Jak osiągnąć wewnętrzny spokój i mieć zero depresji? Raz, dwa, trzy, kryjesz Ty

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój i mieć zero depresji? Raz, dwa, trzy, kryjesz Ty

Komć pod moim artem o 3 ojcach depresji:

Jejku, jak to wszystko ładnie brzmi. Wydaje się takie bliskie, prawdziwe, proste (!?). Tylko czemu mi do tego tak daleko?

Od dzieciństwa oglądałam moją nieszczęśliwą, zmagającą się z przeciwnościami i poważnymi problemami, samotną mamę i tak mi było jej strasznie żal. Teraz żal mi samej siebie, bo mimo że mam dużo łatwiej, jestem nieszczęśliwa. I moja córka na mnie patrzy, a mnie okropnie wstyd. Za to że jestem taka nieporadna, słaba i smutna. I próbuję się z tego wyzwolić ale ciągle kręcę się w kółko.

Dlaczego to takie dla mnie trudne i odległe??

Zawsze podnosisz mnie na duchu swoimi artykułami ale dziś ryczę jak bóbr. Pragnę tylko wewnętrznego spokoju. Jak to osiągnąć? Jak? No jak??

Dzięki za tą magiczną przestrzeń do której nas zapraszasz. Mimo że niewiele rozumiem, to tylko tu czuję się bezpiecznie.

To ja dziękuję Ci za komentarz.

Pragniesz tylko wewnętrznego spokoju? Tylko?

Naprawdę tylko równowagi, harmonii, spokojnej radości, wyciszenia?

Hi hi hi, w rzeczywistości pragniesz wszystkiego o co chodzi we Wszechświecie, czyli oświecenia. Chcesz zostać Buddą. Nie ma sprawy, tylko nie tędy droga.

Ustalmy coś tylko:

Pragniesz więc wszystkiego Kochanie 

Jesteś rozżalona na los, bo myślisz, że pragniesz malutko, a tu okazuje się, że pragniesz najtrudniejszego, chcesz zamknąć usta (gębę) ego. A tu ego zwykle odpada ostatnie. Przed Tobą jest więc droga. Najpierw będą krótkie przebłyski prawdziwej Ty, gdy egotyczne programy znikną na moment, a potem świadomość będzie wracała na dłużej.

No właśnie droga …

Droga jest najważniejsza. W niej będziesz trwała, to ona niepostrzeżenie zaprowadzi Cię do celu.

Jednak o celu nie myśl. Broń Cię Boże.

Dykteryjka z wczoraj:

Znajoma nie wyglądała tak jak zawsze świetliście, tylko akurat nie świeciła. Była tego dnia matowa. Nie zadałam pytań: jak zechce, to powie. Trwa kolacja (ja tylko mistyfikuję, bo jest po 18) i znajoma mówi, że właśnie straciła yyy … 16 000 000 (tak, to właściwa ilość zer) na giełdzie. Mega firma od najbardziej zaawansowanej i topowej technologii, obecnie pewniki, ogłosiła jednak plajtę.

Morał z dykteryjki:

Pisałam swego czasu o Kijosakim polecając jego książkę dla laików z ekonomii. Prosty poradnik do pływania w matrixie. Pada tam znamienne zdanie, że giełda to ruletka. Zwykła ruletka. Gra. Może Ci się powieść, ale na dłuższą metę zawsze wygrywa bankier. Gdy zapomnisz o drodze, cel się nie ziści.

Jak gracz w Lotto po wielkiej wygranej, za parę lat jeszcze w większej dupie finansowej niż przed. Bez żadnej znajomości i radości z drogi.

Droga jest najważniejszym doświadczeniem, a krok, który teraz robisz jest ważniejszy od następnego

Droga do celu, trwanie w niej, akceptacja tej drogi, rozwój w wyniku doświadczenia jest najwyższą wartością. Cel osiąga się mimochodem. Gdy skupisz się tylko na celu, nie osiągniesz oświecenia, nie osiągniesz błogości spokoju, ciszy wewnętrznej, równowagi, nigdy tego nie osiągniesz. Córeczka może będzie smutna.

Chcesz swoich 16 000 000, a zapominasz o najpiękniejszej rzeczy, która jest absolutnie w Twoim zasięgu, jest w Tobie, czyli o drodze zapominasz. Każdym kroku. Bez oczekiwania.

Dopóki nie zostaniesz obserwatorem (ze środka) siebie samej niczego nie skumasz

Raz

Poddaj się temu co jest

Nieważne co się działo z Twoją mamą. Nieważne, że córka widzi Twój smutek. Jest jak jest. Nie okłamuj się i nie obwiniaj, że coś powielasz, że nie byłaś w stanie pomóc swojej mamie. Spoko. To jest Twoje zajebiste doświadczenie. Okaż wdzięczność.

Tak właśnie, wypłacz się, rób co chcesz, tylko nie kłam. Bądź wdzięczna za to doświadczenie, bo jest elementem tej gry na Ziemi.

Gdy poddasz się sytuacji, przestaniesz obwiniać, wysiąkaj nos i obmyśl plan działania.

Będziesz biegać, będziesz piła wodę, będziesz jeść 20 dkg zieleniny zmielonej z 1 łyżeczką 4 Greens This is Bio. Będziesz wchodzić w każdą czynność na 100 % i będziesz od środka gapiła się na siebie w tym całym działaniu.

Będziesz w każdym kroku na swojej drodze.

TU KUPISZ ZIELONY DETOKS 4 GREENS 10% ORGANIC

Dwa

Teraz jesteś wreszcie w drodze, świadomie ruszyłaś ze skrzyżowania

Nic nie jest ważniejsze. Każda myśl, która chce Cię od tego odciągnąć, każda myśl nieszczęśliwa ma być przez Ciebie wyśmiana, wysłana w pizdu, czyli w kosmos. Kosmos da sobie z nią radę bez mrugnięcia gałką.

Patrzę na szybko jadący samochód (albo go sobie wyobrażam) i przyczepiam natrętną myśl do tylnego zderzaka i samochód odjeżdża z moją myślą. Myśli mniej straszące, mniej destrukcyjne płyną sobie po moim niebie, a ja się z nich nabijam. Ziuta jest zdezorientowana, idzie obrażona do pola jeść mrówki i piasek.

Niekiedy natrętne myśli ściągam ręką z głowy i wrzucam do ubikacji i natychmiast spuszczam wodę. Ziemia da sobie z nimi radę bez problemu, bo z nimi kompletnie nie rezonuje.

Trzy

Wiesz już wszystko, bądź teraz w każdym kroku

Ego będzie coraz mniej groźne. Ciało przestanie reagować tak emocjonalnie. Zaczniesz coraz częściej odczuwać radosną ulgę tu i teraz.

Tylko nie oczekuj celu, bo nie nadejdzie 

Cel zawsze dzieje się mimochodem

Doceń teraz, ukochaj, okaż wdzięczność, puść energię serca, t e r a z

Raz, dwa, trzy, kryjesz Ty

Lovciam:)


PepOsh kim jest, jest trudniej określić niż kim PepOsh nie jest. Nie jest ani Pepsi, ani tym bardziej Osho. Nie jest też Tolle, ani Romanem (Nachtem).

Po prostu jest sobie tutaj dla Ciebie instalacją PePoż.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.