logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
170 online
55 330 749

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 9 nieoczywistych objawów niedoboru witaminy B12

  pepsi eliot, this is bio, b12

  Symptomy niedoboru witaminy B12 nie zawsze są oczywiste. Zdarza się, że to co na pierwszy rzut oka wygląda na poważną dolegliwość, znika zaraz po uzupełnieniu niedoborów, a czasem zupełnie niepozorna pierdoła świadczy o istotnych brakach.

  Objawy niedoboru B12

   

  TU KUPISZ SUPER PRZYSWAJALNĄ LIPOSOMALNĄ WITAMINĘ B12 wchłaniającą się bezpośrednio do krwiobiegu z pominięciem układu pokarmowego

  1. Patologicznie chce Ci się spać

  Nie ważne czy spałaś 8 godzin, 6 czy 12, po kilku godzinach bycia na nogach oczy same Ci się zamykają a głowa sennie opada w dół. Tłumaczysz to sobie ciężkim tygodniem, stresem, życiem w ciągłym ruchu, ale – uwaga, uwaga – to pierwsza niepokojąca oznaka niedoboru B12.

  Senność prawdopodobnie wynika z tego, że niedostateczna ilość witaminy B12 nie pozwala Twojemu ciału wyprodukować czerwonych krwinek, które dostarczają tlen do wszystkich organów.

  Poza uzupełnieniem niedoborów, zadbaj o odpowiednią ilość ruchu (ćwiczenia aerobowe) i zbilansowaną dietę.

  2. Doświadczasz niepokojących rzeczy

  Możesz czuć, jak prąd przechodzi przez całe Twoje ciało. Być może często czujesz mrowienie, albo odczuwasz przytłaczającą, niemożliwą do pokonania senność mimo że w nocy spałaś dobrze.

  Te dziwne bóle wynikają z uszkodzenia nerwów, które jest skutkiem niskiego poziomu tlenu w komórkach.

  3. Siaty z zakupami ważą tonę i nie masz siły na trening

  Uczucie „zgąbczenia” mięśni, niemożność niesienia siatek z zakupami, szybkie zmęczenie podczas wysiłku fizycznego. Ta gnuśność i osłabienie często mogą być wynikiem niedoboru B12. Jeśli czujesz się przewlekle osłabiona, koniecznie zweryfikuj, czy nie masz braków!

  4. Obawiasz się wczesnej demencji lub pierwszych oznak Alzheimera

  Chowasz kluczyki do lodówki, masz problem ze skojarzeniem imion z twarzami, szukasz kluczy trzymając je w ręce i nie jesteś pewna, czy zamknęłaś rano drzwi? A może jesteś wiecznie roztargniona, w trakcie monologu zapominasz o czym mówiłaś i nie wiesz po co właśnie weszłaś do kuchni?

  Dr Cimperman mówi, że tego typu objawy często błędnie diagnozowane są jako wczesne stadium demencji, chociaż w rzeczywistości to nic innego jak niedobór B12.

  5. Twoja skóra jest blada i żółtawa

  Masz trudność z opaleniem się, Twoja skóra przez cały rok jest blada lub ma delikatnie żółtawy odcień?

  Przy niedoborze witaminy B12 czerwone krwinki są bardzo słabe i łatwo się niszczą powodując uwalnianie pigmentu bilirubiny, który nadaje skórze żółtą barwę.

  6. Twój język jest czerwony i gładki

  Nie wiedzą o tym nawet dochtore, ale ponad połowa osób z niedoborem B12 traci brodawki – te małe, wypukłe punkciki – na języku, szczególnie na jego brzegach.

  Możesz narzekać także na palenie i bolesność, zwłaszcza na tylnej stronie języka. A ponieważ większość tych brodawek zawiera kubki smakowe, jeśli stracisz ich zbyt dużo, nawet ulubione potrawy nie będą smakować dobrze.

  Mówi się, że skutkiem niedoboru B12 może być znaczny spadek wagi. Wynika on jednak często właśnie z tego, że obniża się apetyt.

  7. Coś jest nie tak z Twoimi oczami

  Wydaje Ci się, że pora iść do okulisty, albo zmienić szkła? Zacznij od badań niedoborów. W ekstremalnych przypadkach niedobór B12 może uszkodzić nerwy wzrokowe lub wpłynąć na naczynia krwionośne w siatkówce.

  Skutkiem jest rozmycie obrazu, czasowa bądź trwała utrata ostrości, wrażliwość na światło, zacieniona wizja, podwójny obraz, a nawet utrata wzroku.

  8. Stałaś się ostatnio bardziej nerwowa i drażliwa

  Witamina B12 jest zaangażowana w syntezę związków chemicznych w mózgu, takich jak dopamina i serotonina, które regulują nastrój. Ich niedobór może powodować zwiększenie poczucia niepokoju, a w następnej kolejności depresję.

  Kiedy jesienna chandra przechodzi w zimową, a ta w wiosenną, nie lekceważ objawów. Często równowaga Twojego ciała pomaga ruszyć ze skrzyżowania i podnieść wibracje.

  9. Czujesz się jakby wszystko działo się poza Tobą

  Osoby z niedoborem B12 często czują się jakby świat toczył się „za szybą”. Wiąże się to z uczuciem chwiejności, zamglenia i częstymi zawrotami głowy. Jedno z Tureckich badań dowiodło, że osoby czujące otumanienie i chwiejność, mają nawet  o 40% niższy poziom B12.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 19 658 times, 10 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Maja 20 września 2017 o 14:11

   Ale trafiłaś z tematem 🙂 . Zwiększam suplementację wit. B

  2. Emanuela Urtica 20 września 2017 o 14:28

   Plusik za spostrzegawczość! Wyszedł mi skrót myślowy, już poprawione.

  3. mwsuwaj 20 września 2017 o 15:23

   Cała ja, zwłaszcza oczy. Zerowa wchłanialność przez nietolerancję glutenu.

   1. Pepsi Eliot 20 września 2017 o 18:27

    to, że masz we krwi powyżej normy nie znaczy, że masz w komórkach, normy są zaniżone to raz, a przy okazji zbadaj mutację genu Mthfr

  4. Asiek 20 września 2017 o 16:15

   Witam, czytam blog od kilku miesięcy, ale piszę pierwszy raz. Wynik glukozy na czczo 100. Osoba nie je cukru, mięsa, białej mąki, nabiał sporadycznie. Dalczego wyszedl tak duży cukier? Może ktoś mądrzejszy się wypowie…

   1. Pepsi Eliot 20 września 2017 o 18:28

    jaki ma poziom insuliny na czczo? na jakiej jest diecie? ile jest tłuszczu roślinnego? jaki ma poziom B12, kwasu foliowego i homocytseiny? czy uprawia sport? pH moczu i kolor moczu?

    1. Asiek 20 września 2017 o 19:22

     b12- 562, ph moczu 6, mocz przejrzysty, barwa żółta, innych badań nie ma. Sport regularnie 3 razy w tygodniu. Dieta oparta na kaszach, strączkach, warzywach, owocach, produktach razowych, świeżych sokach, olej kokosowy, oliwa, masło, sporadycznie nabiał. Nie wiem czy mają znaczenie obniżone wyniki krwi PDW, MPV, P-LCR.

     1. grzegorzadam 17 października 2017 o 08:56

      ph moczu 6”

      Jak zbadane?

      1. Asiek 17 października 2017 o 09:01

       Mocz oddany do badania, kwas foliowy 15,30, homocysteina 6,50

     2. grzegorzadam 17 października 2017 o 10:35

      Badaj regularnie paskami w odpowiednim zakresie.
      To badanie o niczym nie mówi praktycznie.
      Ph jest zmienne.

