Magnez jak najbardziej, ale dlaczego właśnie jabłczan magnezu?

Magnez jak najbardziej, ale dlaczego właśnie jabłczan magnezu?

Jakie są korzyści z Magnesium Malate?

JABŁCZAN MAGNEZU jest połączeniem mineralnego magnezu i kwasu jabłkowego. Kwas jabłkowy jak wiemy to naturalnie występująca substancja, która bierze udział w produkcji energii zarówno podczas przmian tlenowych, jak i beztlenowych. Magnez z kolei jest jednym z najbardziej powszechnych minerałów występujących w naszym organizmie i ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia serca, kości i nerek. Wspólne działanie magnezu i kwasu jabłkowego zapewnia wiele korzyści zdrowotnych.
Oczywiście przed podjęciem każdego nowego suplementu należy skonsultować się z lekarzem.
Osoby z zaburzeniami czynności nerek są w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia negatywnych skutków suplementacji magnezu, a także osoby z ciężką niewydolnością nerek powinny unikać suplementacji magnezu lub bardzo ostrożnie zaczynać od bardzo niskich dawek.
TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB w proszku, 100% czysty bez dodatków

TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB w proszku, 100% CZYSTY BEZ DODATKÓW

Aluminium

Największą korzyścią z przyjmowania szczególnie Magnesium Malate jest jego zdolność do chelatowania metali, a co najważniejsze metali toksycznych.

Aluminium jest metalem najobficiej występującym w skorupie ziemskiej. Jednakże wysokie stężenie glinu w naszym ciele może powodować uszkodzenie centralnego układu nerwowego, utraty pamięci i otępienie. Nadmierna ekspozycja na aluminium może prowadzić do poważnego upośledzenia funkcji neurologicznych. Jabłczan Magnezu jabłczanu ma zdolność wiązania glinu przez co staje się on nietoksyczny.

Chroniczne zmęczenie

Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie. 

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii.

Dr. Jay Goldstein, dyrektor amerykańskiego Instytutu CFS, stwierdził na podstawie badania, że  stosowanie kwasu jabłkowego jako „ważnego podejścia terapeutycznego” dla chorych na CFS (Chronic Fatigue Syndrome, czyli zespół chronicznego zmęczenia) jest bardzo uzasadnione. Jabłczan magnezu działa bardzo korzystnie na zespół chronicznego zmęczenia.

Natomiast co do tego, czy jest tak pomocny (łagodzi tkliwość i bóle i ma wpływ na zwiększenie poziomu energii) przy fibromialgii (przewlekłego i bolesnego zespołu neurologicznego) panuje niezgoda i sprzeczność. Ponieważ wyniki badań niejako ze sobą kolidują. Bbadania 24 osób z fibromialgią na University of Maryland Medical Center potwierdziły bardzo pozytywny wpływ jabłczanu magnezu, z kolei wspomniany dr. Jay Goldstein uważa, że nie o to chodzi. Podejrzewa się, że objawy chronicznego zmęczenia bardzo często towarzyszą fibromialgii, albo ją przypominają. A jabłczan magnezu sprawdził się właśnie przy CFS.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Inne korzyści stosowania jabłczanu magnezu

Ze względu na kwasy owocowe w połączeniu z mineralnym magnezem po prostu odmładza. Stosuje się go w kosmetyce do złuszczania naskórka, czyli odnowy biologicznej.
Sprzyja wytwarzaniu śliny, co pomaga kontrolować bakterie jamy ustnej.
Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, właśnie jabłczan magnezu może być/jest dodawany do past do zębów i płynów do płukania ust.

Źródła tu


JA I PSZENICABlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.