logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
390 online
55 361 302

Greens_Fruits

TWOJE WYPASIONE ODŻYWIANIE I DETOKS 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Co wybierzesz dla zdrowia? Aminokwasy kwaśne i zasadowe, siermięga, czy mistycyzm?

  DSC03737

  Co wybierzesz dla zdrowia? Aminokwasy kwaśne i zasadowe, siermięga, czy mistycyzm?

  I o złej kobiecie

  Post trochę straszący niektórych, poziom 2, a może 3 (skala 0-5)

  Bołotow raz, czyli siermięga

  Jeśli mówimy o raku, to jaki sens, by go leczyć? Jeśli ktoś ma komórki rakowe, to znaczy, że u tego człowieka występuje zły skład soku żołądkowego.

  Potrzebne są nie lekarstwa, lecz przywrócenie soku żołądkowego do tej postaci w jakiej powinien występować, czyli zapewnić jego właściwą kwasowość. Sok żołądkowy składa się z dwóch części: z pepsyny i z kwasów.

  TU KUPISZ 100% izolat serwatki CFM TiB bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią), o dużej zawartości glutaminy, oraz BCAA

  TU KUPISZ 100% IZOLAT SERWATKI CFM bez cukru, laktozy i kazeiny (słodzony stewią), o dużej zawartości glutaminy, oraz aminokwasów egzogennych w tym BCAA

  Z kolei pepsyna składa się z 26 aminokwasów. W tym 8 to aminokwasy egzogenne, kolejne 2 z trudem są wytwarzane w organizmie, lub nie są wytwarzane w ogóle, czyli praktycznie 10 musimy przyjmować wraz z pokarmem.

  Pozostałe 16 powstaje w organizmie jedynie w obecności aminokwasów egzogennych.

  Gdy jesz tak zwany kleik ryżowy, jest tylko 1 aminokwas egzogenny. Kasza jęczmienna, gryczana, owsiana, kukurydziana i groch to produkty roślinne zawierające tylko 1 aminokwas egzogenny. W ten sposób niezależnie od tego jakie produkty roślinne będziesz spożywać, nigdy nie będą miały normalnego składu.

  Teraz rozważmy pokarm białkowy (zwierzęcy). Tutaj sprawa przedstawia się lepiej.

  Powiedzmy że zjedliście hardcore, czyli baranią nerkę. Są to 2 aminokwasy egzogenne. Wątroba tego zwierzęcia? Też tylko 2.

  barany

  Aby uzyskać 26 aminokwasów trzeba zjeść całego barana, razem z rogami, kopytami, ogonem i sierścią

  Nieco lepsze jest jajo, ma już 4 aminokwasy. Co prawda wystepują w nim też inne egzogenne ale jest ich bardzo mało. Jeszcze lepiej jest żywić się od owocami morza.

  Mała rybka podobna jest do wielkiego barana, zawiera 26 koniecznych dla nas aminokwasów. Do tego aminokwasy to tylko jeden aspekt zagadnienia.

  Spośród 26 aminokwasów jedne są silnie zasadowe, a inne silnie kwaśne.

  Aminokwasy mięsa, ryb i jaj są w głównej mierze kwaśne, a aminokwasy  z produktów roślinnych są prawie wyłącznie zasadowe

  Czyli, czy chcecie czy nie organizm jest zawsze zalkalizowany przez pokarm roślinny, w tym mączny.

  Nasycenie organizmu/krwi aminokwasami kwaśnymi (WTF?!) to dopiero pół sukcesu według Bołotowa.

  Druga połowa sukcesu, to limfa, a raczej stabilny skład limfy. A limfa potrzebuje zasad.

  Limfa zawiera znaczną ilość soli, zasad NaOH i KOH, tłuszczów i substancji podobnych do yyy … mydła.

  Należy więc lawirować tak według Bołotowa, aby wilk był syty i owca cała, aby krew była kwaśna, a limfa zasadowa. To bardzo dziwne, bo prawidłowe pH krwi też jest lekko zasadowe. Okazuje się, że jelito cienkie posiada rzęski jelitowe wchłaniające dwa typy aminokwasów, przez co dochodzi do nasycenia dwóch układów i limfy i krwi.

  best-vitamins-or-multivitamins-for-females1

  Przy awarii systemu limfatycznego trzeba ustanowić przerwę 2, lub 3 godzinną i dożywiać limfę tylko produktami zasadowymi

  Na tym polega żywienie rozdzielne.

