Jak określić swój typ metaboliczny? Czy ktoś w ogóle może dobrze się czuć na Paleo?

Train-a-Cow-to-be-Ridden-Step-8

Jak określić swój typ metaboliczny?
Czy ktoś w ogóle może dobrze się czuć na Paleo?

Jeśli chodzi o tak zwane zdrowie w niskich wibracjach 3D nie ma jednej diety idealnej dla wszystkich. Dochodzi nawet do tego, że pomimo zgody wśród wielu mądrych ludzi zajmujących się dietetyką na temat równowagi pH. Tutaj owszem, owszem, bla, bla, bla, to jednak dochodzi do takich anomalii, że pomimo że owoce i warzywa to tak zwana dobra alkalizacja ciała, a białko zwierzęce to tak zwane złe zakwaszanie, mędrcy dochodzą do wręcz krańcowo innych wniosków.

Jeśli chodzi o kwestie wyższych wibracji, zerowania się i wychodzenia z matrixu należy spożywać tylko pokarmy wysoko wibrujące, a więc nie mięso, ani nie pokarmy przetworzone, czyli surową żywność roślinną, głównie owoce i zielone liście, oraz orzechy. Ale to nie jest temat na dziś.

Maca 100% Organic This is Bio - Aminokwasy, Energia, Płodność
TU KUPISZ MACA 100% ORGANIC  aminokwasy, energia, płodność

Dlatego, gdy zdarza Ci się zjeść gicz cielęcą w miodzie …

Nawijamy więc o czym?

O typach metabolicznych

Znajdziemy je w Tao, znajdziemy w ajurwedzie, znajdziemy nawet we własnym domu.

Dr. William Donald Kelley wyleczył się dietą roślinną, i dobrym nastawieniem duchowym z raka trzustki, a uwierzcie, że to nie jest proste i częste. Szczególnie przy tym raku. Gdy zachorowała z kolei jego żona, również zaczął ją leczyć wyłącznie roślinami, a kobieta marniała w oczach. Dopiero dawka pokarmów odzwierzęcych wyciągnęła ją z choroby. To dało mu do myślenia. Powstała logiczna hipoteza, która się jakby sprawdza.

NASZ autonomiczny układ nerwowy składa się z układu przywspółczulnego odpowiedzialnego za odpoczynek i poprawę trawienia, oraz wręcz przeciwnie działającego układu współczulnego, czyli podkręcającego adrenalinę, przyspieszającego tętno i metabolizm

Jak się domyślamy ten układ dobrze się sprawdzi, gdy spotkamy w maju lochę z młodymi na Zarabiu, ale gorzej, gdy drżymy przed ratą kredytu zaciągniętego we franku szwajcarskim

Ale nie o tym mowa

MOWA o biochemicznych indywidualnościach.

Twój metabolizm jest nastawiony na pewne paliwa, które dadzą mu najwięcej energii życiowej. Nie można stosować oleju napędowego w aucie na bezołowiową benzynę.

Insulina, która kontroluje poziom cukru we krwi, jest również ważnym czynnikiem decydującym. Jeśli wystąpi nadprodukcja insuliny (insulino oporność) w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, system będzie przekonwertowywać go do trójglicerydów i innych tłuszczów. Co spowoduje, że węgle zamienią się w tłuszcz.

Jak więc sprawdzić, co Ci służy?

Jakim jesteś typem metabolicznym?

Cztery podstawowe typy metaboliczne:

Z dominującym układem współczulnym

Z dominującym układem przywspółczulnym

Z szybkim utlenianiem

Z powolnym utlenianiem

ALE na szczęście nie znaczy to, że będą to cztery różne diety. Będą tylko dwie, ale podstawowe z różnymi czynnikami dominującymi.

images-3

Wegetarianie:

Dominanty układu współczulnego i powolnie oksydacyjnego

Beztłuszczowe białka, mnóstwo warzyw, owoce i wiadomo, że bez rafinowanych węglowodanów.

images-2

 

Mięsożerni:

Dominanty to szybkie utlenianie i przewaga układu przywspółczulnego

Najlepsze jedzenie, to ciężkie białka i tłuszcz jako preferowanego źródła paliwa.

Inni mogą jeść to i to. Są uprzywilejowani.

images-4

Jak szybko określić swój typ metabolizmu wg dr.Williama Donalda Kelley’a?

1

ZBADAJ poziom trójglicerydów na czczo. Gdy masz ponad 80, to oznacza, że nadmiar insuliny jest przekształcany w trójglicerydy. Jedz dietę mięsną, bo jesteś takim typem metabolicznym.

Jeżeli z kolei masz trójglicerydy poniżej 80 jedz węgle.

2

WEŹ 50 mg niacyny na pusty żołądek. Jeśli skóra zrobi się czerwona i czujesz się bardzo, bardzo rozgrzany i wystąpi swędzenie w ciągu pół godziny, jesteś mięsożercą (masz dominantę przywspółczulnego układu). Jeśli czujesz, że jest Ci cieplej i masz lekki rumienieć na twarzy, oznacza to, że masz metabolizm na dwoje babka wróżyła. Ale jeśli nic nie czujesz, jesteś typem metabolicznym stworzonym do jedzenia węglowodanów, czyli, że masz układ współczulny dominujący. To wszystko dlatego, że niacyna jest alkalizerem.

3

WEŹ 8g na dzień witaminy C w postaci kwasu askorbinowego przez trzy kolejne dni.

Oznaki, że jesteś mięsożercą to:

czujesz się przygnębiony, ospały, wyczerpany, rozdrażniony, a jak jesteś kobietą możesz mieć dodatkowo podrażnienie pochwy.

Jeśli nie czujesz żadnych zmian, jesteś typem zrównoważonym.

Jesteś typem wegetariańskim, gdy zobaczysz zdecydowaną poprawę – wyższa energia, lepszy sen i generalnie supcio.

Unknown-1

Generalnie medycyna alopatyczna uważa dr. Williama Donalda Kelley’a za szarlatana, może świra. Z dwóch powodów, że jest samoukiem, gdyż jedynie dentystą, a drugi powód, że mówi dziwnie.Ma też wielu wyznawców. Ktoś pytał się, jak określić swój typ metaboliczny, więc powiedziałam co wiedziałam and:

No właśnie, jaki system dominuje w Twoim ciele? Czy przywspółczulny, czy współczulny? A może siedzisz mniej więcej trochę tu, trochę tu?

Niestety genetyka też będzie odgrywała bardzo istotną rolę. Na przykład Eskimosi to genetyczny typ, który je mięso. Wielkie rejony Chin jadły głównie rośliny, o czym pisze Campbell w swoim bestsellerze China Study. Znając swój typ metaboliczny jesteś w stanie dobrać dla siebie najlepszy pokarm, czyli lekarstwo.

Jeśli nie jesteś typem roślinożercy będziesz słabo się czuł jedząc dużo węglowodanów. Przy czym słowo węglowodan zawiera w sobie tyle znaczeń, że musimy zdawać sobie z tego sprawę. Cukier z cukierniczki (puste kalorie) to węglowodan, i brokuł to też węglowodan (ten ma sporo białka).

images

Ludzie z Hashimoto, czyli z chorobą autoimmunologiczną zwykle źle się czują jedząc dużo węglowodanów

Dlaczego tak się dzieje?

Czy to oznacza, że tylko pewien typ metaboliczny zapada na Hashimoto? Oczywiście, że nie, ale często historia choroby wygląda następująco. Ludzie jedzą węglowodany, chodzi tutaj o pszenicę i wszystko co zawiera gluten, lub „glutenopodobne” białka. W ciele panuje totalne złe trawienie węglowodanów, a do tego okropne białko pszeniczne. Jelita zaczynają przepuszczać. Po węglowodanach ludzie ci czują się źle, ale jedzą je nadal, bo lubią. Jedzą też białko zwierzęce, ale i tak system jest w stanie zapalnym. Nadchodzi w końcu choroba autoimmunologiczna, często też taka choroba też już wystąpiła u przodków. Ludzie ci nagle dowiadują się o diecie witariańskiej, czyli stricte roślinnej, ale surowej. Sądzą, że to będzie to, a tu następuje pogorszenie.

Do tego nie wiemy ostatecznie, czy nie byłoby poprawy, gdyż do takiej diety nie wchodzi się skokiem na głęboką wodę.

Unknown

Owszem podobno można nauczyć się jeść głównie pokarmy roślinne, i zacząć czerpać z nich prawdziwe korzyści, ale to wymaga czasu, zrozumienia i chęci. A gdy po posiłku wysoko węglowodanowym robisz się senna i znużona, zamiast tryskać energią, gdyż właśnie dostarczyłaś sobie najlepszą dla siebie energię możesz już coś powiedzieć. Ale tutaj też mogą występować różne zmyłki. Jednak osoby, które mają problem gastryczny z trawieniem białka zwierzęcego, jest to zjawisko bardzo częste, niekoniecznie czują się też świetnie na diecie roślinnej.

No i słynna dieta surowa 811. Wymagająca, zwierzęca, ruchowa. Nawet jak dla wszystkich, to i tak nie dla wszystkich, bo dość trudna, przynajmniej przez pierwsze dwa lata.


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.