logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
57 620 935
175 online
26 350 VIPy

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Fioletowa kukurydza w profilaktyce i leczeniu cukrzycy + SUPER PROMOCJA

  Fioletowa kukurydza jest super przeciwutleniaczem i pokarmem o ogromnej mocy

  Wspaniałe zalety zdrowotne fioletowej kukurydzy są znane od tysiąca lat na terenach Peru. Roślina swój magiczny kolor zawdzięcza antocyjanom, czyli roślinnym barwnikom służącym jako ochrona przed wolnymi rodnikami.

  Czy masz jasność, jakim wypasem antyoksydacyjnym jest ten fioletowy pokarm? Dla przykładu: w jednym z badań antocyjan C3G dostał się na podium właściwości przeciwutleniających wyprzedzając 13 antocyjanów badanych w teście ORAC (a trzeba wiedzieć, że test ORAC to najbardziej popularny test na badanie mocy antyoksydantów).

  W jednym z badań in vitro C3G w fioletowej kukurydzy był testowany jako potencjalny lek na uszkodzenia powstałe w wyniku promieniowania ultrafioletowego (UV). Okazało się, że jest co najmniej 40 razy mocniejszy niż witamina E!

  Przede wszystkim przeciwutlenianie

  Fioletowy ekstrakt z kukurydzy zawiera różne bioaktywne związki fenolowe, które wykazują znaczną aktywność przeciwutleniającą. Zgodnie z tym badaniem ekstrakt z fioletowej kukurydzy ma ogromne działanie antyoksydacyjne, dzięki któremu nie tylko wspiera pracę organizmu, ale jest w stanie wpłynąć na efekty wielu chorób.

  Na podstawie wyników eksperymentu stwierdzono bowiem, że purpurowy wyciąg z kukurydzy zawiera różne bioaktywne związki fenolowe, które wykazują znaczną aktywność antyoksydacyjną, która korelowała z obniżonym wytwarzaniem MDA (malondialdehydu – jednego z finalnych produktów utleniania lipidów) i wzrostem aktywności endogennych enzymów przeciwutleniających.

  Aby dowiedzieć się więcej, zerknij na ten artykuł o fioletowej kukurydzy.

  Tymczasem, zgodnie z najnowszymi badaniami, fioletowa kukurydza może być skutecznym lekiem przy cukrzycy i powiązanych dolegliwościach!

  Cudownie fioletowy wyciąg z kukurydzy działa przeciwcukrzycowo poprzez ochronę komórek β trzustkowych i zwiększenie wydzielania insuliny, jak okrzyknięto w tym badaniu z 2015 roku.

  Antocyjany to nie tylko naturalne barwniki roślinne – to przede wszystkim substancje w różnoraki sposób aktywne biologicznie

  Bogaty w antocyjany ekstrakt z kukurydzy zwalcza insulinooporność i zmniejsza zwłóknienie i zapalenie tkanki łącznej związanej z cukrzycą, co sugeruje, że fioletowa kukurydza może przynieść korzyści w zapobieganiu cukrzycy i powikłaniom cukrzycy.

  Co więcej, mówi się, że fioletowa kukurydza może zatrzymać rozwój, ale także pomóc wyleczyć, retinopatię cukrzycową – powikłanie cukrzycy uszkadzające naczynia krwionośne w siatkówce oka grożące nawet poważnym uszkodzeniem wzroku.

  Co prawda nie przeprowadzono jeszcze badań na ludziach, ale wyniki badań na zwierzętach zapowiadają sprawę obiecująco.

   

  PROMOCJA! W DNIACH 10.10 – 13.10 TWÓJ SUPER ANTYOKSYDANT PURPLE CORN 100% Organic This is BIO W PROMOCYJNEJ CENIE 39 ZŁ


  Interesującym dla cukrzyków, ale nie tylko, może okazać się połączenie fioletowej kukurydzy z imbirem. Według tego badania z 2015 roku skupiającego się na zaburzeniach stresu oksydacyjnego, imbir z fioletową kukurydzą wpływają na znaczącą poprawę stanu zdrowia cukrzyków.

  W jaki sposób?

  Porównano prędkość przewodzenia nerwów, gęstość aksonów (tworzących – wraz z dendrytami – sieć włókien w obszarze zwoju nerwowego), poziom stresu oksydacyjnego i aktywności enzymu reduktazy aldozowej w organizmie na początku i na końcu trwania badania, dokonując ich pomiaru co trzy dni. Zauważono efekty na każdym z tych pól, tym samym dowodząc, że ta nietypowa mieszanka jest w stanie wspomóc zdrowie cukrzyków i znacznie złagodzić przebieg choroby.

  Jak wspominała Pepsi w jednym ze swoich wpisów, Purple Corn jest pokarmem przyszłości!

  Jeśli nie wiesz z czym to się je – zajrzyj do przepisów i poznaj 3 sposoby na fioletową kukurydzę.

  Źródła: 1,2,3,

  uściski:)

  (Visited 4 713 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Joanna 10 października 2017 o 23:54

   przepraszam, ze nie na temat, ale prosiłabym Grzegorza jakby mógł odpisać na mój komentarz pod wpisem 6 naturalnych sposobów rozbrojenia tykającej bomby zegarowej zwanej rak. byłabym bardzo wdzięczna.

   1. grzegorzadam 17 października 2017 o 21:05

    Odpisałem? bo od 2 dni odrabiam zaległości ze złośliwości googla. 😉

  Dodaj komentarz