  Wiedząc, że rak często/zawsze przenosi się do układu limfatycznego wydaje się to sensownym rozwiązaniem. Jednak dokwaszanie krwi i podnoszenie poprzeczki, aby organizm z trudem musiał utrzymywać właścicwy lekko zasadowy poziom krwi, wydaje się nadinterpretacją wynikłą z osobistych predyspozycji Bołotowa do picia carskiej wódki (czasami każdy powinien skosztować) i świrowania.

  Jak to geniusze.

  Ale dalej wyławiamy perełki:

  Bardzo pożyteczny jest kwas ze skórek banana

  Właśnie podczas ich fermentacji powstają mukopolisacharydy (siarczany). Łatwo byłoby kupić na przykład kilogram kwasu hialuronowego będącego czystymi mukopolisacharydami i leczenie się nim. Jednak kilogram tego kwasu kosztuje obecnie około miliona dolarów. Pozostańmy więc przy fermentowanych skórkach z banana.

  Ów kwas występuje w chrząstkach zwierząt, drobiu i ryb. Dlatego odżywanie przeciw-rak0we to przede wszystkim żelatyna, kolagen, galarety, chrząstki, morska kapusta i fermentowane skórki z banana, czyli produkty zawierające typowe mukopolisacharydy i wszelkie siarczany.

  Kwas na skórkach od banana w połączeniu z prawidłowym odżywianiem i regeneracją soku żołądkowego wywiera silny wpływ wzmacniający odporność

  sadhguru2

  Sadhguru dwa, czyli mistycyzm

  Jaki jest najlepszy pokarm dla Ciebie?

  Jedz śmieci i przetrwasz, w czym problem? Ale to byłoby na tyle. W większości miejsc na świecie jednak problem przetrwania jakby mamy za sobą. Jest więc kwestia wyboru. Właściwie obecnie masz wybór we wszystkich dziedzinach życia. Ma to oczywiście dobre i złe strony.

  Laik w każdej dziedzinie powie, że jest wiele dróg i możliwości. Ale ktoś kto się naprawdę zna na rzeczy, powie, że jest jedna najlepsza droga. Tak samo jest w biznesie. Tak samo jest za każdym pociągnięciem pędzla. Tak samo Ty powinnaś na tyle dobrze znać siebie, żeby wybrać tę jedną najlepszą na dany moment drogę.

  Prawie każdy człowiek może wybrać to co jeść. Jesz dla swojego ciała. Na tym się kończy cała filozofia. Można szperać, węszyć, uczyć się, ale tak naprawdę każdy może wytworzyć w sobie ostateczne poznanie co ma jeść. Jak dobry biznesmen, który stanie na skrzyżowaniu i wybierze właściwą drogę. Tę jedną.

  System człowieka został zaprojektowany do pewnego pokarmu i dlatego należy jeść właśnie ten pokarm

  Ogólna zasada jest taka, żeby nie robić ze swojego jedzenia filozofii, ani religii. Jedzenie jest dla ciała, musi przejść przez system z najmniejszą siłą oporu.

  Aby jedzenie stało się Tobą musi zostać wchłonięte

  Jeśli pokarm, który zjesz ma bardzo skomplikowany zapis pamięci i informacji, wtedy zdolność Twojego ciała do rozłożenia go i stworzenia z niego nas samych jest zmniejszona. Jeśli jesz prosty kod pamięci, albo kod genetyczny określonego stworzenia, powiedzmy, że zjadłeś warzywo, to jest bardzo proste.

  Jednym słowem powinieneś jeść to co jest dla Ciebie najdalsze w skali ewolucyjnej

  Mówiąc prościej nigdy nie powinieneś spożywać ssaków, ponieważ są z Tobą zbyt blisko spokrewnione, a ich kod genetyczny jest zbyt złożony i przez to nie będziesz w stanie go rozłożyć w największym procencie.

  Jakaś część systemu zwierzęcego nie zostanie rozłożona i wejdzie w Twój system i w jakiś sposób się przejawi.

  W tym kontekście jeśli masz już jeść niewegetariańskie jedzenie, to ryba jest najlepszą formą zwierzęcia do jedzenia, gdyż jest pierwszą formą życia na tej planecie.

  Źródła: „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie” Borys Bołotow, 1

  5cd75_best-diet-for-a-vegetarian-bodybuilder

  Zgoda

  Po co wrzucam do jednego worka Bołotowa i Sadhguru? Ponieważ stanem wyjściowym jest równowaga. Szukam stanu wyjściowego dla Ciebie i dla siebie.

