Pieczony kalafioren z kurkumą, to nie zwykły posiłek, to broń!

201203-xl-roasted-cauliflower-with-turmeric-and-cumin

Pieczony kalafioren z kurkumą, to nie zwykły posiłek, to broń!

POMIMO tego, że jestem witarianką, od czasu do czasu mam ochotę na ciepły posiłek. Szczególnie, gdy wracam z biegu terenowego w lutym, nie mówiąc o terenie górskim.

Z kolei mówi się, że ten przepis na pieczony kalafioren z kurkumą ma niesłychane zdolności prozdrowotne, w tym przede wszystkim przeciwnowotworowe. Ze względu na silne właściwości przeciwzapalne, potrawa ta, ma również zdolność do zwalczania wielu innych chorób. Tak czy siak owe danie jest wielkim promotorem zdrowia, to na pewno!

Kurkuma 100% Organik This is Bio

TU KUPISZ KURKUMA 100% ORGANIK This is Bio

Zanim spróbujesz tej smacznej potrawy może zechcesz dowiedzieć się tych kilku rzeczy:

Jedzenie kalafioren jest skutecznym sposobem, aby zwiększyć spożycie minerałów, przeciwutleniaczy i witamin, szczególnie witaminy C. Jedna porcja kalafiora stanowi prawie 3/4 dziennego zalecanego spożycia witaminy C. Wiadomo, że trzeba jeść więcej, ale i tak fajnie.

Połączenie pieczonego kalafiora z kurkumą and czarnuszką, istotnie wzmocni korzyści z jedzenia tej potrawy.

Przepis na pieczony kalafioren z kurkumą:

Składniki:

1 główka organicznego kalafiora

1 łyżka bio oleju kokosowego, lub 1 łyżka oliwy z oliwek

Szczypta czarnuszki

1 łyżka kurkumy

Sól szara dla smaku

Czarny pieprz

Istotne wskazówki tworzenia potrawy:

Pokroić główkę kalafiora na małe różyczki.

Rozgrzej piekarnik do 200 stopni C i umieść w nim naczynie żaroodporne z pokrojonym kalafiorem.

Dodaj kurkumę, czarnuszkę, olej kokosowy, albo oliwę i wymieszaj dobrze wszystkie składniki.

Przykryj naczynie i piecz przez 40 minut. Następnie zdejmij pokrywkę i jeszcze delikatnie podgotuj przez 15 minut. Sól i pieprz dodaj na samym końcu.

Gotowe

kala1

Co robi ta potrawa?

Badania wykazały, że połączenie kurkuminy i kalafiora ma silną zdolność do zapobiegania, a także leczenia wielu rodzajów nowotworów.

Kurkumina zawarta w kurkumie ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwnowotworowe, w najbardziej pożądanej postaci, czyli poprzez eliminację komórek nowotworowych.

Kalafior z kolei zawiera glukozynolany, które oczyszczają organizm ze szkodliwych wolnych rodników, a także zabijają niektóre komórki nowotworowe. Intensywnie zaleca się regularne jedzenie kalafiora, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Ta przekąska promuje również funkcjonowanie mózguKalafior jest dobrym źródłem choliny wspomagającej prawidłowy rozwój mózgu. Do tego kurkumina jest wielkim wsparciem dla mózgu, co zostało potwierdzone badaniami nad spowalnianiem postępu choroby Alzheimera.

Do tego mamy jasność, że czarnuszka to jeden z największych wypasów prozdrowotnych i antyrakowych. A zdrowy tłuszcz i pieprz czarny, a raczej piperyna wzmacniają wchłanianie kurkuminy. Szara sól niesie ze sobą blisko 90 minerałów. Mamy więc Kosmos.

Danie nie jest witariańskie fakt, ale z drugiej strony w gotowanych warzywach krzyżowych jest znacznie mniej substancji wolotwórczych w postaci goitrogenes.

Jedna porcja tej potrawy zapewnia 80% dziennego zalecanego spożycia witaminy C, 45% witaminy K i 30% kwasu foliowego (B9).

Dodatkowo, kalafior jest naładowany białkiem, rozpuszczalnym błonnikiem, potasem, magnezem, manganem, niacyną (B3) i witaminą B6.

Źródła: nicabm.com / care2.com / bestherbalhealth.com

Kalafior z kurkumą to prawdziwy okaz prozdrowotnej synergii!


Smacznego


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.