logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
161 online
52 776 295

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
7 sposobów na lepsze życie we dwoje (z 500:) of course było i jest …

87cccef0-f27f-0133-2441-0e1b1c96d76b

7 sposobów na lepsze życie we dwoje (z 500:) of course było i jest…

TU KUPISZ sposób na zarabianie w Sieci. Niech Twój blog będzie ogromny. Miłość nie zawsze jest pewna, a kaska zawsze się przyda w razie czego ...

TU KUPISZ sposób na zarabianie w Sieci. Niech Twój blog będzie ogromny. Kaska zawsze się przyda w razie czego, szczególnie, gdy masz na co ją wydać …

JEDYNĄ naszą stałością jest nasza zmienność, a więc … (Anatol France)

lub

Tylko krowa nie zmienia poglądów, a więc … (autor nieznany)

1.

Było:

GDY Twój partner nie wie dlaczego wszystko idzie mu w życiu jakby łatwiej i sprawniej, a o wielu problemach nie ma nawet pojęcia. I dlaczego nie nudzi się przy Tobie (też nie wie, chociaż, jak twierdzi, bardzo go irytujesz)? To raczej oznacza tylko jedno, jesteś samicą alfa. Ciesz się.

WOJCIECHOWI wydawało się, że nie może już wytrzymać z Weroniką i nie wytrzymał. Odszedł i związał się tym razem ze śliczną samicą beta. Swoją asystentką. Z czasem zszokowany skonstatował, że tyle rzeczy spada mu teraz na głowę. Nie mówiąc już o tym jak poczuł się wkrótce  (akurat Wojtek) znudzony. Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że samice beta też mają zalety.

Jest:

LUDZIOM najtrudniej jest zaakceptować podstawową prawdę o sobie. Stają się podejrzliwi wobec innych, ponieważ sobie samym nie mogą zaufać. Gdy zaakceptujesz siebie takim jakim jesteś, zaakceptujesz także innych.

12441964_f520

Wielu mężczyzn jest kobiecych, a wiele kobiet jest męskich

Jednak przede wszystkim mężczyźni tego nie rozumieją, i stąd wynikają problemy. Gdy Wojciech spotkał prawdziwą kobietę (samica beta?), mam tu na myśli osobę, która zarówno pod względem fizjologicznym jak i psychicznym, wewnętrznym jest kobietą, nie był zadowolony. Faktycznie (podświadomie) odbierał ten związek jak relację prawie homoseksualną.

images2

Taki (kobiecy wewnętrznie) mężczyzna potrzebuje kobiety bardziej aktywnej, męskiej (samica alfa – chociaż zwykle ma dużo estrogenów, ale też testosteronu) i tylko do takiej poczuje głęboką miłość. To właśnie dawała mu jego żona Weronika.

Jednak Wojciech nigdy by nie przyznał się przez samym sobą, że ma w sobie dużo pierwiastka kobiecego. Szkoda, bo „kobiecy” mężczyźni i „męskie” kobiety mają szansę na bardzo udane wspólne życie. W miłości i harmonii.

silhouette-woman-in-sunset-5184x3456_73975

2.

Było:

GDY człowiek obok Ciebie zrozumie, że masz moc, ostatecznie będzie za Tobą szaleć, chociaż niekoniecznie będzie się z tym afiszować. Bowiem moc odbiera strach istnienia. Gdy posiądziesz siłę, Twój związek będzie wciąż zadowalający, gdyż nie będzie w nim Twojego strachu, ani niespełnionych oczekiwań.

BOGINI jest szczęśliwa, bo niczego nie oczekuje, a wszystko dostaje.

ef1187e499178bfaac9f86a17518b2c5

MONIKA była pewna, że dysponuje czarodziejską mocą, ale okazało się, że była w błędzie. Czas pokazał, że tak jak większość, z czasem zbrzydła. Znajoma Moni, Anna nie myślała za wiele o sobie, gdyż po prostu wiedziała. On (facet Moni) też wyczuwał to przez cały czas.

hqdefault

Jest:

Buntownik jest najbardziej łagodnym i pokojowym człowiekiem pod słońcem. Buntownik jest osobą najbardziej inteligentną. Głupota oczywiście nie oznacza braku inteligencji, a jedynie znaczy że się jej nie używa. Inteligentna żona ma w sobie moc buntownika. Jest inteligentna, więc elastyczna.

