logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
193 online
55 139 341

rp_chlorella-550x1024.jpg

TWOJA CHLORELLA 100% ORGANIC

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Kolendra, czy napewno chelatuje metale ciężkie?

  my-dog-eats-soap

  Kolendra, czy napewno chelatuje metale ciężkie?

  Zanim dojdę do kontrowersji …

  Kolendra jest oczywiście powszechnie znana  na subkontynencie indyjskim i w obu Amerykach, a także (szczególnie teraz) w niektórych częściach Europy.  Jest rośliną szeroko stosowaną na całym świecie jako przyprawa, albo przybranie potraw kulinarnych. Jej nazwa naukowa to  Coriandum sativum. 

  Do celów leczniczych używano od wieków sproszkowanego korzenia kolendry, a także/najczęściej ziaren Jej liście i ziarna mają rozpoznawalny i przyjemny aromat (właśnie w sprawie liści pojawi się pierwsza zajadła kontrowersja, o czym za moment) i są powszechnie stosowane w postaci surowej lub suszonej do zastosowań kulinarnych.

  TU KUPISZ Chlorella 100% Organic This is Bio (o szczególnie niskiej zawartości alergenu, który jest w każdej chlorelli)

  TU KUPISZ CHLORELLA 100% ORGANIC THIS IS BIO  o szczególnie niskiej zawartości alergenu, który jest w każdej chlorelli)

  Wartość Odżywcza Kolendry

  Odrazu powiem, kolendra jest niedoceniana w tej kwestii, ponieważ posiada mnóstwo wartości odżywczych. Dlatego każdy powinien w pierwszej kolejności zjeść dekorację posiłku (podobnie z jarmużem). Zawiera 11 olejków eterycznych, 6 rodzajów kwasów (w tym kwas askorbinowy, czyli witaminę C) i wiele witamin i minerałów.

  Korzyści zdrowotne ze stosowania kolendry (jednak to prawie zawsze dotyczy ziaren kolendry, a nie liści)

  Zapalenie skóry – cyneol, jeden z 11 obecnych w kolendrze olejków eterycznych, łagodzi i poprawia wygląd skóry.
  Kwas linolowy posiada właściwości – przeciwreumatyczne i przeciwartretyczne.
  Zmniejszanie obrzęku na dwa sposoby – poprawa pracy nerek (kolendra jest diuretykiem, tak jak pietruszka) i redukowanie anemii.
  Skóra i jej zaburzenia – kolendra działa jako środek dezynfekujący, odtruwający, antyseptyczny, przeciwgrzybiczy i posiada właściwości przeciwutleniające kolendry są idealne do poprawy jakości skóry, usuwania suchości, infekcji grzybiczych. I generalnie do usuwania pryszczy.

  Kwasy obecne w kolendrze, takie jak kwas linolowy, kwas oleinowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy i kwas askorbinowy (witamina C), są bardzo skuteczne w obniżeniu stężenia cholesterolu we krwi. Zmniejszają także poziom złego cholesterolu (LDL), który może prowadzić do poważnych problemów sercowo-naczyniowych. Co ważniejsze, kolendra pozwala na podniesienie poziomu zdrowego cholesterolu (HDL), co działa bardzo profilaktycznie dla zdrowia.

  Niektóre komponenty olejków eterycznych występujących w kolendrze, jak borneol, czy inalol, są w stanie likwidować biegunkę spowodowaną drobnoustrojami i grzybami. Olejki te pomagają prawidłowo trawić, wzmacniają wątrobę i naprawiają wyściółkę jelit. Cyneol, borneol, limonen, alfa-pinen i beta-phelandrene mają silny wpływ antybakteryjny.

  Kolendra jest również coraz bardziej popularna jako środek zapobiegający nudnościom, wymiotom i innym zaburzeniom żołądkowym.

  coriander-leaf-seeds

  Świeże liście kolendry to doskonałe przekąski, aby przygotować Twoje ciało do spożycia posiłku.

  Ciśnienie krwi – tak, kolendra wpływa na interakcję jonów wapnia i cholinergicznych neuroprzekaźników w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym, powszechnie znaną (ową interakcję) jako acetylocholina.

  Owrzodzenia jamy ustnej – cytronelol, jeden z olejków eterycznych w kolendrze jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Dodatkowo inne składniki kolendry mają działanie przeciwbakteryjne i lecznicze, które goją rany i owrzodzenia w ustach.

