logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
online
54 218 814

K2, this is bio, pepsi eliotTA WITAMINA K2 TiB ZARZĄDZI  TWOIM WAPNIEM, CZYLI ZERO KAMIENIA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Medytacja może zrewolucjonizować system więziennictwa

  mnisi, medytacja, pepsi eliot, this is bio

  Medytacja może zrewolucjonizować system więziennictwa

  Hej Kochanie, już wkrótce blog zmieni swoją szatę i obok codziennych wpisów pojawi się dział z „niusikami”, czyli krótkimi wpisami wynikłymi z sytuacyjnej potrzeby serca, niekiedy ciekawości ego.
  Oto jeden z niusików:)

  Zakład poprawczy Manhattan County District Attorney’s Office w Nowym Jorku został pionierem we wprowadzaniu nowych metod asymilacji więźniów ze społeczeństwem i walki z przestępczością, a także sposobem na zwalczenie stresu (w tym Zespołu Stresu Pourazowego) u więźniów.

  Odkrywamy sposoby, jakie mogą zostać użyte by uchronić więźniów przed powrotem za kratki i przemocą domową, a także pomóc osobom, które mogły doświadczyć przemocy w więzieniu.

  – rzeczniczka DA, Joan Vollero.

  Medytacja transcendentna

  Spośród wielu znanych metod medytacji, ogromną popularnością cieszy się medytacja transcendentna – specyficzna metoda, którą odkrył przed światem w latach ’60 Maharishi Mahesh Yogi. Obecnie wiele wpływowych osób i wielu ludzi sukcesu uważa ją za klucz do swojej transformacji i ogromnej wewnętrznej siły.

  Reżyser i producent, David Lynch, jest jednym z największych propagatorów medytacji transcendentnej. Stworzył on pionierski program, początkowo dedykowany uczniom, który został wprowadzony do kalifornijskiego systemu edukacji. Kolejnym etapem było przetestowanie metody w zakładach poprawczych, obecnie natomiast wprowadza się ją do niektórych więzień w Stanach Zjednoczonych.

  Dr. Michael Puerini, dyrektor medyczny Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie mówi:

  Myślę, że medytacja transcendentna naprawdę może pomóc ludziom przełamać swój strach i egocentryzm. Jest coś takiego w medytacji transcendentnej, co budzi do współodczuwania. Nie mam pojęcia dlaczego to działa, ale tak właśnie jest. A współodczuwająca osoba, to lepsza osoba.

  W 2015 roku, fundacja Davyda Lyncha wprowadziła medytację transcendentną do Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie, jako część programu naprawczo-socjalnego dla więźniów, aby Ci mogli łatwiej zasymilować się ze społeczeństwem po odbyciu kary

  Rezultaty były niesamowite! Uczestnicy kursu zauważyli u siebie większe poczucie spokoju i koncentracji, a także poprawę jakości życia. Redukcja stresu w niejednokrotnie trudnych warunkach życia może być kluczowym elementem do powrotu na „dobrą drogę” i samorozwoju.

  Jeden z osadzonych, 21-letni Laddarius Tidmore, mówi:

  Kiedy medytuję, czuję wolność, która oddala mnie kompletnie od miejsca, w którym jestem, od więzienia. Odizolowuję się kompletnie od wszystkiego i wszystkich, nawet od tego miejsca – przez tych 20-30 minut moje ciało nie istnieje. Złą częścią medytacji jest to, że kiedy kończę, znów tu jestem, ale medytacja sprawia, że jestem zrelaksowany i wolny, znów jestem na ulicach miasta, poza tym wszystkim i nic nie może mnie dotknąć, to wspaniałe uczucie.

  Medytacja ma niezwykle dużo właściwości zdrowotnych

  Przede wszystkim pozytywnie wpływa na mózg i układ odpornościowy. Zyskuje coraz większą popularność jako realny środek do rozwiązywania personalnych problemów.

  Nie tak długi czas temu, w Szkole Podstawowej im. Roberta W. Colemana w Baltimore, przeprowadzono eksperyment, który dowiódł, że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy.

  Naukowcy sprawdzali alternatywy dla lekarstw dzieci z ADHD i odkryli, że praktyka medytacyjna pozwala odstawić kompletnie farmaceutyki.

  Ta wspaniała metoda wydaje się być rewolucyjną, chociaż tak naprawdę odkrywamy to, co było wiadomym od tysięcy lat. Prawdziwa anatomia ludzkiego ciała i umysłu jest duchową anatomią, która uaktywnia się, kiedy do umysłu wkrada się spokój, który otwiera najgłębsze pokłady świadomości.

  Medytujmy więc.

  Źródła: 1

  uściski!


  Emanuela Urtica, pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 1 477 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Gosialavenda 4 czerwca 2017 o 15:03

   Od dawien dawna wiadomo, że więzienia nie resocjalizują. Można tam nabyć nowych umiejętności, ale one prowadzą jedynie tam skąd uczeń właśnie wyszedl, czyli za kraty, za jeszcze cięższe przestępstwa. Będzie tam wracał za każdym razem tylko paragrafy będą się zmieniały. Nie dość, że osadzony jest przestępcą, jego towarzysze to przestepcy to niestety strażnicy też się do nich zaliczają. Więc takie medytacje to super sprawa, dla wszystkich, od dyrektora więzienia zaczynając. Ludzie naprawdę potrafią się zmieniać na lepsze, można przestać pić, brać narkotyki, palić papierosy, objadac się .. Człowiek ma w sobie ogromne pokłady silnej woli, trzeba tylko ją wydobyć, tyle, że niektórzy potrzebują drogowskazu. Pozdrawiam Gosia.

   1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 10:43

    Od dawien dawna wiadomo, że więzienia nie resocjalizują. ”

    Jest dużo gorsza alternatywa- więzienia prywatne!
    czyli korporacyjny niewolnik.

    W Usa godzina pracy około 8 dol., w więzieniu 75 centów.
    Jaki tani ”pracownik” 😀

    1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 11:44

     Może tam trafić każdy za cokolwiek…
     Zaczipują, nakarmią (byle czym), zaszczepią i… Równia pochyła.
     Nie może być wakatów w takim przybytku…

  2. carolina 4 czerwca 2017 o 16:08

   Hej Emanuela, czy możesz napisać dokładniej na czym polega medytacja transcendentalna? tu chodzi o mantrowanie? szukam jakiegoś opisu w necie,
   ale skromnie z tym.raczej na kursy odsyłają(drogie). pozdrawiam, uściski:)

   1. Emanuela Urtica 5 czerwca 2017 o 10:00

    Skupiasz uwagę na oddechu, powoli wdychasz powietrze powtarzając na głos lub w myślach: OM (która koreluje z czakrą korony, zdolnością poznania i duchowego wzrostu), przytrzymujesz je chwilę, wydychając powtarzasz AH (aktywizuje okolice gardła, jego czakrę, Twoje źródło komunikacji i ośrodek głosu), po czym robisz sobie chwilę przerwy, skupiasz się na sylabie HUM (która pochodzi z serca, stanowi o energii istnienia) i powtarzasz ten ciąg. Wdech zawsze powinien być dłuższy niż wydech, znajdź swój własny, płynny rytm. Jeśli pojawią się myśli, nie walcz z nimi, skupiaj się na powietrzu, które Cię wypełnia, na energii. 🙂

  3. Pszczolisia 5 czerwca 2017 o 08:47

   W Indiach powszechnie stosuje się medytację w więzieniach, ośrodkach resocjalizacyjnych ale i w … urzędach państwowych 🙂

  4. Suzana 5 czerwca 2017 o 13:10

   Jest taki wspaniały film o medytacji w więzieniach „doing time, doing vipassana”. Polecam- to o Indiach. I jeszcze o USA – chyba „Dhamma brothers”. Świetny temat tak poza tym. Jednak z drugiego filmu wynika, ze w niektórych stanach zabroniono terapii medytacją w więzieniach…

   1. Emanuela Urtica 5 czerwca 2017 o 14:54

    Dhamma brothers widziałam, super. <3

  Dodaj komentarz