Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

wiosna collage

Jak pozbyć się niedoczynności tarczycy naturalnie?

Jak nie zrozumiesz pewnych prostych rzeczy będzie z Tobą nie halo. Tak właśnie najczęściej powstaje niedoczynność tarczycy. Pracujesz nad nią kawałek swojego życia, to nie dziw się, że roku, a nawet więcej będzie potrzeba, żebyś z tego wyszedł.

Chlorella 100% Organik This is Bio

TU KUPISZ Chlorella 100% Organik This is Bio

Podam więc plan działania na wyjście z niedoczynności tarczycy.

W jaki sposób osłabiłaś swoją tarczycę?

To proste, przez złe odżywianie, w tym objadanie się soją, przez brak ruchu, przez to, żeś się nadmiernie stresował, i po co?, żeś zły styl życia prowadził, pichciłaś w fatalnych garnczkach i zbyt zaufałeś farmaceucie, łykając co popadnie.

No i teraz tarczyca Burżuazji nie może odpowiednio produkować potrzebnych hormonów. Jest jeszcze Hashimotio, czyli kolejna choroba z serii autoimmunologicznych, która kołuje organizm do tego stopnia, że układ immunologiczny atakuje siebie samego, niby toksynę.

Gdy dołączymy do tego przetworzoną żywność, fluorek, gary pokryte teflonem, farmaceutyki na psyche, jak sole litu, przetworzone zboża i gazowane napoje, a nawet preparaty dla niemowląt, to okaże się, że trudno jest na niedoczynność nie zachorować.

DO tego kobietom stale jest smutno, a leki antydepresyjne wyposażone są we fluor w standardzie. Leki na poprawienie psyche notorycznie powodują niedożywienie, bowiem są fatalnie toksyczne, i że znacznie zakłócają poziom serotoniny, która jest niezbędna do trawienia. Firmy produkujące te dragi podają zafałszowane info, a tymczasem tylko 10% serotoniny jest wykorzystywane przez mózg, a około 80% przez układ trawienny.

Tak, czy siak, bez odpowiednich składników odżywczych, niedoczynności tarczycy nie da się wyleczyć, bo są niezbędne do uzyskania równowagi hormonalnej. Ponadto owe dragi zmniejszają funkcjonalną rolę wapnia w organizmie, co powoduje, że magnez staje się bezużyteczny, bo wiadomo, że magnez i wapń są wzajemnie współzależne.

Niedobory magnezu są rozpowszechnione wśród większości z nas, ponieważ Możni nie jedzą wystarczająco dużo zielonych warzyw liściastych. Natenczas ciężki niedobór magnezu może prowadzić do nagłych ataków serca, a mniejsze niedobory też mogą powodować ataki serca, byle tylko jeszcze glutaminian sodu (MSG) był używany.

A bywa i to nagminnie.

Burżuazja cierpiąca na niedoczynność tarczycy jest znacznie bardziej narażona na problemy z sercem, ponieważ hormony, które są produkowane przez zdrową tarczycę wzmacniają skurcze serca i regulują jego rytm.

OBJAWY niedoczynności tarczycy nawet nie będę wymieniała, bo wszyscy znają je na pamięć, wspomnę tylko o wahaniach nastroju, wrażliwości na zimno, tyciu, depresji, suchej skórze, braku brwi od połowy, łysieniu, czy zaparciach i obfitych, ale też nieregularnych miesiączkach.

Piguły przepisywane przez medyczny establishment w postaci syntetycznych hormonów sprawiają, ze pacjenci muszą je brać do końca życia , bo ciało przestaje w ogóle produkować hormony tarczycy. Jest to bardzo podobna sytuacja do cukrzyków, którzy biorąc syntetyczną insulinę na zawsze odcinają się od własnych możliwości produkcyjnych.

W obu tych przypadkach farmacja uzyskuje bezterminowych klientów, którzy już zawsze będą uzależnieni od systemu dragów, ponieważ te leki ostatecznie niszczą narząd, a podobno mały pełnić rolę pomocną.

Jak zwykle opadają grabki.

JEST to poważne ostrzeżenie, że ta ortodoksyjna terapia może tak zadziałać, że nie będzie już od niej odwrotu.

Przy czym wielu potwierdzi, że testy na niedoczynność tarczycy bywają niewiarygodne, i wiele kolejnych badań wskazuje nam inne wyniki.

W rezultacie, niektóre osoby zaczęły brać syntetyczne dragi, a potem muszą je brać do końca życia, chociaż prawdziwa choroba rozwinęła się dopiero z powodu leku. Gdy bierze się farmaceutyczne hormony taka niedoczynność tarczycy jest znacznie trudniejsza do wyleczenia alternatywnymi metodami, niż te tarczyce, które nie zostały potraktowane syntetykiem. W takich przypadkach alternatywne leczenie dział stosunkowo szybko.

Już w 1890 roku faktycznie od pradziejów oryginalna, czyli nie podrobiona medycyna konwencjonalna, którą teraz nazywa się bezczelnie alternatywną, zaczęła korzystać z wszystkich naturalnych hormonów w leczeniu niedoczynności tarczycy. Te naturalne hormony ekstrahowano ze źródeł zwierzęcych.

Jednak w 1958 roku przemysł chemiczny rozpoczął produkcję w pełni syntetycznych wersji hormonów, które zostały wprowadzone do obrotu jako identyczne z naturalnymi hormonami używanymi przez dziesiątki lat. Następnie zaczęto robić delikatne podchody, aby powstrzymać wykorzystanie hormonów naturalnych, których nie można było opatentować.

W Stanach się to udało i lekarz może nawet ryzykować swoją licencję medyczną i zwiększa ryzyko pozwu, jeśli przepisze naturalne hormony. Jest to kolejny przykład eliminujący konkurencję dla firm farmaceutycznych.

ALE my właśnie dowiemy się jak się leczy alternatywnie tarczycę.

Medycyna alternatywna, tak jak pisałam w moim darmowym e-booku „Hormony, jod, oraz sól z solniczki, czyli wszystko o leczeniu chorób przewlekłych„, podchodzi bardzo podobnie zarówno do niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy.

Bowiem tak naprawdę jest mała różnica w holistycznym podejściu do tych problemów, a leczenie ma za zadanie generalnie pomoc w uzdrowieniu tarczycy.

Również nadczynność w wielu wypadkach można wyleczyć jodem nieorganicznym, chociaż zwykle medykom włosy stają dęba, bo oni owszem, często zalecają spalenie tarczycy jodem radioaktywnym, co ma miejsce przy leczeniu objawowym, podkreślam prawidłowość, że objawowym choroby Gravesa-Basedowa.

Chociaż jodu nieorganicznego użyto z powodzeniem już w 1840 roku i to przez samego von Basedowa.

LECZENIE chorób tarczycy wymaga długoterminowych zobowiązań wobec własnego ciała, czyli na okres co najmniej roku. Niech się Możni nie dziwią, że tak długo, skoro tworzenie problemu, trwało latami samodzielnego trucia się.

Naprawienie problemu nie będzie więc ani szybkie, ani łatwe, ale da się to zrobić

Alternatywą dla tego podejścia, jest zdanie się na medycynę konwencjonalną, która zaaplikuje przy niedoczynności tarczycy wysoko uzależniające leki, które prawdopodobnie trzeba będzie brać już zawsze.

Bowiem, nagłe zaprzestanie brania tych leków powoduje skrajne zmęczenie i dodatkowe problemy z tarczycą.

Oto najważniejsze zalecenia, aby naturalnie pozbyć się niedoczynności tarczycy

Gary nieprzywierające won
Należy bezwzględnie wyeliminować, czyli po prostu wyrzucić wszystkie antyadhezyjne gary non-stick. To są te tak zwane nie przywierające, najczęściej pokryte teflonem. Uwierzcie, że to kiła.

Soja won
Należy bezwzględnie wyeliminować soję
Soja hamuje funkcje równowagi hormonów tarczycy, i wykazano, że powoduje wole (powiększenie tarczycy) u osobników wcześniej zdrowych, co wskazuje na to, że soja zakłóca gospodarkę jodu.

Odkwaszanie
Cokolwiek się w temacie nie słyszy, należy bezwzględnie stosować dietę alkaliczną
Dieta alkaliczna oczywiście pomaga przy każdej przewlekłej chorobie. PH naszego organizmu jest kluczem.

Campbell się kłania i jego dieta
Jeżeli chodzi o niedoczynność tarczycy u kobiety, to bardzo ważny jest bilans estrogenów. Niestety nadmiar estrogenów hamuje tarczycę. Oznacza to eliminację leków antykoncepcyjnych i zwiększenie błonnika w diecie. Szczególnie, gdy kobieta jest wszystkożercą, w takim wypadku nie może kontaktować się z mięsem nieekologicznym.

Bowiem hormony wzrostu dodawane do mięsa w chowie przemysłowym prowadzą do rozchwiania gospodarki hormonalnej u ludzi. Ograniczyć należy także spożycie produktów mlecznych, ponieważ mleko często zawiera dużo estrogenu.

Zresztą zalecana wcześniej dieta alkaliczna, sama z siebie eliminuje zakwaszający nabiał i mięso.

Goń
Ćwiczenia, właśnie, musisz być aktywny fizycznie. Brak ćwiczeń przyczynia się do spowolnienia pracy tarczycy, a z kolei aktywność leczy tarczycę.

Błonnik z konopi, dobra będzie też babka płesznik
Jest to suplement diety, o szerokim spektrum działania, a przy okazji łagodny środek przeczyszczający. Oczywiście, gdy jest się roślinożercą, ten suplement bywa raczej zbędny.

L-tyrozyna
Tyrozyna jest aminokwasem, który naturalnie pomaga organizmowi w produkcji własnego hormonu tarczycy. Większość różnych ścieżek zdrowia zaleca branie 500 mg, 2 do 3 razy dziennie.

L-arginina
Arginina jest znana ze swych właściwości stymulowania hormonów tarczycy. Poprawia odporność i płodność. Jednak w kontekście obniżania ciśnienia, okazało się, że na dłuższą metę nie powinna być stosowana, o czym pisałam Jak obniżyć ciśnienie pomijając farmację, ale też bez argininy

JOD
Wiadomo, że tarczyca potrzebuje jodu do prawidłowego funkcjonowania, a obecnie wiele osób cierpi na niedobory jodu.

Co do jodu, to mówimy tutaj tylko i wyłącznie o nieorganicznej formie jodu i oczywiście jodzie nieradioaktywnym.

Natomiast nie należy stosować formy organicznej i radioaktywnej jodu.

Forma organiczna jodu zawarta jest w wielu medykamentach i taki jod może wyrządzić więcej szkód niż dobrego, a właściwie tylko szkody.

Zaleca się na przykład płyn Lugola, który zawiera 1/3 jodu cząsteczkowego i 2/3 jodku potasu.
Ponieważ badania pokazują, że najlepszą formą jodu, jest taka, która zawiera jod cząsteczkowy.

Niedoborom jodu towarzyszą zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki oraz gorzej funkcjonujące receptory estrogenów w piersiach. Z tego powodu jajniki zaczynają produkować zbyt dużo estrogenów, a pisałam właśnie przed chwilą, że tego nie chcemy.
I nie tylko chodzi tutaj o niedoczynność tarczycy, ale jest to jeden z ważnych elementów zapobiegania rakowi piersi i nie tylko.

Jak się możemy domyślać choroby tarczycy swoim zasięgiem nie ograniczają się tylko do tarczycy.

Niedobory jodu mają wpływ na częstość występowania nowotworów piersi, to wiadomo, ale też żołądka, jajników, tarczycy, żołądka, tarczycy, przełyku i macicy.

Nie znaczy to, że masz lecieć do apteki i kupować płyn Lugola, żeby go zawczasu chłeptać.
Najlepiej zrobić próbę.

Selen

Cynk

D3 + K2

Jak łatwo sprawdzić, czy nie brakuje nam jodu?

W tym celu umieść trochę nieorganicznego jodu, w postaci dajmy na to płynu Lugola na brzuchu. Niech to będzie kropla pi razy oko o średnicy 2 cm. Jeśli zniknie w ciągu 12 godzin, to oznacza, że masz niedobory jodu.

Dodawaj jodu w rosnących ilościach, aż przekonasz się, że plama nie znika w ciągu 12 godzin.
Twój tułów inteligentnie, właśnie przez skórę pociągnie tyle jodu, ile jest mu potrzebne.

Póki co nie używaj doustnej suplementacji jodem, ponieważ należy zachować szczególne środki ostrożności, gdyby się okazało, że masz niedoczynność tarczycy Hashimoto.

Jeżeli jesz ryby, to one mogą być dobrym źródłem jodu, gdy oczywiście zaraz łykniesz chlorellę, aby wyeliminować ewentualne metale ciężkie.

Unikaj wszelkich źródeł fluoru
Jak już wiesz, fluor obok bromu i chloru, jest antagonistą jodu. Fluor może się okazać najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy.

Nie pij więc kawy, ani herbaty, w tym zielonej, bo zawierają fluor. Pasta do zębów z fluorem won.
Yyy … no i mamy naszą wodę.

Kiedyś. Gdy napisałam arta o wodzie z kranu i fluorze, zaraz podniosły się spazmy, że kogo obchodzi, że w Stanach fluoryzują wodę, skoro u nas nie. Po pierwsze chlor też jest fatalny, a po drugie, gdy zachęcam do picia wody kupowanej w butelkach, to mam na myśli po prostu kontakt z wodą czystą.

Mówię też, aby zmieniać wodę, abyśmy dostawali skład różniący się zawartością minerałów. Jednak, odwołuję, czyli obecnie odradzam picia wody z plastikowych butelek.

Szczególnie ludzie z chorobami tarczycy, albo tacy, którym zależy, aby nie zachorować powinni separować się od xenoestrogenesów w plastiku, czy od styropianowych kubków na ęą kawoszona ze Starbucksa.

Radzę obecnie wodę w szkle.

Duże butle z wodą do gotowania, też należy w miarę możliwości pożegnać, a jeżeli jeszcze nie teraz, to należy zadbać, aby nigdy nie stały na słońcu i żeby ich nie ożywać kolejny raz. Na przykład nosząc w nich wodę z jakiejś ulicznej studni artezyjskiej.

Dieta
Twoja dieta musi być naturalna i jak najbardziej organiczna.

Przetworzona żywność, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, biała mąka, biały cukier, sól kuchenna, uwodornione oleje, aluminiowe puszki, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i etcetera won z diety. To wiadomo. Żywność ekologiczna byłaby idealna.

Chlorofil, tu chodzi też o miedź
Uzupełnienie chlorofilu zapewnia istotną miedź, pomaga dotlenić organizm, buduje zdrowe czerwone krwinki i zdrową skórę.

Gruszki i jabłka
Starożytny Chińczyk odkrył, że gruszki mają potężną tendencję do równowagi hormonów, szczególnie u kobiet. Gruszki są w stanie najbardziej nam pomóc, gdy zmieszamy je z jabłkami. Fajny byłby taki mus jabłkowo gruszkowy, który jadłoby się regularnie.

Cynk i selen
Badania wskazują, że niedobory cynku, lub selenu mogą powodować zmniejszenie stężenia hormonów tarczycy. Nigdy nie przyjmuj cynku na pusty żołądek. Orzechy brazylijskie mają w sobie zarówno cynk. jak i selen. Niestety często też pleśń, przynajmniej te organiczne, więc uważaj.

Uwaga cynk jest antagonistą miedzi, za dużo cynku sprawi, że ważnej miedzi będzie za mało. Jak się suplementować, to z głową.

Olej kokosowy
Oczywiście organiczny i tłoczony na zimno, surowy olej kokosowy ze sklepu ze zdrową żywnością. Bardzo dobry jest obecnie w Oszonie, o wiele lepszy niż ten w Almie. Zjadaj około 1 łyżeczki dziennie. Olej kokosowy przyspiesza metabolizm, sprzyja produkcji hormonu tarczycy, i zabija drożdże Candida.

Unikaj oleju rzepakowego
Olej rzepakowy zaburza produkcję hormonów tarczycy, wśród wielu innych niebezpieczeństw, którymi nam grozi. Należy traktować olej rzepakowy jak ohydny efekt inżynierii genetycznej, czyli truciznę

Magnez, B2 i B3
Zabezpiecz sobie również magnez, B2 i B3.

Dodatkowe Info

Jeśli depresja staje się poważnym problemem, to przede wszystkim należy sprawdzić swój poziom witaminy D, czyli 25(OH)D. A na pewno wystawiać się na słońce. Może kuracja niacyną też dałaby dobre rezultaty.

Możni o spowolnionym metabolizmie mogą mieć problemy z wypróżnianiem, szczególnie, gdy nie są rożślinożercami. Tak jak wspomniałam dobrym rozwiązaniem może być włókno konopne, lub babka płesznik.

Niektórzy zechcą jeść olej lniany, i dla siarki zechcą go mieszać z bio naturalnym jogurtem, zgodnie z zaleceniami Budwigowej, co jest drogą do zmniejszania stanów zapalnych, zwiększania poboru tlenu oraz stymulowania korzystnej flory bakteryjnej w jelitach.

Również metale ciężkie i toksyny mogą powodować nieprawidłowe działanie tarczycy. Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie w przypadku niedoczynności tarczycy Hashimoto.

Należy systematycznie odtruwać organizm

Zapalenie tarczycy Hashimoto

Można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat jodu i Hashimoto. Ogólnie wiadomo, że duże dawki jodu mogą zaszkodzić, a nawet całkowicie wyłączyć tarczycę.

Nie ma natomiast dowodów, aby występowały niekorzystne skutki dla małych ilości jodu. Dlatego najbezpieczniejszą metodą jest aplikacja jodu pierwiastkowego przez skórę. Tak jak opisałam rzecz powyżej. Taka przezskórna metoda pozwala naszemu ciału regulować szybkość i ilość wchłanianego jodu.

Ref:1


JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

3 kłamstwa główne medycyny konwencjonalnej na temat Witaminy C

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.