  Bołotow jedną małą rybę poleca jako równoważnik zjedzenia barana z ogonem, rogami  i kopytami, oraz sierścią. Z kolei mistyk Sadhguru odradza również barana, chociażby z tego powodu, że jego cechy zwierzęce nie zostaną rozłożone na czynniki pierwsze, gdyż jest zbyt skomplikowaną istotą.

  Natomiast oboje jak już zgadzają się na rybę.

  Może rzeczywiście, skoro nie chcesz poprzestać jedynie na zasadach dla limfy, wprowadzisz 26 aminokwasów jednak w postaci ryby

  banana-bananas

  Nie zapomnij jednak o możliwościach fermentowanych skórek banana

  Miało być jeszcze o złej kobiecie?

  Będzie później. Najpierw idę na trening 🙂


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

   

  (Visited 4 259 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 11:38

   Bołotow jedną małą rybę poleca jako równoważnik zjedzenia barana z ogonem, rogami i kopytami, oraz sierścią.==

   ŁAdniutka synteza 🙂
   Zjada te swoje słone rybioczki, – tiulki.
   Dlatego Jezus mnożył ryby a nie golonkę wieprzowa.. 😉
   Co ciekawe, mój znajomy (biochemik) po wielogodzinnych rozmowach z rabinem, jednoznacznie
   twierdzi teraz, ze spożywanie świniny nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem żywieniowym.
   A był jej zwolennikiem ze względu na kolagen m.inn. …
   Zbyt zbliżona genetycznie, niszczy powiązania nerwowe w mózgu itp. itd.

   Clark też wielokrotnie poleca żywność koszerną, może trzeba z tego wyciągać wnioski..?
   Abstrahując zupełnie na fakt sposobu chowu i chemii, to inny temat.

   Jest jeszcze fajny rozdziała u dr Borysa o aminokwasach i ich pełnym garniturze przy zakwaszaniu
   produktów roślinnych, ciekawe.

   – Człowiek umiera tylko na skutek zagęszczenia krwi.. Należy przywrócić limfie sól.

   1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2016 o 13:06

    Jezus niestety nie pogardził 2 aminokwasami z jagnięcia

    1. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 13:34

     Nie czytał Bołotowa 😉

     1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2016 o 14:05

      na całe szczęście

  2. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 11:54

   Czy wiesz, jak ważne jest to, co jako pierwsze włożysz do swojego żołądka zaraz po przebudzeniu się? Pewnie zaczynasz swój dzień od filiżanki kawy…? Wiele osób tak robi. A to jeden z bardzo podstawowych i szkodliwych w efekcie błędów.
   Zamiast tego – albo chociaż przed swoją poranną kawą– wypij szklankę lub dwie ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Świeży sok z cytryny (ale naprawdę musi być świeży!) ma właściwości silnie alkalizujące, które podniosą poziom Twojego pH, oraz pomaga w oczyszczeniu Twojego organizmu ze szkodliwych toksyn. Pamiętaj jednak, że po 20 minutach od wyciśnięcia, sok z cytryny się neutralizuje. Jeśli chcesz się bardziej rozgrzać, dodaj do swojego naparu z cytryny świeżego imbiru, który jest także fantastycznym dodatkiem do każdej zielonej herbaty na jesienne chłodne wieczory!==

   Dr Young

  3. stach 4 grudnia 2016 o 12:48

   a właśnie o złej kobiecie chciałem wiedzieć niż o pokarmach,bo ani baran ani rybka mnie nie interesują

   1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2016 o 13:00

    to się dowiesz wkrótce 🙂

  4. Joanna 4 grudnia 2016 o 13:54

   Mam pytanie. Kupiłam płyn lugola i skąd jest taki: jod 10mg, potasu jodek 20mg, gliceryna 99,5%, woda oczyszczona. Po co ta gliceryna? Kiedys kupowałam i było bez gliceryny? Oddać ten i kupić bez gliceryny? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz, bo nie wiem czy to stosować 🙂

  5. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 14:30

   Nie oddawaj, dokup na wodzie i spirytusie, będzie porównanie.

   Gliceryna jest najmniej trującym z alkoholi.
   Rozcieńczona dobrze konserwuje i ekstrahuje surowce roślinne.

   Toksyczna nie jest, najwyżej lekko przeczyszczająca, w większych ilościach, doustnie też można, jest słodkawa, dzieci lubią.

   Alkohol przy posmarowaniu (jodyna) paruje dość szybko, gliceryna nie, jeszcze pochłania wilgoć więc może zatrzymywać jod przed wchłonięciem.
   Nikt nie proponował testu czymś takim, znaczy się Lugola na glicerynie do testów.

