Patrick Quillin, w swojej książce „Powstrzymaj raka z odżywianiem” zaleca stosowanie pyłku do przywracania energii i zdrowia.

Równie przydatny jest propolis, czyli kit pszczeli.

Uwaga, pyłek pszczeli może uczulać.

TU KUPISZ MACA 100% Organic This is Bio

4. Maca

Stosowana od bardzo dawna, szczególnie w Ameryce Południowej, gdzie rośnie na dużych wysokościach (Peru). Maca jest kolejnym pożywieniem, które ma wielką moc. Potrafi ustabilizować hormony i zwiększa poziom energii, wręcz natychmiastowo. Ponieważ pomaga równoważyć różne systemy w całym ciele, maca szybko staje się metodą leczenia dla wielu ludzi zmagających się z przewlekłymi objawami zmęczenia.

Ci, którzy stosowali już macę nie są zaskoczeni, że natychmiastowo podnosi poziom energii. Ale nie wszyscy wiedzą, że maca zawiera unikalne substancje, które stymulują przysadkę mózgową i gruczoły podwzgórza z korzyścią dla nadnerczy i tarczycy. Prawidłowe funkcjonowanie tych ważnych gruczołów, oczywiście, jest absolutnie niezbędne dla utrzymania zdrowych i optymalnych poziomów energii.

Chylę czoła : ).

Tutaj już wkrótce wpadnie link do LIPOSOMAL C TiB 

5. Liposomalna Witamina C

Witamina C także ma potężne energetyzujące działanie z niesamowitym potencjałem zwalczenia przewlekłego zmęczenia. Najbardziej pożądana wersja to Liposomalna witamina C, a nie kwas l-askorbinowy.

Zastosowanie liposomalnej witaminy C jest porównywalne do zastosowania wysokiej dawki witaminy C dożylnie. Otoczka liposomalna w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia poziomu energii przez umieszczenie witaminy C w ochronnych warstwach lipidowych i dostarczania jej bezpośrednio do krwiobiegu. Jakby się wślizgiwała w otoczce tłuszczowej.

6. Jod

Jod, który dostarczasz organizmowi trafia do przewodu pokarmowego, później do krwi i finalnie do tarczycy. To właśnie od jodu zależy regulacja pracy hormonów tarczycy. Przez zaburzoną pracę tarczycy może dojść do nadczynności lub niedoczynności.

Niedobory jodu w Twoim organizmie powodują problemy z pamięcią, koncentracją czy ogólne osłabienie organizmu. No i choroby. Ponadto braki jodu spowalniają reakcję fizyczną i umysłową człowieka.

Jod ma także, ważny wpływ na wydolność pozostałych gruczołów hormonalnych ciała, stąd utrudnione leczenie anemii, zwyrodnienia i osłabienie mięśni oraz stawów.

Niedobór jodu, powoduje, ze czujesz się słaby, wiecznie zmęczony i pozbawiony energii.

Ale codzienna suplementacja jodu pierwiastkowego przez skórę i naturalnego, jak Kelp, wodorosty może pomóc zrównoważyć układ hormonalny i napędzić ciało do homeostazy, która z kolei może łagodzić objawy związane z przewlekłym zmęczeniem. 

Uwaga: 

Przy autoimmunologicznych problemach z tarczycą bardzo często nie można stosować jodu naturalnego, tylko pierwiastkowy (płyn Lugola) najbezpieczniej przez skórę.

Załączam 2 wpisy Pepsi odnośnie płynu Lugola :

1. Do zrobienia płynu Lugola na własną rękę.
2. Trochę szerzej o rodzajach i wchłanialności jodu/płynu Lugola

Źródła: 1, 2, 3, 4

Niech energia będzie z Tobą!

Pozdro!


o-sobieRadek Sojka zwolennik zdrowego stylu życia, sportowiec zgłębiający wiedzę z zakresu diety klinicznej, kulturystyki oraz mechaniki ćwiczeń. Twój pomocnik w osiągnięciu umięśnionej/wymarzonej sylwetki.

Możesz go spotkać w Gym & Juice  M1 Kraków


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.