Jakim jedzeniem zregenerować uszkodzenia 6 najważniejszych tkanek ?

4

Jakim jedzeniem zregenerować uszkodzenia 6 najważniejszych tkanek ? 

Czyli tkanki nerwowej, wątroby, hormonów, komórek beta, serca i chrząstki stawowej

Ashwagandha 100% Organic This is Bio

Ashwagandha 100% Organic This is Bio

Jolka Możnym,

Po tuningu 🙂

To jasne jak słońce w Menton, że nieustające procesy regeneracyjne, ciągły obrót komórek, ich życie i śmierć, są ściśle związane z cudem istnienia naszych cielsk.

Chociaż to może być zaskoczeniem dla wielu osób, które pobrały nauki zwane kształceniem medycznym.

W czasie choroby procesy regeneracyjne starają się przezwyciężyć te zwyrodnieniowe. Zdarza się, że przegrywają.

Idealną sytuacją byłoby podać człowiekowi choremu lek, zdolny do najbardziej szlachetnego i bohaterskiego czynu, jakim jest wtrącić organizm z powrotem do stanu równowagi.

To byłoby właśnie idealne dla chorego.

Takim cudownym lekiem może być tylko i wyłącznie zdrowa żywność, zioła, naturalne substancje odżywcze, lecząca energia, czyli wszystko co wiąże się z prawdziwym zamiarem uzdrawiania.

Niestety medycyna oparta na chemicznych narkotykach wcale nie niesie ze sobą potencjału regeneracyjnego. Wręcz przeciwnie, prawie zawsze ingeruje w naturalną zdolność ciała do samoobrony.

Medycyna alopatyczna działa jedynie w celu stłumienia objawów choroby, do której lek się stosuje. Nie chce leczyć przyczyn, ponieważ role się odwróciły.

Kiedyś farmacja służyła medycynie, a teraz medycyna to służąca farmacji

Dla nich naturalna regeneracja to herezja. Marszczą swoje wysokie czoła, na łysych glacach, świszczą kichawami, bo oni nie uwierzą w możliwość spontanicznej remisji.

Póki co, nigdy.

Jednak idące już obecnie w dziesiątki tysięcy badań (taka kurkuma doczekała się ponad 5600 (sic!) liczących się opracowań badawczych i ponad 600 (sic!) kapitalnych działań prozdrowotnych) w ciągu ostatnich lat, mówią nam coś bardzo oczywistego.

Że jak najbardziej są naturalne środki zaradcze na choroby (w tym nawet te, o których medycyna alopatyczna mówi, że są nieuleczalne) i zarządzanie nimi, a objawy tych chorób same znikają.

pszczola

1.
Regeneracja komórek nerwowych

Istnieje rzeczywiście szeroka gama naturalnych związków, które świetnie sprawdzają się w regeneracji nerwowej.

Przykładowo w 2010, opublikowano wyniki badań w czasopiśmie „Rejuvenation Research”, które dowodzą, że połączenie borówki, zielonej herbaty i karnozyny (dipeptyd złożony z dwóch aminokwasów, beta-alaniny i histydyny) promuje neuroregenerację komórek macierzystych. Bardzo dobre skutki osiągnięto w chorobach neurodegeneracyjnych u zwierząt.

Wiele badań dowodzi, że regeneracja komórek nerwowych następuje, gdy kontaktujemy się z poniższym pożywieniem, ziołami, lub suplementami diety:

Kurkumina (w kurkumie)
Lwia grzywa (albo inaczej „głowa niedźwiedzia”) grzyb
Apigenina (związek z warzyw takich jak seler)
Borówka
Żeń-szeń
Huperzyna (roślina pnąca, żyje dziko w Azji)
Natto
Czerwona szałwia
Resweratrol
Mleczko pszczele
Teanina (a dokładnie l-teanina występująca w liściach herbaty zielonej)
Ashwaganda
Kawa (ze względu na trygonelinę)

No i mamy jeszcze zjawisko remielinizacji.

W didaskaliach dla młodego chemika:
Remielinizacja jest procesem rozmnożeniowym (oligodendrocytów komórek macierzystych) w celu tworzenia nowych mielinowych powłok na zdemielinizowanych aksonach w ośrodkowym układzie nerwowym.