  Żucie kolendry likwiduje nieświeży oddech, co nagminnie stosowano w czasach, gdy jeszcze nie wymyślono drogerii z trującymi pastami do zębów.

  coriander_seeds_16x9

  Anemia – kolendra ma wysoką zawartość żelaza, przez co zwiększa energię życiową, siłę, i sprzyja zdrowiu kości.

  Właściwości antyalergiczne – liczne badania wykazały, że kolendra posiada silne właściwości anty-histaminowe. Dobra jest na katar sienny i inne sezonowe alergie.

  Olejek z kolendry użyty wewnętrznie może być bardzo pomocny w odpędzaniu anafilaksji, pokrzywki i niebezpiecznego obrzęku gardła i gruczołów. To nie jest zły pomysł, aby chronić się przed reakcjami alergicznymi, zwłaszcza, gdy trudno jest przewiedzieć, na co jesteś uczulony, gdy nigdy nie kontaktowałeś się z potencjalnym alergenem.

  Dodając kolendrę do swojej normalnej diety chronisz jednocześnie swój organizm przed fatalną bakterią jaką jest salmonella.

  Kolendra jest bogatym źródłem wapnia.

  Pomaga w leczeniu zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja.

  Zmniejsza niestrawność.

  1-11398

  Małe dzieci, które mają większe prawdopodobieństwo zachorowania na kolkę brzuszną niż dorośli, powinny zjadać w diecie niewielkie ilości kolendry, która może usunąć szybko problem!

  Ospa – olejki eteryczne w kolendrze są bogate we właściwości przeciwbakteryjne, przeciwutleniacze, anty-zakaźne. Obecność witaminy C i żelaza również wzmacnia układ autoimmunologiczny. Właściwości te pomagają zapobiegać ospie i leczyć ospę, a także mogą zmniejszyć ból i mają kojący wpływ na pacjentów z ospą.
  W miejscach, w których wciąż na świecie występują epidemie ospy, ogromne ilości witaminy C  mają silnie leczniczy efekt w setkach różnych przypadkach. Kolendra jeszcze wesprze leczenie.

  Zaburzenia miesiączkowania – kolendra jest naturalnym stymulantem regulującym prawidłowe wydzielanie z gruczołów dokrewnych, ma wpływ na równowagę hormonalną, zmniejsza też ból przy krwawieniu miesięcznym.

  Pielęgnacja oczu – masa przeciwutleniaczy w kolendrze, witamina A, C, minerały jak fosfor,  zapobiegają zaburzeniom widzenia, zwyrodnieniu plamki żółtej, zmniejszanie napięcia i stresu oczu. Beta-karoten w liściach, zapobiega również wielu innym chorobom mającym wpływ na oczy, a nawet odwraca degradację wzroku u starzejących się pacjentów.

  Zapalenie spojówek – olejek z kolendry jest jednym z podstawowych składników wielu produktów do pielęgnacji oczu, w tym przy zapaleniu spojówek.

  coriander-56a334f95f9b58b7d0d0f7b5

  ziarno kolendry

  Poziom cukru we krwi i cukrzyca – ze względu na stymulujące działanie kolendry na gruczoły wydzielania wewnętrznego, również na wydzielanie insuliny przez trzustkę. Właściwość ta jest bardzo korzystna dla pacjentów cierpiących na cukrzycę i inne narażenie na niebezpieczne skoki i spadki stężenia cukru we krwi oraz zapewnienia normalnych funkcji metabolicznych.

  Co jeszcze?

  Kolendra pomaga leczyć wrzody, zapalenia, skurcze – działając jako środek wykrztuśny i chroniąc wątrobę. Oczywiście kolendra działa przeciw-nowotworowo, przeciw-drgawkowo, przeciw-histaminowo i nasennie.

  Tradycyjnie kolendrę uważa się za naturalny afrodyzjak, bowiem szczególnie w kombinacjach z innymi ziołami (viagrą?:) działa zwiększając libido. Łyżeczka od herbaty macy do zielonego szejka z kolendrą and …

  pluses-and-minuses

  A teraz minusiki (wciąż nie kontrowersje)

  W związku z kolendrą występuje bardzo mało reakcji alergicznych, ale jak zawsze i ze wszystkim istnieje ryzyko alergii/podrażnienia skóry. Co dziwniejsze  (kolendra ma przecież dużo antyoksydantów) niektórzy konsumenci kolendry skarżyli się, że po nadmiernym spożyciu kolendry mają większą wrażliwość na światło słoneczne, co sprawia, że występują oparzenia słoneczne, których się nie spodziewali.

  Z kolei kobiety w ciąży nie powinny zajadać się kolendrą w większych ilościach, gdyż pewna ich ilość (kobiet w ciąży zajadających się kolendrą) twierdzi, że ich piersi zwiększają produkuję mleka. Rośnie prolaktyna.

