Odchudzający trening obwodowy dla bardzo początkujących

pajacyk2

Pajacyk

Odchudzający trening obwodowy dla bardzo początkujących

Więc chcesz mieć kształtną sylwetkę, a nie masz ochoty kupować karty na siłownię?

Nawet teraz w zimie?

Serwatka 100% Izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy tiB

100% Izolat Serwatki CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzony stewią)

Hej bezkształtnej Burżuazji & Ślicznej

Więc chcesz mieć kształty, a nie masz ochoty kupować karnetu na paczkę?

I bardzo dobrze, bo na siłowni, czy ęą klubie fitness, można spotkać wielu frajerów, aroganckich sprzedawców nie mających pojęcia o właściwościach zielonych szejków, zarozumiałe laski, które nigdy się nie uśmiechają, oraz można zostać zagadanym na śmierć. Na siłownię owszem można się zdecydować, gdy mamy precyzyjny plan skorzystania z przyrządów bez potrzeby szukania guru. Ale Ty nie idziesz na siłkę, bo nie masz karnetu i ja Cię w tym działaniu wspieram. Zresztą nie chcesz spotykać skołowanych brakiem sukcesów idiotów.

Uwaga, teraz powiem coś całkiem przedziwnego: – że trening cardio jest jednym z najmniej skutecznych treningów do spalania kalorii, i że w tym samym czasie można uzyskać znacznie więcej co do kształtów sylwetki. Nie będę teraz rozwijać tego tematu, przyjdzie na to czas, ale uwierzcie, że tak jest.

Trening cardio jak sama nazwa wskazuje ma zmusić krwiobieg do przepompowania krwi. Nasza pompa, czyli serce oczywiście musi być zdrowa. Trening cardio, na którego czele stoi bieganie, owszem powoduje spalanie kalorii, ale yyy … powolne. Do tego trzeba biegać długo.

Bieganie nie kształtuje sylwetki w ładny sposób. Szybkie bieganie „zajeżdża” mięśnie, czyli pozbawia je glikogenu, stają się zbyt suche, płaskie i twarde, a powolne bieganie musi trwać bardzo długo, aby została uruchomiona tkanka tłuszczowa jako źródło energii.

Bieganie natomiast wzmacnia naszą wytrzymałość i niezwykle pozytywnie wpływa na psychikę. Jak nic innego na świecie. O czym nie wolno zapominać, w końcu biegam, bo muszę.

Jednak, gdy chcemy poprawić nasze kształty, czyli nabić mięśnie, a wypalić fat, powinniśmy zdecydować się na trening obwodowy ciała, zwany inaczej stacyjnym.

Co sprawia, że trening obwodowy ciała działa tak dobrze?

W każde ćwiczenie zaangażowane jest wiele grup mięśniowych, tętno zostaje napompowane jak przy bieganiu i spala się mnóstwo kalorii.

Gdy zapalony biegacz wykona trening obwodowy, następnego dnia nie może się ruszyć, tyle mięśni użył, które przy bieganiu leżą odłogiem.

Do tego wszystkiego

Zasadniczo obwodowy trening siłowy spala więcej kalorii niż trening interwałowy, który z kolei spala więcej kalorii niż monotonne cardio. Jednak pisałam już o tym, że trening interwałowy i tak nie jest dla wszystkich, a z pewnością nie dla początkujących biegaczy.

Zasadniczo, jeśli starasz się jedynie ładnie schudnąć, to spędzanie czasu na bieżni jest naprawdę brzydko wykorzystanym czasem.

Podam dzisiaj przykład treningu obwodowego dla początkujących, który możesz wykonać w garażu, w pokoju, we własnej sypialni, czy w salonie swoich Les Parents. Bez względu na wiek, zresztą starsi szczególnie powinni ćwiczyć obwodówkę, bez względu na stan portfela, upodobania seksualne i cokolwiek innego, wskazane jest, aby chronić swoje mięśnie, budować je, natomiast spalać tłuszcz. Szczególnie ten na brzuchu będący nieprzyjemnym składnikiem fatalnego zespołu metabolicznego. Nie dotyczy to kobiet, które właśnie planują zajść w ciążę, bowiem taki tłuszcz, to wysoki poziom estrogenów, co zwiększa szansę na zaciążenie.

Zaryzykuj i zrób sobie trening obwodowy Workout, oczywiście wcześniej upewnij się, co sądzi o tym Twój lekarz. Takie są zasady gry.czajnikok

 

 

Kettlebell, no dobra, czajnik z wodą już przygotowany na „ławeczce”

Zasada jest taka, że każde kolejne ćwiczenie powinieneś robić bez przerwy przed następnym, chyba, że nie jesteś w stanie, to 25 sekund masz na wytchnięcie. Bowiem ważniejsze jest, żeby zrobić ćwiczenia dokładnie, niż koniecznie nie zrobić żadnej przerwy pomiędzy nimi.

Na szczęście ponieważ jedno ćwiczenie następuje zaraz po drugim nie możesz się nimi znudzić. A nawet jakby, to nie bardzo masz na to czas. Po zakończeniu wszystkich ćwiczeń w jednym obwodzie, możesz zrobić 2 minutową przerwę, a następnie wykonać wszystko jeszcze raz, a jak masz siłę, to najlepiej dwa razy.

Bowiem zwykle ćwiczenia obwodowe robi się właśnie w 3 turach i tak jest git

Zanim zaczniesz swój Workout, nigdy nigdy nigdy, ale to przenigdy nie zapomnij się rozgrzać. Musisz podnieść swoje tętno i upewnić się, że twoje mięśnie zostały dobrze ukrwione, czyli że są ciepłe. Uwaga, nierozgrzanie ciała przed ćwiczeniami, to po prostu jest proszeniem się o kontuzję. Do rozgrzewki świetna jest skakanka, przelecieć się po schodach w dół i z powrotem, albo wskoczyć na parę minut na rowerek stacjonarny, na którym zwykle wieszasz swoje ubranie.

Oto Twój trening obwodowy podsumowawszy:

20 przysiadów (do pozycji krzesełka, najlepiej ręce założone za głowę)

10 pompek (gdy nie dajesz rady, mogą być na kolanach), lub 10 kangurków

20 wykroków  z „przykucem” z rękami za głową, po 10 na każdą nogę

10 ćwiczeń na ławeczce (2 krzesła obok siebie) na triceps z obciążeniem – na przykład czajnik/kettlebell, ciężarek/hantla, lub po prostu kanisterek z wodą, lub płynem do prania, ma się rozumieć eco. Po 5 na każdą rękę.

15 sekund deski (plank)

30 Pajacyków

przykuc

10 przysiadów/krzesełek, plecy jak najbardziej wyprostowane

pompka12

10 pompek (leszcze robią z kolan)

wykrokok

Po 10 wykroków na każdą nogę  z rękami za głową 

tricepsok

10 ćwiczeń z czajnikiem na triceps na „ławeczce” 

plank

Deska, czyli plank

Na koniec 30 pajacyków z klaśnięciem nad głową przy rozkroku

Robisz takie 3 rundy, a następnie zaczynasz się rozciągać

Taki trening wykonujesz 3 razy w tygodniu, ale nie dzień po dniu.

W tym czasie stosujesz zdrową dietę bez liczenia kalorii, ale koniecznie z przerywanym postem, bowiem nie daj się nabić w butelkę, że 5/6 małych posiłków w ciągu dnia pozwoli Ci lepiej schudnąć. To są mity, o czym będzie wkrótce post.

Cokolwiek jednak nie powiedzieć, dieta Możnego będzie miała wpływ w 80 % na sukces, lub porażkę w kwestii budowania odpowiedniego kształtu.


Cześć Możnym
Jor peps


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.