Dieta odchudzająca, czyli 5 nieoczywistych tajemnic jej fiaska

Pepsi Eliot świętuje:)

Dieta odchudzająca, czyli 5 nieoczywistych tajemnic jej fiaska

Od jak dawna próbujesz schudnąć, chociaż w ogóle Ci to nie wychodzi?

Byłaś chociaż raz na diecie odchudzającej, która skończyła się efektem jo-jo, albo – w najlepszym przypadku – brakiem rezultatów?

Testowałaś mnóstwo preparatów i nic, zupełnie nic nie działało, wywołując tylko frustrację i kończąc się, coby tu dużo mówić, fiaskiem i poczuciem rezygnacji?

Być może… Powiem Ci coś, co zabrzmi banalnie, ale jest najlepszym remedium na dietę i wszelkie problemy zdrowotne:

Twoje ciało jest cudownym mechanizmem!

Częścią natury zaprojektowaną tak, by samemu się regulować – wszystko, co dzieje się w Twoim organizmie, ma przyczynę i na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Odpowiedzią na niemożność schudnięcia być może nie jest kolejny wspaniały preparat, ani dieta cud, bo wszystko czego potrzebujesz jest już w Tobie!

Jeśli mimo zdrowej diety, wypruwania flaków na siłce i ogólnej motywacji żeby schudnąć, waga nadal stoi w miejscu, zwróć uwagę na tych 5 – wcale nie oczywistych – tajemnic!

1. Wątroba

Zanieczyszczenie wątroby jest poważnym problemem nie tylko kiedy jesteś na diecie! Otłuszczona wątroba zamiast przetwarzać tłuszcz, magazynuje go. Z pozoru niewinne wałki w pasie mogą oznaczać zaburzenia w metabolizowaniu białek, węglowodanów i tłuszczy, prowadzące do rozregulowania gospodarki hormonalnej, a przez to przyrostu wagi, cellulitu i otyłości brzusznej.

A wiesz co to jest otyłość brzuszna?:)

Wiele czynników obciąża wątrobę. Są to między innymi: cukierki, robienie flaszek, medykamenty i nadużywanie kawki.

Na szczęście ich negatywne działanie można ograniczyć pijąc często wodę jonizowaną, wchodząc na dietę roślinną i zapewniając sobie odpowiednią ilość snu.

Wg. Andreasa Moritza, autora „Niezwykłego oczyszczania wątroby”, oczyszczenie wątroby tak, żeby działała na pełnych obrotach, nie tylko pomoże Ci się odtłuścić, ale poprawi też trawienie i wydolność biegaczom, a jednocześnie zmniejszy zmęczenie, staniesz się bardziej kreatywna i wyluzowana, a nawet znacznie młodsza.

witamina c, this is bio, kwas l-askorbinowy

TU KUPISZ WITAMINĘ C TiB NIEZBĘDNĄ PRZY ODCHUDZANIU

2. Żółć i pęcherzyk żółciowy

Nie sposób mówić o wątrobie pomijając kwestię woreczka żółciowego.

Przyczyną magazynowania tłuszczu przez wątrobę może być zbyt mała ilość żółci, lub jej zbyt duża gęstość, przez co organizm nie może przetwarzać tłuszczy. Brakującym ogniwem powodzenia w stosowaniu wysokotłuszczowych diet (jak chociażby paleo czy dieta ketogeniczna) może być właśnie nieodpowiednie stężenie żółci lub jej niedobór.

Podsumix cząstkowy:

Nawet Twoja ukochana paleo nie zadziała, gdy zabraknie Ci żółci.

dieta paleo, this is bio, pepsi eliot, dieta odchudzająca

Twoja wątroba, w swojej nieograniczonej intuicji, codziennie przetwarza i przechowuje około 1400 ml żółci, a później transportuje ją do woreczka żółciowego, gdzie usuwa z ciała nadmiar chemikaliów, hormonów, farmaceutyków i ciężkich metali, a także innych toksyn, które muszą być wyeliminowane z ciała.

Sama nie wiem dlaczego to piszę, ale spoko (przeżyję)

To tłuszcz, nie węglowodany, jest preferowanym paliwem dla bilionów komórek w Twoim ciele.

Bez odpowiedniej ilości żółci organizm nie może wchłonąć witaminy A (zwalczającej infekcje), witaminy E (będącej witaminą płodności), witamin K (k jak kości) i D (witamina-hormon, która wpływa pozytywnie na układ immunologiczny i zwalcza raka piersi i okrężnicy).

Żółć jest też najlepszym filtrem wątroby

Ilość żółci wytworzona przez organizm jest wprost proporcjonalna do ilości toksyn, jakie może wyeliminować

Być może miałaś operację pęcherzyka żółciowego i myślisz teraz „ale zaraz, dochtore mówiło, że mogę całkiem nieźle funkcjonować bez woreczka żółciowego!”. Otóż owszem, możesz, ale nie w zdrowiu.

Jeśli Twoja wątroba nie może oczyścić tłuszczy, nie może też oczyścić organizmu z odpadków przemiany materii, co może skutkować częstymi napadami trzęsiaw, migren, depresji, cyst (napadnięto ją cystą), tycia, etc..