  No, ale skoro to nie są te kontrowersje, to gdzie są te kontrowersje?

  Już pędzę, oczywiście są dwie kontrowersje: pierwsza to chelatacja, a druga smakowa

  detox_danger_article_image_02

  1. Pierwsza to chelatacja

  Czy nie zwróciłaś uwagi, że wymieniając mega zasługi kolendry dla zdrowia wciąż nie wymieniłam jeszcze jej szczególnych właściwości co do usuwania metali ciężkich?

  Otóż…

  Coriandum sativum jako lek jest dobrze udokumentowana, przy czym większość tych cech przypisana jest do nasion, a nie liści.

  To ziarno ma korzystny wpływ na układ trawienny, pobudza wydzielanie soków trawiennych, a jednocześnie potrafi przystopować nadmierną produkcję kwasu żołądkowego. Posiada również silne właściwości antybakteryjne, jest użyteczne przeciwko zatruciom pokarmowym (salmonella), pleśniawce (Candida), dolegliwościom układu oddechowego i alergii, ZUM. Ziarno jest również stosowane w Ayurvedzie do leczenia cukrzycy.

  Jednak myśmy się uczepili, że to liść jest najlepszy, gdyż jest w stanie wyciągnąć (chelatować) metale ciężkie. W szczególności rtęć.

  Owe rzekome zastosowanie przypisane były jak dotąd jednemu opracowaniu, jednak plotka ruszyła w świat. Badania naukowe, które miały to potwierdzić sprawiają jednak wrażenie badań nieprzekonujących. Gdyż liście kolendry, albo potrafiły chelatować rtęć, albo zupełnie tego nie robiły.

  W jednym badaniu stwierdzono, że kolendra owszem dociera do głęboko/dawno osadzonej w przestrzeni międzykomórkowej rtęci, ale nieskutecznie eliminuje tę rtęć z organizmu, co prowadzi do resorpcji i relokacji rtęci.

  Badanie wykazało, że jeśli kolendra ma być używana, powinien być dołożony inny środek transportujący, który wydobędzie rtęć na „powierzchnię wyrobiska”

  Najlepsza do tego okazuje się chlorella

  dee0f44e71ba846012d98116d9da8641

  2. Druga to mydlany smak

  Mydlany smak kolendry, którego na szczęście nie odczuwa od 86-96% ludziLudzie mają silne odczucia, jeśli chodzi o smak kolendry. Albo ją kochają, albo jej nie znoszą. Moja rada jest taka, aby się nie zniechęcać, kiedyś nie znosiłam, obecnie po 5 latach codziennego jedzenia różnych zielonych liści, bardzo lubią cytrusowy smak kolendry.

  Ale …

  Dla pewnej grupy osób liść kolendry pachnie i co gorsza smakuje starym mydłem. I to Ci raczej nie przejdzie, gdy jesteś wśród 4-14% światowej populacji, którym smak liści kolendry wydaje się okropnie mydlany. Maksymalnie 1 na 7 osób aż się wzdrygnie.

  Chodzi o pewien yyy … gen. Dokładnie 4 geny odgrywają rolę przy tworzeniu tego smaku, ale najbardziej chodzi o OR6A2.

  Źródła: 1,


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 5 405 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. grakuss179 6 grudnia 2016 o 12:34

   Przepraszam, że z innej beczki, ale gdzie znajdę i pod jakim tytułem wpis o diecie przy hashimoto? I jeszcze jedno, czy przeciwciała tarczycowe anty tpo i tg trzeba badać co jakiś czas, czy wystarczy raz ? Czy ich poziom badany po 42-dniowym poście Dąbrowskiej jest wiarygodny? Czy bieganie można połączyć z rytuałami tybetańskimi np. rano bieg, wieczorem rytuały? Pozdr

   1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2016 o 12:42

    na głównej stronie po prawej są artykuły dedykowane, ale trzeba zapisać się do strefy VIP
    oczywiście, że można łączyć rytuały z wszystkim, można je wykonywać zresztą 3 razy dziennie

  2. puparama 6 grudnia 2016 o 13:05

   Sie pogubilam , czyli zalety w pierwszej czesci tekstu odnosza sie faktycznie do lisci czy do ziaren ?

   1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2016 o 14:10

    raczej do ziaren

   2. grakuss179 6 grudnia 2016 o 18:04

    Ale ja jestem zalogowana i nadal nie widzę tego programu „Mam Hashimoto, więc jem i … chudnę”, mogę prosić o link, albo tytuł wpisu? Bo z tego co się zorientowałam, a może źle to zinterpretowałam, to powinnam unikać węgli, czyli 811 nie jest dla mnie. W takim razie co jeść? Dieta ketogeniczna?

