Czy zdrowe pomidory i jagody niszczą Twoje stawy? Zrób 3-miesięczne wyzwanie!

psia6

Czy zdrowe pomidory i jagody niszczą Twoje stawy? Zrób 3-miesięczne wyzwanie

Yyy … od czego może boleć gnat?

Proszono mnie wprawdzie, żebym nie wstawiała kolokwializmów, bo trudno mnie zrozumieć, a przecież nie tylko młodzi, ale również starsi pepsi czytają. Spoczko Kochani, starsi i młodsi czytają starszą.

A wracając do meritum, to zacznę od zapalenia stawów, a nie od pomidorów i jagód

MIANOWICIE zapalenie stawów nie jest wybiórcze.

Chorują zarówno młodzi, jak i starzy, a nawet dzieci, bez względu na płeć i rasę. Zapalenie stawów należy do najczęściej diagnozowanych niepełnosprawności. W samych Stanach w latach 2007-2009, prawie 50 milionów osób zachorowało.

TU KUPISZ roślinne odtruwanie 4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

TU KUPISZ roślinne odtruwanie 4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

Każdego roku 294 tysiące amerykańskich dzieci ma jakąś formę zapalenia stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą postacią zapalenia stawów, a ponad 2 miliony osób dotkniętych reumatoidalnym zapaleniem stawów, cierpi na najbardziej bolesną i wyłączającą postać zapalenia stawów.

I teraz powiem coś, co nawet młodego zadziwi, bowiem dopiero, gdy zapoznasz się z objawami zdrowotnymi po użyciu psiankowatych, okaże się dlaczego jednym z głównych problemów przy zapaleniu stawów są … pomidory, leśne jagody i takie tam.

Raport wydany w 2011 roku przez Narodowy Instytut Medycyny w USA oszacował, że 116 mln dorosłych żyje z przewlekłym bólem, który kosztuje rząd, na szczęście na biednych nie trafiło, 635 miliardów dolarów rocznie na ochronę zdrowia i rekompensatę spadku wydajności. Zapewne w Europie i w Polsce wszelkie formy zapalenia stawów też są częstym i poważnym problemem

Jest ważne pytanie:

Jak wiele tych problemów jest związanych z pomidorami, ziemniakami, papryką, oraz cudownymi jagodami … ?

Jak wiele osób cierpi doświadczając poważnych skutków ubocznych tylko z tego powodu, że konsumuje w zapamiętaniu psiankowate?

Wielu z nas nawet nie słyszało słowa „psiankowate”, dlatego tym bardziej się zdziwi, że spożywanie żywności roślinnej z tej grupy może przyczyniać się do naszego bólu i stanu zapalnego.

psia4

TYMCZASEM rodzina psiankowatych obejmuje aż ponad 2000 gatunków

NIESTETY należą do niej jedne z najbardziej popularnych produktów obecnie spożywanych, takich jak pomidory, ziemniaki, papryka wszelkich typów i bakłażany.

DODATKOWO, chociaż tak naprawdę nie psiankowate, również borówki, jagody goji, czarne jagody, a nawet ashwaganda wszystkie zawierają te same alkaloidy wywołujące stany zapalne stawów.

Rodzina psiankowatych zawiera cholinesterazy hamujące, glikoalkaloidy i steroidowe alkaloidy, w tym, między innymi, solaniny w ziemniakach i oberżynach, tomatynę w pomidorach, nikotynę w tytoniu i kapsaicynę w papryce.

Glikoalkaloidy w ziemniakach, co jest ogólnie znane przyczyniają się do zespołu jelita drażliwego (IBS), a także ujemnie wpływają na przepuszczalność jelitową.

Według dr Marvin Childers’a:

„Jeżeli te inhibitory będą kumulować się w organizmie, same, lub co gorsza razem z innymi inhibitorami cholinesterazy, takimi jak kofeina, lub zanieczyszczeniami żywności zawierającymi systemową cholinesterazę hamującą, jak pestycydy, wynik może być podobny do paralityka skurczu mięśni, bóli, tkliwości, zapalenia i sztywnych ruchów ciała.

Objawy te mogą rozproszyć się w ciągu kilku godzin, lub dni od zjedzenia psiankowatych i zależą od wrażliwości osobnika i ilości psiankowatych spożywanych regularnie. Jednak dla niektórych poważnych pożeraczy psiankowatych proces zapalny i stopniowe zmniejszanie bólu może trwać nawet do 3 miesięcy.”

WIELE osób cierpiących na zapalenie stawów, lub na choroby związane ze stawami, jak reumatyzm, toczeń i inne zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego, samoistnie odkryło, że spożywanie pokarmów z rodziny psiankowatych jest w rzeczywistości niekorzystne dla ich zdrowia.

Dr. Norman F. Childers, założyciel Fundacji Badań stawów i psiankowatych stwierdził:

„Dieta wydaje się być bardzo ważnym czynnikiem w etiologii zapalenia stawów, a na podstawie badań ponad 1400 wolontariuszy w okresie 20-letnim, okazało się, że te rośliny z rodziny narkotyków Solanaceae (psiankowate), są istotnym czynnikiem sprawczym zapalenia stawów u osób wrażliwych.”

psia1

OTO 3-miesięczne wyzwanie

ZACZNĘ od podania listy składników, których powinieneś unikać, gdy masz pewne podejrzenia:

Pomidory (wszystkie odmiany), w tym tomatillos
Ziemniaki (wszystkie odmiany, za wyjątkiem batatów)
Bakłażany
Chińska róża
Papryka (wszystkie odmiany, takie jak papryka, pieprz, zielona i czerwona papryka, papryka chili, papryka cayenne, etc)
Jagody goji
Tomarillos (śliwko podobne owoce z Peru)
Szczaw
Borówka ogrodowa i inne borówki (zawierają alkaloidy, które wywołują stan zapalny)
Agrest
Czereśnie
Pepino Melon
Homeopatyczna „Belladonna”
Sos sojowy wykonany w USA jest zazwyczaj z modyfikowanej genetycznie (GMO) soi, która jest modyfikowana z roślin psiankowatych Petunii.
Przyprawy takie jak czarny / biały pieprz

Inne składniki i produkty, których również należy unikać:

Leki homeopatyczne zawierające Belladonnę
Leki na receptę i bez, które zawierają skrobię ziemniaczaną jako wypełniacz
Kwiaty jadalne: petunia, kwitnące winogrona, jaśmin, Dzień Anioła i Trąbki diabła
Atropina i skopolamina, stosowane w środkach nasennych
Miejscowe leki na ból i objawy zapalne zawierające paprykę (pieprz cayenne)
Wiele proszków do pieczenia zawiera skrobię ziemniaczaną

Oprócz tego:

Nie lizać kopert, kleje często zawierają skrobię ziemniaczaną
Wódki nie pić (ziemniaki są bardzo często wykorzystywane w produkcji)
Czytać należy uważnie etykiety, bo można robić ok, i nadal być sabotowanym przez jedną małą przeoczoną ilość składnika.
Nigdy nie kupuj żywności, która używa nazwy ogólnej – przyprawy, bo często są tam ukryte jakieś psiankowate.

psia

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy faktycznie psiankowate negatywnie wpływają na Ciebie, zrób sobie test w postaci 3-miesięcznego wyzwania:

Unikaj wszelkich psiankowatych przez trzy miesiące!

Takie wyzwanie nazywa się wyzwaniem dla rozumu pingwina, aby go oświecić. Tylko nie pytajcie mnie co mam na myśli, bo nie wiem. Raczej nie chodzi tutaj o przebudzenie pingwina, chociaż niczego nie jestem pewna.

PO 3 miesiącach ograniczeń dla wszystkich psiankowatych zacznij ponownie wprowadzać po jednej psiance.

NASTĘPNIE zacznij analizować swoje ciało.

WEŹ pod uwagę wszelkie bóle, tkliwość, sztywność, spadek energii życiowej, bóle głowy, problemy z oddychaniem lub inne niepokojące objawy.

Może się okazać, że dieta bez psiankowatych znacznie poprawi Twój stan zdrowia

Chociaż ma to też gorszą stronę medalu, bo rośliny te, a szczególnie jagody, pomidory, pieprz cayenne, czy ashwaganda, mają wiele bardzo prozdrowotnych właściwości, do tego jagody to wypasione antyoksydanty.

Jednak, jak jest mus, odstaw psiankowate


awatar małyBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.