  5. Magda 20 września 2017 o 17:26

   Witam 🙂 Moją mamę zaczęło boleć biodro. Zrobiła rtg stawu biodrowego i wykazało : zwiększenie kąta szyjkowo-trzonowego. Nieznaczne pogrubienie krawędzi stropu panewki i minimalne zwężenie szpary stawowej w strefie obciążenia. Lekarz powiedział, że są to początki zwyrodnienia. Pepsi jakie suplementy polecisz? Co odstawić z diety? Kolagen chyba będzie potrzebny?

  6. Igaga 20 września 2017 o 17:46

   Trochę z innej beczki – kiedy będzie dostępny Greens&Fruits?? – bo chcę się Szanownej Pani odwdzięczyć za bloga 😉

   1. Pepsi Eliot 20 września 2017 o 18:20

    czekamy, tym miesiącu na pewno <3

  7. Łukasz 20 września 2017 o 20:31

   Witam, czytam blog od niedawna i chciałem poznać waszą opinię. Niedawno skończyłem leczenie trądziku (izotretynoina-pochodna witaminy A). Trądzik został skutecznie wyeliminowany, ale pozostały skutki uboczne, takie jak ból stawów, suchość skóry i rumień przez który ciężko mi funkcjonować, ponieważ czuję ciągłe pieczenie i moja skóra jest czerwona. Czy dałoby się to wyeliminować dietą ?

   1. grzegorzadam 22 września 2017 o 05:58
  8. Magda 20 września 2017 o 21:45

   Mam niedobor b12, ktorej nie wchlaniam. Gastrologicznie wszystko ok, mialam robione badania z wycinkami. Hematolog i endokrynolog rozkladaja rece. Jest jakis sposob na zwiekszenie b12 w organizmie? Zastrzyki nie pomogly

   1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 08:46

    liposomal B12 TiB, możesz też troche odczekać aż wyparuje alkohol (niewielka ilość jako jedyny konserwant) i wsmarować sobie w dziurkę od nosa.

   2. Granderfanklub 21 września 2017 o 15:12

    Zastrzyki pozwalają na przyswajanie ok. 20% witaminy, reszta zostaje wydalona w ciągu 24godzin. Konieczna jest suplementacja systematyczna i długoterminowa, jeśli doustna, to dużej dawki, bo przyswaja się w ten sposób tylko 1%. Warto suplementować w towarzystwie B6 i kwasu foliowego. Lepsza forma metylowa. Niedobór witaminy B12 u młodej osoby, jeśli je mięso, może świadczyć o niedostatecznie niskim pH żołądka, bo tylko z odpowiednim ph kwasu żołądkowego organizm oddziela białka od B12. Polecam artykuły o tzw.”zakwaszeniu żołądka”.

    1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 15:25

     na blogu jest wszystkow temacie, mamy też świetne suplementy B12 TiB lub G&G, kwas foliowy G&G, i B6 G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html

    2. Magda 23 września 2017 o 12:51

     Dziekuje za odpowiedzi. Mialam robiona gastroskopie z wycinkami i wyszlo wszystko ok. Jestem po sepsie 3 lata i wlasnie od tego czasu zaczely sie problemy z brakiem witaminy b12 i ta ciagla ospalosc. Nawet przejscie na diete z niskim ig oraz wizyty na silowni nie pomogly

  9. Magda 21 września 2017 o 08:46

   Ok zrobię zamówienie, chociaż chciałam tez zamówić greens&fruits, ale nie ma. Będzie na dniach robić badanie, żeby dobrać odpowiednią dawkę. Pomożesz Pepsi dobrać dawkę, żeby wiedzieć ile opakowań od razu zamówić u Ciebie? 🙂 Zastanawiam się czy mama nie powinna wyeliminować z diety mleka i nabiału. Co o tym sądzisz?