    1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2016 o 18:21

     diety sensu stricte z rozpisaniem na posiłki nie ma, bo to wszystko zależy od osoby, są ogólne zalecenia http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/

  3. stach 6 grudnia 2016 o 15:51

   dobre

  4. Ania 6 grudnia 2016 o 15:52

   chelatacja 🙂 nie helatacja. Proponuje poprawić nagłówki. Niestety czasami takie błędy odstraszają zwłaszcza nowych czytelników. Sama komuś poleciłam pewien artykuł i osoba ta zauważyła rażący błąd i stwierdziła że nie jest w stanie zaufac komuś kto się wypowiada na dany temat nie wiedząc jak się dane podstawowe słowo z tego tematu pisze 😉 komentarz do twojej wiadomości pepsi,możesz usunąć lub w ogóle nie upubliczniac. Pozdrawiam:)

   1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2016 o 15:56

    Jakoś dam radę bez osoby, upubliczniam, bo robię błędy i będę robić, tak mam od zawsze, chociaż się staram.

  5. grakuss 8 grudnia 2016 o 08:08

   Witaj kochana Pepsi. Ja jak zwykle nie w temacie, ale zrobiłam na czczo trójglicerydów, żeby określić swój typ metaboliczny i wyszło mi równo 80, co teraz? Powtórzyć badanie, jeść mięso, czy jeść węgle?

   1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2016 o 08:30

    a co Ci mówi Twoja psyche? bo na przykład ja tego testu nawet nie robię, bo i tak nie mogłabym przełknąć mięsa.

  6. grakuss 8 grudnia 2016 o 09:46

   No ja lubię mięsko u czasem to aż mnie trzęsie, żeby zjeść. A wynik anty tpo 25 IU/ ml i anty tg 20 to dobre czy źle

  7. Andrzej Nobik 10 grudnia 2016 o 13:50

   a ja mam pytanie jak spożywać te ziarenka kolendry ? czy jeść ziarna kolendry po prostu takimi jakimi je natura stworzyła czy takie po zmieleniu ?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2016 o 14:14

    zmielić oczywiście, natura nie stworzyła ziaren do jedzenia, wręcz przeciwnie

  8. Andrzej Nobik 10 grudnia 2016 o 14:46

   dobrze zmieliłem te ziarenka tej kolendry, Pepsi teraz pytanie ile mogę zjeść tej zmielonej kolendry jedna małą łyżeczkę pół czy ile ?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2016 o 15:09

    używaj jako przyprawy, pół łyżeczki (2,5 g) myślę, że będzie ok – podobnie jak z kurkumą w profilaktyce

  9. Andrzej Nobik 10 grudnia 2016 o 15:20

   ok dziękuje Ci

  10. Ewelina 28 marca 2017 o 10:29

   Moge jesc kolendre, kurkume, olej kokosowy i chlollere tj…. wszystko razem czy jak…?

   1. Pepsi Eliot 28 marca 2017 o 15:45

    kurkuma i olej, kolendra i chlorella , takie pary są baardzo dobre

    1. Oktawson 30 marca 2017 o 10:09

     Pepsi jak myślisz, czy w parze ‚kolendra i chlorella’ przejmować się zawartą w kolendrze wit.C…?? Mam na myśli w przypadku większych dawek podczas chelatacji rtęci. Może z tego powodu kolendra okazuje się nie do końca skuteczna w chelatacji…
     Do kurkumy i oleju kokosowego dorzuciłabym jeszcze piperynę 🙂

     1. Pepsi Eliot 30 marca 2017 o 16:21

      możesz mieć rację

  11. Asia82 18 czerwca 2017 o 21:39

   Pepsi mówisz o smaku kolendry… ja bardziej nie mogę się przemóc do chlorelli.. czy jest coś z czym można to mieszać, żeby nie wyczuć jej smaku

   1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2017 o 22:00

    połykaj tabletki 100% organic This is BIO, kładź tak na języku, żebyś nie czuła smaku i popijaj szybko wodą

  12. Kasia 24 czerwca 2017 o 17:49

   Chlorella pyrenoidosa ponoć lepsza od vulgaris czy niekoniecznie?

   1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2017 o 17:57

    to wyssane z palca, pyrenoidosa nigdy nie została wprowadzona do klasyfikacji, polecamy Chlorellę 100% Organic This is BIO

  Dodaj komentarz