logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
57 176 784
264 online
26 158 VIPy

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Organiczna dieta roślinna jest ratunkiem dla milionów, tylko, że oni już są mądrzy

  vita3large

  Organiczna dieta roślinna byłaby ratunkiem dla milionów, tylko, że oni już są mądrzy, więc nie muszą być bardziej

  4 Greens 100% Organic This is Bio

  4 Greens 100% Organic This is Bio

  Jolanta Mądralińscy,

  Ludzie chcieliby mieć trochę więcej pieniędzy, a nawet więcej niż trochę, ale nie spotkałam się dotąd z przypadkiem, żeby ktoś chciał być mądrzejszy. Wszyscy, za wyjątkiem Forresta Gumpa, a to przecież postać fikcyjna, sądzą raczej, że są wystarczająco mądrzy.

  Że brak mądrości ich nie dotyczy, że to owszem problem sąsiada, koleżanki z pracy, a nawet połowy dość bliskiej rodziny, ale z pewnością nie ich.

  A lekarze są po prostu pod tym względem najgorsi

  Spotkać alopatę, który powiedziałby – jestem imbecylem i właśnie z głupoty wysłałem na drugą stronę lustra Alicję, królika i talię kart – nie ma możliwości.

  Lekarz Ci się nigdy nie przyzna, to jasne, ale jak wszędzie są wyjątki

  Poznaj pięćdziesięciodwuletniego dr Ronalda Weissa, lekarza medycyny, internistę z 25-letnią praktyką medyczną w West New York, dodatkowo zatrudnionego w roli adiunkta w New Jersey Medical School w Newark.

  Doktor Weiss, żonaty ojciec dwójki dzieci, sprzedał swoją lukratywną praktykę i zlikwidował wszystkie swoje aktywa, aby móc kupić 348-hektarowe gospodarstwo w sąsiedztwie Góry Schooley w Long Valley, w stanie New Jersey.

  Weiss na podstawie obserwacji chorych zgłaszających się do niego w ciągu ćwierćwiecza praktyki lekarskiej stwierdził, że najważniejszym, gdyż najskuteczniejszym narzędziem modyfikującym przebieg choroby jest nie przetworzona żywność na bazie roślin.

  Że taka żywność jest silniejsza niż jakikolwiek lek, czy zabieg. 

  Oczywiście doktor Weiss nie był wcześniej totalnym idiotą, dlatego zaznacza, że nie ma teraz na myśli otwartego złamania w wyniku nieroztropnej jazdy na snowboardzie. No i znowu ta sama gadka, którą całkiem mądry obecnie alopata powtarza do znudzenia.

  Przewlekłe stany zapalne są przyczyną naszych najgorszych chorób

  Wysoko odżywcze, świeże owoce i warzywa są najlepszym lekiem przeciw zapalnym

  – Doktorze a nie biseptol?
   – Nie
   – Ani steryd doktorze?
   – Noł
   – Medyku nie antybiotyk?
   – Newer. Od dziś ignoruję podstawową maksymę medycyny zachodniej: wtłoczyć jak najwięcej lekarstwa w każdy centymetr sześcienny tkanki ludzkiej.

  W czerwcu 2014 roku dr Weiss i 90 rodzin rozpoczęło Etos Zdrowia 

  Zostało uruchomione wielkie gospodarstwo z uprawami sezonowych owoców i warzyw.

  Nowojorski lekarz zamienił repertuar strasznych leków alopatycznych na przyjazne człowiekowi zielone pożywienie.

  Niektórzy koledzy Weissa, aż się pokładli na plecy ze śmiechu, rżąc i szczerząc rtęciowe zębiska, ale Weiss już ma spektakularne wyleczenia, w tym 90-cio latkę Angelinę Rotella z zastoinową niewydolnością serca, którą alopacja już na straty spisała, a Weiss wyrwał ją ze szpon cukrzycy i tej choroby serca jedynie za pomocą zmiany diety na roślinną.

  Doktor Weiss, który bardzo zmądrzał podsumowuje:

  Zdrowie człowieka jest bezpośrednio związane ze zdrowiem środowiska i zdrową produkcją żywności. Uprawiając ziemię na mojej farmie wreszcie mam okazję zebrania wszystkiego czym zajmowałem się przez całe życie w jedną całość. Studiując biologię i chemię roślin udało mi się obie połączyć z ludzkim układem biologicznym.

  No mówiłam, że zmądrzał.

  A z kolei inny alopata z dyplomem Mark Hyman, propagator medycyny funkcjonalnej, która systematycznie zajmuje się przyczynami choroby, a nie tylko jej objawami twierdzi, że cudownej magii nie ma, ale jest coraz więcej dowodów na to, że najpotężniejszym lekiem jest odpowiednia dieta.

  I w ten niedzielny i już jesienny wieczór, z mgiełkami i humorkami, – a jesienią jak mnie kochasz? kocham nawet wtedy, gdy gubisz parasolki,- a więc w ten wieczór cieszę się, że ktoś miał potrzebę zmądrzenia i ją zaspokoił.

  Rzecz o doktorze, który zmądrzał przeczytałam w artykule Paula Fassy, wielokrotnie Socjecie przeze mnie przedstawianego, dziennikarza śledczego zajmującego się korupcją w resorcie żywności i leków.

  Fassa chce, żebyśmy byli informowani o prawdzie i mieli wolny wybór co do leczących kuracji i pożywienia.


  ścisk&kiss
  peps

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką tutaj:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 3 227 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Łukasz 21 września 2014 o 19:27

   Co to są te brązowe wkładki w miseczce ? :>

   1. pepsieliot 21 września 2014 o 20:48

    To jest chlebek surowy z siemienia lnianego i marchewki

    1. Łukasz 22 września 2014 o 09:14

     A nie masz na niego niechcąco przepisu ?

     1. Niki 30 września 2014 o 16:49

      Ten chlebek nazywa się habżyki, chleb lniany niepieczony żywy, prawda jaka śliczna soczysta nazwa? Coś jakby śląsko brzmiąca, ale pewnie to tylko skojarzenie. Szukam w sieci skąd pochodzi, nie ma info, w jakim kraju taką cudowną rzecz wynaleziono, ani też nie znalazłam żadnego przepisu jak zrobić. Jest tylko filmik jak ten żywy chlebek się zachowuje w odp. warunkach tzn. kiełkuje!

  2. Kasia 21 września 2014 o 19:45

   Ja tak poza tematem 😉 jestes piekna :))

   1. pepsieliot 21 września 2014 o 20:50

    Kasia oj tam oj tam 🙂

    1. Kiki 21 września 2014 o 23:44

     To prawda!!! Cudownie wyglądasz Pepsinko!!!

  3. Panna Migotka 21 września 2014 o 19:49

   Wspaniały człowiek. Jest jeszcze jeden taki: dr Joel Fuhrman . On mi pomógł całkowicie zmienić sposób odżywiania się. Zanim tak się stało, byłam dwadzieścia lat wegetarianką i myślałam sobie , że to wystarczy. Guzik prawda.
   Dzięki Pepsi za ten tekst.

  4. Bastoni di fashion 21 września 2014 o 20:44

   Ja też zmądrzałam, bo wlasnie mòj ogròd stał się moją apteką….Super Peps…swietny post….

   1. Izi 22 września 2014 o 06:29

    A do czego ten komentarz Bastoni przyczepić (nie licząc bezrozumnego
    promowania się na tym blogu).

    1. Siapa 22 września 2014 o 10:42

     A do czego przyczepić twój komentarz izi ?

     1. Izi 22 września 2014 o 14:23

      Komentarz napisałam w innym miejscu . Nie mam pojęcia dlaczego ukazał się tutaj. Bo faktycznie opublikowany tutaj nie ma sensu.

      1. pepsieliot 22 września 2014 o 14:29

       To wszystko moja wina, bo jechałam autem, trzęsło i nie mogłam trafić w malutkie zatwierdź w ipodzie i komentarze dostały się do spamu, zaczęłam szukać i przywracać, ale weszłam na stronę i zobaczyłam źe nie ukazały się we wpisie, ale z kokpitu je widziałam i sądząc że coś spieprzyłam skopiowałam te z kokpitu i dołoźyłam jak widać błędńie, sorrrrrkiiii

  5. Rising 21 września 2014 o 20:59

   Od zawsze chciałem być mądry,ale mnie nie znasz 🙂

  6. Gosia 22 września 2014 o 11:46

   Faktem jest, potwierdzam to, że w szpitalu lekarz nie rozmawia o odżywianiu się pacjenta,zazwyczaj go to nie intetesuje.Ewentualnie w trakcie hospitalizacji pacjent ma spotkanie z dietetykiem
   ALE ci też są różni, nasza dietetyczna, moja koleżanka na marginesie krytykuje moje picie octu jabłkowego i odradza mi jedzenie arbuza z pestkami,także już nawet nie biorę jej zdania pod uwagę. Jedzenie szpitalne robi więcej szkody niż pożytku,tez potwierdzam.
   Ale mamy XXI wiek, dostęp do literatury i netu,może więc nie czekajmy aż lekarze poprowadzą nas za rękę, sami zadbajmy o siebie.

   1. Gosia 22 września 2014 o 11:53

    A co do lekarzy,którzy mądrzeja,to osobiście słyszałam, pierwszy raz w życiu, jak lekarz do mojej mamy powiedział, że jest szansa, żeby na nadciśnienie juz nigdy nie musiała brać leków, musi tylko zrobić to,to i tamto. Także są i tacy jak piszesz tutaj

  7. Kris538 10 sierpnia 2015 o 23:48

   Hm .,…. exceleeeeent & błeno (jak kolwie to się pisze) …. nic więcej wymądrzać się nie będę , chociaż aspiruję że chcę i to jak naj bardziej (przecież uczyłem się o Sokratesie , o jego słynnym wiem , że nic nie wiem i o tym jak każdemu mądrem (i to wdodatku Grekowi i Grekom …) dostojnikowi z elity potrafił w prosty sposób pokazać jego prawdziwy stan niewiedzy czy nawet nie często zwyczajnej głupoty ….. Pepsi , hm …. Ty czasami nie … hm …. no wiesz …. Ty czasami … z Grecji nie przy emigrowałaś (może , że nie tak bezpośrednio , ale może przez Rodziców …. może Dziatków … ) ….. ot taka dygresja , nie koniecznie na temat , chociaż mogło by się zdawać , że taaak . Regards Ja Wszystkich i Pepsi ma się rozumieć też 🙂

   p.s.

   Hm …. świetnie … hm to się wszystko zczytuje , takie prawdziwe bio – w intelekcie – nie truje i łatwo się przyswaja …. hm …. błeno !

   1. pepsieliot 11 sierpnia 2015 o 08:05

    przodków mam w Mediolanie 🙂

  Dodaj komentarz