logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
183 online
55 330 745

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Uwaga – nowe badania na temat witaminy K2

  k2, pepsi eliot, this si bio

  Według najnowszych badań szczególny rodzaj witaminy K2 (MK-7) może zapobiegać stanom zapalnym!

  Zwłaszcza ten rodzaj witaminy K2 był ostatnimi czasy przedmiotem szeroko zakrojonych badań, ponieważ to ta witamina zostaje aktywna w ciele na długo, bo nawet na 72h (w porównaniu do krótkiego działania i 9-godzinnego okresu półtrwania MK-4). W ten sposób pozwala ciału czerpać korzyści z jej zasobów, nawet gdy jej poziom jest niski.

  Witamina K2 działa synergicznie z wieloma innymi substancjami odżywczymi, przede wszystkim z  witaminą D3, wapniem i magnezem (więcej info tutaj)

  Jedną z jej ról biologicznych jest pomaganie w przeniesieniu wapnia we właściwe miejsca w organizmie, takie jak kości i zęby.

  Dlaczego stany zapalne są tak groźne?

  Chroniczne zapalenie ma charakter systematyczny, często dyskretnie przez długi okres czasu uszkadza tkanki. Ten proces może trwać przez wiele lat i być niezauważalny. Jednak kiedy dostrzeżesz pierwsze objawy to nie bagatelizuj ich, gdyż mogą powstać nieodwracalne uszkodzenia!

  Chroniczne zapalenie jest źródłem wielu chorób:

  nowotworów

  otyłości

  ataków serca, które to są jedną z wiodących przyczyn śmierci mieszkańców zachodu.

  k2, pepsi eliot, this is bio

  Dwa podstawowe typy witaminy K: K1 i K2

  1. Witamina K1: Możesz ją znaleźć w zielonych warzywach, K1 dociera bezpośrednio do Twojej wątroby i pomaga Ci utrzymać zdrową krzepliwość krwi (jest to ten rodzaj witaminy K, który zapobiega poważnym zaburzeniom układu dokrwiennego u niemowląt). Jej właściwości nie mają nic wspólnego z właściwościami witaminy K2, obalono także, że organizm konwertuje K1 na K2.

  Ta witamina K również utrzymuje Twoje naczynia krwionośne zwapnione, pomaga utrzymać wapń w Twoich kościach i rozwija ich właściwą strukturę krystaliczną.

  2. Witamina K2: Ten typ witaminy K jest produkowany przez szczególny szczep bakterii i – dla zachodniego świata – jest trudno dostępna. Znajduje się ją w organicznym mięsie i niektórych rodzajach nabiału (ale tylko od zwierząt karmionych trawą) i specjalnie fermentowanej soi – natto. K2 idzie prosto do ścian naczyń, kości oraz tkanek innych niż wątroba.

  Sprawa się jeszcze nieco bardziej komplikuje, gdy wspominamy o bardziej złożonych formach witaminy K2. MK-8 i MK-9 pochodzą głównie z produktów mleczarskich. MK-4 i MK-7 są to dwie najważniejsze formy witaminy K2 i odgrywają różne role w organizmie:

  MK-4 jest syntetycznych produktem, bardzo podobnym do witaminy K1 i Twoje ciało jest zdolne przekształcić K1 w MK-4 (w bardzo małą ilość). Jednakże, MK-4 ma bardzo krótki okres rozkładu biologicznego, około godziny i 9-godzinny okres półtrwania (kiedy witamina oddziałuje na organizm), co czyni go kiepskim kandydatem jako suplement diety.

  Po dotarciu do jelit,pozostaje ona głównie w wątrobie, gdzie jest przydatna w syntezie krzepnięcia krwi.

  MK-7 jest nowym agentem z większą ilością praktycznych zastosowań, ponieważ zostaje w Twoim ciele dłużej; jej czas połowicznego rozkładu wynosi trzy dni, co znaczy, że masz większą szansę na zbudowanie jej stałego poziomu we krwi, w porównaniu z MK-4 lub K1.

  MK-7 możesz pozyskać przede wszystkim z japońskiej fermentowanej soi, zwanej natto. O tym jak pozyskuje się MK-7 i jak wybrać najlepszą witaminę K2 przeczytasz tutaj.

  Witamina K2 pomaga zapobiegać zaparciom w ciele

  Badania przeprowadzone w Czechach oceniły rolę MK-7 przy zapaleniach i okazało się, że zapobiega zapaleniu przez zahamowanie markerów prozapalnych wytwarzanych przez białe krwinki, zwane monocytami.

  NattoPharma donosi:

  Nowe odkrycie w naszym badaniu uzupełnia nasze trzyletnie badanie kliniczne wskazujące na zdolność MK-7 do spowolnienia starzenia się i osteoporozy, a także powinien dalej służyć jako katalizator powodujący pilną potrzebę codziennego spożycia MK-7. Wiemy, że w populacjach zachodnich większość ludzi ma niedobory tej witaminy.”

  Nasze jedzenie jest coraz to bardziej ubogie w witaminę K2 i aż 98% zdrowej populacji może mieć niewystarczającą ilość witaminy K2 z długoterminowym szkodliwym wpływem na kości oraz zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

  Ważne jest, abyś zdała sobie sprawę, że składniki dietetyczne mogą powodować lub zapobiegać zapaleniu, które ma źródło w twoim organizmie. Na przykład, mając na uwadze, że syntetyczne tłuszcze trans i cukier, zwłaszcza fruktoza, zwiększają stan zapalny. Spożywając zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze omega-3 pochodzenia zwierzęcego, które znajdują się w oleju rybim lub zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe gamma linolenowe (GLA) pomożesz je zredukować.

  Wygląda na to, że MK-7 jest jedną z najbardziej zdrowych substancji, która może być dodana do anty-zapalnej listy ratunkowej

  Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest najlepszym źródłem, które działa tak szybko i tak skutecznie.

  Jeśli mówimy o stanie zapalnym w ogóle, to tak czy siak musimy zaczepić o Twoją dietę. To jest pierwszy i bardzo podstawowy krok, niezależnie od tego czy występuje już jakieś zapalenie, czy też nie. Bez tego ani rusz, bo w trakcie złapiesz gumę (organizm sam Cię wtedy zatrzyma).

  Jeśli zielone razi Cię w oczy, ale masz tyle samozaparcia, że łyżeczkę dziennie proszku wypijesz razem z wodą to będzie to dobry początek. 4GREENS okaże się dla Ciebie zbawienne.
  pepsi eliot, this is bio, k2

  Na co jeszcze korzystny wpływ ma witamina K2?

  Dr Kate Rheaume-Bleue, lekarz neuropatyczny, szacuje, że około 80% Amerykanów nie dostarcza wystarczającej ilości witaminy K2 w swojej diecie, aby aktywować ich białko K2 do transportacji wapnia w miejsca, w których powinno i nie powinno być. Wyniki te można przełożyć właściwie na całą populację zachodnią.

  Niedobór witaminy K2 powoduje podatność na takie choroby przewlekłe, jak:

  osteoporoza

  choroby serca

  zawał serca i udar

  niewłaściwe zwapnienie, od pięty osłrogi do kamieni nerkowych

  choroby mózgu

  nowotworu.

  „Mówiłam o witaminie K2, która przenosi wapń w organizmie. Drugą jej główną rolą jest aktywowanie białek, które kontrolują wzrost komórek. To znaczy, że K2 odgrywa bardzo istotną rolę w ochronie przez rakiem” – mówi Rheaume-Bleue.

  „Kiedy brakuje K2, stajemy się dużo bardziej podatni na osteoporozę, choroby serca i raka. W przeszłości zachorowanie na którąkolwiek z tych trzech przypadłości było bardzo rzadkie. W ciągu ostatnich 100 lat od kiedy zmieniliśmy sposób produkowania naszej żywności i sposób jedzenia, stały się one bardzo popularne.”

  Naukowcy poszukują również innych korzyści zdrowotnych, i to z pozytywnym skutkiem

  Na przykład jedno z badań opublikowanych w czasopiśmie Modern Rheumatology wykazało, że witamina K2 może zmniejszyć aktywność choroby, za wyjątkiem osteoporozy, u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RA).

  Inne, opublikowane w czasopiśmie Science, mówi, że witamina K2 służy jako mitochondrialny elektron, tym samym pomaga utrzymać normalną produkcję trifosforanu adenozyny (ATP) w zaburzeniach produkcji mitochondriów, takich jak te, które występują w przypadku choroby Parkinsona.

  Ponadto, zgodnie z holenderskimi badaniami z roku 2006, podtypy MK-7, MK-8 i MK-9 w szczególności są związane ze zmniejszeniem zwapnienia naczyń w nawet przyjmowane w bardzo małej ilości (nawet od 1 do 2 mcg dziennie).

  Jakie są najlepsze źródła witamina K2, włączając MK-7?

  Możesz zaspokoić cała potrzebną dawkę witaminy K2 (około 200mg) spożywając 15g natto dziennie. Jednak natto nie jest atrakcyjne dla podniebienia rozszalałych kubków smakowych Kowalskiego, w dodatku trudno je u nas dostać, więc można przyjmować witaminę K2 w formie dobrej jakości suplementu.

  Należy pamiętać, że nie każdy szczep bakterii potrafi stworzyć K2!

  Dla przykładu, kiszone warzywa czy jogurty nie będą miały K2, którą wytwarzają dwa szczepy bakterii – najlepszy bacterius subtilis natto oraz bacillus licheniformis. Należy pamiętać, że na rynku znajdują się też zupełnie nieskuteczne syntetyczne zamienniki!

  k2, pepsi eliot, this is bio

  Jak dużo witaminy K2 potrzebujesz?

  Choć dokładne dawkowanie nie zostało jeszcze określone, Dr. Cees Vermeer, jeden z wiodących światowych badaczy właściwości witaminy K,

  zaleca od 45mcg – 180 mcg dziennie dla dorosłych

  Jeśli pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe, powinien zachować szczególną ostrożność przy większych dawkach. Doktor natomiast zaleca spożywanie około 150 mcg dziennie zdrowej osobie.

  O żadne „przedawkowanie” nie zaprzątaj sobie głowy! Tysiące ludzi dostawało „nadmierne” dawki i żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowano.

  Jeśli cierpisz na jakiś problem zdrowotny, który widnieje poniżej, prawdopodobnie masz niedobór K2

  – Czy masz osteoporozę?

  – Czy cierpisz na chorobę serca?

  – Zmagasz się z cukrzycą?

  Ważne!

  Jeśli zdecydujesz się na zażywanie doustnej witaminy D3 (która także jest dla Ciebie niezwykle ważna), musisz w swoim jadłospisie uwzględnić codzienną dawkę witaminy K2 lub podjąć jej uzupełnienie w innej formie, za pomocą suplementu.

  Działają ze sobą synergicznie, a brak równowagi może okazać się szkodliwy!

  Jeśli nie występują u Ciebie podobne objawy, ale nie jesz regularnie produktów bogatych w witaminę K2, Twoje prawdopodobieństwo niedoboru jest nadal bardzo wysokie!

  Wzbogać swoją dietę w te produkty:

  produkty od zwierząt karmionych trawą (np. jaja, nabiał, masło)

  – niektóre sfermentowane produkty, takie jak natto

  – niektóre sery, takie jak szczególne ser pleśniowy oraz niektóre organiczne sery żółte

  Jeśli rozważasz zakup suplementu

  Na ten moment nie ma sposobu zbadania niedoboru witaminy K2. Oceniając dietę i styl życia, o których mowa powyżej, możesz dowiedzieć się, jak bardzo brakuje Ci tego składnika odżywczego. Nie masz już z pewnością wątpliwości, który suplement jest dla Ciebie najlepszy! Zawsze wybieraj ten z zawartością MK-7 wytwarzany przez szczep bakterii Bacillus subtilis natto.

  Źródła: 1

  Wspaniałego!

  (Visited 9 334 times, 1 visits today)
  Karolina Maya pasjonatka roślinnej kuchni w wolnym czasie pochłonięta zagłębianiem teorii kwantowej. Lubi lekki absurd i bananowe smoothie z rana. Na drodze do samorozwoju i samorealizacji. Przyświeca jej zasada, że wolność to stan umysłu."Surowa szama i ani trochę surowe regułki życiowe czy słowne" to jej motto.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Dominika 24 sierpnia 2017 o 14:27

   Czy mrożone natto też będzie dobrym źródłem witaminy K2?

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 15:43

    ma swoje minusy, przede wszystkim zawiera soję i pewien składnik o czym piszę w artykule o paradoksie wapnia

  2. Joanna 24 sierpnia 2017 o 14:36

   Jak się ma suplementacja K2 z natto, do przeciwwskazań sojowych przy Hashimoto? Można, czy nie?

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 15:41

    K2 TiB z natto nie zawiera soi, nie ma przeciwskazań przy Hashimoto, wręcz przeciwnie

    1. Joanna 24 sierpnia 2017 o 17:05

     Bardzo mnie to cieszy 🙂

     1. Jola 24 sierpnia 2017 o 18:44

      A czy koniecznie musi być łączona z vit. D3?

      1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 19:38

       niekoniecznie, jak jest dobry poziom, ale zwykle dawka podtrzyzmująca od jesieni do wiosny jest niezbędna,

  3. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 19:01

   ”Dlaczego współczesnemu człowiekowi brakuje witaminy K2 w organizmie?

   Dlaczego nie brakowało go naszym dziadkom i pradziadkom, a często i naszym rodzicom, którzy pamiętają lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku? Dlaczego? To jest cena, którą płacimy za cywilizację. Oto przyczyny niedoborów witaminy K2:
   Powszechna obecność w diecie produktów zwierzęcych pozbawionych witaminy K2. Te produkty to masło, sery, mięso, jaja pochodzące od krów, świń, kurczaków i kur hodowanych w nienaturalnych warunkach (zamkniętych przez całą dobę i przez cały rok w wielkich przemysłowych fermach).
   Zanieczyszczone jelita, niezdolne do dobrego wchłaniania witaminy K2 obecnej w spożywanych produktach.
   W jelitach mamy bakterie odporne na antybiotyki niszczące dobrą florę bakteryjną. Jest to skutkiem masowego stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt i leczeniu ludzi.”

   Nie tak łatwo z tym przyswajaniem…

  4. Aneta 24 sierpnia 2017 o 19:14

   Od trzech miesięcy biorę D3 i K2 MK7, kończę już opakowanie. Czy mogę przestać z dnia na dzień czy powinnam odstawiać stopniowo?

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 19:37

    można przestać z dnia na dzień, a po 5 dniach zrób badanie 25(OH)D i zobacz jaki masz poziom, jak jesteś zdrową osobą wystarczy 60-70, chore wyżej, bardzo chore nawet 100

  5. Judyta 24 sierpnia 2017 o 20:44

   Moja mama ma raka piersi złośliwy czy może jeść wit. K 2 + D3 i wjakich dawkach mamy lato ? Jakie witaminy może jeszcze jeść.

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 20:57

    witaminę Liposomal C, E, cynk, selen, B complex, Omega 3, dieta roślinna niskotłuszczowa, soki warzywne marchew, powinna dążyć do górnej granicy normy 25(OH)D, ile ma teraz? alkaizować ciało, pH rano na czczo 6-6,5, pH moczu o 12 w południe 7-7.5, zastosować kurację nadtlenkiem wodoru, jod pierwiastkowy płyn Lugola przez skóre

  6. freakout 24 sierpnia 2017 o 23:02

   a mnie ciekawi inna rzecz, mianowicie powiązanie tej witaminy z żylakami 🙂 na stronie dobrze znanego Michała Tombaka wyczytałem że nie powinno stosować się tej witaminy w postaci suplementu, gdyż znacząco zwiększa ona krzepliwość krwi i tym samym może doprowadzić do chorób układu krążenia… a ja się tak zastanawiałem co poszło nie tak, że nagle i zupełnie „bez powodu” pojawiły się u mnie żylaki i to w chwili, gdy zacząłem lepiej się odżywiać, brać suplementy, itd., 🙂 trzeba będzie przerzucić się na kapustę kiszoną lub inne naturalne źródło tej witaminy, ale póki co odstawię ją i zobaczę czy będzie jakiś efekt…

   1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2017 o 09:21

    to K1 zarządza krzepliwością krwi, natomiast K2 zarządza K2, w bardzo niewielkim stopniu zawiadowanie tych witamin zahacza jedna o drugą. Natomiast pan Tombak mylił się co do witaminy C, więc może też się mylić.

   2. grzegorzadam 26 sierpnia 2017 o 16:15

    O żylakach pisaliśmy trochę, niedobór krzemu i patogeny, problemy z gęstą krwią:
    http://www.pepsieliot.com/przypowiesc-o-wyksztalconej-damie-infantylnej-pepsi-i-o-zylakach/

    1. freakout 27 sierpnia 2017 o 05:53

     wszystko byłoby ok gdyby nie to że mój problem z żylakami zaczął się jakiś czas po tym jak zacząłem przyjmować K2… nie jest to więc wina pasożytów lub jakichkolwiek innych niedoborów, bo jak już 3 dzień nie biorę tego suplementu to moje żyły są zdecydowanie cieńsze i nie mam uczucia ciężkich nóg 🙂 coś jest ewidentnie na rzeczy z tymi suplami…

     1. grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 04:23

      Ciekawa reakcja.

  7. Monika 24 sierpnia 2017 o 23:33

   A czy przy czerniaku wskazania takie jak wyżej?

  8. Monikaela 25 sierpnia 2017 o 07:32

   Potrzebuje porady. Moja mama ma mega duże żylaki i nie chce ich zoperować. Czym się ratować? Czy namawiać na operację? Przyjmuje już jabłczan magnezu, kurkume, wit. C, soki warzywne.

   1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2017 o 08:03

    2 kapsułki K2 TiB, jaki ma poziom 25(OH)D?

  9. Ewela85 25 sierpnia 2017 o 11:24

   Córka ma poziom wit D 27,7 ng/ml Jaką dawkę wit D u niej zastosować I czy równoczęśnie podawać wit K2? Córcia ma 4,5 roku

   1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2017 o 11:32

    Podaj jej 2 porcje Liposomalu D3+K2 TiB, dostarczysz 2000 D3 i 40 mcg K2. Wcześniej odczekaj, aż wyparuje minimalna ilość alkoholu z płynu, ponieważ nasz liposomal nie ma żadnych innych konserwantów, a w przypadku płynów są niezbędne. dziecko dobrze aby miało 25(OH)D 50.

  10. Ula 25 sierpnia 2017 o 11:57

   witam Pepsi. Jakiś czas temu miałam nadwrażliwość zębów i postanowiłam że będę pić jogurt L+ z mleka od krów karmionych trawą, po ok miesiącu nadwrażliwość zaczęła mi mijać ale jogurt piłam jeszcze jakiś czas. Później miałam jakiś czas przerwy. Jakieś pół roku temu znów pojawiła mi się nadwrażliwość więc znów zaczęłam pić ten jogurt ale nadwrażliwość nie minęła a pod kostką zaczęła mi wyrastać kość więc zakupiłam wit d3+mk7 i zaczęłam dodawać do jogurtu ale jest bez zmian. W między czasie jadłam dużo czekolady 70% kakao. Czy duże ilości tej czekolady mogły się do tego przyczynić?

   1. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2017 o 09:52

    dieta roślinna, niskotłuszczowa, 4 tabletki D3 TiB po śniadaniu i 2 kapsułki K2 TiB po śniadaniu. Kolor moczu masz mieć biały, czyli przezroczysty, pH moczu na czczo 6-6.5, o 12 7-7.5 ewentualnie 8, ale to max.
    suplemntacja jodu pierwaistkwoego (płyn Lugola z apteki) przez skórę

    badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementację, i zgłoś się z wynikiem , pozdrawiam 🙂

   2. grzegorzadam 26 sierpnia 2017 o 14:54

    pod kostką zaczęła mi wyrastać kość ”

    Tak jak niżej napisałem dla Anny M.- nastąpiła kalcyfikacja prawdopodobnie.
    Jaki masz poziom D3 aktualnie?

    ”Jakiś czas temu miałam nadwrażliwość zębów”
    Braki witaminowo-mineralne, jak niżej.
    Przy kłopotach z wapniem zaniechałbym jogurtu, zwiększ magnez, D3, K2, krzem, bor.

   3. grzegorzadam 26 sierpnia 2017 o 14:56

    W między czasie jadłam dużo czekolady 70% kakao”

    Kakao może zwiększać poziom szczawianów, poczytaj, też odstaw na razie:
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

    ”Herbata należy do substancji toksycznych i nie należy jej traktować jak napoju. Odnosi się to również do czekolady. Dzieci nigdy nie powinny pić herbaty ani kakao. Nie należy narażać ich delikatnych nerek na codzienne obciążenie wydalaniem dużych ilości kwasu szczawiowego.”

    1. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2017 o 17:30

     zielona herbata jest najlepszym napojem na świecie,

     1. grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 04:25

      Zielona tak.

  11. Anna M. 25 sierpnia 2017 o 21:02

   Mój mąż jest po zabiegu udrożnienia tętnicy. Dwa miesiące temu zdiagnozowano u niego zakrzepicę, w związku
   z czym zażywa Xarelto. Przedtem dłuższy czas podawałam jemu wit.K2 MK7 z wit.D3. Czy w trakcie zażywania
   Xarelto można w dalszym ciągu stosować wit.K2 MK7 ? Serdecznie pozdrawiam.

   1. grzegorzadam 26 sierpnia 2017 o 14:46

    Prościej pozbyć się pasożytów krwi powodujących te zakrzepy zamiast stosować ”leki”
    przeciwzakrzepowe:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
    Poczytaj tu o rzęsistku jak sprytnie potrafi tworzyć skrzepy, jak udaje trombocyty i jak go zlikwidować.

    Jak zawsze alkalizacja, nawodnienie, suplementacja magnezu krzemu i boru:
    http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
    http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    W alkalicznym organizmie, przy zasadowym pH, skrzepy nie mają prawa bytu.

   2. grzegorzadam 26 sierpnia 2017 o 14:50

    Nie trzeba operacyjnie udrażniać tętnic, następuje przy skrzepach kalcyfikacja dodatkowo (zakwaszenie),
    czyli wapń wnika do tkanek miękkich, K2, D3 i magnez, bor wskazane, dużo wody z solą:
    http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

  12. Asiakmns 28 sierpnia 2017 o 19:19

   Znajomej lecą zęby, kruszą się – w badaniach wapń powyżej normy a magnez w normie, w czym jest problem? Do tego straszne krwotoki przy usuwaniu zęba. A druga sprawa, córeczką 2,5 roku od urodzenia żelazo poniżej normy, po suplementacji jest ok i za jakiś czas znowu spada 🙁 hemoglobina ok. Co robić?

   1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2017 o 22:36

    4 D3 TiB po śniadaniu razem z 2 kapsułkami K2 TiB. Badanie 25(oH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstawić suplementy. Chlorek magnezu TiB 1 łyżeczka z wodą z cytryną rano. Chlorella 100% Oragnic This is BIO 4 gramy dziennie przed śniadaniem, lub po 2 gramy przed śniadaniem i lanczem.

   2. grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 04:27

    wapń powyżej normy a magnez w normie, w czym jest problem?”

    W nadmiarze wapnia, polecam:
    http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

  13. George 5 września 2017 o 14:05

   osoby narażone na zakrzepicę (trombofilia) jak mają suplementować d3 bez k2 (która działa prozakrzepowo)???
   czy jest jakiś parametr, który powie nam czy nasza krew jest nadkrzepliwa?

   1. Pepsi Eliot 5 września 2017 o 15:47

    K1 działa nie tyle że prozakrzepowo, ale reguluje krzepnięcie krwi, a to nie to samo, natomiast K2 działa na gospodarkę wapnia.

  14. George 5 września 2017 o 16:39

   W artykule napisano że osoby biorące leki przeciwzakrzepowe nie powinny suplementować k2 dlaczego? skoro piszesz ze nie ma ona wpływu na krzepnięcie krwi. Czy poleciłabyś suplementację k2 osobie ze zwiększonym ryzykiem choroby zakrzepowej wynikajacego z trombofilji? A jeżeli tak to w jakiej dawce? Czy jest jakiś parametr który można monitować żeby sprawdzić czy suplementacja k2 nie pogarsza nadkrzepliwości krwi?a co myślisz o nattokinazie lepsza niż k2 czy to to samo?

   1. Pepsi Eliot 5 września 2017 o 17:40

    nie jestem lekarzem, nie mam uprawnień, wiadomości co do K zaczerpnęłam z Riodan Clinic
    K2 rozprowadzi wapń do kości i zębów chroniąc nasze tkanki miękkie

    WITAMINA K aktywuje kilka ważnych białek w organizmie. Henrick Dam, duński badacz odkrył witaminę K w 1939 roku (Nobla otrzymał za to odkrycie w 1943 roku). Ponieważ duńskie słowo określające krzepnięcie krwi to koagulation, Dam nazwał cząsteczkę witaminą K. Witamina K jest niezbędna do funkcjonowania 8 białek biorących udział w krzepnięciu krwi.

    A potem nastąpiły już tylko nieporozumienia

    Większość lekarzy uważa, że witamina K „powoduje” koagulację (krzepnięcie, coś jak żelowanie). Owszem, prawdą jest, że dzieciom urodzonym z niedoborem witaminy K potrzebne są zastrzyki, aby przywrócić koagulację.

    Ale !

    Jednak należy zrozumieć, że witamina K, za pomocą tak zwanej karboksylacji C A Ł O Ś C I O W O reguluje i równoważy układ krzepnięcia krwi

    CZYLI musi stać na straży zarówno powstawania skrzepów, gdyż krwotok mógłby prowadzić do śmierci, ale również musi zapobiegać powstawaniu skrzepów, jeżeli nie ma ran szarpanych, lub innych punktów krwawienia, jak nawet obfita menstruacja, czy uderzenie w nos.

    WSZYSTKO dzieje się poprzez balansowanie ośmiu białek, a witamina K jest niezbędna do tego wspaniałego wyczynu.

    Karboksylacja osteokalcyny to jest właśnie regulacja dzięki witaminie K prowadząca do odpowiednio zmineralizowanych kości.

    Uważa się, że wszystkie antybiotyki stosowane w wielu paszach dla zwierząt, trafiają następnie do ciał konsumentów, gdzie korzystne bakterie przekształcające witaminę K do postaci aktywnej są obecnie poważnie zaburzone. Można nawet wysnuć tezę, że obecne nagminne braki witaminy K przyczyniają się do nowoczesnej epidemii otyłości!

    Aktywacja białka GMP dzięki witaminie K2, ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zwapnień tętnic wieńcowych i szyjnych. Witamina K2 powoduje „twarde kości i miękkie tętnice” (nie odwrotnie). Zero ostróg.

    Z tego powodu zmniejsza się o więcej niż 50 % zapadalność na choroby serca u zwykłych użytkowników witaminy K. Ryzyko zachorowania na raka wraz z wiekiem zmniejsza się również dzięki witaminie K2. Na przykład, mężczyźni przyjmujący witaminę K2 w postaci MK7 w ilościach 45 mcg dziennie mogą statystycznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 60%! To jest tylko jednym z wielu zagrożeń nowotworowych, które mogą zostać znacznie zmniejszone przez regularne przyjmowanie witaminy K2.

    Na podstawie zaleceń z kliniki Riordan, gdy weźmiesz 100 mcg witaminy K2 w postaci mk7 zabezpieczysz sobie 5000, a nawet 10 000 jednostek IU dziennie witaminy D3. Możesz mieć pewność, że witamina D3 zwiększająca absorpcję wapnia nie spowoduje szkody, a wpłynie jedynie na Twoje zdrowie.

    JAK zawsze, bywają również przeciwskazania, dlatego ludzie, którzy przyjmują Warfarynę, organiczny związek chemiczny, pochodną kumaryny, będącą antagonistą witaminy K, nie powinni przekraczać zalecanej dawki 45-50 mcg dziennie.

  15. Migotka 30 listopada 2017 o 16:50

   Pepsi Twoja d3+k2 nada się dla 3 latka?W sensie czy jest do ssania

   1. Pepsi Eliot 30 listopada 2017 o 21:35

    nieee, ta nie jest do ssania, lepiej podać mu samą D3 TiB i wysypać troszkę mniej niż pół kapsułki K2 i podać mu do 2 tabletek D3 (są malutkie) po śniadaniu.Jaki ma poziom 25(OH)D?

  Dodaj komentarz