Nowy program „Jem i … chudnę” na bazie szejka białkowego

pani_skacze1

Jak często słyszysz zdanie, nie odchudzisz się, bo jesteś słaba?
Ale Ty to zrobisz, czyli Twój  program „Jem i … chudnę”

Program "Jem i ... chudnę"

Program „Jem i … chudnę”

Odchudzanie na bazie treningo-podobnego szejka białkowego serwatki CFM

NIE powiodły Ci się różne próby odchudzania?

Wstęp – możesz pominąć

POWSZECHNA zasada, że „im mniej jemy tym szybciej chudniemy” jest błędna. Właściwie żadna z obecnie „modnych” diet nie opiera się już na liczeniu kalorii. Ludzie zdrowi muszą otrzymać odpowiednią ilość składników odżywczych. A co dopiero ludzie chorzy.

Program odchudzający, o którym mowa nie jest przeznaczony dla osób z Hashimoto, pomimo tego, że jest to dieta z odpowiednią ilością węglowodanów, i nie należy do diet niskokalorycznych.

JEDNAK mamy tu do czynienia z przerywanym postem, czego nie powinni stosować chorzy na Hashimoto. Dla tych osób pojawi się osobna strona o odchudzaniu i suplementacji.

ORGANIZM musi otrzymać odpowiednią ilość składników odżywczych, w przeciwnym razie wprowadzi mechanizmy obronne. Jednym z nich jest obniżenie tempa przemiany materii, co oznacza, że zaczniemy spalać coraz mniej energii.

PONADTO organizm w takiej sytuacji traktuje oszczędnie magazyny tkanki tłuszczowej, jednocześnie „pożerając” białka mięśniowe dla pozyskania energii. Niszcząc komórki mięśniowe pozbywamy się jedynego „urządzenia” spalającego tłuszcz w organizmie.

POZORNIE chudniemy, jednak nie likwidujemy komórek tłuszczowych. Zmniejsza się tylko ich objętość a organizm stale dąży do ponownego ich wypełnienia, w efekcie ponownie tyjemy. Wpadamy w błędne koło i co najgorsze, wielokrotne powtarzanie się procesu opróżniania i wypełniania komórek tłuszczowych prowadzi do powstawania nowych.

Konsekwencją wszelkiego rodzaju diet niskokalorycznych jest nadwaga wtórna, tzw. efekt „yo-yo”.

Jem białko i zachowuję młodość!

POWIEDZMY sobie jedno szczerze:

DIETA wysokobiałkowa, np. jaką zalecał Dukan, nie jest dietą zdrową, gdyż jest to dieta obciążająca nerki. Jednak dieta zawierająca za mało białka ma znaczący negatywny wpływ na naszą kondycję i urodę. Białko dostarczone ciału w odpowiedniej ilości sprzyja odmładzaniu tkanek, wzrostowi odporności organizmu, a także zapewnia ładny wygląd skóry, włosów i paznokci, których jest głównym składnikiem.

Trochę więcej o programie „Jem i … chudnę” na bazie szejka białkowego – możesz pominąć

STOSUJĄC program „Jem i … chudnę” w bezpieczny sposób będziesz pozbywać się nadwagi jednocześnie wzmacniając swój organizm.

POŁĄCZONE siły naturalnego spalacza tłuszczu jakim jest niskokaloryczny koktajl proteinowy (treningopodobny) Shape Shake TIB, oraz odżywczych mikroelementów Greens & Fruits TiBwitaminy C TiB, oraz witaminą D3+K2 TiB rozprawią się nawet z najoporniejszym tłuszczem.

Nie ma innej opcji

PROPONUJĘ Ci, abyś zmienił sposób myślenia o jedzeniu. Owszem jesteś na blogu frutarianki. Owszem próbowałeś stosować jem i … chudnę na bazie 811. Owszem, nie schudłeś.

Prawdopodobnie jest kilka powodów, że nie schudłeś, ale najbardziej istotne będą dwa- przeczytaj

Jesteś typem metabolicznym, który bezwzględnie potrzebuje białka zwierzęcego, oraz drugi powód, nie uprawiasz intensywnych ćwiczeń fizycznych (jak wytrzymałościówka) każdego dnia.

NIEDSPEŁNIENIE tych dwóch warunków powoduje, że nie tylko nie schudniesz na 811, ale jeszcze mogą pogorszyć się Twoje wyniki zdrowotne, w tym nawet obniżenie leukocytów i zbyt duże cholesterolu. Zbyt niski poziom cholesterolu nie jest niczym dobrym, o czym już wiemy.

Czy w takim razie do tego nowego programu koniecznie muszę włączyć ćwiczenia fizyczne? – przeczytaj

ZAŁŻENIE jest takie, że wszyscy powinniśmy się ruszać, a nie godzinami siedzieć. Jednak dieta, którą Ci podam za chwilę, sprawi, że schudniesz nawet, gdy nie będziesz aktywny fizycznie.

Tak czy siak, jeżeli do swojego programu „Jem i … chudnę” dołączysz ćwiczenia fizyczne, efekty na które oczekujesz nadejdą jeszcze szybciej.

NIGDY nie lekceważ uzdrawiającej mocy ekologicznych owoców i warzyw. No i postaraj się zakończyć koszmar glutenu, no i koszmar GMO też. Przestań jeść przetworzoną żywność cukier rafinowany i koniecznie sztuczne substancje słodzące. Utrzymuj równowagę w swojej świątyni zwanej ciałem.

Zestaw suplementów This is Bio uzupełniających dietę i spalających tłuszcz – możesz przelecieć piąte przez dziesiąte

Podstawa: Koktajl proteinowy Shape Shape TiB

ZDROWA dieta modelująca sylwetkę powinna składać się z 2 skomponowanych jakościowo posiłków, jedzonych w ciągu dnia.

DWA dodatkowe jakby posiłki (drugie śniadanie i kolacja), lub jeden jakby posiłek (tylko kolacja) zastępujemy koktajlami proteinowymi Shape Shake TiB dzięki którym dostarczamy idealne pożywienie pozwalające maksymalnie przyspieszyć przemianę materii.

KAŻDY koktajl proteinowy Shape Shake TiB nie tylko że jest źródłem najwyższej jakości jedynego czystego białka uznanego za porównywalne z wzorcowym, to również w wyniku procesu termo-genezy po posiłkowej po zjedzeniu białka ma za zadanie spalenie nawet 520 kalorii z tkanki tłuszczowej. Jest to idealna projekcja życzeniowa, ale nie jesteśmy idealni, w naszych żołądkach może pojawić się energia w postaci niestarwionych jeszcze węglowodanów, więc oczekujmy z każdej porcji Shape Shake na wodzie 400 kalorii na minusie.

To i tak będzie tyle kalorii ile spalimy na 40. minutowym treningu

rp_pig-937x1024.jpg

Tutaj opisałam właściwości treningopodobne szejka: Czy to możliwe, że pyszny szejk białkowy odchudza jak dobry trening ? 

KOLEJNYM jego atutem jest to, że jest smaczny (Ci co mają wątpliwości, niech spróbują inne białka) i może zaspokoić apetyt na słodycze, których musisz unikać. Większe spożycie białka ma także znaczący wpływ na kondycję i urodę, o czym była już mowa.

Witamina C TiB (kwas askorbinowy, niezbędna)

Brak witaminy C zaburza tak wiele funkcji, że postarajmy się nie mieć braków, tym bardziej, że jest to takie łatwe

Witaminy, Mikro i Makroelementy Greens & Fruits TiB (nie jest bezwzględnie wymagany) 

Wszystkie pozytywne przemiany w organizmie odbywają się przy udziale odpowiednich składników odżywczych, dlatego w skład zestawu odchudzającego wchodzi Greens & Fruits TiB, który dostarczy Ci optymalną ilość mikroskładników w postaci naturalnych wyciągów z warzyw i owoców.

ORGANIZM na odchudzanie reaguje stresem, gdyż nie chce pozbyć się nagromadzonych rezerw (tkanka tłuszczowa). Stres ten zaburza gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu, dlatego szczególnie ważne jest aby w tym czasie przyjmować Greens & Fruits TiB, który temu zapobiega, który działa oczyszczająco, jak detox warzywny.

Witamina D3+K2 TiB (niezbędna)

UWIERZ, że z brakami witaminy D, nie ma odchudzania. Dlatego zbadaj koniecznie 25(OH)D, i prawdopodobnie okaże się, że masz braki.

Omega 3 TiB (Nie jest bezwzględnie wymagana, gdy zapewnimy ją sobie w diecie) 

Kwasy tłuszczowe Omega 3 są niezbędne, aby mieć prawidłowy metabolizm

Opcjonalnie – spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB

DODATKOWYM i opcjonalnym elementem zestawu jest kompleksowy spalacz tłuszczu Bikini Burn TiB, który uruchamia pozyskiwanie energii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

UCZULAM, że zawiera kofeinę, więc nie nadaje się dla tych, którzy nie mogą jej przyjmować. W jednej kapsułce jest mniej więcej tyle kofeiny, ile w jednym espresso. Unikalna formuła Bikini Burn TiB to połączenie właściwości energetyzujących, antyoksydacyjnych (jagoda acai) i termogenicznych, blokująca tworzenie tłuszczu i usprawniająca trawienie.

Jeszcze inne spojrzenie na zagadnienia funkcji wątroby, czyli oczyszczamy wątrobę – możesz pominąć, ale jedną gałką przeleć

WEDŁUG Kim Evans autorki Ostatecznego Oczyszczania Ciała, dlatego jesteśmy za grubi, gdyż nasze wątroby źle pracują. Że pół świata walczy z nadwagą niekiedy głodząc się i wylewając siódme poty na paczce, gdy tymczasem efekty tych akcji wielu nie zadowala z tego prostego powodu, że aby stracić nadmiar kilogramów trzeba najpierw oczyścić wątrobę.

Dlaczego?

GDYŻ nasza wątroba jest głównym narządem do spalania tłuszczu, a jednocześnie jest to również nasz główny narząd detoksykacji. Tak więc, gdy wątroba jest przytłoczona toksynami – co jest bardzo powszechne obecnie – nie może dobrze pracować w kategorii swojej drugiej specjalizacji, czyli spalania tłuszczu. Skoro tylko musi nieustająco odtruwać stale zatruwane ciało, to nie ma już siły sprawczej na trzymanie jego sensownej wagi. Zrobisz się lżejszy, gdy odtrujesz swoją wątrobę.

CZYLI jednocześnie z wprowadzeniem tego programu musimy Ci odtruć wątrobę sokami warzywnymi i owocowymi pitymi na czczo, co wynika z programu, oraz są takie ziółka oczyszczające wątrobę:

Ostropest
Mniszek lekarski
Korzeń łopianu

Oczyszczona wątroba, plus program Jem i …chudnę z serwatką CFM, MUSI odchudzić

Dodatkowe info – przeczytaj koniecznie

WODA na czczo (nawet z cytryną) nie zalicza się do jedzenia, tylko do postu.

Przez cały dzień możesz pić zieloną herbatę, herbaty ziołowe, wodę I wszystkie płyny bez kalorii, za wyjątkiem pepsi. 

W sumie jesz przez 9 godzin, a pozostałe pościsz

Opcja – Nie ruszasz się, a będziesz chudł:

dwóch szejków wyjdzie Ci około 50 g białka, więc aby było wszystko jak najlepiej z Twoimi nerkami miej na uwadze ile białka zjadasz dodatkowo na obiad. Gdy jesteś po prostu dorosły, trzymaj się ilości 1,1 grama na kilogram ciała. Gdy masz sporo mięśni przylanych tłuszczem, albo, gdy jesteś starcem, możesz nawet brać 1,4 – 1,6 grama na kilogram. Ale tylko wtedy, gdy masz zdrowe nerki. Przyjmuje się, że ilość 1 gram białka na kilogram ciała to jest ilość mała, a jednocześnie odpowiednia. Inni twierdzą, że całkowicie wytarcza 0,8. 

Starasz się zmieścić w 9. godzinnym oknie, w którym jesz, a pozostały czas, czyli 15 godzin pościsz. W poście pijesz. Poranna woda, pomimo, że z cytryną zalicza się do postu. Szejk na wodzie zalicza się do okienka z jedzeniem

Teraz wybierz opcję dla siebie – przeczytaj uważnie

A. Plan diety bez aktywności fizycznej
B. Plan diety z treningiem rano
C. Plan diety z treningiem wieczorem

Po wybraniu opcji – przeczytaj ją dokładnie

Leniwa

A.
Plan posiłków i suplementacji w ciągu dnia dla osoby nieuprawiającej regularnie sportu, z tendencją do nigdy

Zaraz po przebudzeniu

Po przebudzeniu idziesz do łazienki i oczyszczasz język. Nie myjesz zębów. Następnie wypijasz małymi łyczkami 4 szklanki (najlepiej 6, czyli 1 butelka 1,5 l) wody niegazowanej z sokiem z cytryny. Po czym dopiero potem myjesz zęby i generalnie oporządzasz się.

I posiłek

ŚNIADANIE powinno składać z soków, na przykład marchew z zieloną pietruszką, marchew z jabłkiem i selerem naciowym, żurawinowy niedosładzany, chyba, że stewią. Sok z pomarańczy z dodatkiem startej skórki z cytryny/pomarańczy. Co tam chcesz i co Ci smakuje. Możesz zrobić sobie szejka z dużą ilością jarmużu, czy szpinaku z 1 bananem i truskawkami. Jednym słowem nadal oczyszczanie i odżywianie.

Wraz ze śniadaniem bierzesz 1 tabletkę  Greens & Fruits TiB (1 opakowanie starcza na 3 miesięczną kurację)

II posiłek

Obowiązkowa przerwa 3 godziny! po sokach pijesz trening, czyli koktajl proteinowy : 1 miarka Shape Shake TiB + szklanka wody

III posiłek – Obiad 

Obowiązkowa przerwa 3 godziny! pomiędzy szejkiem, a obiadem

OPCJONALNIE 20 minut przed obiadem: 1 kapsułka Bikini Burn TiB i szklanka wody z łyżką octu jabłkowego z matką (czyli tymi żyłkami pływającymi w dobrym bio occie), albo tylko ta szklanka wody z OJ (skrót dla octu jabłkowego).

Nie wnikam:

Jesz co chcesz i ile chcesz. Ale jesteś chyba rozsądny i nie weźmiesz do ust transów, smażonych pączków, nie wyjesz cukru z kredensu, ani nie zjesz pół sernika babci. Ale możesz jeść sushi jak lubisz ( po rybie, nawet dzikiej od razu jedna chlorella do ust, albo truskawka). Możesz jeść kasze, strączki. Jak jesz mięso, to organiczne. Warzyw bez liku. Generalnie obiad jesz jak lubisz i ile chcesz. Desery beznadziejne odstaw. Cukier z tłuszczem to najgorsza opcja.Polecam ekstremalnie niskokaloryczny makaron z koniaku (roślina, nie brandy), oczywiście organiczny, który nabiera smaku tego z czym jest spożywany. Niby nie musimy liczyć kalorii, ale makaron praktycznie bez kalorii to rozwiązanie nie do pogardzenia.

W czasie obiadu gdzieś przemycasz 1, 5 grama kurkumy z pieprzem cayenne i olejem kokosowym – łyżka oleju (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki, czy makaronu z koniaku).

Do obiadu zjadasz 1 gram Witaminy C TiB

W każdym bądź razie, musisz mieć poczucie, że zrobiłeś sobie przyjemność ucztą

NASTĘPNA taka uczta będzie dopiero za 24 godziny.

Po obiedzie bierzesz 1 tabletkę pod język D3+K2 TiB (po badaniu 25(OH)D okaże się, czy to wystarczy).

ORAZ 1 kapsułkę Omega 3 TiB chyba, że Twoja dieta jest bogata w Omega 3.

IV posiłek – Szejk białkowy -kolacja

Obowiązkowa przerwa 3 godziny! pomiędzy obiadem, czyli szejkiem białkowym, czyli IV posiłkiem, czyli treningopodobnym koktajlem proteinowym,1 miarka Shape Shake + szklanka wody

I na tym koniec z papu na dzisiaj.

Bieganie2

B.
Plan posiłków i suplementacji w ciągu dnia dla osoby robiącej trening rano

Po przebudzeniu idziesz do łazienki i oczyszczasz język. Nie myjesz zębów. Następnie wypijasz małymi łyczkami 4 szklanki (najlepiej 6, czyli 1 butelka 1,5 l) wody niegazowanej z sokiem z cytryny. Po czym dopiero potem myjesz zęby i generalnie oporządzasz się.

Trening (albo aerobowy, albo siłowy)

OPCJONALNIE 20 minut przed treningiem aerobowym:  1 kapsułka Bikini Burn TiB

Trening aerobowy– minimum 40 min tradycyjny, lub interwałowy może być krótszy – 30min

Tuż po treningu śniadanie.

I posiłek- śniadanie

ŚNIADANIE powinno składać z soków, na przykład marchew z zieloną pietruszką, marchew z jabłkiem i selerem naciowym, żurawinowy niedosładzany, chyba, że stewią. Sok z pomarańczy z dodatkiem startej skórki z cytryny/pomarańczy. Co tam chcesz i co Ci smakuje. Możesz zrobić sobie szejka z dużą ilością jarmużu, czy szpinaku z 1 bananem i truskawkami. Jednym słowem nadal oczyszczanie i odżywanie.

WRAZ ze śniadaniem bierzesz 1 tabletkę  Greens & Fruits TiB (1 opakowanie starcza na 3 miesięczną kurację). Po śniadaniu bierzesz 1 tabletkę pod język  D3+K2 TiB ((po badaniu 25(OH)D okaże się, czy to wystarczy). Oraz 1 kapsułkę Omega 3 TiB

Opcjonalnie 20 minut przed treningiem siłowym: 1 kapsułka Bikini Burn TiB

Trening siłowy – 30 do 40 minut ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała I z hantlami/czajnikiem.

I posiłek – śniadanie 

Zaraz po treningu (w ciągu 30 minut, czyli w tak zwanym oknie anabolicznym) zjadasz dużego szejka z dojrzałymi bananami, jagodami, szpinakiem, albo pietruszką i dodajesz 1 miarka, lub 1/2 miarki  Shape Shake TiB, i możesz też dorzucić Hemp Protein This is Bio. Potem pijesz soki warzywne i owocowe. 

II posiłek – Obiad

Teraz przed obiadem szklanka wody z łyżką octu jabłkowego z matką (czyli tymi żyłkami pływającymi w dobrym bio occie)

Gdy zgłodniejesz jesz obiad. Nie wnikam: – jesz co chcesz i ile chcesz. Ale jesteś chyba rozsądny i nie weźmiesz do ust transów, smażonych pączków, nie wyjesz cukru z kredensu, ani nie zjesz pół sernika babci. Ale możesz jeść sushi jak lubisz ( po rybie, nawet dzikiej od razu jedna chlorella do ust, albo truskawka). Możesz jeść kasze, strączki. Jak jesz mięso, to organiczne. Warzyw bez liku. Generalnie obiad jesz jak lubisz i ile chcesz. Desery beznadziejne odstaw. Cukier z tłuszczem to najgorsza opcja.

POLECAM ekstremalnie niskokaloryczny makaron z koniaku (roślina, nie brandy), oczywiście organiczny, który nabiera smaku tego z czym jest spożywany. Niby nie musimy liczyć kalorii, ale makaron praktycznie bez kalorii to rozwiązanie nie do pogardzenia.

W czasie obiadu gdzieś przemycasz 1, 5 grama Kurkumy This is Bio z pieprzem cayenne i olejem kokosowym – łyżka oleju (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki, czy makaronu z koniaku).

DO obiadu zjadasz  1 gram Witaminy C TiB

W każdym bądź razie, musisz mieć poczucie, że zrobiłeś sobie przyjemność ucztą.

Następna taka uczta będzie dopiero za 24 godziny

PO obiedzie bierzesz pod język 1 tabletkę D3+K2 TiB (po badaniu 25(OH)D okaże się, czy to wystarczy).

Oraz 1 kapsułkę Omega -3 TiB, chyba, że Twoja dieta jest bogata w Omega 3.

III posiłek – Treningopodobny szejk białkowy

PO minimum 3 godzinach zjadasz swój ostatni posiłek w ciągu dnia, czyli 1 miarka Shape Shake TiB + szklanka wody

I na tym koniec z papu na dzisiaj.

Codziennie ćwiczę trening

C.
Plan posiłków i suplementacji w ciągu dnia dla osoby robiącej trening popołudniu

PO przebudzeniu idziesz do łazienki i oczyszczasz język. Nie myjesz zębów. Następnie wypijasz małymi łyczkami 4 szklanki (najlepiej 6, czyli 1 butelka 1,5 l) wody niegazowanej z sokiem z cytryny. Po czym dopiero potem myjesz zęby i generalnie oporządzasz się.

I posiłek – śniadanie

Śniadanie powinno składać z soków, na przykład marchew z zieloną pietruszką, marchew z jabłkiem i selerem naciowym, żurawinowy niedosładzany, chyba, że stewią. Sok z pomarańczy z dodatkiem startej skórki z cytryny/pomarańczy. Co tam chcesz i co Ci smakuje. Możesz zrobić sobie szejka z dużą ilością jarmużu, czy szpinaku z 1 bananem i truskawkami. Jednym słowem nadal oczyszczanie i odżywianie.

Wraz ze śniadaniem bierzesz 1 tabletkę Greens & Fruits TiB (1 opakowanie starcza na 3 miesięczną kurację)

II posiłek Obiad

Opcjonalnie 20 minut przed obiadem: 1 kapsułka Bikini Burn TiB i szklanka wody z łyżką octu jabłkowego z matką (czyli tymi żyłkami pływającymi w dobrym bio occie), albo tylko ta szklanka wody z OJ (skrót dla octu jabłkowego).

NIE WNIKAM: – jesz co chcesz i ile chcesz. Ale jesteś chyba rozsądny i nie weźmiesz do ust transów, smażonych pączków, nie wyjesz cukru z kredensu, ani nie zjesz pół sernika babci. Ale możesz jeść sushi jakbyś lubił ( po rybie, nawet dzikiej od razu jedna chlorella do ust, albo truskawka). Możesz jeść kasze, strączki. Jak jesz mięso, to organiczne. Warzyw bez liku. Generalnie obiad jesz jak lubisz i ile chcesz. Desery beznadziejne odstaw. Cukier z tłuszczem to najgorsza opcja. W każdym bądź razie, musisz mieć poczucie, że zrobiłeś sobie przyjemność ucztą. Następna będzie dopiero za 24 godziny. Polecam ekstremalnie niskokaloryczny makaron z konjacu (roślina, nie brandy), oczywiście organiczny, który nabiera smaku tego z czym jest spożywany. Niby nie musimy liczyć kalorii, ale makaron praktycznie bez kalorii to rozwiązanie nie do pogardzenia.

W czasie obiadu gdzieś przemycasz 1, 5 grama kurkumy z pieprzem cayenne i olejem kokosowym – łyżka oleju (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki, czy makaronu z koniaku).

DO obiadu zjadasz 1 gram witaminy C TiB 

Po obiedzie bierzesz pod język 1 kapsułkę D3+K2 TiB (po badaniu 25(OH)D okaże się, czy to wystarczy). Oraz 1 kapsułkę Omega -3 TiB, chyba, że Twoja dieta jest bogata w Omega 3.

Po 2 godzinach od obiadu idziesz na trening obojętnie jaki. Czyli może być aerobowy, albo siłowy. Może być mieszany. Po 45 minutach kończysz.

III posiłek – potreningowy szejk

W ciągu 30 minut po treningu wypijasz ostatni posiłek tego dnia, czyli szejk białkowy Shape Shake TiB, 1 miarka z wodą.

I na tym koniec z papu na dzisiaj.

shape-shake-420g-tib-


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.