Pali mię zgaga, zakwaszać, czy neutralizować żołądek?

cytrynka

Pali mię zgaga, zakwaszać, czy neutralizować żołądek?

Purple Corn 100% Organic this is Bio

Purple Corn 100% Organic this is Bio

Sie Możnym,

Pisałam już w temacie, ale wciąż mam niedowierzające zapytania, więc:

Prawie wszystko co alopatia mówi nam o zgadze, niestrawności i dolegliwościach żołądkowych było rozminięciem się z prawdą.

Najczęściej w naszych żołądkach jest za mało kwasów, dlatego leczenie niestrawności zobojętnianiem kwasów żołądkowych jest najgorszą z opcji.

Przy czym nawet w przypadku nadkwasoty nie jest to dobra opcja.

Chociaż z drugiej strony, być kwaśnym jest naturalnym stanem żołądka, czy w takim razie możemy mówić o nadmiarze kwasu w żołądku? To trochę tak, jakby płuca miały cierpieć od nadmiaru tlenu, lub krew od nadmiernej ilości krwinek czerwonych.

Próby neutralizacji kwasu żołądkowego nie koniecznie są mądrym działaniem, tak jak wypłukiwanie nadmiaru krwinek. Oba przypadki słabo nadają się do leczenia, albo są to w ogóle objawy nieistniejących schorzeń.

Przemysł farmaceutyczny kolejny raz zrobił z nas debili, sugerując, że musimy neutralizować naszą nadkwasotę, chociaż faktycznie może jesteśmy zbyt kwaśni, ale jak pech, to pech, poza żołądkiem.

Prawda o większości chorób żołądka jest taka, że najczęściej mamy za mało kwasu żołądkowego.

Pozbawiony kwasu żołądek, musi brutalnie reagować, aby jak najlepiej wykorzystać swoje ograniczone zasoby kwasu. To z kolei powoduje, że powstaje ciśnienie tylne i następuje przepływ tego kwasu, który żołądek ma do dyspozycji. Następuje cofka do przełyku co z kolei powoduje ból zgagi.

Środki zobojętniające kwasy, w tym soda, wydają się działać, ponieważ część piekąca przewodu pokarmowego rzeczywiście zostaje zneutralizowana i zgaga przestaje palić.

W rzadkich przypadkach, gdy żołądek rzeczywiście wytwarza nadmiar kwasu i tak organizm praktycznie zawsze próbuje zrekompensować leki zobojętniające, które rutynowo zostały podane. Bowiem skutki leków zobojętniających kwasy są zawsze złe i ostatecznie uniemożliwiają prawidłowe trawienie.

Aby odtworzyć kwasy, które zostały zneutralizowane, organizm jest zmuszony przeprowadzić szereg skomplikowanych reakcji chemicznych, które sprawią, że całe ciało ulega zakwaszeniu.

Mamy więc jasność, że nie jest to zdrowy proces?

Ale co się będę wysilać, żeby wszystko zgrabnie wyłożyć, kiedy Donna Gates w swojej książce „The Body Ecology Diet” bardzo dobrze wyłuszczyła problemy związane z niską kwasowością żołądka. Przy czym zewnętrzny objaw zgaga to pesteczka.

Istnieją dwa główne skutki uboczne niskiego poziomu kwasu żołądkowego:

Primo
Stajesz się człowiekiem niedożywionym, czyli brakuje ci białka.

Gdy poziom kwasu żołądkowego jest niski, żołądek nie jest w stanie strawić białka. Nieprawidłowe trawienie białka tworzy toksyny w jelitach, które są aktorami w dramacie zwanym choroba. Nieprawidłowe trawienie białka będzie miało tendencję, aby chcieć zakwasić krew, ponieważ białko jest z natury kwaśne.

Secundo
Może doprowadzić do demineralizacji organizmu.

Gdy krew robi się/ma się zrobić bardziej kwaśna, będzie intensywnie szukać minerałów z każdego miejsca w organizmie, aby zneutralizowały kwas i wprowadziły bardziej zasadowe środowisko. Organizm cały czas musi walczyć o równowagę pH krwi, bowiem wypadnięcie z całkiem małych widełek pH 7,35-7,45 grozi poważną chorobą, albo nawet odłożeniem widelca. Dlatego kwaśna krew pozbawia organizm składników mineralnych, wyciągając je nawet z kości.

W pewnym momencie doprowadza to do błędnego koła

Niski poziom kwasów w żołądku, równa się brakom minerałów, a braki minerałów powodują zakwaszenie krwi. Na to wszystko alopata aplikuje lek zobojętniający kwasy, bo Możnego zgaga pali. I się zaczyna jazda.

Cykl ten trwa dalej i w efekcie mamy zakwaszenie organizmu, niedożywienie i demineralizację.

Koło młyńskie poszło w ruch i mamy kaskadę konsekwencji.

Jakich?

Zaczynasz jeść więcej białka, a tu nadal jesteś niedożywiony. Podnosi to poziom kortyzolu (hormonu stresu lub odłożenia widelca), a tym samym podnosi się poziom cukru we krwi.

Podwyższony poziom kortyzolu niekorzystnie wpływa na Twoje zachowanie i temperament.

Ostatecznie prowadzi to do zmęczenia nadnerczy. Następnie dzieje się coś czego wszyscy obawiają się najbardziej, wyhamowuje DHEA, czyli hormony młodości, które stymulują produkcję testosteronu i estrogenów, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się.

Niskie DHEA i jednocześnie wysoki poziom kortyzolu wpływa na mózg i zachowanie, ale to nie wszystko.

Błędne koło niskiego poziomu kwasu żołądkowego wpływa również na wewnętrzny ekosystem.

Nagle pojawia się horda nieprzyjemnych facetów w kapturach, którzy nazywają się bakterie chorobotwórcze, Candida i wirusy, zanika z kolei grupa uprzejmych Słowian, czyli zdrowa mikroflora. To prowadzi do obniżenia odporności.

Oto niektóre z typowych objawów i zaburzeń spowodowanych niskim poziomem kwasu żołądkowego:

wzdęcia, odbijanie, wzdęcia bezpośrednio po posiłku, zgaga (no właśnie), niestrawność, biegunka, lub zaparcia, niestrawiony pokarm w stolcach, trądzik, świąd odbytnicy, przewlekła Candida, wypadanie włosów u kobiet, wiele alergii pokarmowych, niedobór żelaza, słabe, lub popękane paznokcie, chroniczne zmęczenie, zmęczenie nadnerczy, suchość skóry, oraz różne choroby autoimmunologiczne.

Naturalny środek

Dlatego, gdy następnym razem będziesz miał niestrawność, albo zgagę zrób eksperyment i zakwaś żołądek octem jabłkowym z wodą, żeby nie poparzyć przełyku, albo wodą z cytryną.

Wyniki są zdumiewające.

Niestety jeżeli masz wrzody żołądka, nie będzie to dobre rozwiązanie, wtedy najlepiej zastosować naturalną kurację przeciwko Helicobacter pyroli – 3 zioła na twój obolały żołądek, oraz krótka wzmianka o helicobacter pyroli

Kontrowersyjne podsumowanie:

Sok z cytryny jest kwasem, w związku z czym ZAKWASZA żołądek, a to prowadzi do lepszego trawienia i odkwaszenia organizmu


peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

3 naturalne sposoby na zgagę, niestrawność, trądzik i leki, czyli niedokwasotę

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.