Mężowie, jak mężowie stanu, politycy wybierają przywódców wśród głupców. Bo co by się działo, gdyby taki Sokrates stanął na czele rządu? Nikt nie byłby na tyle odważny, aby go wybrać. Jednak, gdy mąż wybierze żonę  inteligentną (nie mam tutaj na myśli intelektualistek) będzie miał w domu człowieka z mocą. Kobietę, która posługuje się dwoma językami: wschodu i zachodu.

To jest dopiero moc w domu 🙂

girl_with_a_unicorn_series___no_32_by_boudiccaamat-d5s14qr

3.

Było:

UŚWIADOM sobie, że mężczyzna i kobieta najczęściej nie robią niczego do końca razem z wielu powodów. Mężczyzna myśli, że robi, gdy w tym czasie kobieta obmyśla, że robi. Są wyjątki jak we wszystkim, ale dość rzadkie.

ZDEGUSTOWANY Bartek postanowił rozstać się z Olą, gdy znalazł jej sztambuch i wyszło na jaw, że przez cały czas był sterowany. Że manipulowano nim zdalnie we wszystkim, w tym osobistej karierze. Że nawet klapę na sedesie Bartek spuszcza z powodu małego podstępu, gdyż delikatnie kopie go prąd elektrycznego pastucha. No i po co Bartek zaglądał do pamiętnika swojej żony?

Matt_Sweetwood-Finger_Point-e1466833495817

Jest:

JEŻELI naprawdę chcesz się porozumieć ze swoją kobietą, jeśli naprawdę chcesz się porozumieć ze swoim mężczyzną – niestety oboje z czegoś zrezygnujecie. Jedno z postawy racjonalnej, a drugie z emocjonalnej. Dlatego warto byłoby przyjąć raczej postawę medytacyjną.

Medytacja nie jest związana ani z rozumem, ani z emocjami. Jest transcendentna.

177274446

IDŹCIE razem pobiegać, to najlepsze dla zachodniej pary rozwiązanie medytacyjne.

4.

Było:

CIĄGŁA krytyka może zniszczyć Twój związek. Dopóki wyciągasz ze zmywarki naczynia w całości, nie namawiaj męża do innego jej ładowania. Pozwól mu robić rzeczy po swojemu. Nie irytuj ludzi, w tym swojego partnera byle czym. Skończ z małostkowością, bo to jest jedna z najgorszych cech.

W przeszłości cechy kobiety alfa były już u małych dziewczynek tępione, a nawet karano je cieleśnie. Nic dziwnego, że Joanna typowa samica alfa konkurowała z ludźmi tylko w pracy, a w domu nigdy nie ujawniała, że coś może zrobić lepiej niż dajmy na to jej mąż. Z kolei Michalina samica beta wręcz przeciwnie. W pracy poddana, a w domu dla równowagi sekutnica. I to z byle powodu: yyy … dajmy na to skarpetek.

angelinajolie

Jest:

W dzieciństwie rodzice mówili Ci byś coś zrobił, lub nie robił. W szkole również, na studiach, w pracy, w życiu społecznym rolę tę pełnią dyrektorzy politycy i przywódcy. Wszędzie słyszysz co powinieneś robić. Dlatego podświadomie ciągle szukasz osoby, która będzie nad Tobą dominować, Ty zaś pozostaniesz od niej zależny.

Postępujesz w ten sposób, gdyż nie umiesz słuchać swojego serca, swojej istoty. Karmisz złą energią (wiecznie niezadowolonego umysłu) energoinformacyjne pasożyty, zamiast pobierać energię sercem.

To smutne.

114ed7e8-2ef0-45b5-8121-bac300ca98bb-2060x1371

5.

Było:

ZA to zacznij chwalić swojego partnera. Doceń to, co robi dobrze i powiedz mu o tym (nawet na wyrost). Ludzie lubią miłych ludzi obok siebie i ostatecznie potrafią się im odwdzięczyć.

