logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
415 online
55 361 307
pepsi eliot, spirulina, this is bio

TWOJA ORGANICZNA SPIRULINA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Czy ekstrakt z brokuła jest przyszłością szybkiego pozbycia się cukrzycy typu 2?

  brokuł, this is bio, pepsi eliot, zdrowie

  Czy ekstrakt z brokuła jest przyszłością szybkiego pozbycia się cukrzycy typu 2?

  Zmieniająca życie choroba – cukrzyca typu drugiego – to postępująca choroba cywilizacyjna. Szczególnie alarmującą jest kwestia, że występuje coraz częściej u dzieci i nastolatków uzależniając ich życie od pigułek, zastrzyków, sprawdzania poziomu cukru i wizyt w gabinetach lekarskich.

  Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla popularnych leków na receptę. Ba, nawet twórcy aptecznych farmaceutyków podłapali trend dorzucając do lekarstw naturalne ekstrakty (co prawda w ilości nie tyle niezadowalającej, co nieskutecznej).

  4 greens, pepsi eliot, this is bio

  TU KUPISZ w 100% ORGANICZNE 4 GREENS This is BIO
  TWOJE OCZYSZCZANIE

  Ostatnio odkryto potencjał ekstraktu z brokuła, który zdaje się być nadzieją dla diabetyków

  Pisałyśmy już obie – i ja i Peps – o sulforafanie, magicznym składniku roślin, przede wszystkim brokułów i ich kiełków, który leczy nowotwory (tutaj i tutaj). Okazuje się, że ta cudowna rzecz, którą możesz kupić za niewielkie pieniądze, albo wyhodować w kuchni, może wpłynąć też na wiele innych kwestii zdrowotnych.

  Sulforafan jest niezwykłą substancją odżywczą. Rozpoczyna swoją pracę w ciele jako coś zupełnie niepozornego i jest przetwarzana w super korzystny związek. Związek, który może powstrzymać komórki rakowe przed rozmnożeniem, pomóc cukrzykom wyrównać poziom cukru we krwi i zrobić dziesiątki innych, udowodnionych naukowo, wspaniałych rzeczy.

  Najnowsze badania nad sulforafanem wypadły bardzo obiecująco

  Podawano uczestnikom chorym na cukrzycę ekwiwalent 5 kilogramów brokułów każdego dnia przez 12 tygodni (100-krotność sulforafanu znajdowanego w jednym brokule). Wyniki dowiodły, że tak skoncentrowana ilość tej substancji jednorazowo obniża poziom cukru we krwi uczestników o 10% więcej niż u osób dostających placebo.

  Doktor Rhoda Patrick mówi o potencjale tego odkrycia:

  Cukrzycy typu drugiego to zazwyczaj osoby z nadwagą, w średnim wieku. Ich ciało przestaje odpowiadać na insulinę, która kontroluje poziom glukozy we krwi. Przyczynia się to do wzrostu poziomu cukru we krwi, co może podnieść ryzyko ataków serca, ślepoty i problemów z nerkami.

  Cukrzycy z reguły dostają metforminę, jednak nawet 15% chorych nie może jej przyjmować ze względu na chore nerki.

  Sulforafan redukuje poziom glukozy poprzez stłumienie enzymów wątroby, które wpływają na produkcję glukozy. Działa dokładnie jak lek, jednak jest naturalny i nie ma skutków ubocznych.

  Także u zwierząt sulforafan wpłynął na produkcję glukozy i zmniejszenie jej nietolerancji, w sposób podobny do metforminy.

  W 2012 roku wartość światowego rynku leków dla cukrzyków szacowano na 37 miliardów baksów. Od tamtego czasu na bank wzrósł i to o x-dziesiąt procent.

  Pomysł na tworzenie koncentratów z warzyw może wspomóc (także  wycofać) wiele farmakologicznych metod traktowania cukrzycy

  W poprzednich latach udowodniono między innymi, że ekstrakt z brokuła obniża ciśnienie krwi, wpływa na zniszczone płuca, leczy nowotwory i działa prewencyjnie w przypadku zawałów.

  Cukrzycę typu drugiego jednak, przede wszystkim zresztą, nie tylko można, ale powinno się leczyć (a da się wyleczyć całkowicie) poprzez zmiany w diecie, szczególnie poprzez konsumpcję surowych warzyw i udało się to wielu osobom. Przeczytasz o tym tutaj.

  Źródło: 1

  uściski:)


  Emanuela Urtica, pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 2 263 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Kasia Pawłowska 23 czerwca 2017 o 09:18

   Szukam suplementu D-chiro-Inositol, czy wiesz PepsiEliot gdzie takowy mogę dostać, u Ciebie w sklepie?Nie mogę tam znaleźć, co w ogóle sądzisz na ten temat?

   1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 11:42

    masz PCOS ?

    1. syldra 26 czerwca 2017 o 14:52

     Ja mam 🙁

  2. Arronax 23 czerwca 2017 o 11:47

   Ja też mam taką małą prośbę/pytanie do was kochani.

   Troche pleśni/wilgoci w mieszkaniu – w łazience, brrr w sypialni zrobiło się za komodą skropliła woda (komoda dopiero zakupiona) i bęc co mnie martwi bo to właśnie w sypialni było. Zima była sroga a w mieszkaniu nie było ciepło (znam powody czemu tak się stało – już działania podjęte) Mieszkanie intensywnie wietrzone, doodgrzybiane na bierząco (ciągle będą dalsze kroku w celu zabezpieczenia, może skucie tynku idp) wyozonowane oraz okadzone olejkiem z drzewa herbacianego. Jest dobrze i będzie lepiej (lepsze ogrzewanie przed zimą i wentylacja – poprawa ciągów). ALE do sedna :).

   Czy poza powiedzmy Witaminą C plus oczywiście w miarę zdrowa dieta która ciągle jest można coś jeszcze zrobić – jakieś badania, suplement – aby hmm nie wiem jak to nazwać złagodzić dla organizmu, że musiał jakiś czas mimowolnie bytować w takim środowisku? Może ktoś coś doradzi będę wdzięczny dodatkowo zawsze jakieś spojrzenie :). U mnie badania kontrolne, CRP idp wszystko ok wyszło.

   Pozdrawiam Serdecznie

   1. Pepsi Eliot 23 czerwca 2017 o 12:32

    dodatkowo zlej ściany wodą z olejkiem z oregano

    1. Arronax 23 czerwca 2017 o 12:40

     O widzisz o tym nie pomyślałem. Wole o wiele sposoby naturalne, chlor idp przy tym nie da się spokojnie „pracować” przy czyszczeniu można się udusić 😉 . Dzięki serdeczne!

   2. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 16:29

    Zrób sobie biorezonans w kierunku grzybów i wirusów.
    Trudna sprawa z grzybem na ścianach.
    Amerykanie próbowali spryskiwania perhydrolem (ozonowanie podobne)
    ale warunki ostrożności wysokie.

    1. Arronax 26 czerwca 2017 o 14:00

     Będę poszukiwał jakiegoś o dobrej renomie :). Dzięki!

     Tutaj akurat to w wyniku małego zalania (spłynął i kompletnie nie było widać), ale mało tego było i nie wynika z wilgoci tylko z właśnie przyczyn mechanicznych (ściana sucha jak wiór jak się do niego zabierałem).

  Dodaj komentarz