logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
198 online
52 043 228

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Chlorellę brać na depresję?

SYLWIA

Chlorellę brać na depresję?

Chlorella 100% Organik This is Bio

Chlorella 100% Organik This is Bio

Joł Możnym,

Niedzielny mikro wpisik o mikro aldze, ale znamienny.

Objawy depresji często są traktowane lekami mogącymi mieć długotrwałe niekorzystne skutki uboczne. Ale to już od dawna wiemy. To nic nowego, powiedzcie mi coś czego nie wiem.

No więc są nowe badania i okazuje się, że świetna w oczyszczaniu ciała z metali ciężkich i innych toksyn chlorella znacznie zmniejsza objawy depresji.

Oczywiście nie możemy twierdzić, że spokój to synonim ciała pełnego niacyny, kwasu foliowego i chlorelli, a depresja to jedynie niedożywienie. Wiemy, że depresja to uczucie wszechogarniającej pustki wewnętrznej, można ją zresztą określać na wiele sposobów, ale zawsze dotyczy aspektu umysłowego. Wielu twierdzi, że duchowego. Jednak wiadomo, że nie można oddzielić ciała od umysłu. Czyli materii, od myśli.

Z tego powodu nasze nastroje często są powiązane z równowagą hormonów i neuroprzekaźników komórek nerwowych i mózgowych.

Pytanie brzmi, czy terapie naturalne faktycznie są w stanie poważnie wpłynąć na nasz nastrój, a co najważniejsze, likwidować objawy lęku i depresji? Wydaje się, że tak

Chlorella i depresja kliniczna

Badania na University of Western Australia w Perth stwierdziły, że chlorella może znacząco poprawić objawy depresji

Naukowcy przebadali 92 pacjentów z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi, takimi które dotykają miliony ludzi na całym świecie. Podzielili pacjentów na dwie grupy. 42 pacjentów otrzymywało 1, 8 g Chlorelli vulgaris dziennie. Pozostałych 50 pacjentów brało standardowe dawki leków.

Badacze wykorzystali skalę HADS do pomiaru stanów lękowych i depresyjnych, oraz skalę II Depresji Becka (BDI-II). Obie skale stosowane są w warunkach klinicznych w celu określenia zakresu objawów depresyjnych i adekwatnej diagnozy.

Po sześciu tygodniach leczenia zarówno tego standardowego farmaceutycznego, jak i chlorellą, naukowcy odkryli, że u pacjentów, którzy brali w chlorellę znacząco obniżyły się wyniki w obu testach depresyjnych. BDI-II spadło o ponad cztery punkty, a wyniki HADS spadły o 3,71 pkt.

Aby dać pewne odniesienia, to skala HADS składa się z 21 punktów, a wszystko co znajduje się od poziomu 8 wzwyż uważane jest za symptom lęku, lub depresji.

Oprócz zmniejszenia całkowitej punktacji, naukowcy dostrzegli także znaczne zmniejszenie niektórych wyników składowych. Na przykład objawy fizyczne i poznawcze uległy znacznej poprawie w grupie pacjentów biorących chlorellę, a także depresja i lęki stały się ewidentnie niższe w tej grupie.

Jak wiemy, chlorella to mikro algi o wysokiej zawartości białka zawierającego wszystkie najważniejsze esencjonalne aminokwasy. Zawiera również białka stymulujące hormon wzrostu i neuroprzekaźników w mózgu, co okazało się najbardziej istotne dla efektów badania.

Referencje:
Panahi Y, Badeli R, Karami GR, Badeli Z, Sahebkar A. A randomized controlled trial of  6-week Chlorella vulgaris supplementation in patients with major depressive disorder. Complement Ther Med. 2015 Aug;23(4):598-602. doi: 10.1016/j.ctim.2015.06.010.
Hawkins RL, Nakamura M. Expression of human growth hormone by the eukaryotic alga, Chlorella. Curr Microbiol. 1999 Jun;38(6):335-41.

Dostaję zapytania, co robić, gdy lęki, smutki i humorki, a nie można biegać, bo kolanka?

Odpowiedź: Zawsze można spróbować 2 gramy chlorelli


Owocek &mikro alga
peps


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


Disclaimer:

Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 7 397 times, 2 visits today)

Powiązane artykuły

 1. annamo 30 sierpnia 2015 o 23:13

  na co zwracać uwagę nabywając ??

  1. pepsieliot 31 sierpnia 2015 o 08:20

   Polecam Chlorellę 100% Organic This is Bio, ponieważ ma bardzo mało,(nie spotkałam się, aby jakaś chlorella miała mniej) znacznie poniżej dopuszczalnej normy alergenu, a inni producenci nawet nie wspominają o tym w składzie, albo w ogóle nie podają składu swojej chlorelli. A nie ma chlorelli bez feoforbidu, chodzi tylko o to, aby było go jak najmniej. A co do rozbicia komórek chlorelli, to wszystkie suplementy z chlorellą muszą mieć taką z rozbitymi błonami komórkowymi, bo w innym przypadku chlorella by nie działała, więc to jest oczywiste i nie musi być napisane na opakowaniu

 2. ANNA 31 sierpnia 2015 o 06:43

  Pepsi, czy chlorella i spirulina zawierają jod? Bo można znaleźć wiele błędnych informacji. Jak to w końcu jest?

  1. pepsieliot 31 sierpnia 2015 o 08:16

   mogą zawierać, trzeba czytać skład

 3. dariuszka 31 sierpnia 2015 o 12:31

  Od poczatku sierpnia biorę chlorellę i zdecydowanie widzę poprawę w stanie umysłu 🙂 nie jest ociężały i jęczący, a bystrzejszy. I smutków dużo mniej.

  1. pepsieliot 31 sierpnia 2015 o 13:08

   To cieszy mnie Dariuszko

 4. Okoń 5 września 2015 o 10:22

  Kiedy przyjmować chlorellę żeby nie kolidowała z innymi suplami i jedzeniem?

  1. pepsieliot 5 września 2015 o 11:52

   chlorella z niczym nie koliduje, nie należy jej tylko brać w celach chelatacji(duże dawki) z dawkami witaminy C, odstęp minimum 3 godziny

   1. margotta 13 września 2015 o 12:36

    hej Pepsi piszesz że nie należy brać chlorelli z witaminą C jednocześnie ( w celach chelatacji ???) nie znalazłam nigdzie indziej takiej informacji, czy mogłabyś bardziej szczegółowo wyjaśnić dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze