Jak rozpoznać braki Witaminy C i o pomijanym sposobie na nietolerancję glutenu

bułeczki drożdżoweJak rozpoznać braki Witaminy C i o pomijanym sposobie na nietolerancję glutenu

Joł Ślicznym,

Vitamin C 1000+ TiB

Vitamin C 1000+ TiB

Często nie mamy świadomości, że tak wiele rzeczy, które dzieją się w naszych cielskach zależy od tak małej ilości czynników odżywczych.

Lekarze i ich recepty przyzwyczaili nas do tego, że lista leków jest nieskończenie długa i, że każda jednostka chorobowa, a jest ich coraz więcej, potrzebuje, ściśle określonych, złożonych i wciąż innych substancji leczących.

Nie liczmy na to, że szybko dojdzie do sytuacji, może nawet nigdy, że lekarz Możnemu powie:
– Natychmiast odstaw gluten i kazeinę, weź dużą dawkę witaminy C, wystaw się na słońce, albo łyknij D3. Ozdrowiejesz.

Widziałeś ssaka?

Czy ssak coś ssie, jak się go odstawi od piersi, czy wymienia? Widziałeś zwierzę futerkowe, żeby nie wylizywało osobistego futra?

Po co to robi?

Bo sierść przeszkadza mu w kontakcie ze słońcem i dlatego zlizuje lanolinę.

A Burżuazja po ciemnościach od rana w swoich stylówkach, dlatego powinna łykać D3 TiB z runa owczego. Tak to działa.

Uważa ktoś, że nie jest wrażliwy na gluten, bo nie ma celiakii?

Może nie, ale jak będzie słabo odżywiony, to Możnego jelita zaczną robić coś, czemu medycyna konwencjonalna zaprzecza, że w ogóle coś takiego istnieje.

Zaczną te jelita przeciekać, a dodatkowo nasili się dysbioza.

To się stanie na pewno, bo tak działa człowiek źle odżywiony. Taki człowiek działa źle. Ilolita jest lufa? Jednolita.

A więc, gdy przepuszczalność jelit i dysbioza się nasilą, to nawet jak tolerowałeś jakoś ten gluten, od teraz będziesz go coraz słabiej tolerował.

Czy da się coś na szybko zaradzić? Może tylko nie jeść glutenu, ale gluten jest prawie we wszystkim co pyszne?

Oczywiście dobrze byłoby odstawić gluten, ale przede wszystkim należy uzupełnić witaminę C i wesprzeć nierównowagę biologiczną w jelitach. Natychmiast kiszona kapusta, dobre probiotyki i dodatkowe dawki witaminy C.

Burżuazja w odróżnieniu od większości zwierząt, nie jest w stanie syntetyzować witaminy C endogennie, dlatego dla nas, świnek morskich i kilku naczelnych, jedyną szansą na zdrowie, jest dostarczanie sobie witaminy C wraz z pożywieniem. Często należy również posiłkować się suplementacją.

Kiedyś zalecane RDA dla kobiet wynosiło 0,75 g witaminy C na dobę (trochę więcej miały spożywać ciężarne i matki karmiące), a mężczyźni 0,90 g/dobę. Zalecenia te zostały dla Amerykanów zmienione w kwietniu 2000 roku, przez Narodową Akademię Nauk nagle na ponad dwa razy tyle, i wynoszą obecnie 2 g na dzień.

Czy to już ich ostatnie słowo w temacie?

Jak się ktoś czuje, gdy zaczyna mu brakować witaminy C?

Gdy już jest ewidentny szkorbut, nikt nie ma woltów, ale póki co, podaję wczesne objawy nadchodzącego scorbutus, czyli gnilca, albo cyngi.

1. Ciągłe spadki energii, przewlekła bezsiła i objawy depresji. Nawet wytrzymałość kości jest naruszona. W didaskaliach dodam jakby co, że jednym z pięciu głównych zaradczych działań przeciwko rakowi, jest właśnie pompownie w siebie mocy, motywacji i siły.

Energia być musi

2. Objawy kwasicy mleczanowej mogą być bardzo podobne do objawów braku witaminy C. Często podczas głupiego odchudzania dorabiamy się niedoborów witaminy C. Goni w nas wtedy masa upośledzonych atomów, czyli wolnych rodników tlenowych.

3. Poluzowane zęby, krwawienie z dziąseł, lub stany zapalne dziąseł. Do budowy tkanki potrzebny jest kolagen, a witamina C jest niezbędna dla naszego kolagenu.

4. Częste zmiany nastroju i drażliwość, to nie koniecznie objawy rekcji na fejsbukowy ostracyzm, czyli mało lajciów, ale właśnie owa płaczliwość, na przemiennie z chichotem, może być oznaką nadchodzącego szkorbutu.

5. Siniaki, które zbyt łatwo się tworzą, i długo utrzymują mogą wskazywać na niedobory witaminy C.

6. Słabe gojenie się ran, a także przesuszone włosy mogą również wskazywać na niewystarczające jej poziomy.

7. Przewlekłe bóle kończyn, lub stawów są kolejnym znakiem, aby sprawdzić, czy witamina C nie jest brakującym składnikiem.

Czasami szkorbut atakuje obręb stawów, powodując krwawienie, co powoduje bardzo silny ból.

8. Niedokrwistość jest kolejną oznaką ewentualnego niedoboru witaminy C.

9. Gdy ciągle łapiesz infekcje, przeziębienia, zimno na wardze, jest pewne, że witamina C musi jak najszybciej wesprzeć układ odpornościowy Możnego.

Wracając do naszego pysznego, kleistego glutenu, przykładowego białka, które pomimo, że jest duże z łatwością przechodzi przez tkankę jelita i dostaje się w zakazane dla siebie miejsce, powodując poważne problemy zdrowotne. W tym choroby autoimmunologiczne.

Co ciekawe, okazuje się, że gdy poprawimy integralność błony śluzowej swoich jelit, tym samym poprawimy wrażliwość na gluten.

Dobrze się składa

W badaniu opublikowanym przez czasopismo Alergologia i Immunopatologia, okazało się, że próbki glutenu, które narażano działaniem witaminy C, traciły markery zapalne.

Możesz też w Necie znaleźć wypowiedzi dr Mayer Eisenstein’a, który jasno dowodzi o korzyściach z witaminy C obejmujących również czułość na gluten i ogólnie celiakię.

Na szybko przypomnę jeszcze objawy choroby trzewnej i wrażliwości na gluten?

Jeśli choroba nie została zdiagnozowana, ale masz oznaki i objawy takie jak:

nabrzmiały brzuch, zmęczenie, podatnyś jest na infekcje, wolno gojące rany masz, zatrzymanie płynów, osłabienie mięśni, wzdęcia, dudnienie w żołądku i te, yyy … cuchnące stolce, rozważ wykonanie w laboratorium badania, aby wykluczyć celiakię lub nietolerancję glutenu.

Oczywiście problemem studenta pierwszego roku medycyny i każdego hipochondryka jest posiadanie większości objawów wyczytanych chorób, ale i tak, niech Możni zwrócą uwagę, jak się zazębiają oznaki wrażliwości na gluten z początkiem szkorbutu.

Tak czy siak, cokolwiek mówi osoba w kitlu, która tak samo jak my jest zwierzęciem nie posiadającym genu, aby wyprodukować sobie witaminę C, my powinniśmy ją często przyjmować.

W pożywieniu i w dobrym suplemencie

Nie tylko odda nam potęgę swoich znanych korzyści antyoksydacyjnych, energetycznych, odmładzających, likwidatora stanów zapalnych, gojących właściwości, ale właśnie witamina C polepszy trawienie Możnych i zredukuje objawy nietolerancji glutenu, czy nawet objawy celiakii.

Przy okazji pomoże  leczyć chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego.

Naukowcy z wymienionego wyżej badania odkryli, że podawanie witaminy C zapobiega zwiększonemu wydzielaniu azotynów IFN-γ, TNF-α, IFN-α i IL-6 i wzrostowi ekspresji IL-15 wywołanego przez gliadyny, co sugeruje, że dodatek witaminy C może być bardzo korzystny dla pacjentów chorych na celiakię.

Jaki byłby dla Ciebie najlepszy suplement w takim razie?

Gdy zdiagnozowano u Ciebie celiakię, albo silną nietolerancję glutenu, pracownik służby zdrowia Ci doradzi, co i jak.

Ja biorę 1 tabletkę dziennie Witamina C 1000 +TiB  i obżeram się bio kapustą kiszoną. Żeby nie było, i tak nie jem glutenu.

Na koniec wrzutka dr. Andrew W. Saul’a:

Witamina C jest najlepszym na świecie naturalnym antybiotykiem, środkiem przeciwwirusowym, antytoksynem, antyoksydantem i lekiem przeciwhistaminowym.

Wszyscy powinni o tym wiedzieć, że nie da się przecenić Witaminy C.

Bardzo dobre referencje:  123


C
peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

6 efektów ubocznych Witaminy C, które mogą okazać się zabójcze dla Wielkiej Farmacji

Przeciekające jelito, czyli jak zdrowe jedzenie może dziurawić jelita?

Czy dieta bezglutenowa robi cuda?

Poradnik dla żony, której mąż i teściowa mają stale wzdęcia