Czy naprawdę macie pojęcie, co może Witamina C?

DSC03782

Czy naprawdę macie pojęcie, co  może Witamina C? 

Może nas odtłuścić, odstresować, obniżyć ryzyko choroby serca, a nawet poprawić wyniki cukrzycy. Ożeż.

Liposomal C

Liposomal C

Hejka Państwu,

To czym jest Witamina C dla naszych ciał i łepetyn mniej więcej wiemy od dawna.

Robi się wlewy do żył zamiast chemii i leczy się raka w ten sposób. Robi się Liposomalną postać Witaminy C i podaje się ją doustnie z podobnym skutkiem, ale w znacznie mniejszych ilościach. Piszę o tym w osobnym poście, pierwszy link pod wpisem.

Ludzie również sami zaczęli robić liposomalną za pomocą lewoskrętnego kwasu askorbinowego i lecytyny słonecznikowej, czy sojowej.

Jest oczywiście obawa, że wychodzi im z tego emulsja, a nie Liposomalna witamina C. Ale to tak w didaskaliach tylko nawijam.

Pamiętacie Linusa Paulinga?

Pierwszy raz usłyszałam o nim oglądając z wypiekami na twarzy film „Jedzenie ma znaczenie”, pramatkę i praojca „Widelce ponad noże”.

Byłam wtedy totalna neofitką z ramienia witarianizmu. Dowiedziałam się o niesamowitej biologicznej roli Witaminy C i o badaniach jakie przeprowadzał światły Linus, aby tego dowieść.

No a cóż czytamy w Wikipedii?:

Linus Pauling w roku 1973 założył prywatny instytut Linus Pauling Institute of Science and Medicine w Menlo Park, w którym między innymi prowadził badania nad biologiczną rolą Witaminy C.

Entuzjazm Paulinga dla witaminy C, yyy … , nie znalazł potwierdzenia w faktach i po jego śmierci Instytut w Kalifornii został zamknięty, a w jego miejsce otwarto wydział o podobnej nazwie na Oregońskim Uniwersytecie Stanowym w Corvallis, który zajmuje się badaniami rozmaitych mikroskładników (witamin i minerałów) w pożywieniu.

Yyy … łi.

Wprawdzie mąż Avy Pauling i ojciec czwórki dzieci, lubię dohumanizować aspekt, dostał dwie nagrody Nobla, ale to betka. A szczególnie istotny dla nas Nobel, to ten za badania fundamentalnych właściwości wiązań chemicznych i ich zastosowanie do poznania struktur chemicznych skomplikowanych substancji.

Gość dostaje Nobla w takiej dziedzinie, a tak infantylnie pomylił się co do witaminy C?

Wprawdzie publikował dziesiątki/setki wyników skutecznych terapii witaminą C w wielu przypadkach chorobowych. A tu ups, wszystko na nic.

Zastanówmy się, czy przypadkiem nie może mieć miejsce zjawisko podobne, a nawet znacznie silniejsze niż w przypadku gravioli?

Wprawdzie wiadomo, że ten owoc posiada niesamowite właściwości w leczeniu raka, ale pomimo usilnych prób wielkiej farmacji nie udało się zrobić adekwatnego do pewnych właściwości gravioli syntetyku, więc rzeczy nie da się opatentować.

Trzeba było ją zniszczyć moralnie

Graviola to gówno. Witamina C to takie samo gówno. Nie da się na tym zrobić prawdziwego, czytaj nieprawdopodobnego hajsu.

Bo witamina C jest własnością ludzkości i nie można jej opatentować

To są wielkie sprawy, to mogłoby dać szansę milionom ludzi na świecie, którzy dostaną swoją porcję chemii, która owszem wytłucze w nich młotkiem wszystko jak leci, a wszystko po to, żeby przeżyli 5 lat i żeby można było ogłosić, że zostali uleczeni.

Tylko w żyłę takiego człowieka nie będzie się można potem wkłuć, bo wszystko się rozlatuje.

Wiem, wiem są wyjątki. Ale nie ma pewności, że i bez chemii by się obyło, bo przecież zawsze wcześniej jest operacja. Może nawet operacja nie byłaby potrzebna. Nie wierzę im. ONI.

Witamina C, witaminka C wiadomo: przeciwutleniacz, odtruwacz, odkwaszacz, uodparniacz, anty przeziębiacz, antycancer i temu podobne.

No, ale dzisiaj parę słów o witaminie C w kontekście tego, o czym może Socjeta nie wie.

Info być może ciekawe dla grubszych, sercowców, czy cukrzyków

Gdy masz niepożądany tłuszcz wokół tułowia, ciekawe kto takiego pożąda, i dalej, gdybyś zechciał wesprzeć zdrowie układu sercowo-naczyniowego, lub zmniejszyć objawy cukrzycy, okazuje się, że Witamina C może bardzo pomóc.

