logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
387 online
55 258 176

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Hemp protein, czyli wysoko enzymatyczne białko roślinne

  kulturysta wege

  Hemp protein, czyli wysoko enzymatyczne białko roślinne

  Zatrzymujesz się za Uralem w tajdze, aby wysiąść tylko na chwilę z autokaru i wraz z innymi pasażerami udać się na stronę. Ty jednak weszłaś parę kroków głębiej w tundrę, bo jesteś wstydliwa, w końcu odwracasz się, a tu taka sama tundra, źdźbło w źdźbło identyczna. A inni, całkiem niechcący odjechali, nie żeby chcieli Cię zostawić, po prostu zapomnieli. Tak się przydarzyło mojej dawnej fryzjerce Rosjance, w drodze do rodziny za Ural, czyli do Azji. Fryzjerka Masza w końcu dotarła do szosy i jakimś cudem natknęła się na przyjazny samochód  z rzadka przemieszczający hektary w dziczy.

  100% Organic Hemp Protein This is Bio
  TU KUPISZ białko roślinne i Omega 3 
  100% Organic HEMP PROTEIN This is Bio 

  A Ty co byś zrobiła, żeby przetrwać? 

  Wodę masz, bo dziewiczy las jest mokry, ale co byłoby Ci tak naprawdę najbardziej niezbędne do przetrwania: jagoda, grzyb, czy może owad? 

  Odpowiem: 

  Niezbędny do przetrwania będzie pokarm „pierwszy”, czyli yyy … proteina

  Będzie trzeba zjeść żuka. Cokolwiek nie powiedzieć musimy dostarczyć sobie odpowiednią ilość białka zawierającego pełną pulę aminokwasów esencjonalnych, czyli takich, które organizm nie umie wytwarzać. Gdy nie połkniesz wkrótce owada, zaczniesz opadać z sił, bowiem organizm będzie póki co wyżerał niezbędne aminokwasy z mięśni.

  A w pierwszej kolejności pociągnie izoleucynę, leucynę i walinę, słynne BCA-ski, a potem resztę. 

  Zacznie się atrofia mięśni i nie pomoże energia z borówki. Inaczej miałaby się sytuacja, gdybyśmy utknęli w górach Ałtaj, Tienszanie, na Zakaukaziu, czy zgoła w Afganistanie wśród męskich konopi. 

  Można by wtedy zrezygnować z jedzenia miłych żuków? Wysuszone i niekiedy sfermentowane żeńskie kwiatostany konopi zawierające duże ilości kannabinoidów to marihuana, to też mogłoby nie być najgorsze, ale skupmy się na przetrwaniu.

  Czyli na konopiach męskich, a raczej białku konopnym, czyli Hemp Protein.

  Korzyści z białka konopi były od tysięcy lat powszechnie znane w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach.

  Eksperci uwielbiają fakt, że nasiona konopi stanowią bogate źródło białka bezglutenowego naładowanego niezbędnymi kwasami tłuszczowymi i błonnikiem. Jeśli faktycznie nie chcesz jeść mięsa, ale czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują aminokwasów, w tym BCA szczególnie około treningowo, w pewnym momencie sięgniesz po hemp protein, czyli białko z konopi.

  Po prostu zrobisz to

  Z opracowania Blanche Levine, która od 25 lat ma zaszczyt pracować z największymi umysłami zajmującymi się naturalnym, czytaj nieinwazyjnym, uzdrawianiem i promującymi najzdrowsze żywienie populacji świata, dowiadujemy się między innymi:

  Białko konopie zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy i równie niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym niezbędne składniki odżywcze produkowane przez organizm ludzki.

  Gdy jesteś tego świadoma podejmiesz właściwą decyzję.

  Wiele białek roślinnych nazywa się białkami „niepełnymi”, nie przez złośliwość, ale dlatego, że nie zawierają, lub zawierają bardzo małą ilość jednego, lub więcej z dziewięciu aminokwasów egzogennych. Białka te ostatecznie nie są w stanie spełnić wymagań człowieka, cokolwiek na ten temat usłyszymy od frutarianina.

  Tymczasem białko konopne ma wszystko co potrzeba, a szczególnie jest źródłem aminokwasów argininy i histydyny, oraz metioniny i cysteiny, ekstremalnie ważnych aminokwasów zawierających siarkę potrzebną do wytwarzania enzymów

  Nie zapominaj, że enzym to życie

  Yin-yang pogłoski są takie, że mężczyzna musi oszczędzać nasienie, gdyż w rzeczywistości musi odliczać enzymy.

  Białko konopi przyspiesza czas regeneracji i naprawy komórek, czyli działa jak najlepsza serwatka CFM

  Jednak mniej więcej 2/3 białka konopi składa się z edestyny, białka globuliny, które możemy znaleźć tylko w nasionach konopi. Edestyny to bardzo specyficzne białka, bowiem są prawie identyczne z tymi występującymi w ludzkim ciele, dlatego nadaje się wręcz idealnie do naprawy naszych komórek, w tym takich jak yyy … DNA.

  Dzięki temu to białko jest łatwo trawione. Pozostała mniej więcej 1/3 białka konopi jest albuminą o bardzo wysokiej jakości.

  Białko konopi zbudowane jest z proporcjonalnie wysokiej ilości aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, czyli wspomnianych już wcześniej BCAsków, bardzo ważnych do naprawy komórek i wzrostu beztłuszczowej masy ciała.

  A o to powinno chodzić wszystkim, właśnie o naturalnie dużą, beztłuszczową masę ciała. To jest wartość nie do przecenienia i od zawsze namawiam Cię, żebyś przestała bać się mięśni, które trzymają w ryzach ciało, bo w istocie są najlepszym typem ciała.

  No i zdrowe tłuszcze w diecie

  Białko z konopi zawiera ogółem więcej tłuszczu niż wiele innych białek w proszku. Prawie wszystkie tłuszcze zawarte w konopi pochodzą z podstawowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-6 i omega-3 kwasy. Przy czym Światowa Organizacja Zdrowia uznaje konopie jako posiadające najbardziej optymalną dla człowieka równowagę omega-6 do omega-3.

  Konopie należą do jednego z niewielu pokarmów, innych niż białko zwierzęce, zawierających kwas gamma-linolenowy (GLA), strategiczny tłuszcz chroniący przed chorobami przewlekłymi

  Ponadto nasiona konopi zawierają witaminy takie jak C, E, B1, B2, oraz karoten, które są rozpuszczalne w tłuszczu i przez to podane w hempie w bardzo strawnej formie; konopie zawierają również minerały śladowe jak wapń, fosfor, potas i magnez.

  Jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze jakiejś dodatkowej zachęty do konsumowania białka z konopi, można oprzeć się na marketingu 3.0, bowiem nasionami konopi nie zainteresowało się Monsanto, więc nie są modyfikowane genetycznie. Dodatkowo są tak łatwe w uprawie, że nie potrzebują ani pestycydów, ani herbicydów.

  Dodatkowe info:

  Śliczny, ciemnozielony olej konopny może być podgrzewany, aż do temperatury 300 stopni bez niezdrowych komplikacji w postaci transów.

  Dlatego oprócz mieszania białka konopi z sokami i szejkami, bo kolejną zaletą tego białka jest fakt, że można go jeść na surowo, można też stosunkowo bezkarnie używać go do wypieków, dodawać do płatków owsianych, czy innych zbóż i jak się ktoś uprze poddawać je obróbką ciepłem.

  Białko konopi można mieszać z jogurtami, dodawać do sałatek owocowych, czy warzywnych. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że zawiera tłuszcz, dlatego w przypadku 811 musimy zadbać o odpowiednie proporcje.

  Białko konopi ma fajny orzechowy smak, dla mnie dodatkowo trochę słonecznikowy.

  Referencje 123

  Uwaga, za dr.Axe podaję ewentualne miny, które jak wiadomo posiada każdy, nawet najzdrowszy produkt spożywczy:

  Jak każdy suplement białka, białko konopi w proszku powinno być spożywane w stosunku do ogólnego zapotrzebowania Twojego ciała na białko.

  Białko konopi może delikatnie rozwalniać, dlatego gdy nie używałaś wcześniej tego białka, zacznij od małej ilości (płaska łyżeczka od herbaty).

  Jeśli bierzesz leki rozrzedzające krew skonsultuj branie białka konopii z lekarzem.

   

  Osoby zakażone wirusem opryszczki powinny ostrożne, ponieważ białko z nasion konopi zawiera znaczący poziom aminokwasu argininy. Arginina jest ważna w procesie gojenia ran, wytwarzania hormonów i dla funkcji układu immunologicznego, lecz wysoki poziom argininy w diecie w praktyce zachęca do replikacji białek wirusowych. Ludzie z powtarzającymi się, przewlekłymi lub ostrymi infekcjami wirusem opryszczki powinni najprawdopodobniej powstrzymać się od codziennego spożywania produktów z nasion konopi.

  Główne ostrzeżenie powiązane z białkiem z nasion konopi jest dla ludzi cierpiących z powodu chorób autoimmunologicznych. Białko z nasion konopi zawiera do 65 % globuliny edistin, która jest niezbędna do wytwarzania białek krwi i immunologicznych dopalaczy systemowych, takich jak przeciwciała i gamma-globuliny. Dlatego chociaż białko z konopi jest bardzo korzystne dla większości ludzi, to jednak dla chorych na choroby autoimmunologiczne, może być zbyt stymulujące dla układu odpornościowego

  Nie ma na to powiązanie żadnych badań klinicznych, jednak wiadomo, że kombinacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów zwiększa ilość białych krwinek u zwierząt i ludzi.

  Dlatego, gdy cierpisz z powodu choroby autoimmunologicznej, lub przyjmujesz leki immunosupresyjne, powinnaś używać białka nasion konopi z ostrożnością.


  JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 5 134 times, 8 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. gonia 9 lutego 2017 o 22:04

   Wiem, że nasiona konopi są super. Niektórzy dietetycy głoszą jednak, że mogą stymulować przeciwciała w chorobach autoimmunologicznych. Czy Ty Peps masz w tej kwestii swoja opinię, obserwacje? Chciałbym móc bo smakowo je uwielbiam. Pozdrawiam 🙂

   1. Pepsi Eliot 9 lutego 2017 o 22:08

    Wprowadziłam uzupełnienie na podstawie tego co dr. Axe napisał w swoim opracowaniu, jednak potwierdził, że nie ma na to potwierdzających badań

   2. grzegorzadam 10 lutego 2017 o 07:40

    Niektórzy dietetycy głoszą jednak”

    Dietetycy są tak samo zindoktrynowani i niedouczeni jak lekarze.

    1. grzegorzadam 10 lutego 2017 o 07:59

     Co niektórzy dalej bajdurzą o kaloriach i cholesterolu, dobrym oleju rzepakowym i innych cudach.

  2. michizzly 9 lutego 2017 o 22:33

   A co z łuskanymi i całymi nasionami konopi? Można je jakoś wykorzystać na 811 czy unikać ze względu na dużą ilość tłuszczu?

   1. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 09:28

    sama jem mój hemp protein, ale oczywiście liczę kalorie z tłuszczu. Jak jednego dnia zjem trochę więcej to następnego dnia jem sobie mniej.

  3. Mruczekrucze 10 lutego 2017 o 00:46

   Pepsi, nie wiedziałam gdzie cię o to zapytać, więc napiszę tutaj. Zastanawiam się, czy tarczyca może odrosnąć? Kiedyś zasłyszałam historię o pewnej kobiecie z Hashimoto, która diametralnie zmieniła swoje życie i lekarze nie mogli uwierzyć że jej tarczyca odrastała, nie tak dokładnie jak była kiedyś, ale jednak odrastała.
   Sama choruję od wielu lat i moja tarczyca niemal całkowicie się „wchłonęła”.

   Wspaniały blog!

  4. krycha 10 lutego 2017 o 08:30

   Heja, prosze Cie Peps jak przytyc z hemp protein? Moj maz jest bardzo chudy (183 cm/62,5 kg) co prawda dobrze sie czuje, ale wyglada jak z Dachau i wszyscy do niego pie…Kolejne pytanie, dlaczego nie mozna wypic shape shake przed treningiem? Czemu po? chodzi mi o to, zeby schudnac. dzieks

   1. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 09:12

    można wypić przed treningiem, tylko po co? Raz, że przed treningiem lepiej mieć pusty żołądek, a dwa, że szkoda go, bo to idealny budulec, dlatego najlepiej wypić go w oknie anabolicznym, czyli do 30 minut po treningu.

    A mąż musi po prostu więcej jeść i więcej ćwiczyć mięśnie, nie ma innej drogi, do zbudowania masy mięśniowej, bo raczej o tkankę tłuszczową mu nie chodzi, gdyż szczególnie w przypadku mężczyzn nie jest wskazana

   2. Bonia 10 lutego 2017 o 09:40

    Mruczekrucze, w którymś z filmików, Nelly Radwanowska powiedziała głośno i wyraźnie, że miała usuniętą tarczycę a teraz ma nową, własną, ODROŚNIĘTĄ tarczycę. Głowa do góry! Pozdrawiam wszystkich 🙂

  5. Natalia 10 lutego 2017 o 09:01

   Na biorezonansie Pani powiedziała że mam podobno za mało bakterii jelitowych Bifidobacterium i Lactobacillus acidophilus. Nie wiem czy faktycznie jest to niedobór, bo dostałam tylko wydruk z listą na co mam zwrócić uwagę. Był tez wpust żołądka, okrężnica i m.in te bakterie. Za rada pani doktor zakupiłam probiotyk w którym zawarte są m. in te dwie bakterie oraz dwie jakies inne. Mam wrażenie że po spożywaniu probiotyku jest gorzej, odstawiłam go, bo pobolewał mnie brzuch, tzn to chyba jelita, bo rozchodziło się to na całej powierzchni. kiedyś jak zaczęłam brak probiotyk było to samo. Był czas ze jadłam dużo kiszonych ogórków i piłam kefiry, też było podobnie. Nie wiem czy to faktycznie od niedoboru tych bakterii czy może od przerostu????????????

   Czytałam że może być cos takiego jak SIBO i wlasnie wtedy nie sprzyjają probiotyki. Jak się tego pozbyć. Albo jak się upewnić czy to aby na pewno przerost bakterii????????
   Dodam że od miesiąca mam problem z okolicami intymnymi, ponieważ w tym czasie mam nawracające swędzenie właśnie w tych okolicach i w pochwie.
   Tydzien czasu sprawdzam ph moczu. rano mam zazwyczaj 6. A po południu i wieczorem 7. Wczesniej piłam sode i doszło do 9 wiec ja odstawiłam.
   Łykam witaminy, w tym b complex, c, a+e, d3+k2, magnez, cynk, selen, pije MSM z cytyna na razie, zamierzam zakupić wit c w proszku, pije również raz dziennie herbatke (miod, imbir, kurkuma, cynamon cejloński, olej kokosowy) no i jak nie zapomnę daje sobie krople jodu na nadgarstek bo na biorezonansie tez miałam na to zwrocic uwagę, w noc plamka prawie znika.
   Ostatnio po wzięciu wit b dostałam uczulenia skory ale po kilku godzinach zeszlo.

   Nie wiem co by tu zrobic jeszcze żeby z tym układem pokarmowym było dobrze. miewam również zgage, po wszystkim, choć przyznaje ze czasem jest poprawa i pojawi się raz dziennie a nie po każdym posiłku. Czy z ta zgaga może być związane to ze mam zwrocic uwagę na wpust żołądka? Nie chce gastroskopii, może przeswietlenie by sie nadało aby to sprawdzić. Proszę o odpowiedź i przepraszam ze tyle pytań.

   1. grzegorzadam 10 lutego 2017 o 09:24

    Sprawdzałaś zakwaszenie żołądka?…

    1. Natalia 10 lutego 2017 o 13:42

     tak, po sodzie z wodą nie odbijało mi się

     1. grzegorzadam 10 lutego 2017 o 15:16

      Zacznij od tego i alkalizacji organizmu, to PODSTAWY!
      Aby wchłaniać cokolwiek trzeba mieć właściwe pH inaczej ”przelatuje” bez wchłaniania:

      Zakres przyswajania minerałów i witamin w/g pH moczu

      min………minerał………………………………………….maks

      6,4 Jod…………………………………………………..6,6; 6,8 *
      6,3 Molibden, Srebro………………………………………6,7
      6,2 Miedź, Cynk……………………………………………6,9
      6,1 German, Selen…………………………………………6,8
      6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo……………………….7,0
      5,8 Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad…………….7,2
      5,8 Witaminy A, B, E, F, K…………………………………7,2
      5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfor…………………………..7,4
      5,4 Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor……..7,6

      * różne źródła

  6. Chaja 10 lutego 2017 o 09:48

   Pepsi, ratunku!!! Od tygodnia nie mogę wejść na strone sklepu – ani z kompa ani z telefonu – jestem poza Polską – i chciałam podać koleżance do walizki.
   Pisałam już na e-mail sklepu – no answer. Pilne – zależy mi na czasie. Pomocy!

   1. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 09:51

    napisz Kochana do informatyk@pepsieliot.com on to wszystko załatwi

  7. Monika 10 lutego 2017 o 13:40

   Czy takie konopie opłaca się kupować już mielone? Czy szybko się utleniają jak np. siemię lniane? Pytam, bo kilka miesięcy temu zakupiłam kilka paczek białka z konopii, ale zdziwiło mnie to, że ma w sobie dużo tłuszczu i wyglądało raczej jak mielone całe ziarenka, i nie wiedziałam czy to brać czy nie brać… Oto jest pytanie:) Po Twoim artykule Pepsi już wiem, że brać. Data ważności do maja tego roku.
   To jak z tym utlenianiem? Ktoś się orientuje?

   1. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 14:39

    Kochana to jasne, że my odpowiadamy tylko za nasze konopie 100% Organic This is Bio 🙂 Pytaj tam gdzie kupiłaś

    1. Monika 10 lutego 2017 o 14:45

     No tak rozumiem… Ale chodziło mi ogólnie o mielone ziarna konopii… a nie Twoje, moje, ich czy nie ich… Czy szybko się utleniają, bo może jeśli na oleju konopnym można smażyć do 300 stopni to i może ziarna są trwalsze…

  8. KateBe 10 lutego 2017 o 17:20

   Pepsi, a czy to białko -Hemp Protein wszystkie smakują podobnie??? kupiłam takie do 30 zl… i leży w szafie bo w smaku nie powala 😛 Myślę z czym to połączyć, żeby smakowało i zachowało właściwości 😛

   1. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 18:48

    nie wypowiadam się na temat suplementów nie z naszego sklepu

  9. gonia 10 lutego 2017 o 20:03

   Pepsi i Adamgrzegorz ja chciałam poznać jedynie Waszą opinię bo ją sobie cenię, wcale się nie kłócę 😉 a gdzież tam… Jacy dietetycy sugerują rezygnację z nasion konopii? Choćby Iwona Wierzbicka, w zasadzie większość z nurtu paleo bo to jednak nasiona i twierdzą że u niektórych to może doprowadzić do podniesienia przeciwciał i że ogólnie wzmacniają odporność. Nie ukrywam, że bardzo je lubię i pod kątem składu ciężko je pobić i logika podpowiadałaby je spożywać, ale jako że mam bardzo reaktywny i zautoimmunizowany do granic możliwości organizm (kilka chorób auto) to się zwyczajnie boję bo wiele ostatnio przeszłam. Dzięki suplementacji i diecie po raz kolejny wychodzę na prostą , ale co przeszłam to moje i nie chciałbym powtórki z rozrywki, nie przeżyłabym chyba…. Musicie zrozumieć, ludzie po przejściach dmuchają na zimne. Gra jest o dużą stawkę-błąd w diecie/suplementacji może kosztować nas długie tygodnie cierpienia i stąd było moje pytanie o konopie w kontekście stymulowania odporności. Czyli wg Was są bezpieczne?

   1. Pepsi Eliot 11 lutego 2017 o 10:37

    na podstawie tego co napisał Axe, przy chorobach autoimmunologicznych należy być ostrożnym, chociaż nie ma na to badań

  10. Pepsi Eliot 10 lutego 2017 o 20:14

   sorki, nie doczytałam do końca, muszę to skonfrontować

  11. atis 19 lutego 2017 o 18:38

   mam RZS i zanik mięśni jest widoczny… gołą gałką, że sobie podkradnę to fajne określenie by Pepsi!).Nabrałam takiej ochoty na suplementację białka z konopii, a tu ostrzeżenie, aby uważać, bo stymuluje układ immuno. Hmm… coś w tym może być, bo kiedyś brałam Koci Pazur (Wyciąg z Uncaria Tomentosa) – to mi łapy popuchły i miałam takiego cykora, że porzuciłam Cat’s claw

   1. Pepsi Eliot 19 lutego 2017 o 19:09

    ale będziemy mieli lada dzień białka organiczne 100% ze słonecznika, z żurawin, z kokosa i z migdałów, oraz z chia.

  12. atis 19 lutego 2017 o 21:32

   Dzięki bardzo. Jestem tu nowa. Ale Twój blog, Droga Pepsi, jest dla mnie największym odkryciem Anno Domini 2017! Serio. Codziennie po trochę chłonę, smakuję, czytam i się zachwycam podaną tu wiedzą. Dla mnie rewelacja! Dużo sie uczę, jak i co zmienić w swoim sposobie odżywiania. Bo profesjonalizm, bo styl przekazu wciągający na maxa. Właśnie przeglądam ofertę sklepu – znalazłam coś dla siebie: spirulina i B 12 (metylokobalamina). Fajne produkty, tym bardziej że wszędzie tylko cyjanokobalamina, a tu proszę… miłe zaskoczenie. Wrzucam do koszyka i czekam na białka organiczne.

   1. Pepsi Eliot 19 lutego 2017 o 22:24

    <3

  13. atis 22 lutego 2017 o 20:08

   grzegorzadam, dzięki serdecznie za wsparcie i wskazanie linka z blogaska Pepsi na cudną (łatwą!) przeciwzapalną miksturę. Chcę, spróbuję!

  14. Malgosia 71 15 kwietnia 2017 o 19:49

   Witam. Pepsi ….A co w sytuacji gdzie:

   Jest nietolerancja kazeiny i glutenu oraz to że nie trawisz białka? Wiadomo dlaczego- kwas równa się żołądek . A masz problem….Potrzebujesz białka bo zanikają mięśnie a co za tym idzie wiadomo. Wyłącz z tego sport intensywny. Soja wiadomo. Tarczyca, GMO, nie ma o czym mówić. Do wyboru proteiny ze słonecznika ryżu ciemnego,z konopii itd..Każde mają inną zawartość białka jak i przyswajalność, pomijając stan jelit etc. Sam fakt stopień wchłanianialniania. Mięso jest dobrym źródłem białka a i owszem no ale jeśli nie przepadają za nim? Umówmy się, że konopie zbyt dużo białka nie mają choć bardzo żałuję.

   Co w tej sytuacji byś doradzila bo jest dość złożona.

   1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2017 o 20:13

    próbowałaś Shape Shake TiB? Białko bardzo łatwo strawialne, bez kazeiny, laktozy słodzone stewią. Można też wziąć czyste aminokwasy, już wstępnie „przetrawione” w laboratorium, mamy w ofercie dla sportowców

    1. Ciekawska 16 maja 2017 o 13:30

     Jaki aromat jest w Shape Shake ? Na stronie ma informacji, czy to aromat naturalny?

     1. Pepsi Eliot 16 maja 2017 o 14:44

      naturalny

  15. Malgosia 71 15 kwietnia 2017 o 19:50

   Oczywiście Wesołego Alleluja

  16. Mikołaj 31 sierpnia 2017 o 15:40

   A jak wygląda sytuacja z THC? W artykule u dr axe czytamy, że jest tej substancji śladowa ilość i kiedy nie jest palona, nie powoduje skutków ubocznych. Zastanawiam się nad kupnem na próbę (tib of course) jednak mam obawy co do tego THC. Jaka jest jego zawartość i czy może występować niepożądane działanie psychoaktywne. Pozdrawiam:)

  17. Magdalena 28 października 2017 o 08:03

   Pepsi, Adamgrzegorz prosze o info. Kupilam w Psiowym sklepie serwatke bialkowa i bialko konopne i teraz pytania:
   1. Czy mozna dodawac do szejka serwatkowego bialo konopne (zgodnie z instrukcja 2 lyzeczki proszku)?
   2. Kiedy pic takiego szejka? Czy przed treningiem, czy po? Zaznacze, ze po treningu mam problem, bo koncze bardzo pozno.
   3. Czy moze jednak rozdzielac to i pic osobno serawtke i osobno bialko konopne?
   Moje zalozenie to chudniecie z Pepsi wskazowkami dotyczacymi tego jak schudnac w 4 dni. Chce sie na tym opierac jak w tym artykule bylo pokazane przykladowy jadlospis.
   Plisss o rade, bo to wazne dla mnie.
   pozdro 🙂

   1. Pepsi Eliot 28 października 2017 o 09:31

    można łączyć te 2 białka, ale nie w celach odchudzających. Konopie mają sporo tłuszczu, a shape shape nic. Pijesz tuż po treningu, to najlepsza pora.

    1. Magdalena 28 października 2017 o 10:28

     ok. To powiedz Pepsi jak dobrze wykorzystac bialko konopne, aby wlaczyc go do jadlospisu? Zalozenie jest takie, ze jadlospis jest w wiekszosci raw i nie chce nabierac kilogramow.

    2. Magdalena 28 października 2017 o 14:55

     ok. Pepsi to jak stosowac i jak laczyc bialko konopne, o jakiej porze dnia? tak aby nie nabierac kilogramow? Ja jem wega i wiekszosci raw. Ponadto czy do szejkow bialkowych z serwatki mozna dodawac kolagen?

     1. Pepsi Eliot 28 października 2017 o 21:47
  18. Kasia 5 grudnia 2017 o 04:14

   Czesc Pepsi, jestem ciekawa Twojej opinii na temat tego czy olej konopny bio jest moze lepszym zrodlem kwasow omega niz suplementy z ryby? Dzieki!

  19. Kasia 5 grudnia 2017 o 10:12

   Dziekuje! Pepsi, czy mozesz prosze doradzic co mam u Ciebie kupic oprocz omega? Mam 40 lat, jestem bardzo szczupla, zawsze bylam, przy wzroscie 1.63 waze 43 kg, od dziecka mam migreny, obfite miesiaczki, poza tym czuje sie dobrze. Zawsze mialam dobra morfologie ale od kilku lat mi polecialo zelazo, chociaz jem mieso a wraz z zelazem wapn itd itd. Zle sypiam, kilka razy w nocy wstaje na siku, wszystko mnie wybudza. Z wit D powinno byc ok, bo mieszkam w tropiku. Zaczelam pic twoja wode z cytryna z rana, z poczatku bylo trudno, ale teraz bardzo lubie. Najpierw pije kawe gotowana z przyprawami, a po jakims czasie idzie cytryna. Czy moglabys tez poradzic jakie suplementy dla chlopcow, 10 i 12 lat, jakie omega? Niby zdrowi, nie choruja, ale maly ma sporo pieprzykow, jest mega szczuply chociaz zjada bardzo duzo, ma duzo energii, z kolei starszy zle sypia, kilka razy w nocy robi siku, jak ja, poza tym ma since pod oczami, zauwazylam , ze ich pierwsze siku rano bardzo mocno czuc. Z galce oka maja sporo czerwonych zylek.
   Dzieki bardzo

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2017 o 10:29

    Żelazo tracisz przede wszystkim przez obfite miesiączki, nie bierz ani żelaza, ani wapnia.Mimo wszystko zbadałabym 25(OH)D, a na już zalecam Chlorella This i BIO, a dodatkowo codzienna kuracja 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/. Do 4 szklanki dorzucaj jeszcze nasze zielonki jak brocoli, jarmuż This is BIO. Zbadaj B12, kwas foliowy i homocysteinę.
    kawę odstaw, chodzi o kofeinę.
    I przede wszystkim zrób sobie i dzieciom dobry biorezonans i pozbądźcie się pasożytów.
    Ty 1 witaminę K2 TiB.
    Bierzcie po 1 tabletce Greens& Fruits tiB do śniadania . Ty dodatkowo 1 do obiadu. Omegi 3 chwilowo nie mamy. Czekamy na dostawę. Ale możesz do szejków dorzucać łychę Hemp protein This is BIO.

  20. Kasia 5 grudnia 2017 o 10:28

   Jeszcze tylko dodam, ze kilka miesiecy temu bylam u irydologa, ktory powiedzial mi, ze mam zubozala flore bakteryjna w jelitach, podwyzszony poziom histaminy, oslabione funkcje oczyszczania watroby i slabo plukane nerki, podwyzszony poziom kortyzolu, dziekuje!

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2017 o 10:32

    na irydologa bym raczej nie liczyła, bo to ściema http://www.pepsieliot.com/wyznania-bylego-irydologa-czyli-ze-medycyna-alternatywna-moze-nam-podlozyc-mine/, ale faktycznie prawie wszyscy mają zaburzoną florę bakteryjną więc trafienie jest.

  21. Kasia 5 grudnia 2017 o 10:46

   Bardzo Ci dziekuje, zbadam i zamowie wszystko najlepiej po swietach bo wyjezdzam i obawiam sie, ze za dwa tygodnie moze jeszcze nie dojsc. Pepsi jestem zdziwiona, ze nic mi nie mowisz o magnezie, kupilam epsom salt, food grade i zaczelam robic 30 poczenie stop, ale ciezko mi znalezc na to regularnie czas.

  22. Kasia 6 grudnia 2017 o 00:56

   Sorki, juz widze, ze magnez jest tez. Dzieki bardzo, zamawiam po swietach

  Dodaj komentarz