logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
281 online
52 925 932
chlorella, this is bio, pepsi eliot 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Chemikalia w plastiku szkodliwe dla mężczyzn!

ftalany, pepsi eliot, this is bio

Według najnowszych badań Uniwersytetu Adelaide w Południowo-Australijskim Ośrodku Zdrowia i Badań Medycznych (SAHMRI)

chemikalia znajdujące się w plastiku są połączone z chorobami serca, cukrzycą typu 2 i wysokim ciśnieniem krwi u mężczyzn. Szczegółowe wyniki badań zostały opublikowane w Enviromental Research

Badacze w niezależnych obserwacjach szukali zależności między najczęstszymi chronicznymi chorobami mężczyzn, a skoncentrowaniem szkodliwych chemikaliów w produktach dedykowanych mężczyznom, bądź częściej używanych przez mężczyzn.

Okazało się, że winne są chemikalia zwane ftalanami

Ftalany są grupą chemikaliów szeroko użytkowanych w powszechnych dobrach konsumenckich takich jak opakowania na gotowe jedzenie, opakowania kosmetyków, zabawki, medykamenty, a nawet sprzęt medyczny.

Naukowcy zbadali ponad 1500 australijskich mężczyzn – ftalany wykryto w moczu 99,6% mężczyzn w wieku od 35 roku życia w górę.

Odkryliśmy, że rozpowszechnienie wielu chorób serca, cukrzycy typu 2 i wysokie ciśnienie krwi występują u mężczyzn z wyższym stężeniem ftalanów we krwi. 

Mówi jeden z autorów badania – profesor Zumin Shi z Uniwersytetu Medycznego Adelaide i członek Centrum Zdrowia Mężczyzn.

Nadal nie rozumiemy dokładnego powodu, dla którego schorzenia te połączone są z tego rodzaju chemikaliami. Wiemy jednak, że wypływają one na układ krwionośny człowieka, który reguluje hormony odpowiedzialne za rozwój, metabolizm oraz popęd i funkcje seksualne. W odniesieniu do przewlekłych chorób, wyższy poziom ftalanów równa się wyższemu poziomowi biomarkerów zapalnych w ciele.

Wiek i zachodnia dieta są bezpośrednio połączone z wyższą koncentracją ftalanów. Wcześniejsze badania pokazały, że mężczyźni jedzący mniej świeżych warzyw i owoców i więcej przetworzonej, pakowanej żywności i pijących przetworzone, gazowane napoje, miało znacznie większy poziom ftalanów we krwi.

 

Dla odniesienia, kiedy skupiliśmy się na czynnikach socjalno-ekonomicznych i związanych ze stylem życia, jak palenie papierosów i picie alkoholu, połączenia między poziomem ftalanów i jednostkami chorobowymi pozostały nienaruszone.

Profesor Ahi mówi też, że chociaż badania skupiły się na mężczyznach, wiele z ich odkryć będzie kluczowymi, także dla zdrowia kobiet.

 ftalany, pepsi eliot, this is bio
Źródło: 1
uściski:)
(Visited 3 267 times, 1 visits today)
Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

 1. Marz 25 lipca 2017 o 10:51

  No tak.., a w szkle z Chin ołów czy cus. I bądź tu eco :/Ale skoro do mleka w proszku dodawali melamine by.. było bielsze, to już nic nie dziwi. To jak podstepny labirynt odnaleźć sie w tym.

  1. grzegorzadam 25 lipca 2017 o 23:39

   nie wiemy do końca co gdziekolwiek dodają, nie znamy synergii pozornie nieszkodliwych
   składników, które w połączeniu działają inaczej.
   Nie ma obowiązku podawania pełnych składów!
   Nawet aspartam w ”lekach” jest pomijany..

 2. Fila 26 lipca 2017 o 22:03

  Z tymi ftalanami warto dodać związane są też perfumy, ciężko jest dojść które marki ich nie używają jako utrwalaczy. Może ktoś robił dochodzenie?

  1. Emanuela Urtica 26 lipca 2017 o 23:23

   Jak poszukasz stron z produktami, które są wegańskie i cruelty free, tam są też często info o tym. 🙂

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze