Co najlepiej wyleczy Twoje ciało? Co kolejny mistrz, to inna koncepcja …

4

Co najlepiej wyleczy Twoje ciało? Co kolejny mistrz, to inna koncepcja …

Najpierw postawiłam sobie ambitne zadanie odpowiedzi na pytanie jak to jest, że tylu nazwijmy to uzdrowicieli jak Last, Bołotow, Nieumywakin, Gerson, Graham, Budwigowa, czy nawet nasz hipnotyzer  Zięba, tak różnymi drogami dochodzą do tego samego. Czyli uzdrowienia człowieka.

Przysięgają, że wiedzą co i jak powołują się na swoje badania i doświadczenia. Do tego faktycznie mają rzesze wyleczonych.

Jedni mówią jeszcze o modlitwie, o konieczności modlitwy, jak George Malkmus (ten od diety Alleluja), inni zupełnie nie wspominają o duchowości, a jedynie napomykają o pozytywnym nastawieniu i unikaniu stresu (medycyna germańska). Jeszcze inni skupiają się jedynie na biofizyce człowieka. Wszyscy ci uzdrowiciele reprezentują postawę pewności siebie, przekonania o słuszności, właściwie o jedynej słuszności swoich metod.

TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem "Leczenie dobrą dietą"
TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem 
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”

Stąd zrodziło się w mojej biednej głowie rezolutne pytanie: – O co kaman?

Parę lat temu (będąc świeżą neofitką), również sądziłam, że znam, że wiem, że podążam jedynie słuszną drogą. Tymczasem widzę, że ludzie będąc na różnych dietach jedząc zwierzęta, czy też tylko rośliny, czy też zwierzęta, o których donoszą, że nie posiadają ciała astralnego, jak drób czy ryby, a więc ci ludzie jakoś dają sobie radę.

Niektórym się nie udaje, ale niektórzy zdrowieją, co wydaje się nie być logiczne. Są też ludzie należący do każdej z tych grup, którzy w ogóle nie chorują.

Wyznawane zasady są tak sprzeczne, że samoistnie rodzi się pytanie: – O co tutaj chodzi?

I czy mówimy o tym samym człowieku?

Na pierwszy rzut oka najbardziej od wszystkich uzdrowicieli odbiega Bołotow. Twierdzi on, że krew trzeba jak najbardziej zakwaszać, a limfę, owszem alkalizować. Twierdzi ,że komórki rakowe najbardziej przypominają rośliny, że składają się z takich samych aminokwasów, które przeważają w roślinach, czyli że wykazują zasadowość. Bołotow twierdzi, że z tego powodu pierwsze komórki rakowe ujawniają się właśnie w zasadowej limfie.

Stąd koncepcja rozdzielnego odżywiania. Aminokwasy, które są bardziej kwaśne (te pochodzące z produktów zwierzęcych) mają odżywiać krew, natomiast przy jakiejkolwiek awarii układu limfatycznego należy jak najszybciej zacząć odżywiać się zasadami. I tak naprzemiennie.

Bołotow zwraca wielką uwagę na to, aby nie spożywać pokostu, który uważany za najsilniejszy kancerogen. A czym są wszystkie oleje roślinne (szczególnie rafinowane)? Jest to typowy pokost.

Co twierdzi Graham o tłuszczu? Co twierdzi Gerson o tłuszczu? W tym wypadku mówimy właśnie o tłuszczach roślinnych, ponieważ są to diety właściwie roślinne. W obu przypadkach spożycie tłuszczu nie może przekraczać 10%, czyli tak naprawdę spożycie tłuszczu roślinnego nie powinno przekraczać 10%. Innego się na tych dietach nie je. W terapii Gersona nie można jeść awokado właśnie z tego powodu.

A co o tłuszczach roślinnych mówi Last?

Oleje z nasion roślin oleistych (za wyjątkiem oleju lnianego) są bogate w kwas linolowy, który stymuluje wzrost nowotworów – częściowo ze względu na działanie zapalne, a częściowo dlatego że guzy potrzebują kwasu linolowego jako istotnego czynnika wzrostu.

Ale też mamy istotną różnicę w stosunku do Bołotowa, ponieważ Last mówi dalej: – To samo dotyczy pokrewnego kwasu arachidonowego zawartego w żółtku jajek, mięsie i drobiu. Do tego gotowana żywność oraz dieta o wysokiej zawartości fosforu i uboga w magnez wzmagają stan zapalny i ból. Duże ilości fosforu znajdują się w mięsie, rybach, jajach i nasionach, które nie zostały nasączone, lub skiełkowane.

To tylko wybrane przykłady, mogłabym na ten temat wypisać elaborat, ba epopeję.

Powstają drastycznie przeciwne teorie, do tego są dowody, że te przeciwne teorie również sprawdzają się w praktyce.

O co więc kaman? Jest tu ktoś chory na głowę? Nie, wszyscy zdrowi

Intensywnie zakwaszać żołądek, lub zmniejszyć podaż białka zwierzęcego i liczyć przede wszystkim na zakwaszenie krwi wolnymi rodnikami tlenowymi.

Najważniejsza wspólna zasada

Eureka! Jak trawisz?