Mimo wszystko, bez względu na to, czy masz pęcherzyk żółciowy czy nie, istnieje kilka składników odżywczych, które mogą podkręcić zarówno ilość jak i jakość produkowanej żółci:

Są to: cholina, czyli witamina B4 (jajka, kiełki pszenicy, suche nasiona roślin strączkowych, orzechy, kapusta pastewna), tauryna (pełnowartościowa pszenica, orzechy), lecytyna, buraki, czy korzeń kalisonii kanadyjskiej.

3. Zatrzymana woda

Wiele osób dźwiga dodatkowy bagaż utworzony z yyy … 4,5 do 7 kg wody zatrzymanej w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu, uczucia wzdęcia i obrzękniętego ciała.

Sporo, bo około 15-25% ludzi, jest znacznie bardziej wrażliwych na działanie soli (a jednak)

Zatrzymanie płynów może być spowodowane także przez nadmiar sodu, wyrzut adrenaliny, nieuregulowany poziom insuliny we krwi a także niedobór serotoniny.

Można zminimalizować nadmiar zatrzymanej w organizmie wody jedząc to, co natura zaprojektowała specjalnie dla nas i naszych ciał – świeże warzywa i owoce bogate w potas (niezwykle istotny dla zbalansowania ilości sodu w naszym ciele), zastępując sól ziołami, glonami, sokiem z cytryny, czy sezamem.

A jeśli kochasz Bołotowa i Grzegorzaadama (kolejność przypadkowa) zdecydujesz się używać soli, postaw na dobrej jakości sól morską, a nie tani chlorek sodu, czyli sól parzygnata.

Warto też za wszelką cenę unikać potraw instant, gotowych bulionów i solonych przekąsek. Zrób też pożytek ze swojej kuchni, ponieważ restauracyjne jedzenie może zawierać dużo niskiej jakości soli do posypywania śliskiego asfaltu. Śliskiego.

Świąteczna obfitość:)

4. Spożywanie złej jakości tłuszczu lub zły stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6

Europejska dieta standardowo dostarcza kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w proporcji 20:1 (podczas gdy mogłoby  być to 4:1, jak na przykład w oleju z lnianki, konopnym, czy rydzowym, a najlepiej trzymać się proporcji 1:1).

Dodatkowo, współcześnie mnóstwo, ale to mnóstwo ludzi, czerpie kwasy tłuszczowe omega-6 z rafinowanych (i często genetycznie modyfikowanych), zjełczałych, tanich olei, nierzadko podgrzewanych do zbyt wysokich temperatur.

Mimo wszystko, zwiększenie racji omega-3 rozwiązuje tylko połowę problemu.

Chociaż olej kokosowy i sprzężony kwas linolowy (CLA) skradły nagłówki magazynów dotyczących zdrowego odżywiania, prawdziwym diamentem, wspominanym rzadko w kontekście gubienia nadmiaru kilogramów, jest kwas y-linoleinowy (GLA), który jest przecież kwasem omega-6.

Jego właściwości są właściwie nieocenione – mówi się, że łagodzi objawy PMS, wstrzymuje proces namnażania się komórek rakowych, reguluje funkcje mózgu i przewodnictwo nerwów, reguluje wydzielanie insuliny w przypadku cukrzycy, ale przede wszystkim przyśpiesza przemianę materii i wspomaga proces oczyszczania organizmu.

Naturalnymi źródłami GLA są między innymi olej z czarnej porzeczki i olej z nasion ogórecznika.

5. Pasożyty

Mega istotna przyczyna problemów z gubieniem kilogramów,to pasożyty, które sabotują nie tylko proces odchudzania, ale też są przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem takich jak alergie, migreny, depresja, wysypka, zaparcia, ale to pestka, bo chodzi też o nowotwory złośliwe.

Jeśli czujesz się uzależniona od cukru, senna, ciągle przestraszona i zaniepokojona, słabo trawisz, rozważ tę opcję.

Intruzów można pozbyć się stosując gotowe mieszanki ziołowe, czy specjalnie przygotowane płyny do kąpieli oczyszczającej.

Przed tego typu kąpielą pasożyty warto wypędzić z układu pokarmowego odpowiednią dietą – eliminując cukier i produkty z białej mąki, odżywiając się za to kiszonkami, pestkami dyni, czy jagodami, które są naturalnym antyoksydantem. O pasożytach sporo rozprawia się na tym blogasie, więc czytaj.

witamina d3, witamina k2, this is bio, dieta odchudzająca

TU KUPISZ PAKIET D3 + K2 TiB

Błyskotliwy podsumix 2:

Odchudzanie zacznij od wizyty na vegateście Volla/biorezonans. Usuń pasożyty. Oczyść swoją wątrobę zielonkami. Zadbaj o odpowiednią ilość żółci. Zaprzyj się i nie daj dochtore amputować Ci woreczka żółciowego. Uważaj na sól parzygnata. Nie jedz w kółko macieju prozapalnej Omegi-6. Zadbaj o Omegę-3

Zbadaj 25(OH)D i trzymaj poziom 60-70.

Zrzuć tłuszcz:)

Źródło: 1

P.S.

Zagraj w Króliczka i zgarnij świąteczny rabat na zakupy 🙂


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.