logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
476 online
54 213 797

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Cukrzyca, Candida, dr. Gabriel Cousens and Douglas Graham
  Dr. Douglas Graham

  Dr. Douglas Graham

  Cukrzyca, candida, dr. Gabriel Cousens and Douglas Graham

  Co łączy dr. Gabriela Cousensa i Douglasa Grahama, oprócz tego, że zajmują się medycyną holistyczną, a także stosują surową dietę wegańską zarówno sami, jak i w swych praktykach medycznych są jej propagatorami? 

  Dr. Gabriel Cousens zasłynął swoim ośrodkiem terapii Tree Of Life (drzewo życia), gdzie pomaga ludziom w walce z cukrzycą, chorobami serca i nadwagą.

  Jego program „Po prostu na surowo – cofanie cukrzycy typu II w 30 dni” daje niezwykle dobre rezultaty. Wyleczył w ten sposób setki chorych, którzy byli skazani przez medycynę alopatyczną na dożywotnie przyjmowanie insuliny w zastrzykach.

  Dr. Doug Graham to naturalny higienista, krzewiciel idei FoodnSport, a przede wszystkim twórca słynnej wśród surowych wegan diety 80/10/10 (80% kalorii w ciągu dnia z węglowodanów, 10% z białka i 10% z tłuszczu) zwanej popularnie 811. Ta dieta, oprócz wielkich korzyści dających sportowcom, szczególnie w dyscyplinach wytrzymałościowych, jednocześnie jest bardzo zdrowa dla każdego. Pozwala na uporanie się z wieloma chorobami np. takimi jak candida w krótkim czasie.

  To co łaczy dr. Gabriela Cousensa i Douglasa Grahama jest fakt, że dieta stosowana w Tree Of Life przy leczeniu cukrzycy i dieta 811 to praktycznie ta sama dieta:

  Surowa
  Wegańska
  Wysoko węglowodanowa
  Wysoko błonnikowa
  Nisko białkowa
  i
  Nisko tłuszczowa co najważniejsze.

  Według nich i wielu wyleczonych ludzi i wielu sportowców i wielu, wielu zwolenników, to najlepsza dieta dla człowieka, która pozwala zachować zdrowie, młodość i wielką energię do późnych lat bardzo długiego życia.

  Ta dieta, połączona z aktywnością fizyczną i dystansem do spraw na które nie mamy wpływu daje ludziom wielkie możliwości fizyczne i psychiczne. Kiedy wyzwolimy ciało z balastów złego jedzenia i złego odżywiania, dołożymy sport wyzwalający w człowieku wiele wspaniałych również duchowych uniesień, nasze ciało odwdzięczy nam się i nasze psychiczne samopoczucie będzie harmonijne i piękne.

  Ta oczywiście idealistyczna interpretacja diety i przypisywanie jej transcendentnych znaczeń, ma swoje uzasadnienie. Kiedy pozbywamy się, lub je znacznie łagodzimy, ciężkich chorób uważane przez alopatyczną medycynę niekiedy za nieuleczalne, ( lub wymagające drastycznych interwencji medycznych) takich jak cukrzyca, choroby serca, rak, alergie, czy też candida, do tego nabieramy energii,a nasze osiągnięcia sportowe sa najlepsze w życiu to na pewno wraca do nas dziecięca radość życia.

  Warto zobaczyć 9 filmików, składających się na jedną całość 
  Po Prostu Na Surowo – Cofanie Cukrzycy w 30 Dni (dr Cousens)

  Martwi mnie fakt, czytając komentarze pod filmikami,że ludzie proszą i są najbardziej zainteresowani przepisami surowych ciast na bazie orzechów i kokosu, które gdzieś tam wypatrzyli na którymś z filmików. To jest ostatnia rzecz jaką powinni być zainteresowani oglądając ten arcyciekawy szczególnie dla cukrzyków zmuszonych do wstrzykiwania sobie insuliny, a także dla wszystkich zagrożonych cukrzycą, otyłych, chorych na serce i inne groźne choroby cywilizacyjne film. Na początku dr. Cousens „karmi” nowych pacjentów potrawami, które mają im trochę przypominać ich dawne kulinarne preferencje, aby szok dietetyczny nie był dla nich tak dotkliwie nieprzyjemny. Ale to trwa tylko parę dni, potem przechodzi już na właściwą surową dietę, przede wszystkim wysoko węglanową i NISKO TŁUSZCZOWĄ. Czyli cukrzycy dostają wiele owoców (właśnie TAK, cukru owocowego) i warzyw z preferencją zielonych warzyw liściastych i bardzo, bardzo mało tłuszczu.
  Jeżeli miałaby być to nawet niezwykle urozmaicona surowa, wegańska dieta, ale zawierałaby dużo tłuszczu, byłaby szkodliwa jak każda inna dieta wysoko tłuszczowa.
  Więc nie interesujcie się orzechowym serniczkiem moi drodzy, bo nawet mistrzyni surowych genialnych deserków pani Boutenko odpuściła, o czym można poczytać w innym poście. Każdy umie sobie zrobić sałatkę z owoców, sałatkę warzywną skropioną sokiem pomarańczowym, czy owocowego szejka z garścią szpinaku lub jarmużu, którym to szejkiem dobrze jest rozpocząć dzień.

  A ja też wracam do mojej 911, i przypominam grzecznie,że już od piątku rozpoczyna się mój tydzień raw i ofkorsik zapraszam, owocek 🙂

  (Visited 9 240 times, 5 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Monika 16 marca 2012 o 16:25

   Dzieki. Musze sobie zafundowac powtorke z video koniecznie.

   1. pepsieliot 16 marca 2012 o 17:03

    pozdrawiam owockowo 🙂

  2. Dominika 23 stycznia 2013 o 22:31

   Cześć, ale Cousens nie popiera jedzenia owoców w większych ilościach:

   1. pepsieliot 24 stycznia 2013 o 07:29

    Dominika hej, cousens leczy w tym swoim drzewie, amerykańskich cukrzyków i mówi, aby jedli węglowodany roślinne a unikali tłuszczu i jest to dieta niskobiałkowa, no i jeszcze nisko sodowa, i wysoko potasowa, czyli 811, ale nie mająca rygorów jak przy 30 bad a day aby utrzymywać 10g węgli na 1 kilo ciala, wręcz przeciwnie, oni jedzą warzywa, trochę owocow i do tego w proporcjach odpowiednio mało tłuszczu i bialka akurat, bo campbell twierdzi to samo. Graham tez ma inną 811 niż frutarianie na 30 bad, która zdecydowanie bardziej nadaje się dla sportowców, ktorzy spożytkuja tę energię bez problemu i się nie wychudzą

    1. Wojtek 5 listopada 2015 o 01:46

     Proponuje przeczytać książkę, ponieważ piszecie bzdury. Zalecenia w wychodzenia z cukrzycy to 25 do 45 gram węglowodanów, a docelowo 35 do 50 gram. Procentowo to jest25-45 węglowodanów, 25-45 tłuszcze,10-25 bialko. Jak to się ma do 811? Cukrzycy nie wyleczysz dietą wysokoweglowodanowa.

     1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 08:52

      Wojtku sorry, ale Ty piszesz knoty, jak większość z klapkami na oczach

      1. grzegorzadam 5 listopada 2015 o 09:51

       Byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków, na wielu forach sa spory..
       Odkłamywanie dopiero sie dokonuje.
       Ale alternatywą dla diet a’la Kwaśniewski jest swieżo-sokowa dr Dąbrowska..
       Coraz bardziej się klaruje, że nie dla wszystkich wszystko…
       Znam osobiście przypadki cofania-remisji cukrzycy przy wysokotłuszczówce..

       Tylko w dłuższym dystansie ortodoksja w tym zakresie nie jest teża korzystna.
       Jeżeli będziemy tu swobodnie dyskutować za 50 lat, wtedy będzie można
       okreslić długofalowe skutki.. 😉

       Jeżeli przyjąć, że człowiek ma układ trawienny tak pomiędzy kotem a niedźwiedziem,
       to wszystko przestaje być proste! .. 😉

      2. Wojtek 14 listopada 2015 o 23:21

       Knoty? Książka pt.There is a cure for diabetes. Autor Gabriel Cousens, rozdział 7, strona433-435. Nie mam klapek na.oczach i nie mam już cukrzycy. Próbowałem przez dwa lata i jedynie na diecie niskoweglowodanowej mogłem mieć poziom cukru pod kontrolą. Unikając węglowodanów odstawiłam tabletki i jest spoko.W książce są przepisy na różne potrawy jeżeli weźmiesz tabelkę i.policzysz to to jest dieta niskoweglowodanowa i skuteczna w pozbywania się cukrzycy. Ten styl odżywiania jest super i polecam wszystkim

