Dlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

rp_tumblr_kxsoqfnceb1qzogms.jpgDlaczego lekarz nie potrafi Ci pomóc przy endometriozie, a stary Chińczyk tak?

Jolanta,

Trzy rzeczy najbardziej determinują nasze szczęśliwe życie, mianowicie zdrowie, pieniądze i miłość. Przy czym hierarchia ich ważności ulega zmianie, w zależności od potrzeb. Zwykle to, czego nam w danym momencie najbardziej brakuje wypływa na samą górę tej listy.

A więc zdrowie

Co dziesiąta kobieta w wieku rozrodczym zachoruje na endometriozę, czyli gruczolistość zewnętrzną. Tak przynajmniej mówią statystyki.

Endometrioza występuje wtedy, gdy tkanka która normalnie rozwija się wewnątrz macicy zaczyna rosnąć w innych miejscach.

Chlorella 100% Organik This is Bio

Chlorella 100% Organik This is Bio

Jest notorycznie bolesny stan, który wiele kobiet opisuje, jako bardziej intensywny niż rodzenie dziecka. Mogą też powstawać wewnętrzne blizny, które przyczyniają się do bezpłodności.
Książki medyczne dają nam w temacie endometriozy różnorodne wyjaśnienia, dlaczego jest tak niesamowicie bolesna, jednak są tylko teoriami, gdyż tak naprawdę endometrioza wcale nie jest dobrze poznana.

Jak zwykle alopaci najczęściej leczą tę chorobę poprzez hamowanie objawów, czyli waląc leki przeciwbólowe, lub zapisują jeszcze leki antykoncepcyjne, pozwalające na pominięcie okresu. Tego nie można inaczej nazwać, jak tylko poważnym zaniedbaniem, w wyniku którego endometrioza jest najczęstszą przyczyną niepłodności w cywilizowanym świecie.

Bowiem.

Metody hamowaniu endometriozy przez główny nurt medycyny są zwykle daremne. Usiłuje się leczyć ją chirurgicznie, ale zwykle są to błędne decyzje. Stosuje się najczęściej laparoskopię, aby usunąć nadmiar tkanki, ale rzecz ma bardzo wysoki wskaźnik nawrotów, pomimo interwencji chirurgicznych.

Niektóre kobiety decydują się na niezwykle desperacki krok, czyli histerektomię, czyli usunięcie macicy, aby tylko wyeliminować endometriozę, jednak nawet w tych przypadkach gruczolistość często powraca w innych miejscach.

Ciąża to jedyna strategia, która w wiarygodny sposób pomaga w tym chorobowym stanie, albo przynosi prawdziwą ulgę, jednak po ciąży w bardzo wielu wypadkach endometrioza ponownie wraca. Niektóre kobiety zgłaszają wręcz, że mają jeszcze silniejsze objawy.

Endometrioza natomiast zawsze stopuje, gdy tylko zaczyna się menopauza.

Jak się Możni domyślają choroba ta ma ogromny wpływ na jakość życia. Kobiety z endometriozą mają aż o 87% więcej szans na depresję, oraz o 88% zwiększone ryzyko wystąpienia łagodnego/umiarkowanego niepokoju. 63% kobiet z endometrium ma poważne problemy lękowe. Osoby cierpiące na endometriozę mają 4 razy częściej problemy alergiczne, oraz są również 4 razy bardziej narażone na migreny.

Wiele kobiet z ciężką endometriozą ma tak poważne objawy, że stają się niepełnosprawne.

Internet jest najeżony opowieściami grozy o kobietach, które popełniły samobójstwo z powodu bólu związanego z endometriozą.

Objawy endometriozy

Bolesne okresy
Bolesny seks
Bezpłodność
Ciężkie lub nieregularne krwawienia
Bolesne wypróżnienia, lub oddawanie moczu
Brązowa krew miesiączkowa
Zmęczenie
Depresja
Nadmierne wahania nastroju
Ból w dole pleców
Duże skrzepy krwi podczas okresu
Obrzęk brzucha

Jakie mogą być przyczyny endometriozy?

Tradycyjna Medycyna Chińska łączy endometriozę z zaburzeniami yyy … czynności wątroby. Na pierwszy rzut gałki wydaje się, że TMC się myli, ale to tylko na pierwszy rzut.

Bowiem.

