logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
157 online
50 809 578

JA I PSZENICA

TWÓJ SKLEP Z SUPLAMI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy?

rp_dsc03662.jpg

Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy?

Witamina D3+K2 TiB

TU KUPISZ WITAMINA D3+K2 TiB

Konwencjonalna medycyna ma całą baterię chemikaliów na obniżenie ciśnienia krwi. To jest tak oczywiste jak elementy wyposażenia domu bez których nie można funkcjonować (świeczki o zapachu wanilii, stolik pod komputer, obrazek na ścianę przedstawiający krowę).

Do tego ciśnienie krwi ma tendencję do podwyższania się wraz z wiekiem. Więc farmacja ma prawdziwe pole do popisu, bowiem popularne sztywnienie tętnic, czy akumulacja metali ciężkich również przyczyniają się do wzrostu ciśnienia tętniczego.

Niektórzy ludzie, fakt, że nie wszyscy, są wrażliwi na sól, która podwyższa im ciśnienie, a dieta nisko potasowa dodatkowo rzecz pogarsza.

Jakie więc są naturalne drogi do obniżenia ciśnienia?

Oczywiście regularne ćwiczenia. Bieganie daje świetne rezultaty.
Sen. Musimy się wysypiać i wcześnie chodzić spać, jak najbardziej zgodnie z naturalnym rytmem przyrody.
Musimy pozbyć się tłuszczu w pasie.
Całkowicie zaprzestać darcia faj, chodzi przede wszystkim o ekspozycję na kadm i arsen, żeby się nie eksponować
Ograniczenie robienia flaszek do maksymalnie dwóch drinków dziennie.
Codzienny detoks z metali ciężkich. W pewnych sytuacjach może być konieczna poważna chelatacja.
Uzupełnianie diety odpowiednimi składnikami odżywczymi i suplementami
Należy zminimalizować leki, które mogą podnosić ciśnienie, takie jak Ibuprofen, czy Naproksen, Celebrex i inne inhibitory COX-2,
Doustne środki antykoncepcyjne, również należałoby odrzucić

Jakie składniki odżywcze pomagają obniżyć ciśnienie krwi?

Witamina A, 5000 IU dziennie, pomaga obniżyć ciśnienie krwi,

Witamina B2, niezbędna do najlepszego funkcjonowania enzymu MTHFR ( o tym enzymie będzie oddzielny wpis, bo zrobił się bardzo modny), co może mieć wpływ na poziom homocysteiny.

Witamina C, 1000 mg raz dziennie, a nawet 2 razy dziennie, w zależności od tolerancji jelitowej. Działa najlepiej z odpowiednią ilością witaminy A, witaminą E i selenem. Witamina C pomaga organizmowi pozbyć się sodu, zwiększając jego wydalanie wraz z moczem.

Witamina D3, braki witaminy D3 są związane z wyższym ciśnieniem krwi i wyższymi poziomami złego cholesterolu. Weź 1000 do 5000 IU, lub więcej na dobę w zależności od potrzeby. Przyjmuje się, że dawka od 40 do 60 jednostek na kilogram masy ciała, jest jak najbardziej wskazana dla naszego położenia geograficznego.

Najlepiej oczywiście zbadać 25(OH)D i dążyć minimum do poziomu 50-60 ng/ml. Ostatnie badania mówią jednak, że nie tylko ludzie chorzy na raka powinni dążyć do poziomu 80-90, ale też każdy powinien siedzieć w górnych granicach normy. Ogranicz witaminę D w przypadku sarkoidozy.

Witamina E występuje w 8 różnych formach. Najlepiej brać mieszane formy, a unikać syntetycznej. Witamina E Pomaga poprawić funkcję śródbłonka naczyń krwionośnych, a 200 jm na dobę mieszanej witaminy E stanowi bezpieczną dawkę.

Koenzym Q10 zwykle pomaga zmniejszyć ciśnienie krwi. Ubichinol jest lepszą (i droższą) formą. Należy dążyć do stężenia we krwi powyżej 2,00 mmol / L

Witamina K2 w postaci MK-7, pomaga utrzymać tętnice miękkie, a kości ciężkie. Bierz 100 mcg K2 codziennie. Jeśli cierpisz na warfarynę, ogranicz do 50 mcg na dzień. Kobiety po menopauzie 200 mcg.

Wapń, uwaga – preparaty wapniowe nie powinny przekraczać 500 mg dziennie. Podawanie wapnia musi być zrównoważone magnezem, cynkiem, witaminą K2, witaminą A i witaminą D, aby uniknąć odkładania się wapnia w tętnicach. Słynne są alegorie o tragicznych w skutkach ukamienowaniu wapniem.

Potas, czyli należy jeść dużo owoców i warzyw. Szczególnie bananów.

Magnez, pomaga regulować ciśnienie krwi. Niski poziom magnezu może powodować obniżenie stężenia potasu. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu. Magnez konkuruje z wapniem stanowiąc rodzaj blokera kanału wapniowego.

Kwasy tłuszczowe Omega 3, zmniejszają stany zapalne, zmniejszają lepkość krwi i obniżają ciśnienie tętnicze krwi.

NAC (N acetylo cysteina), pomaga oczyszczać się z rtęci, a przede wszystkim ma wpływ na wzrost glutationu. Weź po 600 mg dwa razy na dobę.

Oliwa z oliwek pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Wybierz extra virgin, i jedz ją na surowo.

Flawonoidy w owocach i warzywach. Jedz dużo kolorowych owoców i warzyw.

Chlorella, spirulina, czosnek i kolendra pomagają w detoksykacji organizmu z metali ciężkich.

Nattokinase (enzymy w natto przekształcające angiotensynę) w badaniach udało się obniżyć zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe ciśnienia krwi.

GABA (jest to kwas gamma-aminomasłowy, w który bogata jest chlorella)w dawce 80 mg/ cztery razy/ na dobę stwierdzono, że pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Kreatyna, jej poziom jest często niski u wegan, a suplementacja oszczędza poziom SAM (S-adenozylometioniny) i może pomóc obniżyć poziom homocysteiny.

Glicyna jest aminokwasem, który oszczędza również SAM, co również przyczynia się do obniżenia poziomu homocysteiny.

Fosfatydylocholina jest bardzo ważną częścią błon komórkowych, a także pomaga obniżyć poziom homocysteiny.

Chelatacja może być bardzo pomocna w szczególnie trudnych przypadkach kontrolowania wysokiego ciśnienia krwi. Może odbywać się doustnie, na przykład z pomocą ALA, ale też dożylnie IV, podczas hospitalizacji. Faktycznie wszyscy powinni korzystać z jakiegoś rodzaju chelatacji. Na przykład chlorellą.

Genetyka i nadciśnienie tętnicze

Genetyka, cokolwiek nie powiedzieć może wpływać na nasze zdrowie i ciśnienie krwi. Istnieje szereg czynników genetycznych, które odgrywają rolę przy wysokim ciśnieniu krwi.

Niedoczynność tarczycy i nadciśnienie

Niedobór hormonów tarczycy wpływa niekorzystnie na dobre funkcjonowanie enzymu MTHFR, co łączy się z poziomem homocysteiny. Wysokie stężenie homocysteiny promuje zapalenie naczyń krwionośnych. W takich przypadkach obniżenia poziomu homocysteiny może być bardzo korzystne. Optymalizacja poziomu hormonów tarczycy może pośrednio pomóc w obniżaniu ciśnienia krwi.

Jednak Argininie mówimy NIE? To są kontrowersje

Na podstawie ostatnich wieści, póki co odradzam stosowanie argininy.

Po Noblu dla odkrywcy właściwości argininy, która, wyrażając się kolokwialnie zwiększa prześwit żył, wszyscy rzucili się na argininę, jak na najlepszego prekursora tlenku azotu. Jednak okazało się, że stosowanie argininy na dłuższą metę powoduje wzrost uszkodzeń oksydacyjnych. A to naprawdę nie jest nic dobrego.

Post powstał w oparciu o opracowanie dr. Su Fairchild spec. medycyny ortomolekularnej


JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Odpowiednie suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:

Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 10 033 times, 4 visits today)

Powiązane artykuły

 1. Witek 26 kwietnia 2015 o 22:12

  Czyli jednak Pepsi poleca chelatację wg protokołu Cutlera? Sama stosowałaś?

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 08:29

   Witku, polecam ludziom z problemami, i przede wszystkim polecam chelatację ALA. Ale, jeżeli chodzi o mnie, to ponieważ nie choruję, mam ogromną ilość energii, jem codziennie zdrowe rzeczy, nawadniam się, etc, mnie wystarczy codzienna chelatacja chlorellą, spiruliną, i kolendrą. Raz to raz tamto. Oczywiście biorę też codziennie witaminę C 1000+ TiB

 2. Joanna 26 kwietnia 2015 o 22:16

  O widzę Pepsi,że u Ciebie na stole mój nowy książkowy zakup:) Co o niej sądzisz bo ja dopiero będę brała się za czytanie. Do jej zakupu skłonił mnie fakt, że podobno zniechęca do jedzenia mięsa więc liczę, że będę mogła ją podrzucać rodzince 😀

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 08:26

   Joanno to jest zdjęcie sprzed 3 lat :), a o Campbellu i moim stosunku do tej książki pisałam już epopeje, wejdź w kategorie, wyszukaj i poczytaj

  2. Justine 26 marca 2017 o 17:48

   A można stosować jednocześnie chlorellę i ALA?

 3. victoria 26 kwietnia 2015 o 22:34

  A ja faszeruje tatę arginina ;; ( kupiłam jej sporo a tib . w takim razie odstawie mu ją.Ale czy osoba be z ciśnienia może ja uzywac bez Konsekwencji? Są jeszcze jakieś plusy?

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 08:25

   plusy są dla ludzi budujących masę mięśniową, ale też używanie jej przez krótki czas polepsza przepływ krwi.

  2. Joanna 27 kwietnia 2015 o 21:33

   w takim razie wybacz, poszukam, musiałam przeoczyć :))

 4. ANNA 27 kwietnia 2015 o 08:16

  Pepsi, a źródłem kwasu gamma-aminomasłowego nie jest bardziej spirulina niż chlorella? Wszędzie czytałam, że spirulina, pierzga i siemię konopne.. ale wiesz jak to jest – ludzie się lubią mylić, więc pytam Ciebie :*

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 08:22

   Anno sprawdzę to, ale na pewno bardzo dużo jest w chlorelli

  2. Joanna 27 kwietnia 2015 o 21:34

   odp do postu o książce, coś mi przeskoczyła dalej 😀

 5. Rych 27 kwietnia 2015 o 11:31

  Od czasu do czasu przegladam Twoja Strone,powiem jedno – jestes swietna,bez kompromisow.

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 16:01

   Rych thx & pozdr

 6. Panna Migotka 27 kwietnia 2015 o 11:56

  Pepsi, help!
  Moja koleżanka dowiedziała sie, że ma glejaka wielopostaciowego, IV stopien. Szajs straszliwy.Alopaci postawili na niej kreske,ale jej dzieci nie poddają się i szukają ratunku dla mamy. Podpowiesz coś ?
  Serce mi pęka, kiedy o tym myśle.

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 16:01
   1. Julia 1 maja 2015 o 11:03

    Olej konopny z cannabis indica. Trzeba poczytać.

 7. fant azja 27 kwietnia 2015 o 19:14

  a ja jestem ciekawa jak Pepsi podwyższa lekko za niskie ciśnienie, bo sama takie mam od dwóch lat
  papaja

  1. pepsieliot 27 kwietnia 2015 o 19:28

   Fantazja, moje ciśnienie to 90/60 i to jest najbardziej zajebista rzecz jaka mogła mi się przytrafić, bo mogę szaleć !!

  2. Panna Migotka 27 kwietnia 2015 o 20:19

   Pepsi, dziekuje Ci bardzo.

 8. atqa 27 kwietnia 2015 o 19:19

  Rozpieszczasz mnie tematami kardio 🙂

  Świetny artykuł, ale….ja pisałam już kiedyś o argininie, podając źródła, że jej długotrwałe przyjmowanie może przynieść więcej szkód niż korzyści, jednak nie można wylewać dziecka z kąpielą, stąd nie do końca podzielam deprywacje roli suplementacji argininy (w kontekście NO), bo nadal twierdzę że jej stosowanie (duża dawka ale b.rzadko i b.krótko) -jest korzystna.

  Poza tym dobrze że piszesz o homocysteinie, bo ludzie powinni wiedzieć że to jej wysoki poziom a nie cholesterolu (chyba że mowa o lipoproteinie a) jest czynnikiem ryzyka rozwoju zmian miazdzycowych, zawalow, udarów, powoduje zagęszczenie krwi i indukuje utlenianie cholesterolu…lekarze też tego nie wiedzą/nie chcą wiedzieć. A do kwasu foliowego, Wit B12 i B6 do redukcji homocysteiny można by dodax jeszcze betainę („produkowaną”z choliny i glicyny).
  Dodatkowo betaina zwiększa wytworzenie kwasu solnego w żołądku i (z papaina i bromelainą) i ma pozytywny wpływ na trawienie,zaś z argininą(powiedzmy że z endogenną 😉 ) jest konieczna do wytworzenia kreatyny co poprawia wytrzymałość organizmu i kondycję.
  Zatem dużo soku z buraczkow polecam. 

 9. atqa 27 kwietnia 2015 o 21:48

  A propos tematu -tak w tym kraju, w szpitalu ( karmi się „sercowca-nadcisnieniowca” ZGŁOSZONEGO jako weganin, surowy (raw) roślinozerca:
  Dzień 1
  śniadanie:
  Zupa zacierki na mleku +trzy kromki chleba ciemnego, kawałunio mazidla a’la masło i 3plasterki „wędliny”
  obiad:
  gotowane ubite ziemniaki i dwa kawały „miesiwa” w sosie i kompot +zupa (w jasnym kolorze z jajkiem)
  kolacja:
  to co na śniadanie ale bez zupy.
  PO „komentowaniu menu” I naprawdę STARANIU się LEKARZA 😉
  Dzień 2
  śniadanie:
  trzy kawałki chlebka, mazidło i kleks dżemu
  obiad:
  jakaś jasna zupa, trzy smażone placki ziemniaczane i łyżka ugotowanych tartych buraków
  kolacja:
  to co na śniadanie i JABŁKO
  Dzień 3
  śniadanie:
  trzy kawałki chleba i mazidlo+ 2 serki topione trójkąty hohllanda
  obiad:
  jakaś zupa i rozgotowana kasza gryczana z jakąś surówka z pora
  kolacja:
  trzy kromki chleba, mazidlo i łyżka marmolady i JABŁKO
  Dzień 4
  śniadanie:
  trzy kromki chleba mazidlo i 2jajka na twardo….

  od tej chwili minęła nam ciekawość i nawet nie patrzylismy 😀

 10. Gosiak 27 kwietnia 2015 o 23:05

  Pepsi a co myslisz o chinskiej med i akupunkturze? probowalas? uwielbiam Twojego bloga…..<3

  1. pepsieliot 28 kwietnia 2015 o 08:53

   Gosiaku często nawiązuję do medycyny chińskiej.Jeżeli chodzi o witarianizm, to wiadomo, że trochę się kłóci jedzenie zimnych pokarmów, ale gdy zrozumiemy istotę rzeczy, że nie chodzi o jedzenie pokarmów z lodówki, za to owoce rozgrzane słońcem, to juz sprawa inaczej wygląda. Temperatura pokojowa, czy podgrzanie do temperatury 41 stopni,to nie jest zimne jedzenie. natomiast medycyna chińska bardzo zaleca gotowanie. Jednak to wielka tradycja i staram się wyciągnąć co najlepsze, a nie polemizować. Wiadomo że dróg do tego samego celu jest więcej. Chodzi tylko o zrozumienie swojego ciała i konsekwencję. Akupunktura jak najbardziej tak. Sama nie poddaję się, bo jstem silnym człowiekiem, który umie poradzić sobie z pokusami, nałogami, etc, ale dla wielu to bardzo dobre rozwiazanie, oczywiści gdy idzie w parze z innymi działaniami pro zdrowotnymi

 11. Jan 1 kwietnia 2016 o 14:03

  Witam zdrowotnosciowy Pepsi-Eliot Ness´ie …. 😀 Wszystko pieknie , wszystko ladnie , ale jak sobie wyobrazasz ze np. ja mialbym zastosowac prawie 30 punktöw (obnizajäcych cisnienie krwi) ??? Czy nie lepiej jednak lyknäc L-Arginine i miec ten „problem” z glowy ??? A co bedzie jak zabraknie ktöregos z tych powyzszych (punktöw) ??? Ogölnie w tych ciekawych czasach latwiej jest kogos „otruc” np. zywnosciä, lekarstwami (jest to bardzo prosty sposöb) , niz w röwnie prosty sposöb wyleczyc !!! Jesli chodzi o mnie to lykam juz dwa lata tabletki na „obnizenie” …. :P… ktöre powodujä uposledzenie (tak to podano delikatnie) czynnosci tarczycy i metabilizmu !!! W tym czasie przytylem 25 kg !!! Zadyszka !!! Opuchniete stopy-kostki nög !!! Temperatura ciala spadla do 35,4 – 35,8 !!! W 90% jest to poprostu brak jodu czyli tzw. uposledzenie czynnosci tarczycy … 😀 Rozwazam absolutne zucenie tabletek po ktörych spodkaly mnie te „przypadlosci” !!! Zanim zaczälem lykac te tebletki czulem sie bardzo dobrze mimo wyzszego cisnienia !!!° Dlatego nadzeje pokladam w L-Argininie !!! Rozumiem ze jeszcze dodatkowo powinno sie oczyscic organizm , moze czyms niezbyt inwazyjnym ??? Jak myslisz ? Pozdrawiam Jan.

  1. pepsieliot 1 kwietnia 2016 o 15:36

   Co do argininy pomimo Nobla zdania są odrobinę podzielone, życzę zdrowia 🙂 Ale jakby co, mamy ją oczywiście w ofercie http://www.thisisbio.pl

 12. Jan 7 kwietnia 2016 o 22:36

  To znaczy co masz konkretnie na mysli , möwiäc ze „zdania sä odrobine podzielone” ???

 13. Aldi 16 września 2016 o 13:38

  Pepsi, a co polecisz na podwyższenie ciśnienia. Moja mama ma niepokojąco niskie i z wiekiem jej się coraz bardziej obniża. 80/40

  1. pepsieliot 16 września 2016 o 14:47

   a jak u niej z nadnerczami? Ciśnienie podnosi gorzka czekolada, oczywiście kawa, guarana,

  2. grzegorzadam 16 września 2016 o 16:05

   Dr Clark:

   Ciśnienie krwi
   ==========

   Zwiększ ciśnienie, jeśli jest wyjściowo zbyt niskie. Ciśnienie tętnicze poniżej 110 może zapobiegać
   udarom, ale utrudnia życie. Niskie ciśnienie często wynika z obecności toksyn w pożywieniu,
   ale może je także powodować poważny niedobór soli w diecie.

   Kiedy kora nadnerczy nie gospodaruje solą we właściwy sposób, zbyt duża ilość sodu opuszcza ustrój wraz
   z moczem, obniżając poziom sodu we krwi, co z kolei pociąga za sobą spadek ciśnienia.
   Stosowanie ziołowej receptury na nerki usprawnia pracę kory nadnerczy.
   Zioła nerkowe podawane w połowie dawki (1/2 szklanki zamiast całej) można przyjmować
   codziennie przez 3 tygodnie. Po upływie tego czasu można je stosować w dowolnych
   ilościach. Dopilnuj, aby herbata ziołowa była ciągle jałowa, odgrzewając ją wielokrotnie. Starsi
   ludzie wydają się odczuwać poprawę po ziołach na nerki. Od czasu do czasu spróbuj innych
   wariantów: owoc cedru, jałowca, Ruscus aculeatus. żadne z tych ziół nie przeszkadza
   terapii lekowej, ale mają one wyraźne działanie moczopędne. Przygotuj się na to, że w ciągu
   kilku pierwszych nocy zwiększy się oddawanie moczu.
   Kiedy ciśnienie skurczowe wzrośnie do I 15 mmfHg, kondycja umysłu znacznie się polepszy.
   Nie przekraczaj 120, ponieważ jest to granica ryzyka potencjalnego udaru, a dalsze podwyższenie
   ciśnienia nie daje widocznej poprawy sprawności umysłowej. Zmierz elektronicznie
   ciśnienie, używajàc jednak urządzenia wyposażonego w opaskę na palec, a nie na ramię,
   gdyż może ona uszkodzić naczynia krwionośne. Zakup urządzenie nie wymagające żadnych
   regulacji i posiadające automatyczną kontrolę napięcia opaski.
   =============================================

 14. Weronika 12 maja 2017 o 09:22

  Dzień dobry,

  Proszę o pomoc. Od trzech lat mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy (euthyrox 50) i od czterech problemy z ciśnieniem. Problemy czyli ciśnienie utrzymujące się 150/100-160/110 (w nocy jeszcze wyższe, generalnie ciśnienie rozkurczowe nie niższe niz 100)
  Mam 30 lat, rok temu urodziłam dziecko (w ciąży bez leków ciśnienie idealne), wagę 59kg przy 170 cm wzrostu (docelowo 56)
  Dostałam wczoraj prestarium 5 mg
  Co robiłam- pracuje nad tarczycą- wyrzuciłam gluten, pilnuje diety redukcyjnej, przed ciaza 4 tygodnie diety dąbrwskiej
  suplementuje wit c kwas l-askorbinowy
  Do tej pory przyjmowlam tylko amlopin 5mg podczas karmienia piersią. Ale mowię dość. Chce miec jeszcze dzeci chce normalnie życ a z farmakologią się nie da. Od czego zacząć moją docelowa droge bez dochtorów?
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 12 maja 2017 o 09:30

   jakie masz przeciwciała tarczycowe?

   1. Weronika 13 maja 2017 o 08:11

    Badania robiłam w 2013 roku
    anty tg 17.88
    anty tpo 6

    usg tarczycy z tamtego okresu – wielkość poniżej normy, obj. całk. 13,5ml
    nie schodzi poza mostek
    prawy płat 16x17x50
    lewy płat 114x15x56 mm, w lewym torbiel koloidowa 3mm

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

 • Leczenie dobrą dietą

 • Najnowsze komentarze