logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
455 online
55 257 957

TWOJA WYPASIONA WITAMINA C TiB O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak zdobyć dodatkowe elektrony i pozbyć się każdej choroby?

   Ktoś tu będzie zaraz zdobywał swobodne elektrony?

  Jak zdobyć dodatkowe elektrony i pozbyć się każdej choroby?

  Wpis powstał na podstawie opracowania Kpt. Randall’a badacza zdrowia, naukowca, absolwenta chemii i biochemii na University of Florida, autora doskonałej pozycji „Zakazane Zdrowie”

  Dostajemy obraz skomplikowanych badań medycznych i tracimy z oczu wspólny mianownik dla każdej przewlekłej choroby. Wszystko co złego dzieje się w naszych ciałach jest objawem stresu oksydacyjnego i zapalenia.

  Każdy objaw, który w końcu nas dopada zaczyna się niedoboru bioenergii komórkowej, czyli e l e k t r o n ó w

  Przeziębienia, zapalenie oskrzeli, niestrawność, wysokie ciśnienie krwi, krwawienie z dziąseł, lub depresja są pierwszymi oznakami zapalenia i prowadzą w kierunku choroby serca, zapalenia stawów i nowotworów, które nadjeżdżają dziesiątki lat później.

  Peps najedzona potasem, ups, bananem:)

  Kłopoty mogą pojawiać się w różnych miejscach organizmu, ale pochodzą od tych samych toksyn, tego samego złego odżywiania się, złych wyborów stylu życia i negatywnych emocji wynikłych z programów ego. Wlicza się w to ciągły stres, lęk, złość, hipochondria, nieuzasadniony/uzasadniony smutek i temu podobne. Im wcześniej to zrozumiesz, tym będziesz miała większe szanse na zdrowie.

  OMEGA 3 TiB zero i metali ciżkich i transów, najlepsza metoda na obniżanie fibrynogenu, obniżanie trójglicerydów, a także zapewnienie elastycznych błon komórkowych

  Lekarze nie mają dla Ciebie czasu, gdy tymczasem niezbędne są długie dedykowane instrukcje, a nie szybkie wypisanie recepty. Najważniejsze, żeby raz na zawsze odsunąć od siebie główne założenie matrixu medycznego, czyli jeden lek na jedną chorobę.

  Gdyż jest tylko kilkadziesiąt witamin i minerałów na zyliony chorób!

  To samo niestety robi wielu naturopatów, zastępując lek mieszanką ziołową. Jednak to nie o to chodzi, gdyż taka postawa niewiele się różni od gadania, że istnieje specyficzne panaceum na każdą chorobę. To błędne myślenie, to są te same szuflady myślowe.

  Liczy się tylko biochemia polegająca na redukcji, czyli utlenianiu

  Te najprostsze zasady wydają się obce współczesnej medycynie, nawet alternatywnej

  Każdy organizm prawidłowo odżywiony pozostający w chemicznie czystym środowisku, będzie umiał się samo-naprawiać i pozostanie zdrowy. Choroba/zapalenie dzieje się, gdy podstawowe warunki życia nie są spełnione.

  Pomyśl o swoich komórkach jak o rybach w akwarium ze słoną wodą. Woda (krew i płyny) musi swobodnie krążyć, być świeżo dotleniona i odprowadzać odpady metaboliczne. Musi zawierać „żywność”, elektrolity mineralne i posiadać sprzyjające pH.

  Niewłaściwe żywienie, słabe nawadnianie, gromadzenie się kwaśnych odpadów i niedobory tlenu w komórkach spowodują nieprawidłowe działanie i marnowanie energii elektronów (ATP, mega ważna energia dająca pierwszy impuls do ruszenia, np zrobienie pierwszego kroku w maratonie).

  Ryby (czyli komórki) zaczną pływać brzuchami do góry.

  Nowotwór?

  Rak ma obecnie status gwiazdy estrady, bowiem ogromny strach, który się z nim wiąże jest dodatkowo napędzany przez media na usługach farmacji i innych korporacji. Bowiem na tym strachu robi się kolosalne pieniądze. A więc rak to nic innego, tylko ostatni przystanek tramwaju zwanego przewlekłe zapalenie.

  Tymczasem nowotwór to tylko kwaśne niedotlenienie

  Mogłoby się powieść samodzielne przyjęcie doustne sody wraz ze słodką „przynętą”syropu klonowego, lub miodu, albo przez wstrzyknięcie roztworu 8% w pobliżu, lub tuż nad guzem, co miałoby szybki wpływ na zmianę pH w kierunku zasadowości dobrze obsługującej tlen, umożliwiając metabolizm i powrót do normalnego funkcjonowania tlenowego.

  Tutaj krótka kuracja leczenia raka prostaty sodą wg Vernona Johnstona

  Stres oksydacyjny uszkadza DNA, powstaje nadmiar wolnych rodników tlenowych, zaczyna się „korozja”, złodzieje kradną elektrony, następuje rozpad.

  Wraz z wiekiem mnożą się błędy DNA, komórki nie mogą już replikować, starzeją się, i w owej spirali śmierci mogą zwrócić się w kierunku beztlenowego metabolizmu i stać się nowotworowe. Korzystając jakby z ostatniej szansy uzyskania energii.

  Tymczasem prozdrowotne napięcie powinno wynosić w przybliżeniu 0,45 miliwoltów, co odpowiada lekko zasadowemu pH 7,35 do 7,45

  Wtedy elektrony przewyższają liczbę protonów

  purple corn, fioletowa kukurydza, antyoksydanty, This is Bio, szejk

  Fioletowa kukurydza PURPLE CORN 100 % ORGANIC This is BIO, dodatek do zielonych szejków, ORAC 10 800

  Metabolizm jest procesem wydobywania elektronów z jedzenia

  Dobrze naładowany organizm metabolizuje substancje odżywcze wydajnie produkując wystarczające ilości elektronów na pokrycie ATP i wszystkich potrzeb energetycznych. Gdy jesteśmy zdrowi nasze ciała/komórki są dotlenione, pełne substancji odżywczych, a odpady metaboliczne mogą swobodnie się przemieszczać w kierunku opuszczenia komórek i organizmu. Zdrowe ładowanie zwiększa przepływ przez zmniejszenie lepkości krwi i zapobiega zlepianiu się krwinek.

  Zdrowe ciało zawsze posiada rezerwy elektronów

  Zdrowe ciało zawsze posiada rezerwy elektronów niezbędnych do neutralizacji kwaśnych odpadów i wolnych rodników, które de-konstruują cząsteczki komórkowe i niszczą ich błony. Równowaga elektrolitowa jest krytyczna dla buforowania wartości pH w żądanym zakresie.

  sprawdzony JABŁCZAN MAGNEZU TiB w bardzo dobrze przyswajalnej formie (bez efektu rozwolnienia)

  Magnez, potas i wodorowęglan sodu (soda oczyszczona), na tym polega wszechświat, miłość dziewczyny i chłopaka

  Błony

  Błony komórkowe są jak otwory drzwiowe, poprzez które komórki wchodzą w interakcje z płynem w naszym „akwarium” środowisku. Ich rzetelność zależy od budowy, elastyczności, braku uszkodzeń.

  Wiele zależy od właściwych proporcji Omega-3 i Omega-6

  W diecie przeciętnego człowieka jest mega dużo (owszem niezbędnego kwasu tłuszczowego) prozapalnej Omega-6, za to bardzo mało (też niezbędnego kwasu tłuszczowego) Omega-3. Jedni mówią, że proporcje Omega-6 do Omega-3 powinny wynosić 3:1, inni, że rzeczywiście powinny wynosić 1:1. To co na to powie porucznik Colombo w prochowcu z kieszeniami pełnymi fistaszków, gdzie w „orzeszkach” ziemnych proporcje na korzyść Omega-6 przekraczają 300 (sic!)?

  bardzo odradzamy

  Gdy błony komórkowe tracą swoją integrację metale ciężkie takie jak rtęć, kadm, aluminium i wolne żelazo zakłócają ładowanie komórek i następują uszkodzenia hydroksylowe i tworzenie się wolnych rodników.

  W didaskaliach:

  To właśnie z tego powodu nie powinno się mieć zbyt wysokiego poziomu żelaza, najlepiej w dolnej połowie normy. To dlatego leczono kiedyś królów upuszczaniem krwi. Miało działać (i działało) przeciwzapalnie.

  Dopóki metale są mobilizowane dużymi dawkami witaminy C, sodą oczyszczoną i chelatowane chlorellą, zielonymi warzywami liściastymi, w tym kolendrą, zielonymi sokami, węglem drzewnym, lub gliną będzie w porządku

  Metoda detoxu dużymi dawkami witaminy C jest bezpieczniejsza, tańsza i bardziej delikatna niż chelatacje za pomocą wlewów dożylnych, ale będzie też znacznie szybsza, gdy zrobimy to na bazie protokołów żywności używanej w tym samym czasie.

  Od polifenoli zawartych w kurkumie i zielonej herbacie, do bioflawonoidów cytrusowych i tysięcy innych składników pokarmowych zawartych w roślinach, jak pudełka pełne elektronów.

  Wszystkie polifenole stojąc wysoko w antyoksydacyjnym rankingu ORAC zawierają organiczne cząsteczki struktury pierścieniowej pełnej wiązań podwójnych i nadmiaru elektronów, co pozwala powstrzymać niszczycielskie, hydroksylowe rodniki.

  Super antyoksydant JAGODA ACAI 100 % ORGANIC This is BIO dodatek do zielonych szejków, ORAC 102 700 (sic!)

  Mega wypasy, czyli pudełka śniadaniowe z elektronami z super fooodsów to jagoda acai (ORAC 102 700), fioletowa kukurydza (10 800), zielona herbata (ORAC 1 253), resweratrol (czerwone winogrona ORAC 1 837)

  acai, this is bio, pepsi eliot

  w didaskaliach:

  Wskaźnik ORAC (zdolność pochłaniania wolnych rodników) dla 100 gramów zamrożonych suszonych owoców acai wynosi 102 700 jednostek! Są to niemal niewiarygodne liczby, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że większość populacji konsumuje mniej niż 1000 jednostek ORAC na dobę.

  Podsumiks

  Gdy zadbasz o dostateczną ilość elektronów, będziesz miała zawsze przy sobie coś na kształt gojącego zapalenie panaceum.

  Swobodne elektrony to naturalne lekarstwo dla naprawy zakłóceń w dostawie tlenu, produkcji energii i ekspresji DNA.

  banan,jak zarobic pierwszy milion

  potasek, ups, owocek:)


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 8 579 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Pattii 11 czerwca 2017 o 22:16

   Pepsik, czemu odradzasz masełko orzechowe? Nawet takie 100% orzechów bez dodatków? Sama nie raz robiłam i szczerze to uwielbiam :3 aaaaa i na Acai i kukurydze sie skuszę jak tylko mi wypłata przyjdzie 😉 dodam do tego jeszcze jakiś magnezior i omege. Buziaki

   1. Pepsi Eliot 11 czerwca 2017 o 22:18

    No jak to czemu???? Przeczytaj jeszcze raz co napisałam, ile ma Omega 6 (prozapalnej, ponad 300) w stosunku do Omega 6 (antyzapalnej), nie mówiąc już, że fistaszki, to nie orzeszki, tylko strączkowe 🙂

    1. Paaatiii 11 czerwca 2017 o 23:15

     Oki 😀 i wszystko jasne… ale że to strączki to nie wiedziałam… od zawsze jakos utarło sie, ze to orzeszki. Wiec co zamiast masła orzechowego? Czy migdałowe moge ukręcić albo z orzechów laskowych np? Aaa i tahini jest pycha. A i mam pytanko… jak w swojej siecie uzupełniasz te 10% tłuszczu dziennie? Połówka awokado to wiem.

     1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 06:25

      Jak pół awokado (rzadko), to już żadnego innego tłuszczu, gram tłuszczu ma 9 kalorii nie zapominaj, natomiast 5 % tłuszczu jest prawie w każdej roślinie, w tym w owocach, oprócz tego biorę Hemp Protein This is Bio, oraz zjadam 14 migdałów.

  2. freya 11 czerwca 2017 o 23:16

   A co sądzisz o fioletowych ziemniakach Peps? Są wartościowe?

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 06:22

    ziemniaki niestety generalnie nie są ok

   2. Niki 12 czerwca 2017 o 18:50

    Fioletowe bataty sobie zjadaj 🙂 i w innych kolorach też, bataty to moc antyoksydacyjna dzięki beta karotenowi (B6 łagodzi PMS, z kolei B6 i B12 leczą migreny – wiedzieliście? bo dla mnie zaskoczenie, tylu ludzi morduje się przez wiele lat z migrenowym bólem głowy i nagle bach takie wieści…?) B2 wspiera glutation, a szczawiany? Jakoś nie odczuwam by utrudniały wchłanialność wapnia, nie myślę o tym

    1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 19:25

     bataty tak, ale to nie ziemniaki, bataty można jeść na surowo

     1. Niki 12 czerwca 2017 o 19:37

      otóż to, ktoś je bezmyślnie tak nazwał myląco i teraz ludzie przyzwyczajeni do kartofli na śniadanie obiad i kolację nie chcą słyszeć o zamianie na bataty, a to nie jest zamiennik, z początku smakowały mi dość skrobiowo papierowo na surowo, ale jak to kubki smakowe 🙂 łatwo przyzwyczaić codziennie jedząc więc jem – jak marchewkę, a właściwie przestałam marchewkę

  3. Bybek 11 czerwca 2017 o 23:28

   Witam Pepsi i was wszystkich.

   Czy możecie mnie zdiagnozować i doradzić co robic ,bo już nie mam siły. Mam na imię Zbyszek I mam 37 lat .Sportowiec juz bez nałogów czasem dobre ciemne piwo jedynie.

   Od 2 lat boli mnie gardło z lewej strony .Bylem u 3 laryngologow i 2 nic nie widziało a 3 stwierdził że to tylko zatoka lewa szczękowa i operacja za 7 tysi mnie wyleczy.
   Cały czas mi coś tam leciało i drażni ło gardło. Teraz mam tak że nie leci ale czuje cały czas coś przy przelykaniu i błona śluzową mam podrazniona
   Zmieniłem dietę na bezmiesna i bezchlebowa. Co weekend jednak trochę grzesze . Ale staram się jak to facet. Kiedyś palilem potem gumy, częste objadanie na noc.
   Zrobiłem test na robale kiedyś i pani nic nie znalazła tylko grzyby. Potem test na tolerancję pokarmowa na 180 alergenów i najbardziej wyszło mi na siemię lniane 70 % które jadłem co dzień i orzechy włoskie ale 40 % i czarnego grzyba też 40 %.
   Teraz 20 czerwca będę miał wyniki z testu wlosa.

   Co do moich problemów innych to np chyba tez coś mam z wątroba bo 1 dzień np z 4 lub 5 piw i 2 dni chory zawsze ale to tak fest ,dlatego rzadko pije .

   Nie lubię spać, jestem nerwus, musze ciągle się ruszać. Mam też konflikt z matką z którą ciągle się kłóce o głupoty. Taki jej wampiryzm energetyczny.
   Proszę bardzo o pomoc, co mam robić z tym gardłem bo to mi strasznie energię i życie zabiera .
   Biegam jeżdżę rowerem po lasach morsuje i nadal choruje. W przeszłości miałem 3 razy wedrujace nerwobule.

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 06:20

    Badania zrób wyjściowe, Fibrynogen, OB, CRP, morfologia, B12, Kwas foliowy, kreatynina, sód, potas, kwas moczowy, ogólne badanie moczu z pH moczu na czczo, pH moczu o 12 w południe (czyli po śniadaniu), homocysteina, lipidy, cukier i insulina na czczo, próby wątrobowe, 25(OH)D.

    Dodatkowo zrób USG brzucha wraz z prostatą. Jakie masz ciśnienie? Na wszelki wypadek zrób też TSH.

    1. Bybek 12 czerwca 2017 o 10:59

     Dziękuję Pepsi
     Homocysteine miałem dobrą, crp tez było w normie ,cukier kiedyś robiłem i tsh ale to z ról temu .
     Poczekam na to badanie pierwiastkowe wlosa.
     Mam trochę wad w swoim życiu np wczoraj jadłem o 21.30 a spać poszedłem o 24 po całym dniu latania .
     Ciśnienie mam dobre. Zrobię resztę tych badań.
     Proszę napisz w wolnej chwili od jakich suplementów zacząć?

     1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 11:47

      homocysteina jaka? bo w normie to nie znaczy, ze ok

    2. Viola 13 czerwca 2017 o 11:22

     Spieszę z podpowiedzią do BYBKA.
     Miałam podobny problem i tych samych lekarzy przechodziłam,trwało to tylko 3 miesiące ale mnie wykończył ten ból gardła.
     Badania TSH i podobne tarczycowe miałam ok,jednak USG tarczycy wykazało guzki i lekki stan zapalny.Dostałam Euthyrox 50mg i wszystko przeszło jak ręką odjął.Ten lek to do końca życia niestety.
     Może to Tobie dolega? Tarczyca bardzo rzadko objawia się bólem gardła wiec trudno zdiagnozować,a do tego dochodzą wyniki badan ok ,tak jak u mnie i wyklucza się problemy tarczycowe .USG mnie uratowało przed dalszym cierpieniem,oczywiście poszłam odpłatnie i nie bawiłam się na NFZ.
     Poprawy zycze z całego serca

     1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 12:02

      Ten lek to do końca życia niestety.”

      Nieprawda, w końcu tarczyca od tego zniknie.

      1. malgonia 13 czerwca 2017 o 12:54

       Popieram, póki jeszcze możesz popracuj nad tarczycą chociażby jodem a nie bierz tego świństwa, po kilkunastu latach brania Euthyroxu będzie już za późno, albo bardzo trudno będzie wrócić do stanu wyjściowego. Dopóki masz tarczycę całą daj jej to czego potrzebuje i znajdź przyczynę jej niedomagania. Proponuję wczytać się we wszystkie wpisy Pepsi o tarczycy i wyciągnąć wnioski.
       Viola, zastanów się skoro TSH, Ft3 i Ft4 miałaś w porządku to po jakiego gwinta ładujesz w siebie syntetyczny hormon T4? Po co wyreczasz tarczycę w produkcji? Skutek będzie taki jak napisał Grzegorzadam.

      2. Viola 13 czerwca 2017 o 17:16

       Biorę Euthyrox od 3 lat bo mam guzki z liczby mnogiej ostał jeden .Za parenaście lat już mnie na świecie nie będzie bo stara baba jestem ,a na cos trzeba zejść.Generalnie na 6 dych nie wyglądam i nie czuje się,a to jedyny lek jaki zażywam więc odpuszczam sobie.

      3. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 20:41

       70 i parę lat to idealny wiek na zwiedzanie świata i cieszenie się życiem.
       Tarczyca może się przydać… 😉

   2. Maggie 12 czerwca 2017 o 08:21

    Napraw relacje z matka. Albo zaakceptuj.

    1. Bybek 12 czerwca 2017 o 11:03

     Maggie z matką nic się już nie da zrobić jest coraz starsza i coraz bardziej zgeziala przez radio Maryja.
     Mam też nerwice pewnie i dlatego ciężko mi nie reagować. Ona nie mówi tylko krzyczy bo jest głucha a mnie to doprowadza do szału. Właśnie czekam na ocet musze dobrze zakwasic żołądek

     1. maggie 12 czerwca 2017 o 12:33

      to może aparat słuchowy by się przydał? Wiem że relacja z matką jest b ważna w naszym życiu, więc dobrze mieć ją w miarę rozwiązaną Z autopsji piszę:)

  4. Noris 11 czerwca 2017 o 23:58

   Pepsi blog klasa sama w sobie, jak zwykle w sumie.

   Posłodziłem Pepsi teraz pytanko moje, żeby nie było, że tylko z pytaniem przybywam.. 😉
   Otóż- staram się to wszystko złożyć w całość i odnaleźć drogę do celu- tą właściwą ma się rozumieć, bo jak wiadomo jest wiele tych dróg, a wybrać prawidłową, to w dzisiejszym świecie jest nie lada wyzwanie, chociaż i tak główny mainstream odrzuciłem, także mam świadomość, że którą bym nie wybrał i tak będzie, lepiej niż dobrze, do rzeczy….

   Mam pewne problemy skórne że tak powiem- pewnien świąd skóry, do tego kiepskie krążenie, a ściślej rzecz biorąc mówię o najdalszych punktach od serca, czyli dłonie i stopy- zimne często i doszukuję się tutaj pewnych powiązań.
   Staram się odpowiednio odżywiać, cukru- 0, mąka- staram się unikać ph- ok- podniosłem, jest tak: wit C, MSM, B- kompleks, niacyna, D3-K2, magnez.
   Byłem na VEGA- wyszło tak, pewne pasożyty- w trakcie odrobaczania jestem, odchylenia: krążenie mózgowe, jelito, stawy, okład tętniczy, śledziona- tak w skrócie. Mój pomysł to dokończyć odrobaczanie, poprawić flore, jeszcze żołądek- bo słabiutko z sodą.

   Co byś mi Droga Pepsi jeszcze podpowiedziała swoim skromnym zdaniem?

   Ps. dziurawe spodnie masz na zdjęciu, trzeba by naprawić 😉

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 06:16

    Wiadomo, że odpasożytniczyć się, a potem ułożyć dobry plan i ruszyć w drogę ze skrzyżowania. Żeby Ci dobrze doradzić potrzebowałabym pewnych wyników badań: Fibrynogen, OB, CRP, morfologia, B12, Kwas foliowy, homocysteina, kreatynina, sód, potas, kwas moczowy, ogólne badanie moczu z pH moczu na czczo, pH moczu o 12 w południe (czyli po śniadaniu), lipidy, cukier i insulina na czczo, próby wątrobowe, 25(OH)D.

    Dodatkowo zrób USG brzucha wraz z prostatą i Echo serca. Jakie masz ciśnienie? Ile masz lat?

    Jeśli chodzi o spodnie, to czekam, możesz naprawić 🙂

    1. Noris 12 czerwca 2017 o 18:31

     Więc tak, jeśli chodzi o ph moczu to początkowo zanim się tym zainteresowałem było źle, podniosłem ph sodą, jakiś czas utrzymałem to i w chwili obecnej na cytrynie tylko- rano 6,5, później 7 i więcej, ciśnienie 114/55. 25(OH) D: 30, przed suplementacją.
     Kreatynina, sód, potas, bynajmniej rok temu w normie- bo z tego okresu mam pod ręką
     Mam 25 lat, rozumiem że bez wykonania badań które wymieniłaś ani rusz?

     Chłopak ze mnie honorowy, także w tej wyjątkowej sytuacji i krawcem przez moment mogę zostać 🙂

     1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 19:30

      bierz kapsułkę d3+k2 TiB i 4 tabletki D3 TiB po śniadaniu, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed odstaw suple. Po sniadaniu też przydałaby się jakaś dobra Omega 3 TiB, do tego C, magnez, jedz antyoksydanty , teraz pora świetna 🙂

      1. Noris 12 czerwca 2017 o 23:06

       Dzięki Pepsi 😉

     2. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 07:39

      podniosłem ph sodą, jakiś czas utrzymałem to i w chwili obecnej na cytrynie tylko- rano 6,5, później 7 i więcej, ”

      Odczułeś jakąś zmianę po tym?
      Jaki masz kolor moczu?
      Ile wody czystej z solą wypijasz?

      1. Noris 13 czerwca 2017 o 17:06

       Czy odczułem jakieś zmiany? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytania, ponieważ równolegle z tym działaniem zmieniłem również inne nawyki, ale mógłbym powiedzieć że nie odczuwam już takiego zmęczenia, kolejna rzecz to taka że, w zeszłym roku miałem wycinaną torbiel włosową, jakiś czas temu zauważyłem jakby się odnawiała, jednak od czasu alkalizacji zauważam jakby się cofał jej przyrost, pieprzyk również się pomniejszył.

       Mocz balastuje między jasnym, a żółtym, w chwili obecnej czystej wody wypijam ok 2ltr. z tym że jest w niej magnez, MSM, wit. C, cytryna, soli nie ma, ale z solą jakiś okres również piłem

      2. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 20:45

       jest w niej magnez, MSM, wit. C, cytryna, soli nie ma, ale z solą jakiś okres również piłem”

       Nie ma okresu dla soli, w żywności jej nie ma.
       Jak większe dawki wit.C to w postaci askorbinianów.
       Kwas obniża pH w takich dawkach, żołądka również, ale są lepsze środki.

      3. Noris 14 czerwca 2017 o 07:36

       Czyli rozumiem, żeby dążyć do wprowadzenia spożycia soli w granicach 3g dziennie jak radzi Ivan? Tak wiem to od Was, spożywam wit C w postaci askorbinianu

      4. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 09:01

       Nie liczę gramów soli, może 5, może 10, lubię solić.
       Wszystko 😉

       ”Bołotow zaleca 30 minut po jedzeniu położyć
       na koniec języka około 1 g soli kuchennej. Po czym wypluć ślinę. Sól spowoduje intensywne
       wydzielanie soku żołądkowego, zawierającego wszystkie niezbędne substancje do
       niszczenia starych komórek. Sól oznacza „słońce”. Smak słony stymuluje „ogień trawienny”,
       czyli aktywność wszystkich fermentów naszego organizmu, a one z kolei aktywnie rozkładają
       stare i niepotrzebne komórki. Zamiast soli można w tym celu wykorzystać produkty
       rozgrzewające. Szczególnie dobry jest do tego imbir. Dla polepszenia zdolności trawiennych
       organizmu lekarze wedyjscy zalecają kurację imbirem.”

       ”Nie należy, leczyć chorób, tylko usuwać przyczyny, jest ich 9, nie 12, ja sam znalazłem jeszcze trzy.
       Jedną z nich jest brak soli w białej krwi, biała krew to limfa, człowiek się poci, a pot jest słony, w ten sposób tracimy
       sól , a mówi się, że soli nie wolno jeść, do tego jeszcze słuchamy bredni białych fartuchów, żeby nie jesć soli, bo sól
       to biała śmierć, że jak będziecie jeść sól, to jutro umrzecie przed obiadem.
       Wyobraźcie sobie jacy są bezczelni, nawet nie pozwalaja zjesć obiadu..” 😉

       ”- ale sól jest potrzebna, spójrzcie na morze Martwe, tam nie żyje żaden pasożyt, żaden wirus ani
       komórka rakowa, żaden wirus opryszczki, (….)
       – wszystkie byty chorobotwórcze są słodkowodne..
       – przede wszystkim należy przywrócić sól limfie (białej krwi), starożytni lekarze mawiali, że limfa musi być słona,
       Trzeba ją dosalać, jak należy to robić.. woda ma być gorąca (40-42 st.), na ciało sypie się sól….
       10-15 minut i człowiek nie może na nic zachorować.

       Ja, pomimo, że w tym roku będę miał 84 lata, na nic nie choruję, na nic nie chorowałem, i niestety nie jestem w stanie
       na nic zachorować… Lekarze nie chca mnie wysyłać na leczenie”

       Bołotow: pamidor, dyniu, ogórcy, jabłka, banany, arbuzy… – wszystkie padsaliwać.. 😀
       8:30
       Włącz polskie napisy:
       https://youtu.be/cZgv69GLcAA

       detoksykacja – sól penetruje, podmienia toksyny, metale wydalane przez skórę. Stąd moczenie nóg w słonej wodzie, które mają więcej kanałów oczyszczających przynosi tak dobre efekty.

      5. Noris 14 czerwca 2017 o 17:50

       Czyli generalnie używać dużo soli.
       Bardzo podoba mi się użycie imbiru do tego.

       A powiedz mi proszę, czy jestem w stanie doprowadzić żołądek do porządku, czyli odpowiednio go zakwasić, używając sposobów powyżej?

      6. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 20:08

       Czyli generalnie używać dużo soli.”

       Nie wiem czy dużo, każdy jest inny, ale pisdałeś, że soli nie ma,
       wg mnie to błąd.

      7. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 20:06

       To tylko zależy od stosującego.
       Trzeba cierpliwości.

      8. Noris 15 czerwca 2017 o 19:38

       Rozumiem, a czy sól mogę dodawać do oranżady: C, MSM, magnez?

      9. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 20:38

       Borys Bołotow mówi, ze możesz padsaliwat’ wsio 😉
       Książka mistrza warta posiadania.

      10. Noris 15 czerwca 2017 o 22:24

       Dziękuję grzegorzu za informacje i cenną wiedzę 😉
       Książkę w takim razie będę musiał posiąść

   2. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 08:05

    Mój pomysł to dokończyć odrobaczanie, poprawić flore, jeszcze żołądek- bo słabiutko z sodą.”

    Jak odrobaczanie ma być skuteczne, żołądek musi hulać, z mocnym kwasem.

    1. Noris 12 czerwca 2017 o 18:32

     Dzięki grzegorz za sugestie

  5. Bybek 12 czerwca 2017 o 00:12

   Dodam jeszcze bo zapomniałem, że w dentyski stwierdziły u mnie bruksizm bo mam odsłoniete szyjki zębów. Odkąd pamiętam miałem też częste afty strasznie bolące.

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 06:08

    bruksizm najczęściej bywa z powodu obcności pasożytów, zrób biorezonans i pozbądź sie ich

   2. Niki 12 czerwca 2017 o 18:57

    W kwestii tego przewlekłego bólu gardła, Bybek, sprawdź u dentysty stan uzębienia po tej stronie, czy nie rozwija się tam infekcja próchnicza czyli bakteryjna, od tego wieeele zależy… true story

  6. Maggie 12 czerwca 2017 o 09:01

   Moja nerwica zamieniła się w złość od jakiegoś czasu , tzn zamiast się codziennie o coś lękać czuje w sobie od rana złość.. kiedyś pisałaś ze to jest trochę lepsze bo to uczucie z serca. Czuje jakbym była na ostatniej prostej, wiem ze wiele jeszcze muszę zmienić w swoim życiu i ta złość mi to tez wskazuje. Czy ta złość wskazuje na to ze wiele zrozumiałam ? I będzie trochę łatwiej teraz?

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 09:27

    nie przyspieszaj, nie konfabuluj, nie dopytuj się, nie wybiegaj w przyszłość, po prostu bądź w akceptacji teraz, i rusz ze skrzyżowania

   2. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 09:37

    Magnez?

    1. maggie 12 czerwca 2017 o 09:55

     magnezuję się 🙂

     1. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 10:46

      B3 kwas? Inne z ”B”?

  7. serbinka 12 czerwca 2017 o 09:30

   Witam
   Pisze Pani o narawdę ciekawych rzeczach . Próbuję niejednokrotnie przebić się przez te informacje ale … Uważam się za osobę inteligentną ale za cholerę nie mogę przeczytać Pani postów bez kilkukrotnego wracania do tego samego zdania . Czytanie ze zrozumieniem za nic mi po jednokrotnym przeczytaniu tekstu w tym przypadku nie wychodzi. Czy nie można tych tekstów po prostu uprościć bez wrzucania co chwila jakiś niepotrzebnych haseł ?

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 14:14

    nie wrzucam niepotrzebnych haseł

   2. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 14:22

    Które są ”niepotrzebne”?

   3. Niki 12 czerwca 2017 o 19:48

    Serbinka, kłopoty z koncentracją…? rozproszenie myśli, kumulacja stresu, możliwe i tu inteligencja nie będzie mieć nic z tym wspólnego, wyciszamy się, wygaszamy stany emocjonalne – niczym stany zapalne

  8. Bybek 12 czerwca 2017 o 10:52

   A możecie mi powiedzieć od jakich suplementów mam zacząć i co robić?

   1. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 14:22

    Zrób sobie testy różne najpierw:
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

    Badanie włosa, biorezonans, potem zdecydujesz.

  9. Tyszpepsi 12 czerwca 2017 o 11:25

   Cześć Pepsi,

   Obserwuję Twojego bloga od pół roku, jest bardzo pomocny, dziękuję Ci za to.

   Mam pytanie, czy propolis będzie dobry, żeby pozbyć się stanu zapalnego?
   I czy w każdym wypadku można stosować sodę?

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 11:45

    co do propolisu nie mam zdania, dobre miody, np. manuka, z pewnością oranżadka Witamina C z MSM http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/
    liposomal witaminy C, kalibracja witaminą C
    kurkuma, antyoksydanty, kuracja nadtlenkiem wodoru, uzupełnianie minerałów, magnez, chlorella – oczyszczanie z toksyn , no i omega 3, przeciwzapalna <3

   2. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 12:04

    Propolis, pierzga dobre.
    Stan zapalny .. Jaki?
    Zrobiłbym biorezonans- wirusy i inne patogeny.

    I dobrze się nawodnił wodą z dobrą solą, mocz musi być przezroczysty, prawie beznbarwny.
    Dostarczyć magnezu.
    Ph niezbędne właściwe:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    1. maggie 12 czerwca 2017 o 12:31

     czy sól himalajska różowa ze sklepu jest dobrą solą?

     1. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 13:31

      Nie wiem , tych rodzajów jest setki chyba.
      Himalajską mam, na bieżąco kłodawską.
      Ktoś przywiezie mi morską z Holandii.

  10. daria 12 czerwca 2017 o 12:28

   hej Pepsi mówiłaś żeby tu napisać w sprawie zamówienia, chciałabym parę rzeczy pomóż mi proszę wybrać co: (żebyś mi wypisala czy coś)
   ja (dwadziescia siedem lat) : „zaleczona” nerwica więc pewnie wszystkie B i magnez, delikatna nadwaga (otyłosć brzuszna bardziej) od śmieciowego żarcia, teraz jem dużo wit c i chlorelle i d i K, ale chce D i K od ciebie ze sklepu taką żebym mogła synowi prawie 3 lata podawać (wiadomo już jakie ilości K dla dzieci, może gdzieś zgubiłam..) chciałabym Macę, i żebyś mi napisała ile podawać dziecku ( to razem z zamówieniem mi napiszesz?) no i bardzo chcę dla siebie i syna antyoksydanty – może acai, jakie polecasz, czy lepiej greensa dla nas?
   syn jest wege, je kiszone, bio jaja, ogólnie super rozwój tylko szybko traci nerwy, dostaje jabłczan magnezu do soku. który tez zamówię, więc nie wiem czy jakiś dodtakowy dla mnie na nerwice. chyba nie, dziękujęęę 🙂

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2017 o 12:41

    Jeśli nie robiłaś badań 25(OH)D to bierz 2 kapsułki D3+K2 TiB po śniadaniu, jak będziesz badać, to na 5 dni przed odstaw suplementację.
    Przyjmuje się, że na każde 11-12 kilo dziecka można podawać 1000 jednostek D3. Dobrze do tego nadaje się Liposomal D3+K2 TiB, chociaż też jest dedykowany dorosłym, bo w 1 porcji (2 ml) masz 1000 jednostek D3 i 20 mcg K2, jak dziecko waży 30 kilo np. To podasz mu mniej więcej 2,5 porcji
    Maca nie dla dziecka, gdy masz podwyższone ciśnienie też nie dla Ciebie.

    Acai berry This is Bio jest świetnym antyoksydantem, dodawaj mu i sobie po łyżeczce do zielonych szejków rano.

    4 Greens This is Bio jest świetnym oczyszczaczem z toksyn, tyle, że nie jest zbyt smaczny i dziecko może nie chcieć tego wypić nawet w szejku.
    Specjalnie dla dzieci mamy Multi Kids G&G i Omegę 3 G&G

    Ty do D3+K2 TiB też powinnaś brać Omegę 3 TiB, ale czekamy na dostawę.

    Czy robiłaś badania TSH i innych hormonów tarczycy? Może powinnaś brać oprócz magnezu, witaminę C, cynk, selen, jod (suplementacja przez skórę płynem Lugola z apteki)

    Serdecznie Cię ściskam

  11. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 12:54

   Pytania retoryczne…

   ”Hubert Czerniak TV – Włączamy myślenie! Witaminy – skuteczna broń w walce z chorobą
   https://youtu.be/rG54BXYbRss

  12. daria 12 czerwca 2017 o 12:56

   nie robiłam ale zrobię d i napisze, a tsh z tymi rozmazami ft 3 coś tam ?
   jod przez skóre daję raz na jakiś czas tak o profilaktycznie
   a fioletowa kukrydza dla nas obojga razem z acai i greensami (gorzki smak jest ok, miko chrupie spiruline i chlorelle jak landrynki 😀 ma sens?

  13. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 14:19

   jod przez skóre daję raz na jakiś czas tak o profilaktycznie”

   Po jakim czasie znika?

  14. gosia 12 czerwca 2017 o 19:21

   a ja z innej beczki zrobiłam ten naturalny antybiotyk z tego bloga kochana Pepsi ,czy moge go teraz przecedzonego trzymac w lodówce na drzwiach i jak podawac takiemu 10 miesiecznemu maluchowi do mleka w butelce ? Pozatym dziękuje tobie Pepsi i tobie Grzegorzadam ,bo kuracja z wody utlenionej do inhalacji jak i do nosa oraz syrop z marchewki uchroniły mojego malucha przed kolejnym antybiotykiem ( fakt lekarz go przepisał ,bo było czerwone gardło ) ale ja mu go nie podałam .I bacznie obserwowałam ,pare razu juz byłam bliska mu podac ten antybiotyk ale wykaraskał się .Teraz mineło 3 tygodnie i znowu coś zaczyna pokasływac ,ale mam juz zrobiony antybiotyk naturalny :):);)

  15. grzegorzadam 12 czerwca 2017 o 19:25

   Teraz mineło 3 tygodnie i znowu coś zaczyna pokasływac ”

   Wygrałaś bitwę, budowanie odporności to żmudny proces.

  16. Anemonne 12 czerwca 2017 o 22:13

   Ja też się „męczę” znowu z moim maluszkiem skonczone 2 lata. Dziwnie jego zdrowie wygląda. Po pójściu do żłobka w miarę klasycznie zaczął łapać co chwilę jakieś infekcje ale głównie 3 dniowe , dużo wit C, dieta mocno przemyślana (czytac staram się) ale potem doszła dziwna infekcja gorączka 40 stopni i zero innych objawów, synek tylko ciagle pokazywał nerki(odcinek lędźwiowy) że go boli, no wiec:
   – mocze do badania hektoltrami – w normie, nawet rozmazy
   – ciagle krew i morfologia – w normie
   – crp ciągle wysokie
   -usg super w normie

   zrobiłam domowy antybiotyk syrop z marchewki, jeszcze wiecej witaminy C, wit D, magnez, cynk i bardzo walczyłam żeby nie podawać antybiotyku na niewiadomo co..

   po 12 dniach gorączki po 40 stopni lekarz powiedział że już w akcie rozpaczy podaje najgorszy antybiotyk czyli augmentin szerokie spektrum rób co chcesz, po 1 dawce przeszło.

   Ale nie o tym… po tej infekcji mieliśmy cudne 4 miesiące walki o odbudowanie odporności i było super.

   Od wczoraj znów gorączka nawet 41 stopni, pediatra rozkłada ręce mówi że wszystko ok żeby zbijać, ale jemu spada na sekunde i znowu, oczywiscie nic prawie nie je, jutro mocz i chyba zrobie badanie żywej kropli krwi, on nawet katarku nie ma 🙁 test na paciorkowce w gardle ujemny, czekam na wymaz.

   Nie wiem co zrobic tym razem i czuje wielka sprzecznosc męczyc go znów tyle czasu i liczyc że przejdzie? mąż mówi a może jednak antybiotyk, tylko kurcze na co? na gorączkę?

   Cały wielki zespole czy macie jakis pomysł?

   1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 08:04

    Od wczoraj znów gorączka nawet 41 stopni, pediatra rozkłada ręce mówi że wszystko ok żeby zbijać, ale jemu spada na sekunde i znowu, oczywiscie nic prawie nie je, jutro mocz i chyba zrobie badanie żywej kropli krwi, on nawet katarku nie ma test na paciorkowce w gardle ujemny, czekam na wymaz.”

    Abx przykrył objawy, problem pozostał!
    Gorączka świadczy o stanie zapalnym, przyczyna została.

    Nie kroplę krwi, a porządny biorezonans, wykaże przyczynę !
    Może być wirus, przywra, borelioza, chlamydia….

    Róbcie kąpiele z sodą, magnezem, solą, ziołami.

    Polecam inhalacje (nebulizator) kilka razy dziennie z WU, sodą i chlorkiem magnezu:
    http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   2. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 08:05

    Jaki ma poziom 25(OH)D?

    1. Anemonne 13 czerwca 2017 o 22:18

     Ostatnio miał 39,
     Dziś inny pediatra zdiagnozował anginę i przepisalmantybiotyk 🙁 będę nebulizowac WU – moze byc sklepowa? W chlorku mogę go tez wykapać? Czy lepiej do inhalacji?

     Grzegorz czy to masz na myśli:
     http://www.medycynaekologiczna.com.pl/1045/skaner-diacom

     1. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:53

      będę nebulizowac WU – moze byc sklepowa? W chlorku mogę go tez wykapać? Czy lepiej do inhalacji?”

      Może, kąp w chlorku , sodzie + sól.

      ”Grzegorz czy to masz na myśli:”
      Są zwolennicy, mam do czynienia z niemieckim Bicomem na ampułkach, chwalę sobie.

    2. Anemonne 13 czerwca 2017 o 22:45

     Pepsi, Grzegorz a powiedzcie mi jak to jest z sokiem pomarańczowym i ogólnie cukrem u dzieci? Jak dawala ten antybiotyk dzisiaj to mowię że on duzo pije i głownie sok pomarańczowy wyciskany z wit C, do tego lubi eko morele, rodzynki że apetyt słaby ale zjadł marakuję, pół avocado, jakies brokuły, borówki, no i niestety tez mi sie oberwało że samym cukrem dziecko karmię, i że przy antybiotyku i takiej diecie wyhoduje mu grzybicę… Pokornie poczerwienialam jak burak i mam mętlik w głowie. Myślałam że w czasie choroby takie ” lekkie” owocowe rzeczy są w porządku, specjalnie bez nabiału, glutenu itp.
     A dr powiedziała żebym zupę z mięsem ugotowała minimum 5 godzin a potem w formie kremu podawała. Czy to nie jest obciążające?

     1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2017 o 23:22

      Pytając nas razem uzyskasz sprzeczne informacje, moim zdaniem dziecko je świetnie, szczególnie gdy do tego dołożysz jakieś zielonki, zielone liście warzyw, jestem frutarianką od wielu lat. Jednak taka dieta na dłuższą metę u dziecka, które bardzo szybko rośnie wiąże się z niższą wagą.Ale skoro tylko sytuacyjnie. Współpracująca z nami pediatra dr. Agnieszka podaje przepis na zupę mocy, przy odtruwaniu z pasożytów, a raczej po. http://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/
      Rozważ po kuracji dla dziecka MultiKids G&G, i Oegę 3 G&G z naszego sklepu

     2. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:50

      i że przy antybiotyku i takiej diecie wyhoduje mu grzybicę”

      jaki jest cel pobierania abx?
      Trzeba zbadać przyczynę.
      Sok owocowy naturalny nie tworzy grzybicy!
      Jest mnóstwo innych czynników z zakwaszeniem, odwodnieniem na czele.

  17. Natalia 13 czerwca 2017 o 09:54

   A ja coś o żołądku i jelitach. Ostatnio nie mogę dojść do ładu z wypróżnianiem… jak nie załatwiam się z 2 dni to potem jak mi się wkońcu uda to albo w ciągu dnia chodze kilka razy i mam uczucie niepełnego wypróżnienia albo zamiast tego mam biegunkę. Boje się funkcjonować normalnie bo to wszystko dzieję się nagle i jest tak że mimo iż np. wypróżnię się raz to w tym dniu mogę mieć biegunkę. Właśnie wczoraj tak było, że dostałam nagle biegunki bo 2 dni nie mogłam się wypróżnić…..a dziś niby rano nastąpiło wypróżnienie ale boli mnie tak jakby brzuch bądź mam dziwnie obolałe jelita, po wypróżnieniu nawet urażało mnie trochę z lewej……żeby to załagodzić wypiłam siemię lniane…..w jelitach może troszkę lepiej ale za to dusi mnie coś w tzw „dołku”, tam gdzie jest pod piersiami na środku ten dołek i to pod nim kłuje. Może to żołądek, a może to zgaga i wydaje mi się. Taki ból czuje nieraz za mostkiem. Boje się że jakieś podrażnione jelita mam czy coś gorszego. W lutym robiłam sporo badań z krwi i były w normie, jedynie mam mało leukocytów i neutrofili, krew utajona w kale ujemny, HP 0,46 gdzie norme określili 5,9, wit b12 – 259, glukoza 84, insulina 6,68. Reszta badań też wszystko w normie.

  18. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 11:13

   Może to żołądek, a może to zgaga i wydaje mi się. ”

   Jak test sody? Kwas w żołądku?
   Kolor moczu? Ph moczu?

   ”mam mało leukocytów i neutrofili, krew utajona w kale ujemny, HP 0,46 gdzie norme określili 5,9, wit b12 – 259, glukoza 84, insulina 6,68. Reszta badań też wszystko w normie.”
   Nic tu nie jest w normie, szukaj przyczyn.
   Zrób biorezonans na wirusy, grzyby, pasożyty.
   Wszystko jest rozregulowane.

  19. Kolendra 13 czerwca 2017 o 13:18

   A ja wyznam, ze zaczynam sie w tym wszystkim gubic i prosze o rade. Bo z jednej strony podkresla sie wage alkalizacji ustroju (sodka, badanie ph moczu etc), z drugiej pisze peany na czesc witaminy C a to sie przeciez jakos gryzie… Np. ja pije rano sodke z cytryna i ph w poludnie jest piekne, okolo 7. No ale coz z tego, jezeli potem zazyje 10 g kwasu L askorbinowego z 10 g MSM i ph spada na leb na szyje… Znow robi sie kwasno -5,5. Bledne kolo. Wiec jaki jest sens picia sody jezeli bierze sie duze dawki wit C? I co zrobic- wybrac raczej dzialania w celu alkalizacji ustroju czy doladowanie sie witamina C? Co przyniesie wiecej korzysci? Bo z obserwacji widze, ze laczenie tych dzialan nie ma sensu, nigdy nie osiagne wzorcowego ph zazywajac wit C w tych dawkach…

   1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 16:02

    No ale coz z tego, jezeli potem zazyje 10 g kwasu L askorbinowego z 10 g MSM i ph spada na leb na szyje…”

    Przy dużych dawkach wit.C, zaleca się spożywac askorbinian sodu i potasu (ph 7.0) zamiast kwasu!
    Pisaliśmy o tym niejednokrotnie.

    Wit. C Buforowana zrównoważona:
    100 g witaminy C + 32 g sody (wodorowęglanu sodu) + 15 g węglanu potasu (lub 22 g wodorowęglanu potasu).

    Czyli askorbinian (też wit.C) i do tego później MSM 😉

    1. Kolendra 14 czerwca 2017 o 00:22

     No ok , tylko ze ten askorbinian sodu jak sama nazwa mowi zawiera sporo sodu… Do tego jeszcze sodka z rana…nie przeholuje? Zwlaszcza ze w sporych dawkach wit C sporo tej sody do zbuforowania bedzie, boje sie, ze zaburze rownowage sodowo-potasowa, jak sadzisz?

     1. grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 09:04

      Nie sporo 111/1000, czyli wit.C jest ok. 9/10… 😉
      Poza tym to jest zbuforowana substancja

      ”ze zaburze rownowage sodowo-potasowa, jak sadzisz?”
      Nie zaburzysz, bierz 2-3 gramy cytrynianu potasu albo węglanu i będzie gites.

      1. Kolendra 14 czerwca 2017 o 23:53

       Ok, a gdzie toto mozna kupic? I te 2-3 gramy to rozouscic w szklance wody osobno czy razem z witamina?

      2. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 07:17

       Kupić wszędzie, u góry masz przepis jak wymieszać w domu 😉
       Możesz z witaminą.
       Cytrynian można w trakcie posiłku.

      3. Kolendra 15 czerwca 2017 o 09:16

       No w hipermarkecie raczej nie ma… Więc w aptece? Sklepach ze zdrową żywnością, chemicznych? I jak to jest, bo słyszałam że z suplementacją potasu to trzeba uważać?

       I jeszcze pytanko w celu rozjasnienia galimatiasu z dwoma rodzajami wit C- czy kalibracji można dokonać dwoma rodzajami tejże tzn i askorbinianem i kwasem? Słyszałam też że przy leczeniu infekcji np. przeziębieniowych askorbinian się nie sprawdza, że tu w dużych dawkach kwas trzeba podawać, tak?

      4. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 10:22

       No w hipermarkecie raczej nie ma… Więc w aptece? Sklepach ze zdrową żywnością, chemicznych? I jak to jest, bo słyszałam że z suplementacją potasu to trzeba uważać?”

       Ale masz internet, są w sklepach chemicznych:
       wpisz askorbinian sodu lub potasu 1 kg i zamów.
       Możesz w domu zrobić, czytaj uważnie.

       ”I jeszcze pytanko w celu rozjasnienia galimatiasu z dwoma rodzajami wit C- czy kalibracji można dokonać dwoma rodzajami tejże tzn i askorbinianem i kwasem? Słyszałam też że przy leczeniu infekcji np. przeziębieniowych askorbinian się nie sprawdza, że tu w dużych dawkach kwas trzeba podawać, tak?”

       Jednym i drugim doprowadzisz do związania wody w jelitach.
       Doraźnie przy infekcji kwas jest mocniejszy, ale zakwasza mocno.

      5. Kolendra 15 czerwca 2017 o 18:19

       Aha, dzieki. to bede szukac tego weglanu albo cytrynianu potasu 🙂 Wolalabym stacjonarnie a nie przez internet, popytam w takiej jednej aptece co zrobili mi wode utleniona 3 % na zamowienie, bez konserwantow 🙂 Tam robia rozne mieszanki, plyn lugola tez robia na zamowienie, mozna kupic boraks, wiec moze te bajery tez maja? 😉

      6. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 19:43

       Wolalabym stacjonarnie a nie przez internet,”

       A czym to się różni?
       Sklepy też sprzedają wysyłkowo.. 😉

      7. Kolendra 15 czerwca 2017 o 21:24

       Bo nie mieszkam w Polsce wiec droga bedzie przesylka 😉 no i nie wszystkie sklepy robia wysylki zagraniczne 😉 Zobacze czy tutaj w internecie maja…

    2. Kolendra 28 czerwca 2017 o 08:34

     Hej GA, chcialam sie odniesc do Twojej odpowiedzi nt przygotowywania zbuforowanej wit C z soda. Podales proporcje-100 g wit C, 32 sody i 15 weglanu potasu. Dostalam w aptece cytrrynian potasu w proszku, czy moge go dodac zamiast weglanu do tej mieszanki? W jakich proporcjach? 15, 22 g? Czy jeszcze inaczej? Bede wdzieczna za odpowiedz.pozdrawiam!

     1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 09:05

      Hej
      Kup węglan, jest wszędzie, po co przeliczać.
      to robisz do dostarczenia wit C, nie alkalizacji.

      Cytrynian natomiast świetny jako alkalizator i supl. potasu przy posiłkach nawet , tu szczegóły.
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

      1. Kolendra 28 czerwca 2017 o 10:03

       Ale we Francji nie moge go dostac… Stad pytanie czy moge zastapic weglan cytrynianem? Tutaj nie jest drogi

      2. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:17

       Ale we Francji nie moge go dostac”

       W kraju win nie ma węglanu? 😉
       hasło:
       le tarif de carbonate de potassium 1 kg
       Około 59 000 wyników (0,72 s)
       Bicarbonate de potassium alimentaire 1kg – Achat / Vente de …

       Nie znam francuskiego ..
       5x droższy jak w polskich sklepach winiarskich, ale jest .;)

      3. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:20

       Pierwszy z brzegu sklep z artykułami winiarskimi, nawozami powinien go mieć,
       bo jest też świetnym ekologicznym środkiem na mączniaka np:

       ”Węglan potasu K2CO3

       Ekologiczny środek do walki z mączniakiem prawdziwym, parchem i szarą pleśnią.
       Przy jego stosowaniu w niewielkim stopniu dodatkowo nawozimy glebę i rośliny potasem.
       Ekologiczny, bez pozostałości i bez ograniczeń ilościowych stosowania.
       Bez okresu karencji.

      4. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:20

       Dawka: 7,5 kg/1ha – przy oprysku sadu wysokości 3 m
       W przypadku oprysku winorośli sugerowane stężenie to 0,8-1 % (0,8-1kg na 100L)

       Oprysk węglanem nie likwiduje nam choroby lecz powstrzymuje jej rozwój – dlatego np. po opadach deszczu zaleca się powtórzyć oprysk.
       Zawartość głównego składnika K2CO3 min 99,5%.

       Można mieszać z fungicydami zapobiegawczymi.

       Przechowywanie:
       Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje trwałość przez co najmniej 3 lata. Produkt jest higroskopijny i może stwardnieć podczas dłuższego przechowywania, ale nie powoduje to zmniejszenia jego skuteczności.

  20. Natalia 13 czerwca 2017 o 13:58

   test sody, zero odbicia…..kolor moczu hmm….ciemnozolty raczej, a w wynikach wkradł mi się błąd, leukocytów mam 3,50. , krwi w kale nie znaleziono, HP ja mam 0,46 (norma laboratorium <0,9 negatywny a od 0,9 wzwyż wynik graniczny, pozytywny), wit b12 -259 (norma lab. 180-914), glukoza 84 (norma lab. 70-99), insulina 6,68 (norma 1,9-23)

  21. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:40

   test sody, zero odbicia…..kolor moczu hmm….ciemnozolty raczej, a w wynikach wkradł mi się błąd”

   Jesteś odwodniona na maxa (mocz powinien być prawie bezbarwny!), żołądek nie pracuje, zakwaszenie limfy (bez pasków) pewno spore, ale sprawdź.
   Wapń stopniowo będzie opanowywał tkanki miękkie, naczynia limfatyczne, i po kolei…

   Wykonywanie badań przy tych objawach jest wyrzucaniem kasy w błoto, mówiąc kolokwialnie.
   Woda z solą codziennie, stopniowo dojdź do 2-2.5 litra.
   Z rana na czczo woda (+ kilka kropli WU 3%), tak przez 2-3 miesiące.

   Poziom wit.D?
   Nerki nie bolą, nie ma kłopotów przy ”siusiu”?

   1. Natalia 18 czerwca 2017 o 22:20

    Woda z solą ? Ile tej soli do wody? I to pić normalnie. WU 3% kupiłam właśnie. A poziomu wit. D nie zbadałam teraz. W zeszłym roku miałam to badane i z tego co pamietam było chyba za mało. Fakt nerki czasem mnie pobolewają, zdarzy się ze przy oddawaniu moczu tez. Ogólnie często miewałam jakieś tam infekcje układu moczowego.

    1. grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 22:42

     szczyptę, jest w temacie już.

     ”nerki czasem mnie pobolewają,”
     Trzeba oczyścić, soda będzie też pomocna i sposoby ziołowe
     http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    2. grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 22:51

     Ogólnie często miewałam jakieś tam infekcje układu moczowego.”

     W linku 1 też jest o tym.

  22. Lucia 15 czerwca 2017 o 23:51

   Grześku, przede wszystkim dzięki za odpowiedź w temacie spożywania mięsa. Ale znalezienie „bambra-dostawcy” nie jest dla mnie takie proste, jakie może i byłoby w rodzinnej wsi. Na Wyspach mieszkam. Ale oczywiście szukać trzeba. ^^ A teraz sól… Mocno do mnie przemawia to, jak ją rekomendujesz, jednak zda mi się, że my baby, na taką ilość soli w codziennym menu mogłybyśmy reagować „opuchlizną”. Z uwagi na biologię, dość łatwo zatrzymujemy wodę, a sól temu sprzyja. Nie czytałam jeszcze książki twego ulubieńca, ale czy on zalecał taką samą ilość soli obu płciom i to bez względu na wiek i dietę?

   1. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 09:11

    Szczypta na szklankę napoju nie jest wielką ilością raczej 😉
    Z tym zatrzymywaniem wody przesada.
    Przy zdrowych nerkach nic się nie dzieje.
    Płeć nie ma nic do rzeczy, tak samo potrzebujemy magnezu, jodu, soli, sody, witamin, słońca.

  23. jabol_pan 16 czerwca 2017 o 11:38

   a może mi poradzicie. Na prawym nadgarstu od wewnętrznej stony wyrósł mi niewielki guzek który trochę pobolewa przy nacisku , wyczytałem że to niby ganglion jakiś, jak się tego pozbyć?
   Kiedyś tu pisałem i dzięki wam jest lepiej ze mną, umysł jakby jaśniejszy nawet anawans doastałęm i mam na głowie więcej psia krew :), jeszcze mi skleroza dokucza czasami ale nadal walczę. Został mi tylko kręgosłup strzelający i pobolewający przy tym mogę dźwigać grać wpiłkę nie rozumiem tego może jest przeładowany ? To taki tępy ból w óżnych miejscach.

   i na koniec koleżanka ma brązowe plamy na policzkach wokół oczu dość widoczne, że niby to ze słońca, można to jakoś zlikwidować ?

   1. Pepsi Eliot 16 czerwca 2017 o 12:07

    niech spróbuje z tym tartym chrzanem i wodą utlenioną.

    1. jabol_pan 16 czerwca 2017 o 12:32

     a jakiś link? bo nie spotkałem tego jak dotąd

   2. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 12:25

    plamy na policzkach wokół oczu dość widoczne, że niby to ze słońca”
    Może być dermatoza słoneczna, patogen, – biorezonans
    Chrzan z WU można wypróbować.

    O ganglionach pisaliśmy kilka razy.
    Metoda książki, DMSO i inne.

    1. Pepsi Eliot 16 czerwca 2017 o 13:09

     żeby tylko nie poparzyć delikatnej skóry przy oczach, więc z rozmysłem, może wcześniej natłuścić skórę olejem kokosowym, albo oliwą z oliwek

    2. jabcok 24 czerwca 2017 o 20:55

     nie wiem czy to ganglion bo trochę tą rękę przeciązyłem ostatnio i jjuz drugi dzien pobolewa nagarstek z lekkim prmieniowaniem na około, i guz jest dość widoczny twardawy, może to c os innego?
     natarłem dzisiaj DMSO z wodą na noc naproxen i czekam.

   3. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 12:26

    nawet anawans doastałęm i mam na głowie więcej psia krew :),”

    Chyba nie chcesz się cofać? 😉

    1. jabol_pan 16 czerwca 2017 o 13:25

     nie no cofać to nie, mam ochotę na zmiany przez wielkie Z ale mam też świadomość wieku 36 lat to już coraz trudniej się przebranżawiać ale intensywnie myslę nad tym.

     Z tym guzem to według mnie to ganglion ale czy to to, to nie jestem pewien, już raz zniknęło i teraz mam znowu, na metode ksiazki się nie odważe chyba :), poczytam jeszcze.

     a te plamy to może być i jakis patogen bo ona ma też dużo czerwonych krostek na szczęce i niżej trochę jakby trądzik ale w wieku 30 lat to dziwne tochę hmmm

     zrobiłem naprawdę duże postępy dzięki porannej wodzie z sol ai cytryną,na tym forum mnie olśniło 🙂 ale tego jest tak dużo że musiałbym nie pracować tylko stosować to to to tamto haha ale jest coraz lepiej

     1. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 15:13

      a te plamy to może być i jakis patogen bo ona ma też dużo czerwonych krostek na szczęce i niżej trochę jakby trądzik ale w wieku 30 lat to dziwne tochę hmmm”

      Nie jest dziwne, to infekcja niezależna od wieku:
      http://www.pepsieliot.com/tradzik-rozowaty-czyli-6-sposobow-zdrowa-cere/
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

      ale tego jest tak dużo ”
      Bez spiny, najpierw nawodnienie.. Alkalizacja, oczyszczanie, czasami to wystarcza.
      Potem rozsądna suplementacja

     2. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 15:14

      Codziennie magnez, jest jak tlen.

      1. jabol_pan 16 czerwca 2017 o 20:50

       a ten magnez to jakoś ominąłem, co byś polecił?

       często pisecie tutaj biorezonans albo Volla test a to nie to samo? w Rzeszowie mi babka powiedziała że robi to razem hmm

      2. grzegorzadam 17 czerwca 2017 o 08:23

       Chlorek magnezu, moczenie stóp, oliwa, doustnie, są inne formy.

       Biorezonans to ogólna nazwa diagnozy i terapii.
       EAV Volla jest jednym ze sposobów.

      3. krystyna kwiatek 18 czerwca 2017 o 14:56

       Robiłeś to może? A gdzie? szukam takiego ,też w Rzeszowie.Jest kilka miejsc/znalazłam w internecie/,ale nie wiem,ktore wybrać.

      4. grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 18:55

       Tak, jestem w trakcie, aparat Bicom.

  24. Bnia 16 czerwca 2017 o 13:17

   Heeeelp…!!, bo już nie mogę z tymi pryszczami :/:/. Wypryszcza mnie często a ponadto mam białe kopki na twarzy tj przebarwienia ale białe. Mam 35 i serio mega dosyć tych pryszczy….nic nie działa…. 🙁 smarowalam 3% WO i nic, octem – nic; zażywam Mg ,D3+K2, complex B i nic… krzem nic… nawet nie wiem jakie badania mam zrobić… żeby nie zbankrutować…

   1. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 15:15
   2. malgonia 17 czerwca 2017 o 11:11

    Sprawdź czy to nużeniec czy gronkowiec, jak Twoje jelita i jak z zakwaszeniem organizmu, to tak na początek.

  25. kolendra 29 czerwca 2017 o 10:40

   Cos sie podzialo na forum i nie mozna pisac odpowiedzi pod swoja wypowiedzia dlatego pisze tu-skoro kupilamten cytrynian to najpoier go skoncze a mieszanke wit C i sody zrobie bez weglanu. Jeszcze mam takie pytanie-czy biorac msm z wit c musze zachowac jakies srodki ostroznosci jak przy wu (odstep od jedzenia, nie z ablisko tluszczy itd, branie antyoksydantow) czy mozna jakkolwiek brac bez zbednych ceregieli?

  26. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 21:19

   a mieszanke wit C i sody zrobie bez weglanu.”

   Możesz , wyjdzie normalny askorbinian sodu:

   ”wit. C buforowana sodem:
   100 g witaminy C + 48 g sody (wodorowęglanu sodu).

  27. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 21:20

   czy biorac msm z wit c musze zachowac jakies srodki ostroznosci jak przy wu ”

   Popijaj między posiłkami.
   WU to inny temat, zawsze solo.

  28. Kolendra 29 czerwca 2017 o 23:57

   Ok, dzieki ! 🙂

  Dodaj komentarz