   Ani gliceryna ani alkohol na skórę nie zaszkodzą, powierzchnia do smarowania duża.

   Jest bardzo ciekawy art,. dr Różańskiego:

   -”Nalewka i intrakt – Tinctura et Intractum:

   http://rozanski.li/1053/nalewka-i-intrakt-tinctura-et-intractum/

   1. Joanna 4 grudnia 2016 o 17:22

    miałam już jodyne i niestety przez ten alkohol miałam wysuszoną skórę na przedramieniu i mi schodziła. kupiłam płyn lugola na bazie wody i był dobry, skończył mi się i kilka dni temu kupiłam właśnie ten na bazie gliceryny. dzięki za odpowiedz 🙂

    1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2016 o 18:58

     nie tylko alkohol wysusza w jodynie, sam czysty jod też bardzo wysusza i nawet może poparzyć

  6. dejzi 4 grudnia 2016 o 18:32

   JA WCINAM TERAZ GŁÓWNIE OWOCKI I CZUJĘ SIĘ WSPANIALE! POLECAM CIEKAWĄ LEKTURĘ http://WWW.ARNOLDEHRET.PL

  7. Magdalena Maria Kruszyńska 4 grudnia 2016 o 20:00

   A jak dokładnie zrobić te sfermentowane skórki banana? Ile czasu je trzymać i jak spożywać/dawkować?

  8. Neit 4 grudnia 2016 o 21:56

   Czy faktycznie w kaszy gryczanej (gotowanej) znajdziemy tylko 1 aminokwas egzogenny? Ostatnio przeszłam na dietę wegańską (poza d3 i omega-3) , bezglutenową i stale sprawdzam czy dostarczam sobie wystarczającą podaż składników odżywczych za pomocą cronometru, o którym kiedyś Pepsi wspominałaś. Zgodnie z ich danymi gotowana kasza gryczana (w dodatku palona) zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne? Jak to jest w końcu?

   1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2016 o 22:11

    Bołotow widocznie uważa,że powinno być ich więcej, a nie śladowe ilości, natomiast czytałam kiedyś opracowanie, że aminokwasy wzajemnie się podkręcają, dlatego nie musi być wszystkich aż tak dużo. Jajo zostało kiedyś uznane za doskonałą formę białkową, i dostało wartość biologiczną 100%, ale powstały odżywki białkowe Jka CFM izolat serwatki o maksymalnej wartości biologicznej 159%. Jednak moja wypowiedź zmierza do tego, że sądziłam iż jajo ma z pewnością wszystkie aminokwasy egzogenne. A tu Bołotow twiedzi,że nie. Ciekawe czy się myli.

    1. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 22:14

     że sądziłam iż jajo ma z pewnością wszystkie aminokwasy egzogenne==

     Na logikę powinno mieć.. Ciekawy temat.

    2. Neit 4 grudnia 2016 o 23:18

     Dzięki za odpowiedź 🙂 Jak do swojego min. 51% surowego będę dodawać trochę kaszy, to ręka mi nie zadrży… przynajmniej dopóki nie przejdę na total witarianizm 😉

     1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2016 o 07:37

      nie potrzeby przechodzić na total witarianizm, efekty zdrowotne będą identyczne przy 80% surowego

  9. Krysia Sucha 4 grudnia 2016 o 22:44

   Pepsi, nie mogłaś wcześniej napisać????? 😉
   Ile ja tych skórek od bananów nawyrzucałam….. pewnie za więcej niż milion dolarów, biorąc pod uwagę zawartość…… 😉
   Ty wiesz, że kocham…. <3

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2016 o 07:45

    <3 Krysiu

  10. Siditu 5 grudnia 2016 o 16:28

   No dobrze – a co z chlorellą?

  11. Zbigniew Styn 7 grudnia 2016 o 23:30

   Pepsi Droga,

   z tymi skorkami z bananow nalezy bardzo uwazac i mysle, ze taka fermentacja moze dac efekt trujacy.
   Tak jak banany sa traktowane chemikaliami to chyba zaden inny owoc(Herbiydy, Pestycydy i Fugecydy).
   Poza tym dostarczane sa do europy banany pastewne i zielone i w dojrzewalniach europejskich spryskuje sie je etylenem.

   1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2016 o 09:07

    etylen jest naturalnym gazem, który wytwarza banan, zawsze zrywa się zielone banany i one same dojrzewają właśnie produkując etylen, a co do kiszenia skórek to zawsze mówię o bio bananach

  Dodaj komentarz