logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
282 online
51 951 802

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
7 raczej prostych kroków zmniejszających ryzyko raka piersi

piersi2

7 raczej prostych kroków zmniejszających ryzyko raka piersi

Czyli, że ograniczenie ekspozycji na chemię może uratować życie wielu kobiet

Omega 3 TiB, zero metali ciężkich i transów

Omega 3 TiB, zero metali ciężkich i transów

Hejka Możnym,

Oczywiście macie rację, bywam momentami katastrofistką, to pozostałości po poprzednim wcieleniu. 

Silent Spring Institute stwierdził na podstawie badań, że chemikalia z którymi kobiety na całym świecie stykają się nagminnie, są ściśle powiązane z występowaniem raka piersi, co zostało opublikowane nie tak dawno w czasopiśmie Environmental Health Perspectives.

Badanie zostało opublikowane w celu informacji dla kobiet, w postaci różnych wskazówek, mających istotny wpływ na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi.

Pisałam już kiedyś posta pod tytułem 10 głównych przyczyn raka piersi, więc dzisiejszy niech będzie uzupełnieniem.

Naukowcy za pomocą metod przesiewowych badali powiązania ze 102-oma różnymi substancjami chemicznymi, a rakiem piersi u gryzoni. Opracowano dokładne testy dla 73-ech chemikaliów. Przy czym 62 z nich zostały następnie przeprowadzone na ludziach, przez amerykańskie Centrum Kontroli Chorób. Badanie to jest pierwszym, które wyłoniło kompleksową listę potencjalnych czynników rakotwórczych dotyczących piersi.

Ograniczenie ekspozycji na chemię może uratować życie wielu kobiet. Postanowiłam więc, również opublikować tę listę.

Jak więc zmniejszyć ryzyko?

Badacze podzielili 73 chemikalia na 17 grup, na podstawie podobieństw strukturalnych, potencjalnej ekspozycji oraz rakotwórczości.
Ostateczna lista zawiera wiele wszechobecnych chemikaliów w tym benzenu i butadienu. Można się z nimi zetknąć w spalinach pojazdów, dymu tytoniowym, kosiarkach spalinowych i zwęglonej żywności.

Następnie chlorku metylenu, który znajduje się w rozpuszczalnikach, środkach zmniejszających palność, a także yyy … w lekach hormonalnej terapii zastępczej i odpornych na plamy tkaninach. Inne źródła narażenia na rakotwórcze działanie to rozpuszczalniki usuwające farbę, chemikalia stosowane do dezynfekcji wody pitnej i chemikalia w styropianie. Nie tylko w budowlanym, ale w tym w kubeczkach i tackach do przechowywania żywności.

Dokument proponuje siedem kroków, które mogą podjąć kobiety, aby drastycznie zmniejszyć narażenie na te substancje

Krok 1
Filtrowanie wody pitnej ze stałym filtrem węglowym

Krok 2
Podczas gotowania, a szczególnie smażenia koniecznie włączyć wentylator pochłaniający miazmaty, aby zmniejszyć zatrucie dymem.

Krok 3
Również nie powinno się zjadać niczego zwęglonego, lub nawet apetycznie przypieczonego. Gryl to jakiś horror.

Krok 4
Nie wdychać tego co wylatuje z rur wydechowych i pomimo pewnej upierdliwości koniecznie przerzucić się na koszenie trawy kosiarkami elektrycznymi zamiast spalinowymi. Generatory gazowe też nie są wskazane, żeby je obwąchiwać.

Krok 5
Zmniejszyć akumulację substancji chemicznych w swoim domu. Nie trzymać butów przy drzwiach, aby chemiczne cząstki stałe nie dostawały się do powietrza, którym oddychamy. Uważać przy opróżnianiu worków z odkurzaczy. Najlepiej robić to na zewnątrz. Czyścić klimatyzację regularnie, a najlepiej w razie możliwości jej nie używać. Nie trzepać nieroztropnie mopów i szmat.

Krok 6
Unikać tkanin, a szczególnie dotyczy to mebli lub dywanów, które są reklamowane jako odporne na zaplamienia. Meble, które kupujemy nie powinny być traktowane środkami zmniejszającymi palność, bo tylko takie będą wolne od pianki poliuretanowej.

Krok 7
Nie wchodź nawet do pralni chemicznej. Możesz korzystać tylko z tych pralni, które piorą na mokro.

Źródła 1 , 2


Serdeczności
Jor pepsiak

reklamablog


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep 


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 4 282 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. Bastoni di fashion 15 grudnia 2015 o 21:15

  Masz racje Pepsi ale w 75% to nabiał powoduje raka piersi i jajników, a u mężczyzn raka prostaty.Jest to potwierdzone we Wloszech

  1. pepsieliot 15 grudnia 2015 o 21:17

   Nie namawiam nikogo do nabiału 🙂

 2. Jola 15 grudnia 2015 o 21:48

  Ja bym dodała jeszcze,aby zadbać o odpowiedni poziom jodu i selenu, a razie wątpliwości zrobić badanie na poziom tych pierwiastków w organizmie.

 3. basiap 15 grudnia 2015 o 22:22

  A materace do spania to be są z pianki poliuretanowej?

 4. zetjot 16 grudnia 2015 o 10:27

  AAAA! Przecież mam poduszkę z pianki poliuretanowej. Co z nią jest nie tak? 😮

 5. DMT 16 grudnia 2015 o 10:30

  A o co chodzi z butami przy drzwiach? Jakie chemiczne cząstki stałe?

  1. pepsieliot 16 grudnia 2015 o 11:58

   no buty gdzieś chodzą, tu i tam, mają też określony skład materiałowy

 6. annsti 16 grudnia 2015 o 10:50

  Pepsi czy mogłabyś kiedyś napisać jakieś wskazówki dla mieszkańców Krakowa jak mamy radzić sobie z tym zanieczyszczonym powietrzem.

  1. pepsieliot 16 grudnia 2015 o 11:57

   Nie wiem czy są jakieś naprawdę dobre rady, przecież siedzenie w domu i klimatyzacja to nie jest dobra rada. Po prostu Krakowianie muszą bardziej dbać o swoje ciała, o podaż antyoksydantów, o witaminę C, o częste wyjazdy za miasto. Świadomi ludzie powinni rozważyć wyprowadzenie się póki co z tego miasta.

 7. martusiaar 16 grudnia 2015 o 15:29

  Przydałby się artykuł jak Ty Pepsi radzisz sobie z zastępowaniem chemikaliów przy codziennym sprzątaniu. Kupujesz po prostu BIO produkty, czy tworzysz coś sama z octu, sody itd. ??

  1. pepsieliot 16 grudnia 2015 o 22:03

   wszystko kupuję w sklepie http://www.thisisbio.pl 🙂 łącznie z sodą i octem jabłkowym. Nie dotykam niczego do czyszczenia nie organik.

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze