Daję cynk dlaczego cynk jest taki ważny

agent smith, matrix, keanu revers, pepsi eliot, this is bio, cynk, dawać cynk

Agent Smith daje cynk:)

Daję cynk dlaczego cynk jest taki ważny

Super agent cynk do usług!

Cynk jest drugim istotnym – zaraz po żelazie – pierwiastkiem śladowym (czyli takim, którego potrzebujesz mniej niż 100 miligramów na dobę) niezbędnym do funkcjonowania.

To typowy przykład pierwiastka, o którym Ty, sąsiadka, jej syn z szóstej B i kierowca autobusu wiecie, że jest ważny i żeby się lajfik kręcił, trzeba go przyswoić (na przykład z młodym jęczmieniem, kiełkami zbóż albo orzeszkami).

A wiesz, dlaczego (i do czego) go potrzebujesz?

Otóż, co następuje:):

1. Wzrost

Cynk wspomaga aktywność ponad 300 enzymów, których Twoje ciało używa do metabolizowania substancji odżywczych i wspiera podział komórek, dzięki czemu współuczestniczy w procesie rośnięcia.

Właśnie dlatego łimen w ciąży muszą się upewnić, że przyjmują go wystarczająco dużo

Ten pierwiastek jest też niezbędny dla niemowląt, dzieci i nastolatków.

cynk, this is bio, pepsi eliot, suplementy diety

TU KUPISZ CYNK CITRATE w dawce 50mg firmy G&G

2. Pomaga utrzymać odporność

Twoje ciało potrzebuje cynku, żeby wyprodukować limfocyty T (to takie komórki, co to wytwarzają się w szpiku kostnym i wyganiają z Twojego organizmu intruzów wszelkiej maści – tu fajny wpis o glutationie).

Właśnie dlatego poleca się go na znane wszystkim zakatarzenie.

3. Płodność

Cynk jest pierwiastkiem najlepiej przebadanym pod kątem ludzkiej płodności i to właśnie te z jego właściwości są najbardziej znane.

U kobiet jest niezbędny żeby efektywnie wykorzystać estrogen i progesteron.

U mężczyzn jest niezbędny do produkcji nasienia – wg badań dieta uboga w cynk zmniejsza męską płodność.

4. Przeciwutlenianie

Cynk jest też świetnym przeciwutleniaczem (btw. tak jak selen i miedź). Antyoksydanty obronią Cię przed zniszczeniem komórek odpowiadającym za Alzhaimer’a i nowotwory.

Spożywanie cynku jest właściwie esencjonalne dla utrzymania dobrego zdrowia tarczycy, piękna Twojego ciała, młodości przybądź (anty- aging)!

Ciekawy art o selenie i cynku

5. Skóra, włosy, paznokcie

Cynk jest znany także z regeneracyjnego wpływu na skórę (czy jest ktoś, kto jako nastolatek nie stosował maści z cynku na trądzik?).

Wszelkiej maści maściami, kremami i pastami z cynku leczy się między innymi rozcięcia, egzemę i łuszczycę. Cynk działa też świetnie na oparzenia i wysypki, a do tego wspomaga regenerację włosów i paznokci.

Super agent cynk do usług!

Ile cynku mam zażywać?

Niemowlakowi dajemy 3-5 mg dziennie

1-3 rok życia 8-10 mg dziennie

4-18 lat 15 mg dziennie

Mężczyźni: 8-12 mg

Kobiety: 8 mg

Ciężarne: 12mg

Niedoczynność tarczycy (Hashimoto) 40 mg – 50 mg

Ludzie z nowotworami 50 mg

Skąd wezmę cynk?

Ze wspomnianego wcześniej młodego jęczmienia, kiełków pszenicy, pestek dyni, arbuzów, kabaczków, fasolki i strączków, czosnku, sezamu, migdałów, czy dzikiego ryżu.

Nie masz jednak gwarancji, że te produkty zawierają tyle cynku ile Ci potrzeba, no i kwestia przyswajania pozostawia wdż.

Podsumix

Obowiązkowo jesz cynk (jedzenie bogate w cynk:), coby włosy Ci lśniły, zdrowie dopisywało, a skóra wyglądała jak wyjęta z photoshopa. Potomstwo też je cynk, żeby rosło jak na drożdżach (a może raczej jak na cynku).

Ponieważ cynk jest antagonistą miedzi, uwzględnij w diecie rodzynki, daktyle.

Owocek:) (suszony)


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.