Na Uniwersytecie w Southampton przeprowadzono badania, które wykazały, że chińska medycyna jest zdecydowanie bardziej skuteczna w leczeniu endometriozy niż zabiegi głównego nurtu. Do tego bez skutków ubocznych.

Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi, albo o pieniądze, albo yyy … o wątrobę?

Wątroba jest głównym narządem odpowiedzialnym za eliminowanie toksyn.

Gdy wątroba ma problem z przepłukiwaniem toksyn, zdarza się, że są w niej utkwione zawsze. Te toksyny stanowią najczęstszą przyczynę niewydolności wątroby.

Wiemy też, że wątroba jest odpowiedzialna za regulację hormonów płciowych, w tym estrogenów, progesteronu i testosteronu. Wzrost estrogenów sprawia, że endometrioza staje się bardziej dotkliwa, co stanowi oczywisty wskaźnik, że zachodzą relacje między zdrowiem wątroby, a tą chorobą.

Kobiety, które decydują się na zabiegi głównego nurtu, czyli na to co im zaleci dohtore, w końcu są w gorszej kondycji niż były wcześniej.

Bowiem to co im się ordynuje jeszcze bardziej pogarsza stan ich wątroby.

Endometrioza Association zrobiła ogromne ilości badań na temat związku pomiędzy endometriozą, a ekspozycją na dioksyny.

Dioksyny to jest produkt uboczny zabiegu chlorowania, stosowanego do bielenia podpasek i tamponów. Proces bielenia jest znany z tego, że uwalnia dioksyny co szczególnie w przypadku tamponów może powodować endometriozę, lub jej nasilenie.

Kobiety, które lubią drinki, również są bardziej narażone na tę chorobę, bowiem alkohol ogromnie obciąża wątrobę.

Liczne badania wykazały, że ryzyko endometriozy rośnie u kobiet, które są na dietach o niskiej zawartości antyoksydantów, lub, które mają w swoich ciałach o wiele za dużo wolnych rodników tlenowych, stanowiących o oksydacyjnym uszkodzeniu. Za mało w diecie owoców i warzyw jest centralnie przyczyną zła.

Jeżeli chcemy ugruntować naszą endometriozę, długo i konsekwentnie stosujmy typowe metody farmaceutyczne, zażywajmy silne środki przeciwbólowe i dajmy sobie laparoskopować to i owo. Oczywiście bierzmy też doustne środki antykoncepcyjne. Bowiem wszystkie te działania są bardzo szkodliwe dla wątroby.

Obszary, w których tkanka endometrium rośnie w ciele stają się bardzo „gorące”, a długotrwałe zapalenie chroni organizm przed prawidłowym, czyli naturalnym uzdrowieniem. Dlatego też, jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy zrobić, jest zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie.

Aktywność fizyczna jest wysoce wskazana, a ćwiczenia w tygodniu poprzedzającym menstruację są wręcz konieczne.

Pocenie się, jest najlepszym sposobem, aby oczyścić węzły chłonne, a należy pamiętać, że endometrioza jest chorobą, która często jest wynikiem zatrucia toksynami.

Kobiety, które uprawiają coitus regularnie, a szczególnie w tygodniu poprzedzającym okres mogą drastycznie zmniejszyć objawy endometrium. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy męskie hormony bezpośrednio są wstrzykiwane pacjentce (może powiedzmy sobie szczerze, że chodzi o ejakulację bez gumki), tym bardziej, że zajście w ciążę w tym okresie jest mało prawdopodobne.

Nowa dieta i suplementy

Nawet, gdy jesteś mięsożercą, nie możesz jeść nieorganicznego mięsa, czyli od zwierząt niekarmionych trawą. Zostań jednak roślinożercą.

Żelazo jest niezbędne, ale nie przyjmuj suplementów żelaza, pozostań przy chlorelli, albo spirulinie.

Unikaj rafinad. Wybielona mąka, czy cukier mają w sobie resztki dioksyn.

Nie używaj żadnych węglowodanów nieekologicznych, do tego przetworzonych w fabryce. To jest najbardziej zapalna żywność, do tego stopnia, że można mieć wolty, aby nazywać ją żywnością.

Nie jedz glutenu.

Nie jedz nabiału, chyba, że masz do dyspozycji organiczne mleko kozie, niepasteryzowane i naturalnie fermentowane.

Miód jedz.

