logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
57 081 033
293 online
26 119 VIPy

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA "LECZENIE DOBRĄ DIETĄ" z autografem:)

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak naturalnie pozbyć się torbieli jajników bez operacji?

  Czyli co bidne dochtore myślało, jak wszystko wycinało?

  Oraz fajny reportaż „Styl Véronique Tristram”.

  Torbiele jajników są workowatym powiększonym tworem wypełnionym płynem w kobiecych jajnikach. Rozwój torbieli jajników (potocznie tzw. cysty) może wystąpić w jednym lub w obu jajnikach. Zwykle torbiele są nieszkodliwe i samoczynnie ustępują, ale czasami mogą stać się na tyle duże, że pękają lub powodują uszkodzenie jajnika.

  Bardzo duże torbiele jajników mogą spowodować przemieszczenie się narządów rozrodczych. Uszkodzenie wywołane pęknięciem cysty może powodować gromadzenie się tkanki bliznowatej lub tworzenie się zrostów pomiędzy jajnikiem a częścią ciała wewnętrznego.

  Torbiele jajników występują najczęściej u kobiet w latach płodności, rzadko rozwijają się u kobiet po menopauzie.

  Kobiece jajniki są wielkości i kształtu migdałów. To zdumiewające, że coś tak niewielkiego i delikatnego może rozwinąć w sobie cystę. Na szczęście istnieją naturalne środki, które mogą wspomóc ciało w pozbyciu się torbieli, bez konieczności operacji.

  Jest kilka rodzajów torbieli jajników

  miękki, nonszalancki płaszcz (chyba Sonia Rykiel, bo widziałam coś podobnego u niej w sklepie), cudnie noszona torebka, włoskie okulary i spodnie obcięte szczypcami kraba 

  Funkcjonalne torbiele jajników, związane z okresem:

  Jajniki zawierają tysiące pęcherzyków jajnikowych, które mieszczą w sobie niedojrzałe jaja. W cyklu miesiączkowym, w miarę zbliżania się owulacji, wybrana liczba pęcherzyków otrzymuje sygnał do wzrostu (dojrzewania). Cysta jajników, która powstaje wskutek nieprawidłowego wzrostu pęcherzyków, jest określana jako funkcjonalna torbiel jajników.

  Są 2 typy funkcjonalnych torbieli:

  1. Torbiel folikularna

  Występuje, gdy pęcherzyk nie przerywa się i nie uwalnia jaja w czasie owulacji, ale wciąż rośnie, formując cystę.

  2. Torbiel Corpus Luteum

  Po owulacji, kiedy jajo zostało uwolnione, pęcherzyk zmienia się w ciało zwyczajne (corpus luteum). Rozwój cysty corpus luteum następuje wtedy, gdy otwór w pęcherzyku jajnikowym, z którego uwalniane jest jajo, uszczelnia się, a następnie powoduje, że corpus luteum gromadzi w sobie płyn i rozrasta się do torbielu.

  dwie histerycznie dobrze ubrane panny, zielony trenczyk wymiata

  Inne typy torbieli jajników tworzące się na jajnikach, ale niezwiązane z cyklem menstruacyjnym:

  1. Torbiel Dermoid

  Te cysty są uważane za złożone i rozwijają się z komórek produkujących jaja. Z tego powodu mogą zawierać w sobie włosy, zęby lub skórę. Rzadko są złośliwe.

  2. Cystadenomas:

  Ten typ torbiela rozwija się z tkanki jajnika i jest wypełniony płynem lub śluzem.

  3. Endometriomas:

  Ten rodzaj cysty tworzy się, gdy przemieszczona komórka endometrium (błony śluzowej macicy) przyczepia się do jajnika i formułuje wzrost (endometriozę). Ten typ torbieli jajników jest powszechnie nazywany torbielą czekoladową.

  Powyższe 3 typy torbieli jajników mogą powodować uszkodzenie jajników, w tym skręcanie, bliznowacenie i tworzenie się adhezji. Zarówno Dermoid jak i Cystadenoma mogą powodować, że jajnik stanie się bardzo duży i przesunięty. Dlatego te typy torbieli są uważane za bardziej skomplikowane i zwykle nie reagują pozytywnie na terapie naturalne. Najlepiej współpracować z lekarzem w odniesieniu do tego typu torbieli.

  Policystyczne jajniki:

  Policystyczne jajniki są związane z zespołem policystycznych jajników (PCOS). Policystyczny jajnik wykształca wiele mniejszych cyst pod rząd, na powierzchni jajnika, które wyglądają jak sznur pereł. Jajniki mogą się powiększać, zazwyczaj dwukrotnie niż normalne jajniki. PCOS szybko staje się wiodącym zaburzeniem endokrynologicznym wśród kobiet. Jednak nie wszystkie kobiety zdiagnozowane z PCOS mają jajniki z takim typem torbieli.

  płaszczyk  ściągnięty i jest kostium z przypiętym pasem (w kolorze sieny palonej) rękawem, aż przechodzą ciary, gdy ktoś z tym rezonuje

  Co powoduje cysty jajników?

  Nieregularne cykle menstruacyjne
  Brak równowagi hormonalnej
  Niedoczynność tarczycy
  Darcie faj
  Wczesna miesiączka (w wieku 11 lat lub wcześniej)
  BMI powyżej 30, czyli otyłość
  Leczenie bezpłodności gonadotropinami powoduje powstawanie wielu dużych torbielów jajników u niektórych kobiet
  Stosowanie Klomifenu (Clomiphene) zwiększa ryzyko rozwoju torbieli Corpus Luteum
  Stosowanie Tamoksyfenu (Tamoxifen) w leczeniu raka piersi

  Objawy i symptomy torbieli jajników

  Większość kobiet mających torbiele jajników nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, gdyż zazwyczaj nie ma żadnych objawów ani symptomów. Większość torbieli jajników jest wykrywana podczas rutynowego badania fizycznego. Im większa cysta tym bardziej prawdopodobnym jest, że będzie powodować objawy.

  Objawami mogą być:

  Ból brzucha, zwykle po tej stronie, po której znajduje się torbiel. Ból może być ostry, nagły lub przychodzący i odchodzący w ciągu cyklu.
  Nieregularne cykle menstruacyjne
  Cykle anowulacyjne (brak jajeczkowania) mogą być oznaką cyst pęcherzykowych, monitorowanie cyklu może pomóc w określeniu, czy występuje anowulacja
  Ból brzucha po stosunku lub wysiłku fizycznym
  Nudności i wymioty, zwykle występują po pęknięciu torbiela
  Ból pochwy z krwawieniem w połowie cyklu
  Nacisk i / lub wzdęcie brzucha, może być widoczne z jednej strony lub z drugiej
  Ból lub nacisk w jamie brzusznej podczas oddawania moczu lub przemieszczenia się jelit
  Bezpłodność

  Uwaga: natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli odczuwasz rozdzierający ból, nudności, wymioty i / lub krwawienie z pochwy w którymkolwiek momencie cyklu.

  dobrze że zgniły zachód ma takie czyste trotuary i można zakładać na siebie dzieła sztuki

  Jak zdiagnozować torbiel jajników?

  Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć torbiel jajników zrób badanie ultrasonograficzne narządów rodnych przy użyciu sondy ultrasonograficznej włożonej do pochwy. Ten typ ultrasonografu zapewnia lepszy obraz torbieli jajników niż zewnętrzne badanie USG ściany brzucha.

  Chirurgia laparoskopowa może być przeprowadzona w celu określenia rodzaju torbieli i wykonania biopsji. Jednak kwestia biopsji jest zawsze kontrowersyjna szczególnie, gdy faktycznie mamy do czynienia z nowotworem.

  W przypadku dalszych obaw można zastosować tomografię komputerową, która jest silnym promieniowaniem rentgenowskim i nigdy nie powinna być stosowana „prewencyjnie”, podobnie jak mammografia. Bo to nie jest prewencja.

  Test antygenu nowotworowego, czyli marker  CA-125 to badanie krwi w celu określenia, czy torbiel jest rakotwórcza. Ten test nie zawsze jest dokładny, ponieważ podwyższone poziomy CA-125 mogą również sygnalizować obecność mięśniaków macicy, adenomiozę lub endometriozę. Również tuż po bardzo obfitej miesiączce poziom CA-125 może być podwyższony.

  Opcje medyczne leczenia torbieli jajników

  Najczęstszym sposobem leczenia funkcjonalnych torbieli jajników jest przepisywanie pigułek antykoncepcyjnych. Co zapobiega owulacji i dlatego tworzenie się funkcjonalnych torbieli jajników nie występuje. Stosowanie pigułki antykoncepcyjnej jest oczywiście mocno problematyczne, chociaż zapobiega ciąży powoduje długotrwałe zaburzenia równowagi hormonalnej i nie stanowi rozwiązania źródła problemu.

  Jeśli zaś torbiel jajnika:

  – staje się zbyt duża
  – podejrzewa się ryzyko jej pęknięcia
  – jest skomplikowaną cystą
  – jest skręcona lub złączyła z innymi częściami ciała wewnętrznego,

  lekarz może zdecydować się na jej chirurgiczne usunięcie i takie rozwiązanie powinnaś wziąć pod rozwagę.

  styl miejski, niby zwykła czerń, ale zderzenie faktur i fasonów wymiatają, a na głowie fajna dżokejka. 

  Naturalne terapie mogą pomóc przy torbielach jajników?

  Na szczęście są naturalne i bardzo skuteczne sposoby radzenia sobie z funkcjonalnymi torbielami jajników. Możemy wyróżnić profilaktykę na dwóch różnych płaszczyznach, czyli usuwanie i zapobieganie.

  Zaraz dowiesz się, jak usunąć nadmiar estrogenu i torbieli, zapobiegając równocześnie tworzeniu się przyszłych.

  Terapia daje zazwyczaj rezultaty w ciągu 3 miesięcy, ale powinna być przeprowadzana przed próbą zajścia w ciążę

  Jakie korzyści możesz wyciągnąć z naturalnej terapii przy torbielach jajników?

  Redukują nadmiar estrogenu
  Promują równowagę hormonalną
  Zmniejszają rozmiar i wzrost torbieli
  Są najmniej inwazyjne
  Są bardzo efektywne
  Nie powodują efektów ubocznych

  niby zwyczajnie, ale jakże miejsko i szykownie, chociaż w trampeczkach

  Krok pierwszy: zredukuj estrogen

  Nadmiar estrogenu jest jednym z najczęstszych typów zaburzeń równowagi hormonalnej, które mogą powodować zaburzenia owulacji. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru estrogenu jest zminimalizowanie ekspozycji na ksenobiotyczne hormony i rozpoczęcie suplementowania DIM (Diindolilometan), albo (o tym za moment).

  Unikaj ekspozycji na estrogeny i ksenoestrogeny

  Przestań spożywać potrawy zawierające soję, należy też ograniczyć inne strączkowe oraz len

  Jak już musisz, to jedz tylko organiczne mięso i nabiał

  Jednak najlepszą prewencją jest przejście na witarianizm niskotłuszczowy, z dużą ilością zielonych liści, w tym pełnego Indolo-3-karbinol (I3C), oraz 3,3’-diindolilometan (DIM) naturalnie występujących w warzywach krzyżowych.

  Nie podgrzewaj żywności w mikrofali w plastiku

  Nie pij wody z plastikowych butelek, które nie mają odpowiednich atestów.

  W didaskaliach

  Do najbardziej niebezpiecznych z nich należą utwardzacze plastiku bisfenol A bisfenol B oraz nonylfenol obecne np. w wielu plastikach, wnętrzu puszek, detergentach. W butelkach plastikowych na wodę używanych w Unii nie ma bisfenolu.

  Unikaj olejów mineralnych i parabenów w produktach do pielęgnacji skóry

  W didaskaliach

  Ksenoestrogeny znajdują się w pestycydach i środkach ochrony roślin, niektórych farmaceutykach jak np. pigułki antykoncepcyjne, leki hormonalne, mięsie niektórych zwierząt hodowlanych (dodawane do pasz i zastrzyków), rybach z zatrutych wód oraz w ponad 700 000 produktach codziennego użytku np: detergenty, kosmetyki, środki higieny osobistej, kremy, szampony, mydła, antyperspiranty, plastikowe pojemniki na żywność, opakowania, butelki, zabawki, butelki do karmienia niemowląt itd.

  Przy czym, ksenoestrogeny wchłaniane przez skórę działają dziesięciokrotnie silniej niż przyjmowane doustnie, ponieważ kontakt przezskórny powoduje natychmiastowe wchłanianie i przedostanie się toksyn bezpośrednio do tkanek, bez ich wcześniejszego metabolizmu w wątrobie.

  Używaj naturalnych detergentów
  Suplementuj DIM, albo.

  DIM pomaga oczyścić ciało z nadmiaru estrogenu, wspomagając równowagę hormonalną i zmniejszając możliwość wzrostu torbieli jajników. DIM należy przyjmować codziennie przez co najmniej 3 miesiące wraz z wprowadzeniem zmian w stylu życia, obejmujących unikanie ksenoestrogenów występujących w produktach, żywności i środowisku.

  no i ślicznie, ulubione buty na kilka sposobów

  Ale co to jest ten DIM?

  3,3’-diindolilometan (DIM), związek powstający w organizmie po spożyciu roślin krzyżowych, np. kapusty, jarmużu, brokułów, brukselki, czy kalafiora, jest silnie przeciwnowotworowy, ale też chroni przed skutkami kontaktu ze śmiertelnymi dawkami promieniowania gamma.

  Autorzy artykułu z pisma PNAS podkreślają, że wcześniej wiedziano o przeciwnowotworowej aktywności 3,3’-diindolilometanu.

  Od lat badano DIM jako czynnik prewencyjny w przypadku choroby nowotworowej, ale to pierwsza wskazówka, że 3,3’-diindolilometan może także działać jako substancja chroniąca przed promieniowaniem – podkreśla prof. Eliot Rosen.

  Krok drugi: zwiększenie progesteronu i zbalansowanie hormonów

  Naturalny progesteron

  Gdy występuje nadmiar estrogenu w organizmie, zazwyczaj występuje również niedobór progesteronu. Równoważenie stężenia estrogenu i progesteronu przy użyciu naturalnego kremu progesteronowego pomoże zmniejszyć torbiele jajników jak i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia ich w przyszłości. Zastosowanie naturalnego kremu progesteronowego pomaga zwiększyć poziomy progesteronu.

  Dr John Lee uważa, że naturalny progesteron jest jedną z najlepszych metod leczenia cyst jajników. Jedną z metod użycia naturalnego progesteronu w celu wyeliminowania torbieli jajników było stosowanie go od 10-26 dnia cyklu. To sprawia że ciało myśli że jest w ciąży, co hamuje owulację. Jeśli nie występuje owulacja, funkcjonalne torbiele jajników nie mogą się wytworzyć.