   1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 08:49

    G&F dzisiaj wylatuje do nas ze Stanów, będzie do tygodnia

   2. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 08:57

    generalnie nabiał i mleko nie jest wskazany dla ssaka, który skończył 4 lata. Może zostawić jogurt bio, najlepiej kozi.

  10. Ilona 21 września 2017 o 10:17

   Idealnie w punkt. Zawłaszcza ta patologiczna chęć spania… Mimo, że ze sportem jestem za pan brat to czuję, że mi czegoś brakuje. A jakie to głupie uczucie jak z kimś gadasz i podstawowych słów zapominasz… tragedia 😛

  11. Granderfanklub 21 września 2017 o 14:59

   Polecam to:
   Pacholok Sally M., Stuart Jeffrey J.
   „Niedobór witaminy B12 Ukryta przyczyna wielu poważnych ” super książka.

  12. Kasssie456 21 września 2017 o 15:14

   Mam wit. B12 na poziomie 268. Co robić?
   Wit.D na poziomie 20,30. Ta druga już suplementowana …

   1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 15:24

    Liposomal B12 TiB, i 6 tabletek D3 TiB i 1 kapsułka K2 TiB po śniadaniu, za 2 miesiące badanie , na 5 dni przed badaniem nie bierz suplemnetów

  13. Niedoczynna 25 września 2017 o 21:16

   Witam, poziom wit. B12 -243,70 pg/ml, norma 197,00-771,00. Od 4 lat niedoczynność tarczycy letrox 62,5 ostatnie tsh 2,67. Insulina 14, po 1 H- 49, po 2h – 44,7. Cukier 86, po 1h- 109, po 2h- 141.Od 2 miesięcy glucophage 500 xr. 1 tabletka wieczorem. Cały czas potworne zmęczenie, słabość i straszna senność, otumanienie, bóle głowy, poczucie odrealnienia. Lekarka powiedziała że poziom wit. B12 w normie. Czy powinnam przymowac wit. B12. Czy niedobor może powodować takie objawy?

   1. Pepsi Eliot 25 września 2017 o 22:30

    suma wszystkiego, jakie masz przeciwciała tarczycowe?

    1. Niedoczynna 25 września 2017 o 22:51

     Poziom przeciwciał aTPO – 34, Witamina D metabolit 25(OH) -16.10. Dodatkowo na uregulowanie serca bo wali Nebilet i karbis po pół tabletki. Jaką suplementacje można zastosować bo ostatnio już się poddaję, nie mam na nic dily5😔

     1. Pepsi Eliot 26 września 2017 o 09:09

      Poziom D do którego dążymy to 70-80
      Bierz 6 tabletek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html?search_query=D3&results=8 po śniadaniu razem z 1 kapsułką K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib–254475917480.html?search_query=K2&results=6 i 1 kapsułką Omega 3 TiB (wkrótce przylatuje dostawa) https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html?search_query=Omega+3&results=916
      Badanie 25(OH)D za minimum 2 miesiace , na 5 dni przed przerwij suplemntację

      SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
      Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html
      Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
      (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
      Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
      jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
      Cynk
      1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html
      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
      magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
      Magnez jest niezbędny do prawidłowej pracy serca

      B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
      a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
      Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem
      Gdy weźmiesz 4 greens do kuracji 4 szklanek nie musisz brać chlorelli
      Zero cukru z cukiernicy
      Zero kazeiny
      Zero glutenu
      Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
      Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi, ale to dopiero po EKG)
      Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
      Długo śpij
      Całkowicie odstaw kofeinę
      Nie jestem lekarzem
      Mam jeszcze pytanie, jak trawisz? czy widzisz kawałki niestrawionej żywności w kale? Jak wygląda Twoja dieta? Robiłaś nasz domowy test na kwasowość żołądka? Jak cukier i insulina na czczo? B12, kwas foliowy, homocysteina?! żelazo, mocz, pH moczu i kolor moczu-nawodnienie

  Dodaj komentarz