DOM to nie jest pole bitwy, Jolcia nie musi z nikim walczyć o dominację. Nie ma tam żadnych wrogów, bo nie nazywałby się domem. To jest miejsce przyjazne dla ludzi, ciepłe, kojące i dające schronienie. Jolcia musi zrozumieć, że im więcej będzie w domu krytyki, tym mniej będzie przypominał dom.

everyday-love-comics-illustrations-soppy-philippa-rice-191

Jest:

MIŁOŚĆ, tylko o to chodzi w życiu. Do wszystkich, do świata, do każdej istoty, do wroga, ba: nie ma wrogów (no dobra ta miłość do wszystkich objawi się, jak już zostaniesz Buddą), ale postaw na miłość. Miłość zaraz rozjaśnia w głowie. Miłość conajmniej jest w sercu, nigdy w wiecznie niezadowolonym umyśle.

6.

Było:

LOJALNA kobieta rozmawia tylko z nim samym, czyli mężem o jego ewentualnych niedoskonałościach.

NIE rozmawiaj z przyjaciółmi, ani z rodziną o negatywnych rzeczach związanych z Twoim partnerem. O jego wadach rozmawiaj tylko z nim (oczywiście nie mówimy teraz o jakichś patologiach). Mówiąc o nim źle za jego plecami, nawet do rodziny i przyjaciół nie jesteś wobec niego lojalna. Związek kobiety i mężczyzny jest ponad związki rodzinne i przyjacielskie.

Unknown

Gdy chcesz o mężu mówić źle, po prostu rozwiedź się, albo idźcie razem do psychoanalityka.

ARCHITEKTKA Kita narzekając na swojego męża do rodziny i przyjaciół, nie tylko, że nie rozwiązywała żadnego ze swoich problemów, ale dodatkowo tworzyła w głowie obraz swojego związku w bardziej negatywnym świetle, niż w rzeczywistości. Tak to zwykle działa. Znajomi i rodzina być może myśleli, że wiedzą, co jest najlepsze dla Kity, ale tylko ona znała swój związek najlepiej, a ich rady pomimo najlepszych intencji okazały się wręcz fatalne w skutkach. Teraz cierpi i tęskni za urbanistą Zibi. Tym bardziej, że w kontekście następnych związków Zibi wypada całkiem, całkiem.

13929964

Nawet gdy chmury i humorki, i gdy gubisz parasolki … ?

Jest:

MIŁOŚĆ.

7.

Było:

TWÓRZ wspólne marzenia. Oczywiście nie powinnaś zapominać o marzeniach, które Was dzielą, czyli o takich, które są wręcz wzajemnie wykluczające się, jednak ważne jest odnaleźć marzenia wspólne.

Nawet jak są zbyt górnolotne, i przesadzone, o ile tylko są wspólne, trzeba o tym mówić i wpływać na podświadomość, że Was wiele łączy.

images3

MERY i Dżastina dzieliło bardzo wiele; wiek: ona była znacznie starsza; wykształcenie: oboje po studiach, ale jedno z nich po AWF-ie, więc się nie liczy; elokwencja: on był bardziej wygadany; poczucie humoru: bardzo różne.

Jednak w każdy weekend zasiadali przy toskańskim czerwonym winie i trasowali wspólną przyszłość: ekscytującą wyprawę w nieznane. Wprawdzie nigdy nie udali się na Rainforest Challenge w Malezji (jeżdżąc za to do znanych światowych kurortów z wszelkimi wygodami), to jednak wspólne marzenia scaliły ich związek znacznie mocniej niż ich znajomych, gdzie wydawało się, że o niebo bardziej dobranych.

img_0156

To są prawdziwi Finezjanie Ewelina i Marcin, a pewna historia z Ich życia jest tutaj 🙂

Jest:

MIŁOŚĆ.

Źródła: „500 sposobów na lepsze życie” Pepsi Eliot, „Kreatywność”, „Inteligencja”, Zdrowie emocjonalne” Osho


reklamaksiazkiBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 6 635 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. orzech26 27 sierpnia 2016 o 10:49

  Dzięki za ten artykuł .Pierwszy punkt jest dla mnie odkrywczy .Do tej pory myślałam ,że taka kobieta dostroi się z mężczyzną (samcem alfa?)podobnym do niej z charakteru ,bardzo męskim i wtedy nie będzie się czuła ,że kogoś nańczy tylko połączy ich przyjazń.
  Teraz widzę sens w tym co napisałaś. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny czy pozory męskości .Być może przykładem takiego związku może być Margaret Thatcher. z mężem.
  pozdrowienia

 2. pepsieliot 27 sierpnia 2016 o 14:32

  no właśnie, pzdr

 3. Sasasa 28 sierpnia 2016 o 19:54

  „Związek kobiety i mężczyzny jest ponad związki rodzinne i przyjacielskie” – Pepsi jestem ciekawa czy to Twoje osobiste przemyślenie czy guru?

  1. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 20:15

   moje, nie mam guru

 4. Sasasa 28 sierpnia 2016 o 20:50

  A ostatnio jeszcze pisałaś że masz?

  1. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 21:28

   To dżołk , nikt nie potrzebuje żadnego guru, ani ja nie chce być dla nikogo guru, co najwyżej inspiracją. Prawda siedzi w każdym z nas i tylko taka prawda sie liczy

 5. Panii 28 sierpnia 2016 o 21:12

  Pepsi mam inne pyanie: Zrobilam badanie homocysteiny (oczywiście prywatnie bo żaden lekarz nie zleci takie badanie) i wynik to 16, 22 umpl/l Jak mogę obnizyc. Czytalam ze suplementy wit b12, kwas foliowy . Jednak jakie dawki będą bezpieczne . orientujesz się ?

  Pozdrawiam Czytelniczka

 6. Panii 28 sierpnia 2016 o 21:16

  Witaj Pepsi – Mam inne pytanie: Zrobilam badanie homocysteiny i wynik to 16, 22 umol/l . Podpowwiesz jak można obnizyc ? Czytalam ze za pomocą wit b12, kwas foliowy wit z grupy b = jednak jaka dawka będzie odpowiednia ? Pomozesz ? Pozdrawiam Cie – Czytelniczka

  1. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 21:24

   3 razy dziennie po 1 tabletce do głównych posiłków Greens& Fruits TiB

   1. Panii 28 sierpnia 2016 o 21:35

    Dziekuje Pepsi !Ale czemu nie b12 i kwas foiowy osobno tylko caly zestaw witamin ? Kiedy powinno się zrobić badanie kontrolne ?

    1. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 22:17

     Możesz oczywiście brać tylko B6, B12, i kwas foliowy osobno, ale w takim zestawie masz wszystkie te witaminy zapewnione, a do tego cały szereg innych składników odżywczych. Zaburzony cykl metylacji napewno na tym skorzysta

     1. Panii 28 sierpnia 2016 o 22:40

      Rozumiem Pepsi & dziekuje Ci ! Można stwierdzić czemu zaburzony jest cykl metylacji czy tak po prostu już jest. Badanie zrobiłam niedawno, dowiadując się z bloga o metylacji – oczywiście nie od lekarza , ponieważ oni takie badania nie zlecają. Pozdrawiam

     2. pepsieliot 28 sierpnia 2016 o 23:35

      złe wchłanianie witamin z grupy B, albo za mało ich w diecie, ale również istotne znaczenie ma magnez, i inne składniki odżywcze, absorpcja kwasu foliowego wzrasta wraz z witaminą C, natomiast maleje wraz z cynkiem, gdy bierzesz złożony suplement wtedy wszystko się wyrównuje, ale gdy po zbadaniu masz drastycznie niski poziom B12, i kwasu foliowego wtedy dobrze jest zrobić jeszcze osobną kurację B12 i kwasem foliowym, ale to trzeba badać

     3. Panii 29 sierpnia 2016 o 23:55

      Pepsi – wracając krotko do rozmowy: Orientujesz się – w przypadku gdy będę chciała w niedalekiej przyszlosci zrobić badanie mutacji MTHFR , jednak już chce zazywac wit z grupy B i greens czy do badania / samo badanie jego wynik może wyjść fałszywy ?

     4. pepsieliot 30 sierpnia 2016 o 08:55

      nie, tylko wtedy będziesz musiała brać B12 jako metylokobalaminę, więc jesli masz podejrzenia, najpierw zrób badania i potem się okaże

 7. Panii 28 sierpnia 2016 o 22:45

  P.S Zapomnialam…..się zapytać czy mogę wobec tego zazywac MSM ? Gdzies czytałam ze msm zaburza wchłanianie kwasu foliowego ? Czy to faktycznie prawda ?

