Krzem, czyli niedoceniany klucz do zdrowia Ziemianki (część I)

Krzem, czyli niedoceniany klucz do zdrowia Ziemianki (część I)

Łupie Cię w krzyżu, boli Cię coś dziwnie? To ciało zamienia się w yyy … krzem

Krzem jest jednym z najczęściej występujących w przyrodzie pierwiastków. Jest ekstremalnie ważny dla Ciebie, szczególnie teraz, gdy przeobrażasz się z ciała węglowego w ciało węglowo krzemowe.

Obecnie stanowi około 0,5% masy Twojego ciała. W podstawówce na biologii, w tv śniadaniowej i redachtore z gazety nigdy nie mówili Ci tego co powinnaś wiedzieć o krzemie.

Zastanawiasz się może dlaczego?

Niniejsza seria postów o krzemie zdradzi Ci całą wiedzę na temat tego pierwiastka.

Ale od podstaw:

Najpierw dowiedz się, co to jest ten krzem🙂

Gdyby pominąć tlen, ilość krzemu równałaby się niemal ilości innych pierwiastków, a jego związki tworzą ponad 90% litosfery. Krzem jest ultra twardy, znajduje się w kryształach takich jak kwarc i krzemień. Z jego dwutlenku wytwarza się szkło.

W ludzkim ciele jest istotnym budulcem chociażby dla tkanek łącznych. Krzem znajduje się w paznokciach, kościach, ścięgnach, chrząstkach i naczyniach krwionośnych, wpływając na ich twardość. Jest w oczach. Jako składowa kolagenu pomaga scalić ze sobą tkanki całego ciała.

TU KUPISZ KOLAGEN MORSKI TiB opatentowany PEPTAN

Już w latach ‘70, w badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, dowiedziono, że obiekty przyjmujące krzem w pożywieniu miały znacznie silniejsze kości, a tkanki ich ciała rozwijały się znacznie szybciej niż u obiektów nie przyjmujących tego pierwiastka.

Krzem jest w kosmosie, w skorupie ziemi i w Twoim ciele

Sama ta informacja mówi, jak duża może być jego potencjalna prozdrowotna wartość.

Bez krzemu organizm nie wchłonie większości pierwiastków i nie stworzy większości enzymów

Możliwe, że Ty, tak jak wiele innych osób, przyjmujesz go zdecydowanie za mało. A brak krzemu to nie tylko słabe kości, wypadające włosy i zmarszczki (wiadomix: brak kolagenu), to też depresja, nowotwory, choroby neurodegeneracyjne (Alzhaimer, Parkinson, stwardnienie rozsiane, rdzeniowy zanik mięśni, etc.).

Ale wciąż

Wiedza na temat chemizmu krzemu wciąż jest mała. Jesteśmy alkaliczni. Co to oznacza?

Prof. Sedlak – autor wielu prac na ten temat – mówi, że jesteś jak naczynie wypełnione wodą, w którym zachodzą wszelkie reakcje chemiczne.

Kiedy parzysz herbatkę z suszonych liści skrzypu, pokrzywy, podbiału, etc. krzem w naparze ma formę zupełnie nieprzyswajalną

Zawarty w liściach kwas ortokrzemowy po ich wysuszeniu odwadnia się zmieniając swoją formę

W skrócie: nie dochodzi do reakcji

Dodatkowo, mimo wiedzy nt. zawartości krzemu w różnych roślinach, często nie wiadomo jak utrzymać je w zdrowotności – jak je podawać i przyjmować, aby maksymalnie wykorzystać zawartą w nich dobroć.

Pojawia się też kwestia przyswajalności krzemu

Jest to problem nie tylko z tym pierwiastkiem, to ogólnie kwestia badań minerałów, które podlegają suplementacji.

Sprawdza się samą przyswajalność, czyli możliwość przebicia się substancji przez – powiedzmy – barierę ochronną żołądka. Nie wiadomo w jakim stopniu organizm przyjmuje daną substancję i jak ją wykorzystuje. Z tego właśnie powodu ogromna ilość dostępnych na rynku suplementów diety zawiera ich ilość tak śladową, że w zasadzie równie dobrze można nie przyjmować ich wcale. W tym kontekście przyswajalność jest jeszcze głęboko niezrozumiana.

Do tego dochodzi kwestia kwasowości żołądka, od której owa przyswajalność zależy

Oto prosty test, czy masz niedokwasotę, czy nadkwasotę

Aby krzem przyswajał się lepiej, uaktywnia się go choliną

TU KUPISZ świetnie wchłanialny spod języka B COMPLEX G&G,z KRZEMEM I CHOLI

Zbadano tę kwestię w Instytucie Framingham w Stanach Zjednoczonych, gdzie używając kwestionariusza FFQ (kwestionariusz częstotliwości żywności), gdzie mierząc procent krzemu w moczu badanych obiektów ustalono, że przyswajanie krzemu:

– zależy od flory bakteryjnej i kwasowości żołądka

– spada z wiekiem

– jest wyższe u mężczyzn

Ciekawostkowo: u mężczyzn głównym źródłem krzemu okazało się być piwo i banany, u kobiet banany i fasolki szparagowe.

Rób piwną flaszkę będziesz wielki?

Tak czy siak krzem przyjmować trzeba i należy go codziennie uzupełniać

Mimo wielu informacji i rosnącej ilości prac naukowych o zbawiennym działaniu krzemu na zdrowie, wciąż nie ukonstytuowano rekomendowanej dawki dziennego spożycia. Wiadomo jednak, że na diecie uznanej za standardową (czyli takiej zbilansowanej wszystkożernej):

ilość przyswajanego krzemu wynosi 1-1,5 grama, a ilość, po której zauważono skutki uboczne jest bardzo wysoka – wynosi 50000 mg/L

Ponieważ podczas przetwarzania żywności krzemu zostaje bardzo mało, najlepiej przyjmować go w surowych warzywach i owocach (a jeszcze lepiej w dobrych suplementach). Znajdzie się m.in. w kaszy jaglanej, truskawkach, sałacie, cebuli, ogórkach, awokado, mniszku lekarskim.

No dobra, żartuję:)

Świetnym źródłem tego pierwiastka jest też ziemia okrzemkowa, która dzięki wysokim stężeniom tego pierwiastka świetnie wpływa na włosy i paznokcie. Reguluje też ciśnienie krwi poprzez utrzymywanie naczyń krwionośnych w dobrej spójności, elastyczności i drożności. Zapobiega osteoporozie i odwraca ją (badania przeprowadzone przez biofizyków Louisa Kervana i Dr. Richarda Barmakiana wskazują na ważniejszą rolę krzemu w formowaniu i odbudowie kości niż wapń). Wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy zmniejszając ryzyko urazów i przyśpieszając gojenie się ran oraz złamań.

ZIEMIA OKRZEMKOWA

Matrix nie chce żebyś była zdrowa i leczyła się tym, co natura dla Ciebie zaprojektowała (to akurat powszechne info).

Badań nad krzemem oficjalnie się yyy … nie wykonuje

A jak się wykonywało i coś z nich wyszło, to mówili, że wcale nie wyszło (na przykład taki bor, który reaguje z krzemem tworząc jego przyswajalną formę, co to teraz jest okrzyknięty trucizną, ale bor to temat na osobny post).

Krzem jest w stanie wyleczyć depresje, nowotwory, poprawić wydolność płuc i cofnąć skutki choroby Alzhaimera

Wiele niekonwencjonalnych metod leczenia tych chorób opiera się o preparaty na bazie krzemu i produkty bogate w ten pierwiastek.

A co będzie w części II?

W następnej części dowiesz się, jak krzemem można wyleczyć różne choroby (w tym raka i AIDS) i że było wiadomo o tym już od dawna i że być może to z krzemu składa się Twoje kosmiczne ciało, stąd ta nasza przemiana.

Łupie Cię w krzyżu, boli Cię coś dziwnie? To ciało zamienia się w yyy … krzem.

Źródła: 1,2,3,4

banan,jak zarobic pierwszy milionOwocek:)


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.