Jak naturalnie obniżyć prolaktynę dietą i witaminą C?

nie nie

Jak naturalnie obniżyć prolaktynę dietą i witaminą C?

O co chodzi z tą prolaktyną? Przecież nie jesteś matką karmiącą

No właśnie.

Prolaktyna jest hormonem produkowanym przez przedni płat przysadki i jest odpowiedzialna za zmiany w piersiach w okresie ciąży, no i z laktacją, jak jej nazwa wskazuje. Jednak przysadka mózgowa może wydzielać nadmiar prolaktyny.

Tu Kupisz moją książkę "Leczenie dobrą dietą

TU KUPISZ  moją rewolucyjną książkę 
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”
z autografem

Szczególnie może mieć to miejsce, przy niedoczynności tarczycy

Ale też leki, czy guzy przysadki mózgowej mogą wywoływać hiperprolaktynemie.

W swojej książce „Kobieca Encyklopedia Medycyny Naturalnej” dr. Tori Hudson, opisuje objawy związane z wysoką ilością prolaktyny doświadczanej przez kobiety, które nie są w ciąży, ani nie karmią.

Te objawy, to obrzęk piersi i ból, zakłócenia menstruacji, a także może dojść do produkcji mleka.

Suchość oczu też może być związana z nadmiernym poziomem prolaktyny.

Co dziwniejsze, według profesora medycyny Alana Wein i naczelnego oddziału urologii uniwersyteckiego szpitala w Pensylwanii, hiperprolaktynemia jest również odpowiedzialna za dysfunkcję erekcji i niepłodności u mężczyzn.

Objawy wysokiego poziomu prolaktyny u kobiet

Nieregularne miesiączki lub ich brak
Brak owulacji
Bezpłodność
Niskie libido
Mlekotok bez wiadomego powodu
Hirsutyzm: Niechciane, męskie owłosienie
Wysypka (w tym trądzik klatki piersiowej )
Osteopenia: Stan, w którym gęstość mineralna kości jest mniejsza niż normalnie

u mężczyzn

Zaburzenia erekcji
Spadek potencji
Zmniejszenie libido
Osteopenia
Mlekotok
Zmniejszona masa mięśniowa

Niepokojące objawy mogą też obejmować:

Niewyjaśnione bóle głowy
Niedowidzenie
Suchość oczu

Badania:

Cokolwiek nie powiedzieć, szczególnie gdy masz niedoczynność tarczycy zbadaj też poziom prolaktyny

Obok podstawowych hormonów, a także (przy okazji) poziom antyciał tarczycowych i SHGB, czyli Globuliny (białko) wiążące hormony płciowe. Na marginesie dodam, że jakby co, nie patrz na referencyjne normy, bo działają dla mężczyzn, dla kobiet ma być powyżej 70.

Info na marginesie

Jakie wyniki hormonów tarczycy świadczą o zaburzeniach funkcji przysadki mózgowej, lub ośrodka nadrzędnego podwzgórza?

Wstawka, tym razem z mediów mainstreamowych (nie wylewajmy dziecka z kąpielą)

Niedoczynność wynikająca z nadmiaru TSH

TSH w normie, lub powyżej normy
fT4 powyżej normy
fT3 powyżej normy

lub

Niedoczynność wynikająca z nieprawidłowej pracy przysadki mózgowej

TSH w normie, lub poniżej normy
fT4 poniżej normy
fT3 w normie, lub poniżej normy

Spinach_Perpetual_Medium_

Dieta i suplementy obniżające poziom prolaktyny

Jak zwykle okazuje się, że jedzenie nieprzetworzonej żywności, całe owoce i warzywa, zwłaszcza ciemnozielone liściaste mają wpływ na obniżenie poziomu prolaktyny. W diecie powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste, jak rośliny strączkowe, zwłaszcza fermentowana soja; orzechy i nasiona, oraz ryby zimnowodne.

Według opinii Centrum Informacji z Oregon State University, liczne badania wskazują na związek między niedoborem witaminy B6 i hiperprolaktynemią.

Witamina B6 zaleca się od 300 mg do 1000 mg dziennie w dawkach podzielonych

banana-bananas

Niektóre pokarmy wydają się szczególnie korzystne przy podwyższonym poziomie prolaktyny i rzeczywiście zawierają więcej witaminy B6, takie jak ziemniaki, banany, dziki łosoś, kurczak zagrodowy i szpinak.

Witamina E zapobiega wzrostowi poziomu prolaktyny i rzadko powoduje skutki uboczne. Zaleca się w tym celu przyjmowanie od 300 do 400 IU dziennie naturalnej witaminy E

Ponadto, jak wynika z badania opublikowanego w „The Lancet”, suplementacja cynku obniżyła poziom prolaktyny u uczestników tego badania

Pokarmy bogate w cynk to skorupiaki, wołowina, indyk i fasola.

Prolaktynę można też zmniejszać melatoniną, która pomaga w spokojnym śnie. Również działa witamina B3. Widzimy, że niacyna, i generalnie cały cykl metylacji odgrywają kluczową rolę.

Witamina B3 zaleca się branie na noc 500mg niacyny
Niacynę należy zacząć przyjmować od maleńkiej dawki, aby przyzwyczaić ciało do ewentualnego rumienia, a także aby szybko wyeliminować niacynę w przypadku alergii.

B3 w postaci nikotynamidu nie wywołuje rumienia

Można poczytać informacje na Earthclinic.com, że zarówno brak miesiączki, jak i rak mogą być wynikiem nadmiaru prolaktyny.

Witamina C jak zwykle ma doskonałe działanie, ale potrzeba brać od 250mg do 500mg co godzinę przez 6 godzin dziennie, i tak przez tydzień (co najmniej), co powinno skutkować pewną normalizacją stężenia prolaktyny

Poziom prolaktyny może faktycznie być nadmierny, jeśli istnieje już guz przysadki mózgowej. Guz może mieć wirusowe lub grzybicze przyczyny, ale z tym podobno łatwo można sobie poradzić patrząc na poziom cukru.

Przy raku podobno jest istotny poziom cukru po jedzeniu po jednej godzinie, a nie po dwóch. Jeśli po godzinie jest poniżej 100mg/dl to guzy nie mają raczej szans na rozwój.

Więcej można wyczytać w wypowiedzi Ted’a z Earthclinic.com: (Bangkok, Tajlandia) 12/12/2011

Dodatkowe źródło: tu


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.