Soja to nie jest rzecz do jedzenia, cokolwiek powie Ci w temacie Twój znajomy weganin. Unikaj wszystkich produktów sojowych. Soja zawiera fitoestrogeny, które są związkami naśladującymi estrogeny w organizmie. Mogą one spowodować poważną niestabilność hormonalną, która pogorszy endometriozę.

Dioksyny można również znaleźć w miejskiej wodzie pitnej. Nie pij innej wody, niż czystą i nie z kranu. Najlepiej na wodzie w łazience mieć filtr, oczyszczający ją z chloru. Bierz prysznic wodą bez chloru. Jeżeli nie masz filtra przepłukuj ciało czystą wodą.

Oczyszczenie wątroby z toksyn, często wiąże się z pozbyciem endometriozy

Wszystkie witaminy z grupy B wzmacniają wątrobę i bezpośrednio wspomagają organizm w utylizacji nadmiaru estrogenu.

Dandelion, czyli mniszek, którego jest teraz pełno wokół, wzmacnia wątrobę i nerki.

Ostropest znany jest z tego, że wzmocni wątrobę.

Selen jest historycznie używany przez rolników, do ochrony swoich krów przed endometriozą.

Endometrioza oczywiście utrudnia płodność krów, ale też prowadzi do rodzenia się mniejszej cieląt.
Witamina E od dawien dawna (1930) była używana przez rolników/hodowców, aby ich zwierzęta miały zdrową okładzinę macicy. Witamina E i selen współpracują ze sobą w zapobieganiu uszkodzeń komórek błony.

Ze względu na związek pomiędzy endometriozą i dioksynami, byłoby mądre, aby uzupełnić chlorofil.

Świetnie się do tego nadać może chlorella, tym bardziej, że niezbędny będzie również kwas foliowy.

Zbyt mało kwasu foliowego może być przyczyną niedokrwistości megaloblastycznej (oczywiście też braki B12), a duże czerwone krwinki mogą mieć problemy z dobrym transportem tlenu. Wiadomo, że ta sprawność pomaga w regulacji i równowadze hormonów.

Granat chroni przed przeciążeniem agresywnymi estrogenami.

Alkohol zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego, dodatkowo zwiększając wydalanie go przez nerki. Kwas foliowy pomaga w chelatacji ołowiu i pomaga organizmowi prawidłowo wykorzystywać cynk. Istnieją silne relacje pomiędzy kwasem foliowym, a zdrowiem wątroby. Choroba wątroby zwiększa straty kwasu foliowego.

Rzodkiewki były stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia endometriozy i naprawiania problemów z wątrobą, w tym żółtaczki. Byłoby niegłupie zacząć jeść rzodkiewki.

Należy unikać alkoholu, z wyjątkiem od czasu do czasu kieliszka czerwonego wina. Jak lubisz. Większe ilości osłabią już i tak mniej sprawną wątrobę.

Żelatyna jest jedynym wspólnym składnikiem wszystkich leków związanych z endometriozą. Mimo, że jest to rzekomo nieaktywny składnik wszystkich leków, właśnie spożywanie żywności o wysokiej zawartości żelatyny w czasie cyklu miesiączkowego jest korzystne. Wreszcie możecie pożreć do woli wielką ilość gumisi. Żartuję.

W USA, w niektórych postępowych stanach, zaleca się marihuanę przy endometriozie. Zresztą nie tylko, bowiem oprócz uśmierzania bólu Maria zmniejsza problemy zapalne.

Najlepiej używać tylko niechlorowanych podpasek i zrezygnować z tamponów.

Ref:1

No i na koniec akcja z olejem rycynowym, który kupisz w sklepach ze zdrową żywnością

Oto procedura:

Moczysz myjkę w czystym, tłoczonym na zimno oleju rycynowym.
Następnie kładziesz ją na nagiej skórze w dolnej części żołądka.
Umieszczasz kawałek plastiku, czyli siatki z hipermarketu na wierzchu myjki.
Niech to leży na Możnej przez pół godziny.
Powyższa procedura może być wielokrotnie wykonywana w trakcie cyklu miesiączkowego, aby przynieść ulgę.

Jednak wystarczy nawet jeden zabieg, aby zapewnić ogromną poprawę samopoczucia.


czego serdecznie Możnym życzy
peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Co nasze antenatki robiły, gdy piekły, swędziały i bolały je waginy?

6 naturalnych sposobów rozbrojenia tykającej bomby zegarowej

Polecam sprawdzone suple w naszym Wellness Sklepie


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.