  Czyli widzisz, że kombinowanie z hormonami, nawet tymi naturalnymi, to zawsze kuracja hormonalna, i zawsze będzie miała wpływ na Twoje naturalne hormony

  Uwaga:

  Jest to kuracja krótkotrwała, najlepiej wykonywana w połączeniu z innymi suplementami wspomagającymi. Pamiętaj, jeśli zdecydujesz się zastosować naturalny protokół progesteronowy Dr. Lee, możesz nie owulować w tym czasie, co oznacza, że możesz nie być w stanie zajść w ciążę.

  piękny klasyczny płaszcz (teraz należy powłóczyć rękawami, więc Weronika powłóczy, mi2) w połączeniu z luzackim hip hopem, stonowana kolorystyka, z czerwono oranżadowymi akcentami, bardzo spoko.

  Zioła wspierające przy cystach jajników

  Etap „oczyszczania” masz już za sobą (szczególnie, jako uzupełnienie polecam poranną terapię 4 szklanek) , skupmy się teraz na zbalansowaniu ciała, aby zapobiec przyszłym cystom. Weźmy pod uwagę ziołowy program zapobiegania tworzeniu się torbieli jajników.

  Używamy ziół w celu odżywiania systemu endokrynologicznego, wspierania równowagi hormonalnej, regularnej owulacji i właściwego krążenia do narządów rozrodczych. Używamy też ziół detoksykacyjnych dla wątroby w celu poprawy równowagi hormonalnej i metabolizmu estrogenu.

  Torbiele jajników są uważane za stan stagnacji w ciele, zarówno w odniesieniu do wątroby, jak i prawidłowego krążenia do narządów rozrodczych.

  TU KUPISZ W 100% ORGANICZNĄ PERUWIAŃSKĄ MACĘ, REGULUJE HORMONY, PODNOSI ENERGIĘ, WZMACNIA LIBIDO I PŁODNOŚĆ

  Korzeń Maca (Lepidium meyenii): Maca jest znakomitym ziołem płodności, który pomaga organizmowi wytwarzać progesteron i równoważyć gospodarkę hormonalną, sama nie zawierając w sobie żadnych hormonów. Maca pomaga naturalnemu progesteronowi w lepszym funkcjonowaniu przez odżywienie układu endokrynologicznego. Macę najlepiej przyjmować dziennie w ilości 1000-3000 mg.

  Czarny korzeń Cohosh (Actaea racemosa): To ziele wspomagające regulację całego cyklu menstruacyjnego. Czarny cohosh jest jednym z najlepszych ziół łagodzących bóle jajników.

  Dzięgiel chiński korzeń (Angelica sinensis): To tradycyjne chińskie ziele wspomaga równowagę hormonalną i jest używane przy problematycznych kwestiach związanych z płodnością. Dong Quai wspiera także zdrową cyrkulację do narządów rozrodczych i uśmierza ból związany z różnymi problemami płodności.

  Nasiona Ostropestu plamistego (Silybum marianum): To zioło wspomaga równowagę hormonalną przez wspieranie wątroby. Ostropest plamisty pomaga wątrobie oczyścić się i zregenerować. Wątroba może normalnie filtrować toksyny z organizmu, w tym nadmiar hormonów.

  TU KUPISZ 100% ORGANICZNY TRIBULUS TERRESTRIS This is BIO do naturalnego wyrównywania hormonów , pełen mega zdrowych saponin, indoli i polifenoli

  Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris): Tribulus stosowany przed owulacją normalizuje jej przebieg. Badanie przeprowadzone na 36 kobietach, u których nie zachodziła owulacja, wykazało, że u 67% stwierdzono prawidłową owulację po zaledwie 2-3 miesiącach konsekwentnego stosowania. Uważa się również Tribulus za odżywczy tonik dla kobiecego układu rozrodczego jako całości, szczególnie w odniesieniu do jajników.

  Vitex, Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus): Vitex pomaga w regulowaniu równowagi hormonalnej, sprzyja owulacji i poprawia funkcjonowanie całego cyklu menstruacyjnego.

  Pochrzyn dziki korzeń (Dioscorea villosa): Wild Yam wspiera zdrowy cykl menstruacyjny i równowagę hormonalną. Jest również doskonałym lekarstwem na zmniejszenie bólu jajników.

  Krwawnik pospolity (Achillea millefolium): Yarrow zmniejsza przekrwienie miednicy poprzez poprawę krążenia do narządów rozrodczych.

  Krok trzeci: rozpuszczenie i zmniejszanie torbieli

  Znane są 2 naturalne terapie wspomagające organizm w uporaniu się z cystami, zmniejszeniem ich rozmiaru i pomagające w całkowitym zniknięciu.

  1. Terapia enzymatyczna:

  Ciało ma wiele enzymów. Enzymy są katalizatorami reakcji chemicznych niezbędnych do niezliczonych procesów, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Podklasa enzymów znana jako Enzymy Systemowe pomaga organizmowi rozbijać nadmiar obcych tkanek i redukować stany zapalne. Suplementacja wysokiej jakości mieszanką enzymów systemowych, taką jak Wobenzym N, może pomóc organizmowi zmniejszyć rozmiar cysty jajników lub z biegiem czasu ją wyeliminować.

  2. Okłady z oleju rycynowego:

  Okłady z użyciem oleju rycynowego to starożytna terapia, która pomaga oczyścić i wyleczyć obszar ciała, na którym okład jest umieszczany. Olej rycynowy ma właściwości ściągające, które pomagają organizmowi oczyścić się z nadmiaru tkanek i toksyn. Okłady z oleju rycynowego stymulują układ limfatyczny i krążenia. Układ limfatyczny usuwa toksyny z tego obszaru, na którym stosowany jest olej.

  Okłady wpływają również na poprawę krążenia, co pomaga w dostarczaniu bogatej w świeży tlen i składniki odżywcze krwi do narządów rozrodczych, w tym jajników. Jest to świetna kuracja pomagająca organizmowi zmniejszyć i pozbyć się torbieli jajników.

  Uwaga: nie należy stosować okładów w czasie miesiączki.

  Konklużyn

  Główną przyczyną powstawania funkcjonalnych torbieli jest brak równowagi hormonalnej, który zakłóca naturalny cykl menstruacyjny i może prowadzić do formowania się cyst jajników. Ważnym jest, aby przywrócić ciału stan równowagi i zapobiec tworzeniu się torbieli.

  1. Zredukuj nadmiar estrogenu w organizmie, unikając ekspozycji na ksenoestrogeny i naturalnie wspomagając metabolizm estrogenu poprzez właściwą, czyli surową dietę roślinną pełną zielonych szejków z warzyw krzyżowych, dobrze, gdy zawierającą oczyszczającą ( w tym wątrobę) kurację 4 szklanek.

  2. Zwiększ poziom progesteronu i wspieraj ogólną równowagę hormonalną. Weź pod uwagę korzyści płynące z naturalnej suplementacji progesteronem i ziołami dla równowagi hormonalnej i zmniejszenia możliwości formowania się cyst.

  3. Rozpuszczanie i zmniejszanie torbieli jajników poprzez terapię enzymatyczną i stosowanie okładów z oleju rycynowego.

  TU KUPISZ sproszkowany 100% ORGANIC JARMUŻ This is BIO

  Naturalna Terapia torbieli jajników:

  1. Codziennie:

  DIM – 1 kapsułka, 1 do 4 razy dziennie z posiłkiem, lub 2 szejki z dużego pęku BIO jarmużu, brokułów, lub rzymskiej kapusty.

  TU KUPISZ sproszkowane 100% ORGANIC BROKUŁY This is BIO

  2. Maca BIO – 5 gramów (łyżeczka od herbaty) dziennie
  3. Terapia enzymatyczna – 3 tabletki 2 razy dziennie na czczo co najmniej 45 minut przed posiłkiem z wodą.

  2. 10 -26 dzień cyklu miesiączkowego:

  Zastosuj 40mg kremu progesteronowego dziennie – 20 mg 2 razy na dobę: jedną dawkę 20 mg rano i jedną 20mg na noc, w sumie 40 mg naturalnego progesteronu dziennie. Ta metoda terapii progesteronowej najlepiej, żeby wykonywać ją przez 3 miesiące, a następnie powinna zostać przerwana.

  Taki rodzaj kuracji ma na celu zahamowanie owulacji, więc nie stosuj progesteronu w ten sposób, gdy próbujesz zajść w ciążę.

  3. 6 razy w miesiącu przez okres 3 miesięcy:

  Okłady z oleju rycynowego – stosuj okłady po 30 minut dziennie przez conajmniej 6 dni w ciągu miesiąca, w dowolnym momencie po menstruacji. Kontynuuj przez 3 miesiące.

  Uwaga:

  Pomiędzy terapią pozbycia się torbieli jajników a podjęciem próby zajścia w ciążę powinno upłynąć przynajmniej 3 miesiące. Jeśli próbujesz zajść w ciążę podczas stosowania okładów z oleju rycynowego, stosuj je tylko przed owulacją.

  Oczywiście tak jak zawsze należy zadbać o odpowiedni poziom 25(OH)D, i w razie potrzeby brać suplementy D3 +K2 TiB,  B complex G&G, selen G&G z witaminą C TiB  i E G&G, oraz przyjmować jod pierwiastkowy (płyn Lugola) przez skórę.

  źródło: 1

  Reportaż zdjęciowy „Styl Véronique Tristram” od Kasi Poni 

  owocek:)

  (Visited 12 119 times, 55 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Aneta D Falkiewicz 14 października 2017 o 13:48

   TE białe botki <3 <3 <3 chyba przestawię się na taki styl butów <3 <3 <3 btw. mogłabym dodać 'szkoda, że nie trafiłam na Twego bloga przed kastracją trzonu macicy i mięśniaków', jeszcze półtora roku temu, no, ale…

   1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 15:21

    spoko, można to odtworzyć za pomocą fantomowej medycyny

    1. Aneta D Falkiewicz 14 października 2017 o 15:27

     wkręcę się w temat, dzięki Pepsi <3 ale najpierw muszę chcieć, bo póki co – wygodnie 🙂

  2. Alina 14 października 2017 o 15:21

   Dzięki za wyczerpujący wpis. Czy można łączyć niepokalanek z macą?

   1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 15:28

    Niepokalanek mnisi – skutki uboczne
    Sporadycznie w pierwszym tygodniu kuracji mogą wystąpić nudności. Jednoczesne przyjmowanie środków zawierających progesteron lub gestageny może wzmagać działanie zioła.
    Niepokalanek mnisi – przeciwwskazania
    Nie zaleca się przyjmować zioła w czasie ciąży, ponieważ brak jest badań potwierdzających jego bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży.

    Nie widzę przeciwskazań, ale niekoniecznie w tym samym czasie.

    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/niepokalanek-mnisi-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie_43928.html

  3. Alina 14 października 2017 o 16:02

   wiem wiem, nie jesteś lekarzem 🙂 Dziękuję za odp!

  4. Niki 14 października 2017 o 16:41

   Tylko pytam – bo temat nie dotyczy mnie – czy Palma Sabałowa też może występować w tej kuracji? czy jej działanie jest podobne do któregoś z wymienionych ziół?

  5. Gonia 14 października 2017 o 16:49

   Mam endometriozę. Dzięki diecie, suplementacji i ziołom nie wiem co to problemy z menstruacją Mam 38 lat i nigdy w swoim życiu nie miałam takich lajtowych bezobjawowych okresów. Miewałam pobolewania w owulację choć od 3 m-cy jest spokój również 🙂 wg mnie w takich przypadkach zioła są niezbędnym dopełnieniem diety, grunt żeby dobrze dobrane

   1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:42

    grunt żeby dobrze dobrane…”

    Tak, nie jest to proste, trzeba mieć duże doświadczenie.

  6. ggreyy 14 października 2017 o 23:53

   A ja się pozbyłam cysty, którą miałam od pięciu lat, za pomocą 2-tygodniowego postu warzywno-owocowego. Polecam spróbować. Krótkotrwała głodówka też ładnie reguluje hormony.

  7. Cater 15 października 2017 o 00:45

   Przeczytałam chyba wszystkie wpisy o torbielach i mięśniakach, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy przy mięśniakach można brać macę?

   1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 09:59

    To nie jest środek skierowany do kobiet z mięśniakami

    1. Cater 18 października 2017 o 11:56

     Dziękuję 😊

   2. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:45

    o torbielach i mięśniakach, ale nurtuje mnie jedno pytanie: czy przy mięśniakach można brać macę?”

    Podumałbym czy warto brać jod.

  8. Paula 15 października 2017 o 08:54

   Gonia jakie zioła stosujesz i w jakich dawkach?

  9. Basiczku 15 października 2017 o 09:15

   Hej mam Pcos sznury pereł na obu jaknikach, w zeszłe lato codziennie jadłam arbuzy. Po krótkim czasie rzuciła mi się na czoło gęsta grzywka z babyhair. Pojawiły się regularne okresy, wcześniej musiałam brać tabletki antykoncepcyjne żeby go w ogóle mieć.

   1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:46

    codziennie jadłam arbuzy.”

    Z gryzieniem pestek?

  10. Gosia. 15 października 2017 o 12:49

   Czy mięśniaki macicy też można tak leczyć?

   1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 12:58

    na mięśniaki są troszkę inne porady, niektóre się zazębiają , ponieważ zwykle też wiążą się z estrogenami, http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/
    http://www.pepsieliot.com/co-laczy-miesniaki-i-torbiele-z-rojnikiem-z-przydomowych-skalniakow/

  11. Gonia 15 października 2017 o 15:55

   Paula: przede wszystkim sprawdziłam poziom selenu i ten był bardzo nisko -w pół drogi do dolnej granicy normy. Uzupełniłam więc selen biore wit C -szczególnie w okres bo wit C skraca czas trwania krwawienia i zmniejsza je oraz biorę zwiększoną ilośc magnezu okołoowulacyjnie. Suplementuję również b complex i porócz tego jeszcze B1 i b7 w dodatkowych dawkach oraz wit E i cynk. Wspomagam swoją wątrobę NAC i ziołami oczyszczającymi a stricte na macicę, która w USG zawsze wychodziął mi ”czarna” podaję sobie liść jeżyny -1 łyżka suszu oraz 1 łyżka krwawnika, pije też herbatke Pepsi na 60 chorób codziennie na wieczór. 2 razy w miesiącu stosuje też ”perły księżniczki” biorę też nalewkę z tymianku-ta zawiera b-kariofilen pomocny przy endo. A no i dieta-pochłaniam mnóstwo warzyw i owoców

  12. Smok 15 października 2017 o 19:48

   A co na
   Torbiele
   A raczej włókniaki w piersi ?

   1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 20:02

    dieta niskotłuszczowa, najlepiej witarianizm

  13. Kasia 15 października 2017 o 21:25

   Torbiel Dermoid, (pot. potworniak) to jest nowotwor. Poprawne jest stwierdzenie, że rzadko bywa złośliwy. I niestety poza operacją nie ma żadnego innego sposobu na pozbycie się jej. Poza tym bardzo ciekawy artykuł 🙂

   1. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:50

    I niestety poza operacją nie ma żadnego innego sposobu na pozbycie się jej. ”

    A powstanie torbieli wg tej logiki jest możliwe?
    Skoro powstała, jak (?) – to można to usunąc analogicznie.
    Wszytko ma przyczynę i remeduim, chyba że doprowadzimy się do ściany.
    Wtedy święty nie pomoże.

  14. natalia 16 października 2017 o 11:08

   Pepsi, jesli dobrze zrozumialam, piszesz tutaj o naturalej terapii ktora jest skutecza raczej w przypadku tych funkcjonalnych torbieli.
   Ja mialam 3cm torbiel endometrialna/ czekoladowa, czyli tę nie związaną z cyklem menstuacyjnym. Przeszłam laparoskopie i jest niby okej, ale ponoc to ma tendencje do ”nawracania”…Co moge zrobic zeby ewentualnie temu zapobiec? Co prawda od 3 lat bardzo zmienilam sposob odzywiania ( tyle tez jestem z Tobą:), nie jem miesa, sama przygotowuje posilki, staram sie jesc surowe na ile to mozliwe, wit d3 na poziomie- 60/70, green & fruits codziennie,i biegam nawet!
   I ogarnia mnie niestety ten STRACH…boje sie isc na usg ze usłysze ze to znowu mam:( czy ta torbiel to po prostu chora głowa?
   Napisz mi coś plis Pepsi.
   Sciskam!

   1. Anna 17 października 2017 o 12:03

    Hej Natalia! Ze swojej strony mogę Cię utwierdzić, że w tym szaleństwie jest metoda i żebyś się nie strachała 🙂 Miałaś jedną torbiel, więc obstawiam że masz raczej łagodną formę. Fakt, to draństwo będzie gdzieś czyhać w ciele, ale nie ma co się martwić na zapas. U mnie po dwóch miesiącach od laparoskopii miałam (mam) torbiel endo. Tylko że ja przed pierwszą operacją miałam istny sajgon w brzuchu (ponoć cudem uniknęłam laparotomii), pani ginekolog skierowała mnie na bezwzględną, natychmiastową operację, (dodam, że rok wcześniej miałam zapalenia wyrostka robaczkowego, co też jest często powiązane z endo), a o badaniu histopatologicznym można by napisać spory referat. Co nie czytam, gdziekolwiek, z kimkolwiek bym nie rozmawiała konkluzja zawsze jest jedna – terapia żywieniowa to podstawa. Jeśli będziesz dbać o prawidłowo skomponowane posiłki, swój spokój (polecam medytację/jogę) i dużo śmiechu to uszy do góry a wszystko będzie dobrze. Ja się szykuję na drugą operację, tym razem w Niemczech, robione mam testy na dysbiozę jelitową, później wprowadzenie do terapii żywieniowej (m.in. oczyszczanie organizmu) i dopiero operacja. A później spokój, spokój i permanentne zwracanie uwagi na to co ląduje na talerzu. Wykluczyłam mięso, w dużym stopniu nabiał (ew. jajka eko, zamiast mleka pije napoje roślinne itd.), kawę zastąpiłam taką ChiCafe, czarna herbata też poszła w odstawkę… no i cukier – z tym jest najtrudniej 😉 i to nie tylko ze względu na uzależnienie (niach niach), ale jest on dodawany na potęgę do prawie wszystkiego… A no i pieczywo – przeważnie razowe. Idzie Ci świetnie, lubię czytać jak świadome się wszystkie robimy przy tych wszystkich endo/torbielo działaniach. 3mam kciuki, każdy przypadek jest mega indywidualny, ale wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny, zwyczajnie nikt nie jest niezniszczalny, więc trzeba brać na klatę co przynosi nam życie 🙂

    1. natalia 19 października 2017 o 12:02

     Kochana Aniu, bardzo Ci dziękuje za te słowa otuchy <3 Życzę nam zdrówka ! 🙂

  15. elkamodelka 16 października 2017 o 12:07

   Potwierdzam,na Potwornika czyli Dermoid nie ma sposobu naturalnego. Owszem dzięki postowi Daniela torbiel zmniejszyła się z 6cm do 3,5cm a potem usunęłam ją laparoskopowo bo ścianka zrobiła się bardzo cienka i było ryzyko pęknięcia. Brałam jod, selen, cynk, msm, adek i bcomplex50. Może za krótko, ale nie miałam już więcej czasu.
   Tylko teraz BARDZOOO WAŻNE Pytanie?
   Pepsi co robić żeby nie było nawrotu i paskudztwo nie zrobiło się na drugim jajniku?

   1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 12:11

    ja bym stosowała taką prewencję o której mowa w całym wpisie, czyli zielona dieta, oczyszczanie moja terapia 4 szklanek,

    1. natalia 16 października 2017 o 13:51

     Terapia 4 szklanek u mnie rządzi! Teraz nie wyobrażam sobie inaczej:) Tylko mam trochę zmodyfikowany przepis, ale myślę ze równie dobry:
     1szklanka- woda z odrobiną octu jabłkowego naturalnego
     2szklanka- czysta woda
     3szklanka z cieplejsza woda- pol cytryny z kwasem askorb.+ kurkuma i czarny pieprz
     4szklanka- woda z jabłczanem magnezu tib

   2. grzegorzadam 17 października 2017 o 23:56

    Pepsi co robić żeby nie było nawrotu”

    prewencja, PROFILAKTYKA, OCZYSZCZANIE, nie będzie nawrotów.
    Brak przyczyn > brak skutków.
    Trudne , ale wykonalne.

  16. aliali33 16 października 2017 o 23:18

   Czyli jakiś preparat z brokuł obniża poziom estrogenu ?

  17. Ż 21 października 2017 o 18:23

   a co w przypadku torbieli endometriozy? mam takową w mięśniu. Jeśli nie uda mi się coś z nią zrobić czeka mnie nieprzyjemne krojenie. Czy te sposoby mogę do tego użyć? Tym bardziej, że mam niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto 🙂 to taki bonus

   1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 19:45
   2. grzegorzadam 21 października 2017 o 20:24

    Jeśli nie uda mi się coś z nią zrobić czeka mnie nieprzyjemne krojenie”

    Dokąd się spieszysz? Popróbuj naturalnie najpierw:
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    Wyklucz przyczyny patogenne, potem zdecyduj:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    1. Ż 22 października 2017 o 08:35

     Dzięki, będę próbować. Krojenie to ostateczność. A płyn lugola z apteki nie może być? właśnie taki stosuje.

     1. grzegorzadam 22 października 2017 o 09:52

      może, raczej naskórnie.
      Docelowo zrób sobie swój, wsypujesz do wody 2 składniki i już.

      1. Ż 22 października 2017 o 12:09

       To zrobię. Mam jeszcze pytanie czy orientujecie sie czy ćwiczenia mięśnia brzucha jesli jest tam endometrioza mogą zaszkodzić? Trochę panikuje bo to dwie torbiele i zbliżone do otrzewnej i jelita. Tak orzekł lekarz.

      2. Pepsi Eliot 22 października 2017 o 15:42

       ja bym odpuściła teraz ćiwczenia mięśni brzucha

      3. Ż 26 października 2017 o 10:57

       Czy jod przez skore moge zafundować rownież dzieciakom – 6 lat.

      4. Pepsi Eliot 26 października 2017 o 11:14

       możesz, ale może poparzyć, podawaj im wodorosty, dzieci uwielbiają wegetariańskie sushi, rolka wodorostów, a w środku awokado, mango,posiekany ogórek i quinoa, lub bio ryż, to mega posiłek dla dziecka.

      5. grzegorzadam 26 października 2017 o 11:25

       tak, zrób plameczkę na skórze, zobacz jak reaguje, kiedy znika.

  18. Anka 6 listopada 2017 o 12:27

   a czy cysta na jajniku u mezczyzn jest leczona w podobny sposób czy jest jakas inna terapia aby uniknać operacji ? z góry dziekuje za podpowiedzi.

   1. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 15:33

    jesteś pewna, że na jajniku?

    1. Anka 6 listopada 2017 o 19:29

     przepraszam za pomylke 🙂 na jądrze oczywiscie…

  19. Patrycja W 12 listopada 2017 o 10:27

   Peps czy całą tą terapię można bezpiecznie zastosować przy torbielach endometrialnych (czekoladowych)? Gdzie kupić DIM i Wibenzym M ? Czy słyszałaś o przypadkach wyleczenia?

  20. Renata Szczepańska 6 grudnia 2017 o 14:55

   Pepsi czytałam Twój artykuł, ale nigdzie nie było jak mają wyglądać te okłady z oleju rycynowego na cysty ? proszę o instrukcję i dziekuję.

  21. Irena Raczkowska 17 stycznia 2018 o 20:23

   Chętnie zaczęłam zaglądać na twój blog i czytać. Ineresują mnie poruszane tematy naturalnego ratowania zdrowia.Sama zmieniam życie swoje z powodu dolegliwości postmenopauzalnych, zmęczenia nadnerczy, torbieli i mięsniaków oraz kłopotów z trawieniem i innych. Przyjmuję ashwagandę, wit.C, D3 K2 MK7 z Natto forte oraz wit,B comp. Bardzo szczerze- nie lubię nic w tabletkach. Uchowałam się przez ok.20 lat bez antybiotyków. Wiele lat jadałam wg p. A.Ciesielskiej – zainteresowanych odsyłam do ANNA Centrum. Zostało mi po tym lubienie jedzenia gotowanego a nie surowizny. Odstawiam mięso i słodycze, ale mnie czasami nosi nawet na tłuste. Chetnie piję kombuczę, z cytryną, octem winnym albo wodę z solą. Używam płynu lugola na przegubach ale niewiem jak często to stosować przy Hashimoto chociaż wyniki hormonów tarczycy mam w górnych granicach ale w normie. Wyeliminowałam fitoestrogeny z obawy o częste krwawienia a w ogóle doradźcie co gdy cała lewa strona ciała jest wrażliwa i słabsza,. Nie wiem czy idę w dobrym kierunku ale łzawię, żle widzę w dzień muszę stosować krople nawilżające – spadek jakiegoś hormonu, obciążona watroba…CZy moge zastosować DIM i Wibenzym M.

   1. grzegorzadam 18 stycznia 2018 o 06:40

    Odstawiam mięso i słodycze, ale mnie czasami nosi nawet na tłuste.”

    Posłuchaj organizmu.
    Poziom cholesterolu, homocysteiny?

    ”Wyeliminowałam fitoestrogeny”
    Jak?

    Zrób spokojnie te testy:
    http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  Dodaj komentarz