Nie tylko, że poprawi wytrzymałość, doładuje odporność, zmniejszy reakcję stresową i ograniczać stan zapalny, ale również wzmocni wrażliwość na insulinę i obniży stężenie białka C-reaktywnego (CRP), które jest silnym bio-markerem, również ryzyka choroby serca.

Przykładem na ostatnie są wyniki badań na University of California w Berkeley, gdzie uczestnikom podawano przez dwa miesiące około 500 miligramów Witaminy C dziennie, a następnie stwierdzono, że nastąpił u nich 24-ro procentowy spadek poziomu CRP.

Według informacji prasowej:

„Białko C-reaktywne jest markerem zapaleń i istnieje coraz więcej dowodów, że przewlekłe zapalenie jest związane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, a nawet choroby Alzheimera” – tak twierdzi profesor Gladys, specjalista w dziedzinie epidemiologii i publicznego odżywiania, z UC w Berkeley i główny autor badań.

Konkluzja prof. Gladysa: Witamina C jest bardzo ważnym elementem w budowaniu zdrowia publicznego.

Więc git.

W obronie przed infekcją lub urazem, ciało wyzwala cytokiny zapalne, które następnie monitują produkcję CRP w wątrobie. Naukowcy są pewni, jak witamina C jest w stanie obniżyć stężenie CRP, ale podejrzewają, że faktycznym mechanizmem może być zahamowanie przez witaminę C produkcji cytokin.Ponadto, witamina C wpływa także na wrażliwość na insulinę.

Badanie opublikowane w Journal of Indian Badań Medycznych dowodzi, że witamina C obniża poziom glukozy i lipidów we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Ogółem 84 diabetykom wybranym losowo podawano dzień po dniu, przez 6 tygodni, albo 500 mg, albo 1000 mg witaminy C.

Po zakończeniu badania, zespół badaczy odkrył, że ci, którzy otrzymali dawki 1000 mg doświadczyli znaczącego spadku poziomu glukozy we krwi i insuliny w surowicy krwi, podczas gdy grupa, która przyjmowała 500 mg nie miała żadnych zauważalnych zmian.

No i jest jeszcze to info dla gromadzących tłuszcz w pasie

Okazuje się, że łatwo można połączyć w całość: stres, przyrost masy ciała i niedobór witaminy C

Kiedy jesteśmy narażeni na uporczywy stres, czy to od codziennej frustracji lub bardziej skrajnych przykładów, takich jak utrata pracy, domu lub bliskiej osoby, nasze nadnercza stają się niebezpiecznie uszczuplane z powodu niemal stałego naporu stresujących hormonów takich jak kortyzol i adrenalina.

Ostatecznie możemy doprowadzić do zmęczenia nadnerczy, choroby, której nie ma?, charakteryzujące się wyczerpaniem, wypadaniem włosów, trądzikiem, bólami mięśni, podatnością na choroby, lękami i depresją. 

W tym czasie przyrost masy ciała właśnie w okolicy przepony, staje się szczególnie problematyczny, ponieważ wiąże się z podwyższonym poziomem kortyzolu krążącym w organizmie. Gdy nadnercza zostają wybite z równowagi, ma to również wpływ na pracę tarczycy, co jeszcze bardziej pogłębia problem z niechcianym przyrostem masy ciała. 

Jednakże badanie wykazało, że witamina C powoduje zmniejszenie odpowiedzi na stres i przez to chroni nadnercza. A następnie cały ciąg przyczynowo skutkowy przebiega już inaczej. Czyli możemy szybko pozbyć się tej opony wywołanej stresem.

Science Daily donosi, że zespół naukowców z University of Alabama w Huntsville odkrył, że szczury, które były karmione 200 mg na dzień witaminą C doświadczały obniżenia poziomu hormonów stresu w osoczu, jak również obniżały się u nich wskaźniki stresu fizycznego i emocjonalnego.

Główny badacz profesor P. Samuel Campbell, jest przekonany, że nasi prehistoryczni przodkowie najprawdopodobniej spożywali spore ilości witaminy C, poprzez dietę bogatą w owoce tropikalne.

Jeśli tak, to odziedziczona po praprzodkach konstytucja fizjologiczna może wymagać dawek znacznie większych niż obecne RDA, aby zaspokoić nasze potrzeby utrzymania równowagi hormonalnej wynikłej ze stresów.

Na tych stronach można znaleźć potwierdzenia tego co napisałam 1 , 2 , 34, a przede wszystkim skorzystałam z opracowania dietetyczki i trenerki odnowy biologicznej Carolanne Wright czerpiąc nie raz wieści z jej strony Thrive-Living.net

Do tego ma bardzo apetycznego Pinteresta  tutaj

Oczywiście ja biorę tego wypasa.

ścisk&kiss&orange
spepsikowany jor


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie  hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Wielkie dawki witaminy C leczą ponad 30 chorób

 

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.