      3. Wojtek 14 listopada 2015 o 23:50

       Do grzegorzadam-zgadzam,się z Tobą że nie wszystko jest proste. Ja również znam ludzi na wysokotluszczowym sposobie odżywiania i oni też opanowali cukier, tylko ze większość to diety z mięsem i nie każdy chce jeść mięso. Ja osobiście nie przeszedłem na drugi etap i zostałem w 100 procentach na surowo, i ja to lubię. Jedno jest pewne że oficjalnie zalecana piramida żywieniowe jest do d… jest coraz więcej ludzi otyłych, chorych, wiec może warto próbować jakiejś alternatywy. Choroba zmusiła mnie do poszukiwań i jestem zadowolony.

  3. Agnieszka Warchoł 6 czerwca 2013 o 14:57

   Cześć,
   Mam chyba podobne pytanie, gdyż ostatnio wiel czytam i trochę się pogubiłam jaka dieta jest najlepsza de facto.
   Też mam wrażenie, że dieta 80 10 10 Grahama mówi nam coś innego niż dieta Cousensa.
   Ja odebrałam to tak, że Graham zaleca duże ilości owoców w tym bardzo słodkich i mało tłuszczów. Z kolei Cousens mało słodkich owoców bo cukier – fruktoza nie jest dla nas dobra w większych ilościach, zaleca niesłodkie owoce i sporo naturalnych tłuszczów pochodzących z awokado orzechów natomiast Graham mówi aby spożywać bardzo mało tłuszczów nawet mniej niż 10% dziennego zapotrzebowania na kalorie.

   Troszkę mi się to wszystko kłóci ze sobą i nie wiem gdzie jest ten słoty środek i czy w końcu nie jeść słodkich owoców czy tłuszczów w większych ilościach.

   Dodatkowo jest wiele sporów odnośnie diety przy Candida (z którym większość z nas ma problemy) – jedni mówią aby unikać wszelkiego rodzaju cukrów w tym owoców słodkich suszonych ale też tłuszczy jak orzechy, natomiast Graham mówi nam, że to nie cukry proste z owoców są dla nas złe w tym przypadku a zdecydowanie tłuszcze.
   Więc jedni zakazują owoców inni zalecają 🙂 Jedyne gdzie się zgadzają to ograniczenie tłuszczów w tym wypadku.

   Czy mogłabyś się do tego odnieść i coś poradzić? Wytłumaczyć?
   Jasne wskazówki byłbyby najlepsze bo można się pogubić w tych wszystkich podejściach do diety wegańskiej raw.

   1. pepsi 6 czerwca 2013 o 15:21

    Każdy z witariańskich guru mają własne wytyczne co do przykazań dietetycznych, ale kiedy przyjrzymy się dokładniej, okazuje się, że chodzi o to samo. Cousens jest bardziej ze szkoły Instytutu Hipokratesa, mniej słodkich owoców, a Graham mówi o dowolnej ilości dowolnie słodkich owoców, ale Graham mówi też o pół kilo zieleniny, a także intensywnej aktywności fizycznej, a nawet bardzo intensywnej, i chociaż Cousens twierdzi, że robi 600 pompek, to jednak u Grahama jest o wiele większy nacisk na wielki wysiłekj fizyczny, jednak obydwoje mają dobre wyniki w leczeniu zarówno cukrzycy jak i candidy.Poweredbyfruits będzie wkrótce zbywał na swojej stronie pdfa o candidzie, sam chyba też ma za sobą pewne doświadczenia, więc jeżeli masz taki problem to może Ci to pomoże, pozdrowionka 🙂 Nic nie jest oczywiste, każdy najzdrowszy owoc i każde najzdrowsze warzywo ma też jakieś nieodpowiednie dla człowieka składniki, tak jak ulewa nawadnia, ale może też zatopić, nic nie jest jednoznaczne, dlatego stale prowadzę tego bloga, bo staram się dotrzeć do prawdy, ale to utopia (:

    1. Agnieszka Warchoł 6 czerwca 2013 o 15:59

     Dzięki za odpowiedź 🙂 ja chyba też przetestuję własną kombinację tej diety – zarówno owoce jak i warzywa i zbilandowanych ilościach oraz zielone koktajle z niewielką ilością tłuszczy bo co do tego chyba wszyscy są zgodni 🙂
     Jeszcze raz dziękuję za wskazówki

  4. marysia 8 stycznia 2014 o 11:22

   Insulina przynosi więcej szkody niż korzyści.rano spacerek , szybki prysznic , lekkie śniadanie , herbata gorzka i owoc, oczywiście pieczywo mieszanej.kromk a ciemnego, a później pół bułeczki, obiad gotowany tylko bez rosołu, kolacja podobną do śniadania i spacer, bez owoców, równocześnie zmniejszać insulinę o1/3 szybko działającą icukrzyk zostaje uzdrowiony, w ciągu dnia herbata ziołowa , kawa bez mleka gorzka i bez słodzików, konserwy eliminujemy, pasztet , kiełbasę niektóre owoce na początek.np winogrona-to tyle na początek

  5. Lil 13 czerwca 2014 o 21:25

   witaj , właśnie mnie lekarz (po badaniach wszelakich) uświadomił, ze mam cukrzycę.. przyleciałam do Pepsi poczytać o likwidacji cukrzycy w 30 dni.. i spieszę donieść, ze żaden z filmików nie działa 🙁

   1. pepsieliot 14 czerwca 2014 o 08:54

    Lil ożeż sorki, to pewnie wina przeniesienia bloga na nowy serwer, ja zacznę to naprawiać, ale Ty jak najszybciej wpisz w YouTube tytuł Leczenie cukrzycy w 30 dni dr Cousens i wyskoczą Cie te filmiki z napisami PL, i z numerami po kolei, pozdrowionka 🙂

  6. Łu Kasz 30 listopada 2014 o 14:19

   nie ma czegoś takiego jak cukrzyca. Jest cukrzyca typu 1 i jej pochodne o autoimmunologicznym podłożu (MODY, LADA) oraz cukrzyca typu 2. W cukrzycy typu 2 bardzo dobre efekty przynosi dieta i ruch. I wtedy rzeczywiście może dojść do odstawienia leków. Ale cukrzycy typu 1 nie uleczy się żadną dietą co najwyżej zmniejszy się podaż insuliny jeśli się je mniej węglowodanów i posiłków o wysokim indeksie glikemicznym. Mówienie o leczeniu cukrzycy dietą bez podawania jakiego typu to dotyczy jest zwykłą manipulacją i świadczy o tym, że ewidentnie ktoś kogoś oszukuje.

   1. pepsieliot 30 listopada 2014 o 17:45

    Łukaszu nikt nikogo nie oszukuje, dr.Cousens jasno mówi, że chodzi o cukrzycę typu II , ale w swojej historii miał równiez wyleczenie cukrzycy typu I

  7. Monika 15 marca 2015 o 16:29

   Witam wszystkich :), moja mama ma cukrzycę typu Lada od ok. 8 lat. Od 1,5 roku stosuje się do porad żywieniowych dr Tombaka, do tego oczyszcza się regularnie, robi posty …jest dużo lepiej… ale cukier skacze nieprzewidywalnie i sięga czasami do prawie 500set albo raptownie spada. Jakość życia z pewnością się poprawiła natomiast od pewnego momentu nie rozwija się.. zapewne przeszkodą jest insulina. Poszukuję specjalisty, konkretnego ośrodka. :/ Bardzo proszę o radę, podpowiedź, gdzie …i do kogo? Chcę wierzyć, że jest szansa na wyleczenie mojej mamy. Jeśli się mylę, nie zaszkodzi próbować. Pozdrawiam

   1. pepsieliot 15 marca 2015 o 18:21

    Moniko, a może rzeczywiście spróbowałaby surowej diety wysokowęglowodanowej , ale póki co z małą ilością owoców, niskobialkowej i niskotłuszczowej (80/10/10) wysokopotasowej i nisko sodowej. Ponoć w kwestii cukrzycy czyni cuda.