Nagle spłynęło na mnie olśnienie:

– ONI wszyscy dążą do tego samego.

Mianowicie wszystko skłania się do tego, aby polepszyć pracę układu trawiennego.

Ilość kwasu w żołądku

Tylko to się liczy! Ilość kwasu w żołądku, ilość enzymów, ale też ilość białek do strawienia. I nagle na pierwszy plan wysuwa się siarka, gorzkie trawienie, kwas solny, sól, ocet winny, białe wino – cydr (wino jabłkowe, jabol?, J23? Hans Kloss?) – kiedyś go piliśmy nagminnie, potem przerzuciliśmy się na whiskey, wszelkie kiszonki.

Kisić, kisić wszystko, kisić co się da

Alkalizacja limfy?

Owszem do tego będą służyły rośliny tylko i wyłącznie, natomiast białko zwierzęce ma zakwaszać krew ile się da. Żołądek może być trochę mniej zakwaszony, gdy je się diety (najlepiej monodiety) roślinne. Na dietach roślinnych stawiamy na potas, na dietach zwierzęcych stawiamy na sól.

Ale za każdym razem chodzi dokładnie o to samo: – odpowiednio kwaśno w żołądku!

To stąd ta ciągła gadka o occie jabłkowym. To dlatego na diecie śródziemnomorskiej wszystko podlewane jest octem balsamicznym, a do tego ludzie nie rozstają się z lampką wina.

Siarkaaaaa

Dla nowotworu złośliwego istnieje pewne tabu.  Wiadomo że rzadko występuje rak rogówki oka, lub soczewki. Narządy te odżywiają się mukopolisacharydami, czyli komponentami białkowymi, które stają się siarczanami i aminocukrami. Dlaczego carska wódka dysponuje takimi właściwościami uzdrawiającymi? Dzięki siarczanom.

Powstają one w organizmie jeśli człowiek je produkty gorzkie takie jak: musztardę, chrzan, cebulę, czosnek, glistnik, jaskółcze ziele. Jeśli spożywa te gorycze w dużej ilości, w jego organizmie jest wystarczająco siarczanów, które zapobiegają rakowi. To z Bołotowa.

A co mówi Last? Zachęca do popijania oranżadki z witaminy C i MSM, czyli siarki organicznej. Owa oranżadka ma silne właściwości przeciwzapalne.

Owa oranżadka yyy …. zakwasza

I to jest yyy … bardzo pozytywne

Dlaczego rasowy witarianin nie je czosnku, cebuli? Skąd bierze siarkę organiczną? Przede wszystkim jeśli jest na diecie niskotłuszczowej (a tylko taką zalecam) poziom jego fibrynogenu (czynnik prozapalny w limfie) jest niski. Oczywiście niski fibrynogen może świadczyć o pewnym niedożywieniu. Jednak wszelka nauka dotyczy ludzi na dietach tak zwanych „normalnych”. Nie wiemy tak naprawdę jakie są warunki/wyniki zdrowotne najlepsze dla roślinożerców, oczywiście mam na myśli surowych.

Ludzie ci pomimo, że są na diecie niskosodowej i wysoko potasowej mają niski poziom insuliny na czczo i generalnie są bardzo zdrowi. Ale …

Jest jeden podstawowy warunek, mianowicie słońce.

S ł o ń c e.

A picie soku z kapusty wieczorem i jedzenie wytłoków z niej przed śniadaniem sprawi, że wszystkie nacje poczują się jak nowonarodzone.

5

Ale to wszystko o czym napisałam dotyczy ciała, ale jest jeszcze umysł, nie mówiąc o reszcie …

OWSZEM ciało ma wielką mądrość. Jest stare jak natura. Pogódź się z tym.

JEDNAK większość problemów można poznawać i rozwiązywać na dwa sposoby, poprzez umysł lub poprzez ciało. Fizjolodzy wierzą że wszystkie problemy powstają w ciele, inni, jak przedstawiciele medycyny germańskiej sądzą, że wszelkie problemy powstają w umyśle. W rzeczywistości jesteśmy psychosomatyczni, fifty-fifty.

Każdy powinien zrozumieć jak funkcjonuje jego ciało. Jeśli usiłujesz robić więcej niż ciało może zaakceptować, wcześniej czy później się rozchorujesz.

Działanie przeciwko ciału ma granice, których nie możesz rozciągać w nieskończoność

TWOJE ciało nigdy nie będzie krzyczeć, ono zawsze szepcze.

Jak masz usłyszeć swoje ciało, gdy w Twoim żołądku leży cudze mięso? Tak na zdrowy chłopski rozum. Czy będziesz mógł medytować, czy uniesiesz się kiedykolwiek do góry z miesem w żołądku? Nawet jakby Bołotow miał rację w kwestii zagryzania codziennego chlebka z mieloną słoniną wieprzową z czosnkiem?

Nawet jakby to był cud uzdrawiania, to co z Twoją pustką/antymaterią/duszą/boskością?

Gdzie się podzieje Twoja boskość?

Sie obudzisz sie? Czy tu i teraz zawsze nie?

Źródła: Borys Bołotow „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”, Walter Last „Jak wyleczyć się z raka”, Osho „Równowaga ciała i umysłu”


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.