8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz

4

8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz

Tutaj kupisz - Omega 3 TiB, zero metali ciężkich i transów

Tutaj Kupisz – Omega 3 TiB, zero metali ciężkich i transów

JAK się domyślamy również nasz mózg wymaga starań, aby podkręcić jego funkcje poznawcze teraz i w przyszłości, czyli zapobiec demencji.

Poziom cukru we krwi, insulina na czczo to bardzo ważne wskaźniki. Dlatego dieta i ćwiczenia fizyczne będą odgrywać ważną rolę.

Wiadomo, że powinniśmy usunąć z diety rafinowane węglowodany, cukier z cukierniczki, kofeinę, przetworzoną żywność, nabiał, limitować alkohol, oraz wywalić olej roślinny, taki jak rzepak.

Na miejsce oleju rzepakowego, czy słonecznikowego wstaw awokado, orzechy włoskie, migdały. No i nie można zapominać o Omedze 3, która dla zdrowia mózgu jest mega ważna. Więc albo świeże ryby, albo dobry suplement bez metali ciężkich i transów. Oliwa z oliwek tłoczona na zimno i organiczna, oraz olej kokosowy, szczególnie olej kokosowy zmieszany z kurkumą może nawet w ciągu godziny poprawić funkcje poznawcze mózgu.

Jeśli jecie mięso, to w niewielkich ilościach i tylko z organicznych hodowli, jeśli ryby, to najlepiej dzikie i tłuste, a i tak miejcie przy sobie ze 2 tabletki chlorelli. Jeśli jaja, to bio.

No i sport, wszyscy eksperci są zgodni, że 30 minut dziennie aktywności jest mózgowi niezbędne. Nasze mózgi zwieńczały w przeszłości bardzo ruchliwe ciała. Mózg lubi ruch. Mózg i ciało wielbi medytację. Bieganie uruchamia automatyczną medytację. Mózg trzeba trenować i odżywiać.

8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz:

1
Pisanie lub trzymanie naczyń ręką niedominującą.

2
Idź korytarzem z zamkniętymi oczami. Ćwicz równowagę stojąc na jednej nodze, spróbuj też zrobić to z zamkniętymi oczami

3
Spędzaj czas na zewnątrz wśród pachnących roślin i kwiatów

4
Jedz kolorowe pokarmy, aby pobudzić swoje zmysły wizualne. Poczuj fakturę różnych obiektów, takich jak kamienie, muszle, etc. Przytul się policzkiem i czołem do pnia brzozy, czy innego drzewa.

5
Nawet jak jesz bardzo dobrze i tak rozważ suplementację, gdyż organizm (z wielu powodów) nie wszystko wchłonie z pożywienia. W pożywieniu może też nie być pewnych składników, pomimo że się tego po nim spodziewamy.

Co może okazać się niezbędne?

D3+K2, B12, kwas foliowy (B9), niacyna (B3) i generalnie witaminy z grupy B, oczywiście magnez, probiotyki (kiszona kapusta i inne kiszonki), kurkuma, Omega 3 – to wiadomo.

6
Hormony odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu mózgu. Badaj poziom hormonów tarczycy i przeciwciał. W razie czego zastosuj wszelkie protokoły, aby przywrócić je do równowagi.

7
Metale ciężkie, rtęć, fluor, aluminium, inne toksyny – trzeba się porządnie odtruć i odtruwać się systematycznie na bieżąco.

8
Yyy … jak zwykle, stresior. Musisz się odblokować. Spać długo w nocy, a żyć szczęśliwie za dnia. Mózg ludzki tak właśnie lubi. Nie jesteś sową. Ludzie nigdy nie są sowami, wszyscy rodzimy się skowronkami. Pomyśl o technikach oddechowych, o wszystkim co może Cię odstresować.

PRZY okazji, badania to potwierdzają, że mała ilość snu jest dużym ryzykiem zaburzeń czynników poznawczych w tym choroby Alzheimera.

Referencje: 1, 23

MÓZG musimy codziennie regenerować, tak samo jak mięśnie po noszeniu pierworodnego na garbie, czy na piersi, przez kilka godzin, czy po przebieżce kilkukilometrowej. Wszystko wymaga regeneracji i odżywiania, gdyż jak już wspomniałam zylion razy, nie istnieje perpetuum mobile.

Mózg traktowany po macoszemu zestarzeje się najszybciej. A kysz.


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.