    1. Monika 22 marca 2015 o 20:43

     Dziękuję za odpowiedź 🙂 Będziemy działać 🙂

   2. grzegorzadam 15 listopada 2015 o 10:56

    A weterynarz dr Wallach radzi na cukrzycę stosować chrom i wanad.
    Insulina strzykawkowa jest (wg mnie) kolejną ‚farmacką’ sprytną sztuczką podobnie jak statyny,
    przynoszącą setki milardów dolarowych złotówek..
    dyskusyjne? pewno tak 😉

  8. Julita 15 grudnia 2015 o 16:43

   grzegorzadam:
   a co sądzisz o dr. Robert Young? – ponoć leczy cukrzycę typu pierwszego i drugiego, tak bynajmniej pisze w jego książce ” Diabetyczna rewolucja” , studiowałam ją kilka razy – pisze dość sensownie – tylko ze nie ma podstawowej instrukcji jak trzymając dietę odstawić stopniowo insuliny długodziałającą i krótkodziałającą – nie można tego robić gwałtownie tylko bardzo, bardzo wolno.
   W diecie Kwaśniewskiego znalazłam że w pierwszej kolejności odstawiał krótodziałającą.
   Trzeba pomoc odbudować komórki , ale bardziej chodzi chyba o leukocyty niż erytrocyty, bo w sumie to zaburzenie układu odpornościowego – za którym stoją białe ciałka krwi.
   – akurat przypadek który poruszam to cukrzyca powstała po szczepionce na odre, ospe i rózyczke,,, –
   wiec w grę wchodzi oczyszczanie , odtruwanie organizmu i odbudowanie komórek…. piszę o tym bo zainteresowało mnie to co napisałeś że weterynarz dr Wallach na cukrzyce radzi stosować chrom i wanad… – czy to też odnosi się do ludzi??może masz jakieś informacje ??- jak wspomóc trzustke przy odbudowie komórek? ?? W zasadzie trzeba przeprogramować układ odpornościowy – i non stop trzymać „w ryzach” cukier”
   dziękuję i pozdr.

  9. grzegorzadam 15 grudnia 2015 o 20:42

   @Julita
   ==Dr Robert O. Young „Próbowałam już tylu diet… Cud równowagi pH” – wnioski na temat wpływu zakwaszenia organizmu po zbadaniu kilkunastu tysięcy próbek żywej kropli krwi.==
   ==
   Teraz i właściwie chyba cały czas stosuję u siebie ‚mix’ dr Lasta i Nieumywakina (Sircus, Ogułow).
   W kwestii równowagi kwasowo-zasadowej mają poglądy zbieżne, może różni ich czasami droga ku temu..
   Raw Food też się w tym pięknie mieści..

   Nieumywakin już dawno z sukcesem stosował metody odkwaszające i natleniające..
   Właśnię na cukrzycę, dnę moczanową, RZS i wszystkie te ‚podobne’ do siebie schorzenia.. 😉

   Wallach po nominacji do Nobla, zaczął produkować suplementy, nie mogę nic powiedzieć o jakości.
   Mówi on wprost, że… Zwierzeta leczy sie tak samo jak ludzi, z drobnymi różnicami.
   Pisał o wanadzie i chromie, ale do szczegółów nie dochodziłem.

   Obecnie większość (naturalnych) twierdzi, że za choroby trzustki, wątroby.. odpowiadaja przywry..
   Pasożyty są z nami stale obecne, niekoniecznie przyjazne.. 😉
   http://vibronika.eu/images/pdf/rakiraktrzustki.pdf
   Tu pan Nowak ciekawie to opisuje..

   pozdrawiam

  10. Julita 16 grudnia 2015 o 09:19

   dziękuje za pomocne info, temat zapperów i dr. Clark – znałam – obecnie Liliann Elmborg (mieszka jak pamiętam w Szwecji) – działa w tym temacie pasożyty, zappery itd,, – wszystko fajne, kropelki na pasożyty nawet samemu można zrobić bo są przepisy…. zappery teoretycznie też .. bo ceny są oczywiście wysokie
   – ale nowością dla mnie jest ta ziemia okrzemkowa – dziękuję.
   Mam jeszcze pytanko jak z tą wodą utlenioną do picia – bo tej z aptek nie polecają ……
   a jakie twoje zdanie jest na temat lewatyw??? – bo jakoś ciężkie zagadnienie jak dla ,mnie – ale dużo opinii pozytywnych w tym temacie słyszałam….
   pozdrawiam

  11. grzegorzadam 16 grudnia 2015 o 10:14

   Nieumywakin odszedł od lewatyw, Ogułow stosuje dalej ale z sody:
   https://youtu.be/0T1KDG0Mmz4
   Jest jeszcze metoda Małachowa……