Otoczka (inaczej osłonka) mielinowa osłania włókna nerwowe. Komórki owijając się wokół aksonów (czyli neurytów) tworzą osłonkę zwaną mieliną z własnej błony komórkowej ułożonej w kilka warstw połączonych białkiem PLP1. Ta osłonka pełni jednocześnie funkcje ochrony mechanicznej, jak i izolatora elektrycznego aksonu.

Wracając do naszej remielinizacji, to chociaż brzmi ona bardzo skomplikowanie w rzeczywistości jest to naturalny proces, który poprawia w organizmie stan naszych aksonów, czyli regeneruje komórki nerwowe.

Proces ten tworzy cieńszą osłonkę mielinową niż normalnie, ale to właśnie pomaga chronić aksony przed dalszym uszkodzeniem. „Wyciąga” nerwy z dalszej degeneracji i pomaga ponownie zwiększyć przewodnictwo nerwowe.

Do chorób demielinizacyjnych zalicza się stwardnienie rozsiane

 Niestety nie ma jeszcze sposobu na to, aby zapobiegać niewydolności w odbudowywaniu mieliny, chociaż przyszłe badania mogą dać nam naturalną odpowiedź.

Wiemy tylko na pewno, że choroby autoimmunologiczne i obowiązkowe szczepionki są w stanie indukować/prowokować zaburzenia demielinacji.

 Należy również zauważyć, że nawet muzyka, albo zakochanie się są w stanie stymulować regenerację, i / lub naprawę neuronów, co wskazuje na jedno.

Że medycyna regeneracyjna niekonieczne wymaga spożywania czegokolwiek, a z pewnością nie chemikaliów!

Curcuma-longa-plant

2.
Regeneracja wątroby

Przykładowo, badania wykazały, że gliceryna, związek, który można znaleźć w lukrecji i który do niedawna opisywany był jedynie, jako silny naturalny środek przeciw wirusowi SARS, a więc badania wykazały, że gliceryna jest również bardzo przydatna do stymulowania regeneracji wątroby w zwierzęcym modelu hepatektomii.

Inne naturalne substancje regenerujące wątrobę to:

Karwakrol (lotny związek w oregano)
Kurkumina (w przyprawie kurkuma)
Żeń-szeń koreański
Rooibos (z języka afrykańskiego „rooi”, czerwony i „bos”, krzew, czyli czerwonokrzew uprawiany w RPA. Z jego liści, które po dojrzeniu i ususzeniu tnie się drobne 1-2 milimetrowe kawałki, otrzymuje się napar ziołowy, zwany najczęściej herbatą rooibos)
Witamina E

colorworkswonders

3.
Regeneracja komórek beta

Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna, która rozwija się w związku ze zniszczeniem wytwarzających insulinę komórek beta w trzustce.

Środowisko lekarskie nienawidzi nawet słuchać o naturalnych terapiach cofania cukrzycy, a co dopiero coś zalecać.

To, jak na tym polu orze, co zasiewa i jaki plon zbiera medycyna konwencjonalna, to już jest prawdziwe przegięcie łuku.

Jeżeli chodzi o cukrzycę typu I, są to drogie i wyniszczające terapie komórek macierzystych, przeszczepy komórek wysp trzustkowych i długie listy narkotyków syntetycznych siedzące w corocznym rurociągu wypełnionym miliardami dolarów przeznaczonych na badania.

Tymczasem w naszych szafkach kuchennych, czy podwórkach siedzą te długo poszukiwane lekarstwa.

A w tym, nawet na cukrzycę typu 1

Są takie związki, co zostało wykazane badaniami, doświadczalnie regenerujące komórki beta produkujące insulinę, a które zostały zniszczone przez cukrzycę insulinozależną.

Te związki są oczywiście naturalne i po ich zastosowaniu może (przynajmniej w teorii) nastąpić przywrócenie stanu zdrowia pacjenta do takiego stopnia, że nie wymaga już zastrzyków z insuliny.

Jednak świat medyczny łaknie tylko tych rurociągów z petrodolarami

Nie ma mowy, o żadnych naturalnych fanaberiach.

Oto lista tych naturalnych substancji o silnych zdolnościach regeneracji komórek beta:

Gymenna Sylvestre („niszczyciel cukru”, czyli suplement diety Gurmar)
Nigella Sativa („czarny kminek”, czyli czarnuszka siewna)
Witamina D
Kurkumina (z kurkumy przyprawy oczywiście)
Arginina
Awokado
Berberyna (siedzi w gorzkich ziołach, takich jak Goldenseal, czyli gorzkniku kanadyjskim i berberysie)
Gorzki Melon
Boćwina (tak, w tych zielonych warzywach liściastych)
Kukurydziany jedwab
Stewia
Sulforafan (szczególnie koncentruje się w kiełkach brokułów)

rp_witamina-c.jpg

4.
Hormonalna regeneracja

Nie mam na myśli teraz wydzielania hormonów, czyli czegoś, co zwiększa zdolność gruczołów do wydzielania większej ilości hormonów, bo nie są to substancje, które naprawdę regenerują hormony.

Chodzi tutaj o naturalne substancje, które uzdrawiają rozkładane hormony do potencjalnie rakotwórczych metabolitów, poprzez emitowanie elektronów.

Jedną z tych substancji jest witamina C

Witamina C to mocny donor elektronów, posiadających zdolność wzbudzania funkcji yyy … estradiolu (czyli żeńskiego hormonu płciowego z grupy estrogenów, E2), progesteronu i testosteronu.

Równolegle do wspierania jajników, witamina C może stanowić doskonałe uzupełnienie, lepiej alternatywę, dla hormonalnej terapii zastępczej.

To się po prostu w głowie nie mieści co może dla nas wykonać witamina C

160

5.
Regeneracja komórek serca

Jeszcze do nie tak dawna uważano, że tkanka serca wyjątkowo nie nadaje się do regeneracji.

Jednak szybko rosnąca liczba nowych badań eksperymentalnych wskazuje na wręcz coś przeciwnego.

Mamy bowiem w naturze sporo substancji „neocardiogenic”, które są zdolne do stymulowania i tworzenia się sercowych komórek progenitorowych, mogących regenerować komórki serca i sprawiać, że stają się zdrowe.

Należą do tych substancji:

Resweratrol
Żeń-szeń syberyjski (Eleuthero)
Wyciąg z czerwonego wina
Geum japonicum ( jest to żółto kwitnąca bylina pochodząca z Ameryki Północnej i Azji Wschodniej, głównie z Japonii. Używa się jej również do zwalczania wirusów, w tym HIV)
N-acetylo-cysteina

W didaskaliach dla ciekawskich:
Innym godnym uwagi przykładem regeneracji komórek serca jest fetomaternal komórek macierzystych płodu, przez łożysko matki.

Zjawisko to nazywa się „Mikrochimeryzmem płodu „, ale jest to dłuższa opowieść, jednak świadczy o tym, że błędnie sądzono, że nie da się regenerować komórek serca.

Wszystkie się da, więc serca też.

winogrono

6.
Regeneracja chrząstki stawowej, kości, w tym kręgosłupa

Kurkumina (z przyprawy kurkuma), jakżeby inaczej i resweratrol, obie te substancje wykazały silne właściwości regeneracyjne po urazie rdzenia kręgowego.

Ale jest jeszcze 50 innych naturalnych związków, które dobrze rokują w dziedzinie potencjalnego regeneratora stawów i kości,

jak ekstrakt z Boswellii serrata na ból i zwyrodnienie stawów,
jak połączenie chińskiej jarmułki i katechiny tak skuteczne jak naproksen w leczeniu stawu kolanowego,
jak olej rybi z pokrzywką i witaminą E zamiast silnych środków przeciwbólowych na zwyrodnienie stawów,
etc, etc

Dzisiejszy wpis powstał przede wszystkim w oparciu o opracowanie Sayera Ji zwolennika mówienia prawdy, powszechnie uznanego naukowca, pisarza i wykładowcę, doradcę i członka zarządu Krajowej Federacji Zdrowia w Stanach.

Konklużyn:

Gdy przeanalizujemy trochę badań, porozglądamy się tu i tam, dodamy dwa do dwóch, to wyjdzie nam dajmy na to, pięć, bo nowoczesna naturalna medycyna regeneracyjna jest groźna.

Zagraża, i to bardzo, zwyrodnieniu systemu medycznego

Choroba do jasnej ciasnej być musi, żeby ją zaleczać, podleczać, łaskotać, przyduszać, czyli wszystkie chwyty dozwolone za wyjątkiem tego jednego, żeby ją wyleczyć.

Zregenerować organizmu nie wolno.

Tymczasem odpowiednia dieta i styl życia to zaprzeczenie niezrównoważonego modelu wzrostu. Charakterystycznego dla historii każdego raka i innych ohydnych chorób.


Serdeczny Owoc
peps


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.