Im bardziej jesteś niezdrowa, tym bardziej musisz się ruszać?

Circus girl

Im bardziej jesteś niezdrowa, tym bardziej musisz się ruszać?

… nawet lekarze nie wiedzą, gdzie znajduje się prawdziwe serce człowieka

Można wyczytać  na wielu stronach, że aktywność fizyczna, bieganie, generalnie taki ruch nie jest potrzebny, a nawet szkodliwy, i że Churchill w bardzo sędziwym wieku (po 90) wzdrygał się na jakikolwiek wysiłek fizyczny zachwalając wygodny klubowy fotel, drogie cygara i bardzo wiekową whisky.

W czasopiśmie dla wyemancypowanych Wysokie obczasy pani powołuje się na badania bliźniaków jednojajowych, którzy posiadając prawie identyczny genotyp, ale prowadząc całkiem inny styl życia, w domyśle jeden z bliźniaków zalegał przed telewizorem, a drugi był aktywny fizycznie, podobno nawet biegał i tak odkładali widelec w tym samym czasie. Pani podsumowała: only geny.

Czyli nie wygłupiaj się, nie biegaj, szczególnie jak jesteś w latach, bo to i tak nic nie da. Pani podkreśliła: – nic.

Yyy … łi.

Tak działa Matrix, mówi się ludziom pewne rzeczy, a oni już sobie wszystko oprogramują. Ego lubi takie programy. Doskonale to rozumiem, bo właśnie w tej chwili trochę zwlekam z treningiem popijając wodę z cytryną, już w rynsztunku biegaczym, a Ziuta ma jakieś wolty, że chłodno, że mam mało czasu.

Wielce wypasiony Greens & Fruits TiB
TU KUPISZ wielce wypasiony GREENS & FRUITS TiB
witaminy, minerały i ponad 50 warzyw, owoców, probiotyków & ziół

Dwa zdanka:

Bieganie masuje harę (czakrę życia, miejsce, gdzie rodzą się nowe komórki, miejsce odmładzania), porusza limfę, którą trzeba poruszać ruchem, oraz całkiem przy okazji pozwala wyżej wibrować

Tymczasem nawet lekarze nie wiedzą, gdzie znajduje się prawdziwe serce człowieka

Nie zapominajmy, że serce to swego rodzaju rozdzielacz, pojemniczek rozprowadzający i przepompowujący krew do arterii. Układ naczyniowy (arterie, żyły, kapilary) człowieka zapewniający komórkom pożywienie do jak najlepszej pracy i wyprowadzający odpady, musi bez ustanku pracować, czyli pompować płyny.

W odróżnieniu od pompy w Twoim piecu do centralnego ogrzewania (niepracującej w układzie zamkniętym), o tyle u człowieka arterie są połączone z żyłami z dwóch końców: jeden biegnie do serca, a drugi do kapilar.

I teraz najważniejsze:

Okazuje się, że pompą pompującą krew nie jest serce, lecz kapilary

Ponad 100 lat temu rosyjscy uczeni Szczełkow i Zaller dokonali odkrycia, że podczas pracy krążenie krwi w mięśniach szkieletowych wzmaga się 60-80-krotnie, a w tym czasie w mózgu i przewodzie pokarmowym 8-10 razy.

Yyy … i tak wielkie zapotrzebowanie mięśni na krew zaczęło być oceniane jako obciążenie dla serca.

A ponieważ z praw fizyki wiadomo, że nadmierne obciążenie, na przykład dla silnika, prowadzi do jego szybkiego zużycia, stąd wysnuto wniosek, że w chorobach serca i naczyń nieodzowne jest zwolnienie tempa życia.

Jednocześnie w praktyce, ci chorzy, którzy nie byli w stanie usiedzieć na miejscu, woleli być aktywni na przekór zaleceniom (bo takie życie ich nie interesowało, nawet za najwyższą cenę) szybciej wracali do zdrowia.

write-with-me-old-lady

WTF, o co w tym wszystkim chodzi?

Chodzi o serce peryferyjne, czyli SP

Mięśnie szkieletowe zbudowane są z włókien mięśniowych, które rytmicznie kurczą się oddziaływając na kapilary, które są rzeczywistą pompą na styku serca z żyłami i pracują owe kapilary 2 do 3 razy ciężej niż samo serce.

A ponieważ mięśni w organizmie człowieka jest ponad 150 ich funkcja ssąco tłocząca jest ogromna. Dlatego została nazwana sercem peryferyjnym, które włączając mięśnie do energicznej pracy, zmusza jednocześnie do działania mózg.

Elektrofizjologiczne badania przeprowadzone na starszych ludziach potwierdziły, że u uprawiających sport, biegi, czy trucht, aktywność fal mózgowych była taka sama jak u młodych ludzi.

Jednym słowem trening fizyczny uzdrawia nie tylko ciało, ale i mózg

Jedną z ważnych przyczyn pogłębiających rozwój chorób jest ograniczenie ruchu i spoczynek zalecany pacjentom w czasie leczenia ich syntetycznymi środkami farmakologicznymi.

Tymczasem okazuje się, że choremu organizmowi ruch (jak mawiał Mykoła Amosow zajmujący się chirurgicznym leczeniem chorób serca i płuc oraz modelowaniem psychicznych funkcji mózgu) jest potrzebny dziesiątki razy bardziej niż zdrowemu.

Przy czym paradoksalnie jest to szczególnie ważne również przy chorobach układu ruchu!

feet

Pepsi, a nie boisz się, że te stawy i kości to ci się zużyją od tego gonienia? Przecież pan Jerzy nie goni, i mówi, żeby nie gonić

Podczas ćwiczeń fizycznych odbywa się masaż mięśni, co nie tylko poprawia ich ukrwienie, ale co niezmiennie ważne, odżywia kości, gdyż te ostatnie nie posiadają własnych naczyń, a co za tym idzie dzięki temu dłużej zachowują wzorcową strukturę.

Można powiedzieć, że yyy … leczą się same.

A w tym momencie osiągniemy absolut, gdyż:

Czynność zrodzi organ!

Pepsi a mazi se nie zmażesz?

Podczas ruchu z powierzchni stawów złuszcza się nabłonek (tym jestem okropnie straszona), przecierają się nacieki z kwasu moczowego, zamieniając się w maź, która normalizuje pracę stawów. Czyli czynność zrodzi organ.

A jeżeli inteligentnie pomogę temu perpetuum mobile i po każdym treningu wypiję lemoniadkę ze świetnego kolagenu (opatentowanego peptan F) z sokiem z dużej pomarańczy dodając płaską łyżeczkę ok 3-5 g kwasu askorbinowego, mieszam i wypijam, to mogę poczuć się człowiekiem spełnionym i z bardzo dobrą jakością i ilością mazi stawowej, i centralnie spoko tkanką łączną.

 

74

Obie Damy mają po 74, przy czym ta po lewej ma już dzisiaj 81 i wciąż zaczyna dzień od 10 mil bieg/marsz, a następnie jedzie na siłownię, gdzie jest instruktorką (żeby nie było, zaczęła ćwiczyć po 60)

Ernestine Shepherd urodzona w 1936 biega ponad 100 km tygodniowo

 A potem leci na paczkę (widzicie tu jakieś pelikany:)?)

Na koniec wywodu:

Im słabsze mięśnie, tym ciężej znosi się jakiekolwiek sytuacje stresowe

Stan udręczenia może na przykład wpłynąć na mięsień pod łopatkowy, przez co idący człowiek ma opuszczone ramiona i zgarbione plecy.

Mięsień ten ma ścisłą korelację z sercem. Tak czy siak idziesz za smutasem.

Ciekawe, który to brat bliźniak?

Referencje:
Iwan Nieumywakin „Woda utleniona – na straży zdrowia” (aktualne wydanie, str 53-55)

42915_6.20.foodcollectiveso

Owocek:)


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.