   I ‚zwykłe’ bańki na HPV…
   Wejdź w temat wody utlenionej, jest dużo na ten temat:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   Z apteki na ‚krótkie dystanse’ też może być. 😉

  12. Julita 16 grudnia 2015 o 14:58

   dzięki , o różnych systemach oczyszczania ((min. Nieumywakin, Siemionowa , Małachow itp…) organizmu czytałam na stronie http://www.igya.pl , jest tam wiele jeszcze ciekawych informacji – no ale w tym roku coś ta strona „podupadła na zdrowiu ” – no ale info zostało…

  13. Julita 16 grudnia 2015 o 15:10

   zapomniałam jest jeszcze dr Grażyna Kuczek – nie wiem czy znasz?
   https://www.youtube.com/watch?v=no_-DSe4m-A
   (co prawda działa w adwentystach – ale ja w to nie wchodzę, słucham tego co mówi..a mówi sensownie)
   pozdr.

  14. Julita 20 grudnia 2015 o 17:11

   do grzegorzadam
   -czy znasz może temat Astaksantyny ???? – wpadło mi w necie że : badania na ludziach wykazały korzystne działanie astaksantyny na nadmiernie aktywny układ odpornościowy , wiemy że mamy w chorobach autoimmunologicznych -remisje a potem znowu ‚włącza” się układ odpornościowy – i wszystko niszczy….
   pozdrwiam

   1. pepsieliot 20 grudnia 2015 o 17:23

    będzie wpis o astaksantynie i będzie też w sklepie

   2. grzegorzadam 21 grudnia 2015 o 01:01

    Kup sobie kilogram wit,C,, działa iidentycznie..

  15. Julita 21 grudnia 2015 o 12:16

   oj chyba tu bym się na ” pierwszy rzut oka z tym , nie zgodziła” że działa identycznie – bo zupełnie inny ma skład – na drugi „rzut’ poczytam sobie, – no i zobaczmy co Pepsi napisze w tym temacie…

  16. grzegorzadam 21 grudnia 2015 o 13:04

   Trochę uogólniłem, fakt.
   To poteżny antyutleniacz, kwas ALA też jest od 2 do 10 tys. razy silniejszy od wit.C, i wcale
   nie oznacza to, że jest lepszy!
   Osobiście nie stosowałem, ale miło będzie jak wypowiedzą się praktycy 😉

  17. Julita 21 grudnia 2015 o 21:33

   kwas ALA kojarzy mi się z chelatacją protokołem Cutlera – a to trochę odbiega od witaminy C , no to czekamy na praktyków …

  18. Katarzyna 24 kwietnia 2016 o 17:26

   Hej,m bardzo mnie interesuje, czy w tej diecie można jeść kiszone warzywa (kapuste, ogórki) czy tylko świeże?

   1. pepsieliot 24 kwietnia 2016 o 17:36

    moim zdaniem można, inni twierdzą, że nie

  19. Rafał 30 czerwca 2017 o 08:47

   Ja moją mamę wyleczyłem ze zdiagnozowanej cukrzycy w początkowym stadium poprzez dietę zbliżona do wegańskiej. Mama je codziennie na obiad zupę warzywną (taką z mrożonek z marketu), bez masła, kości, śmietany itd. Tylko sól, woda i troszkę przypraw. Na śniadanie chleb z margaryną … i żółtym serem, czasami plasterek polędwicy. Niewiele warzyw – głownie czerwona papryka, pomidor, ogórek. Czasem jakiś owoc. Nie jest to może super zbilansowana dieta, ale nie byłem w stanie namówić mamy na 100%, właściwie zbilansowany weganizm. Mimo to cukier ma dziś ok. 80, cholesterol idealny, sporo schudła. Polecam – to działa nawet, gdy nie będziecie 100% weganami.

   1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2017 o 10:23

    niechże nie je utwardzonego tłuszczu roślinnego, to horror zdrowotny (rakotwórczy), niech poleje chleb świeżą oliwą extra wergine jak musi

  20. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 11:28

   Na śniadanie chleb z margaryną … i żółtym serem”

   Dlaczego kupujesz margarynę?
   Naprawdę nie wiesz co to za szit?

   1. Kp 1 lipca 2017 o 13:47

    dokładnie, margaryna to sztucznie utwardzony tłuszcz trans- rakotwórczy dodatkowo zawiera nikiel, który jest katalizatorem reakcji…

  Dodaj komentarz