 8. Aluśka 29 sierpnia 2016 o 08:13

  Pepsi proszę o pomoc mam zawroty i bóle głowy, wiecznie szumi mi w głowie, jest mi często słabo i wszystkiego się boję. Robiłam badania krwi:
  Żelazo 87 ug/dl[60-150]~; AspAT 17 IU/l[-40]~; AlAT 13 IU/l[-40]~; Glukoza 104 mg/dl[70-100]H; OB 4 [-12]~;Morfologia z rozmazem (5diff) WBC 5,8 tys/ul[4-10]~,RBC 4,41 mln/ul[4-5,5]~,HGB 12,6 g/dl[12-18]~,HCT 38,0 %[37-55]~,MCV 86,2 fl[80-97]~,MCH 28,6 pg[26,5-33,5]~,MCHC 33,2 g/dl[31,5-37]~,RDW 10,6 %[10-15]~,PLT 166 tys/ul[130-400]~,MPV 8,2 fl[6,5-11]~,PDW 17,8 %[10-18]~,PCT 0,14 %[0,15-0,5]L,%NEU 55,6 %[45-70]~,%LYM 33,2 %[20-45]~,%MON 6,9 %[1-8]~,%EOS 3,7 %[1-5]~,%BAS 0,6 %[0-2]~,#NEU 3,3 tys/ul[2-7,5]~,#LYM 1,9 tys/ul[1-4]~,#MON 0,4 tys/ul[0,2-1]~,#EOS 0,2 tys/ul[0,2-1]~,#BAS 0,0 tys/ul[0-0,2]~; TSH 0,688 uIU/ml[0,27-4,2]~;
  Mam podwyższoną glukozę, czy od tego mogę tak się fatalnie czuć?

  1. pepsieliot 29 sierpnia 2016 o 09:09

   Zrób badanie insuliny na czczo, kwas moczowy, przeciwciała tarczycy, USG tarczycy i narządów rodnych,brzucha, 25(OH)D- to kluczowe, B12, kwas foliowy, homocysteinę, kortyzol, ciśnienie krwi i puls rano w południe i wieczorem przez parę dni,

   Od już zacznij brać 2 tabletki (po badaniu dobiorę Ci precyzyjniej dawkowanie) do ssania D3+K2 TiB po śniadaniu ( na 5 dni przed badaniem 25(OH)D przerwij), do tego 1 kapsułka Omega 3 TiB, cynk i selen, kalibracja kwasem askorbinowym TiB, potem witamina C TiB regularnie, oraz koniecznie magnez i to na kilka sposobów. Możesz spożywać doustnie na przykład cytrynian magnezu (mamy Swansona w proszku), oliwa magnezowa do smarowania łydek,kostek,i nadgarstków, oraz zaopatrz się w sól angeilską Epsom i dodawaj jej na przykład do kąpieli. Jod (płyn Lugola) przez skórę.
   Do śniadania 1 tabletka B12 TiB.

   Jeśli zapadasz często na jakieś infekcje rozważ też kurację Greens & Fruits TiB, ale wtedy już nie musisz brać dodatkowo B12.

   To byłoby tak wstepnie dla ciała, a teraz głowa.Twoje objawy mogą mieć jeszcze podłoże związane z kręgosłupem szyjnym, albo (początkiem lub trwającej już od pewnego czasu) nerwicy lękowej, albo jedno i drugie razem. Przeciwciała tarczycowe wykluczą Hashimoto.
   Zalecam zrobienie zdjęcia kręgosłupa szyjnego, wtedy będzie wszystko jasne.

   Jeśli to przede wszystkim nerwica lękowa, no to Kochana, masz tu na blogu sporo porad w tym temacie.

 9. Aluśka 29 sierpnia 2016 o 09:51

  Dziękuję Pepsi kochana za wskazówki, zaczynam walczyć. Chcę w końcu przestać bać się chodzić do pracy i nie męczyć się z takim osłabieniem i bólem głowy.

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze