Jak bezpiecznie oczyścić dziecko z pasożytów? Przepis na zupę mocy

Jak mądrze oczyścić dziecko z pasożytów?

Jak bezpiecznie oczyścić dziecko z pasożytów? Przepis na zupę mocy

O pasożytach wiemy już dosyć dużo. Dlatego dzisiaj chcę zwrócić Twoją uwagę na kilka istotnych rzeczy, które często są pomijane. Chodzi o kolejność etapów procesu oczyszczania. Zazwyczaj tuż po zdiagnozowaniu pasożytów, przystępuje się do terapii. Dla organizmu dziecka może być to sporym szokiem.

Jak więc oczyścić dziecko z pasożytów tak, by było to dla niego bezpieczne?

Etap I

Wzmocnienie

Oczyszczanie z pasożytów to proces, do którego trzeba się starannie przygotować. Mamy bowiem do czynienia z bardzo „inteligentnymi” stworzeniami, które żyjąc z ludźmi przez wieki wykształciły wiele mechanizmów przystosowawczych i obronnych.

Pierwszym etapem oczyszczania z pasożytów, który stosuję u moich małych pacjentów jest wzmocnienie organizmu.

Zalecam dietę rozgrzewającą, z wykluczeniem cukru, mąki i nabiału.

Dieta rozgrzewająca oparta jest na zupach i ziołach (gorczyca, czarnuszka, imbir, kurkuma, kminek).

Cukier, mąka i nabiał to produkty śluzo-twórcze, z których pasożyty mogą tworzyć otoczki przetrwalnikowe, a grzyby tak zwane biofilmy (czyli kołderki, pod którymi przeczekają czas działania leków).

Rezygnacja z tych produktów uskuteczni oczyszczanie.

Dieta powinna trwać od 2 do 4 tygodni w zależności od indywidualnych potrzeb.

TU KUPISZ KURKUMĘ 100% Organic This is Bio

Przepis na rozgrzewającą zupę mocy

Składniki:

marchew

pietruszka

seler

ziemniaki

masło klarowane/smalec gęsi/smalec kaczy

olej rydzowy/lniany/kokosowy/oliwa z oliwek

Przyprawy:

gorczyca biała i czarna

czarnuszka

kminek

kurkuma

imbir

oregano

Do 2-3 litrów wody dodajemy masło klarowane/smalec i przyprawy, gotujemy około pół godziny. Następnie dodajemy warzywa. Wywar gotujemy nawet kilka godzin.

Olej rydzowy/lniany/kokosowy/oliwa z oliwek dodajemy do przestudzonej zupy na talerzu.

Wszystkie składniki powinny być najwyższej jakości, najlepiej BIO. Oleje nierafinowane, tłoczone na zimo, extra virgin. Jeśli Twoje dziecko lubi zupy-kremy, to możesz wszystko zmiksować.

Do zupy można dodać jajko ekologiczne.

Możesz ugotować wywar na kilka dni i na jego bazie przygotowywać różne zupy w zależności od tego, co dziecko lubi jeść. Taką zupę dziecko powinno jeść minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Jeśli nie ma ochoty na zupę, możesz podać mu do wypicia sam wywar (pół szklanki).

Zupa świetnie wzmacnia w przypadku przeziębienia, grypy, wszelkich infekcji, osłabienia, przewlekłego zmęczenia. Zupa oczywiście jest dobra dla całej rodziny!

Etap II

Oczyszczanie

Następnie podaję leki i zioła, które również dopasowuję indywidualnie do dziecka.

W uproszczonej wersji mogą to być mieszkanki ziołowe „na pasożyty” dostępne w sklepach zielarskich.

W trakcie kuracji, grzyby i bakterie, często się uaktywniają, dlatego czasem konieczne jest wprowadzenie dodatkowego leczenia np. olejkiem z oregano lub srebrem koloidalnym.

Często występuje u dzieci tak zwany „kryzys ozdrowieńczy”

Może pojawić się pod postacią np.: gorączki, wysypki, afty, biegunki.

Dzieje się tak pod wpływem doetoksykacji i ogólnej mobilizacji sił odpornościowych organizmu.

Jeżeli objawy są masywne, należy przerwać kurację i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

oczyścić dziecko z pasożytów, pepsi eltio, pediatra kraków, naturalny pediatra, this is bio, pasożyty

Gang na hulajnogach:)

Etap III

Suplementacja

Po zakończonym etapie oczyszczania, zalecam suplementację probiotykami, witaminami i minerałami, która powinna trwać minimum 4 tygodnie.

Z życia wzięte:

Zuzanna, lat 4 i pół

Dziewczynka pojawiła się u mnie z mamą. Po badaniu STRD, badaniu fizykalnym i wywiadzie lekarskim, stwierdziłam niską temperaturę wewnętrzną (rdzeniową) 29 stopni, wywołaną przez przewlekły stan zapalny w układzie pokarmowym. Nieszczelność jelit, candida, pasożyty. Od około 2 lat nawracające infekcje dróg oddechowych, przewlekły katar, brak apetytu, podkrążone oczy, osad na zębach, zmienne nastroje. Od skończenia około roku afty w buzi leczone objawowo.

Leczona antybiotykami, które na chwile tłumiły chorobę.

Po 5 dniach od wprowadzenia do diety zupy rozgrzewającej, wyeliminowaniu cukru, mąki i nabiału oraz podaniu leków przeciwgrzybiczych, przeciwwirusowych, probiotyków, inhalacji ze srebra koloidalnego, nastąpił kryzys ozdrowieńczy w postaci wysypki w gardle, bólu gardła i głowy, kataru, kaszlu.

Po 4 tygodniach temperatura rdzeniowa podniosła się do 32 stopni. Dziewczynka ma spory apetyt, zmienił się kolor skóry, śpi spokojniej, przybrała na wadze. Leczenie jest kontynuowane.

Na koniec podkreślam jeszcze raz – terapia musi być indywidualnie dopasowana do dziecka. Nie dziecko do terapii.

Pozdrawiam serdecznie


pediatra Kraków, medycyna naturalna, pepsi eliot, jak zbić gorączkę u dziecka

Agnieszka Wlazłowska, lekarz medycyny, pediatra, łącząca medycynę akademicką z naturalną, o holistycznym podejściu do pacjentów.

Liczne kursy, szkolenia, które ukończyła, a także osobiste doświadczenia dają możliwość skuteczniejszej pomocy: dotarcia do źródła problemu, głębszego zrozumienia sensu choroby, a dzięki temu zaproponowania bardziej efektywnych metod leczenia.

Kontakt: agnieszkawla3@gmail.com


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, skontaktuj się z Panią Doktor e-mailowo. Do otrzymania zaleceń lekarskich konieczne jest zbadanie dziecka.