logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
174 online
52 913 951
ultd-athleteprotein-420

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Płaski brzuch to znaczenie więcej niż tylko modny wygląd, czyli 6 razy na tak dla 6-paka

maxresdefault

Płaski brzuch to znaczenie więcej niż tylko modny wygląd, czyli 6 razy na tak dla 6-paka

Czy wiesz, że Polska jest na 5 miejscu najbardziej otyłych ludzi w Europie? Nieważne czy zaliczasz się do grupy osób skrajnie otyłych czy borykasz się tylko z lekką nadwagą i tak powinieneś zacząć dbać o swój brzuch! Bowiem płaski brzuch to nie tylko fajny wygląd wpisany we współczesne kanony piękna, ale przede wszystkim jego brak, to podstawowy element bardzo złego dla zdrowia zespołu metabolicznego.

Oczywiście  ZM (zespół metaboliczny) to przedsmak chorób serca, cukrzycy, raków i wszystkich chorób związanych z rozwojem cywilizacyjnym.

Jakby to jednak do Ciebie nie przemawiało …

TU KUPISZ w promocyjnej cenie duży zestaw do programu Jem i ... chudnę.

TU KUPISZ w promocyjnej cenie duży zestaw do programu Jem i … chudnę

6 razy na tak dla 6-paka

Krata na brzuchu może Ci się kojarzyć z modelami na plakatach, celebrytami czy nawet ze słonecznym patrolem. Od teraz powinna Ci się kojarzyć również z dobrą kondycją fizyczną i zdrowotną. I to jest główny powód posiadania płaskiego brzucha.

1 x tak : Brzuch w dyscyplinach sportowych

Jeżeli wzmocnisz mięśnie brzucha automatycznie wrzucisz więcej kg na sztangę.
Mięśnie brzucha uczestniczą w większości ćwiczeń z użyciem ciężarów. Są odpowiedzialne za stabilizację ciała.
Dodatkowo zapobiegniesz przepuklinie i utrzymasz organy wewnętrzne we właściwym położeniu.
Odkrywając brzuch z tłuszczu staniesz się wytrzymalszy i szybszy. Trening, który przeprowadzałeś dotychczas stanie się mniej męczący.

h-m-david-beckham-bodywear-jesien-zima-2014

Poprawisz elastyczność swojego ciała i zniwelujesz ryzyko kontuzji.
Jeśli masz problem z koordynacją przy ćwiczeniach, płaski brzuch pozwoli kontrolować równowagę nawet przy bardzo złożonych ćwiczeniach, angażujących wiele partii mięśniowych.
Posiadając ABS (czyli abdominals – mięśnie brzucha) zniwelujesz do minimum kontuzje związane z naciągnięciami. Dodatkowo łatwiej będzie Ci utrzymać właściwą postawę.
Posiadacze płaskiego brzucha szybciej budują masę mięśniową.
Mówiąc krótko wejdziesz na nowy „level” treningu i sprawi Ci to wielką frajdę.

boy-meltdown-over-dad-shaving-beard-003-inline-today-160606_05c66ca33c5aa8f51f45c0717edf2404-today-inline-large

2 x tak: Brzuch w życiu codziennym (w tym rodzinnym)

Łapiesz zadyszkę w biegu do autobusu? Bolą Cię nogi od samego chodzenia? Uczestniczenie w zabawach z dziećmi doprowadza Cię do wyczerpania? Przykładów nie zabraknie tak samo jak powodów, żeby w końcu to zmienić i zadbać o siebie! Niech codzienne obowiązki staną się dla Ciebie przyjemniejsze, a przede wszystkim niech nie będą wyzwaniem.

Zabawa z synkiem na drzewie? Ależ proszę bardzo.

3 x tak: Brzuch w pracy

Nie musisz być trenerem personalnym, żeby wzbudzać swoim ciałem zainteresowanie. Płaski brzuch zdecydowanie będzie atutem w rozmowie z klientem. Pozwoli Ci, też na noszenie tego co chcesz, a nie tego co Ci pozostaje do noszenia. Może w końcu pozwolisz sobie na dobrze skrojone i modne ciuchy?

Dużo czasu spędzasz w samochodzie? Twoje nogi na pewno lepiej się poczują bez balastu w postaci brzucha, a i ukrwienie będzie 100 razy lepsze.

Nie muszę chyba dodawać, że przy pracy fizycznej będziesz sprawniejszy i szybszy, a byle jaki przedmiot przeniesiesz bez większych problemów i uczestnictwa drugiej osoby.
 Nie będziesz musiał wzywać sąsiada, to kuszące 🙂

fstoppers-kenn-tam-chad-castigliano-lumberjack-fireman-sexy-man-beard-stereotype-08

sąsiad 

Po za tym uniknij stresu i nie daj się oceniać ludziom, z którymi pracujesz. 
Z kolei przy rozmowie kwalifikacyjnej unikniesz stereotypowej oceny – no bo jeśli nie umiesz zadbać o własnego siebie to jak zadbasz o firmę czy klienta?

To jest oczywiście forma niedozwolonego mobingu, ale kto Ci się do tego przyzna, że nie dał Ci pracy z powodu wypukłego brzucha?

1cc747c6ec084de64f63215522ef7a1b

4 x tak: Brzuch w życiu towarzyskim

Może Cię rozczaruję jeśli napiszę, że kobiet nie interesuje Twoje 50 cm w łapie i 3 x tyle w brzuchu. Wręcz odwrotnie smukły, wyrzeźbiony brzuch będzie powodem do dumy Twojej kobiety! I elementem zachwytu jej koleżanek :). W poszukiwaniach swojej miłości wysuniesz się przed szereg konkurentów, a na basenie zabłyśniesz 😉

Z drugiej strony oczywiście szkoda czasu na zastanawianie się czy dobrze wyglądasz w stroju kąpielowym, bokserkach, czy nowych spodniach, ale komu ja to mówię?

14803160_830985620369232_512874722_o

Ale komu on to mówi? 🙂 – dopisał peps

5 x tak: Brzuch jako twój „Look”

Podobno każdy facet dobrze wygląda w garniturze?

– Tak pod jednym warunkiem, że koszula nie tworzy na brzuchu rombów jak pierzyna, że widzimy pępek. No i fajnie jakby kieszenie od spodni też nie rozciągały się tak, że obcy zobaczą co w nich jest.

Wcięcie w tali, też dodaje seksapilu, powiedzcie szczerze dziewczyny …

e713bfaa57a6a90ac08c81d962686c48

ten pan na pewno ma brzuch 🙂 dopisał peps

6 x tak: Brzuch jako seks poprawiacz

U mężczyzn wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej maleje poziom testosteronu. Dzieje się tak przez komórki tłuszczowe, które produkują aromatazę.

Aromataza jest to enzym, który zamienia testosteron w estrogen. Niedobrze. 

Według lekarzy, wątroba u osób z nadwagą syntezuje więcej białka SHBG, które wiąże testosteron i pozbawia go aktywności biologicznej. Brak energii i kondycji, też nie jest atutem. Dochodzi do tego zła samoocena i samopoczucie oraz kompleksy na tle własnego ciała.

Przekonać może Cię także fakt, że osoby z płaskim brzuchem odczuwają więcej doznań podczas seksu.

tumblr_nvylbtxyz31tg49uto1_1280

omc starość z brzuchem jest piękna 🙂 – dopisał peps

Na koniec jeszcze to:

Ok, nie musisz mieć jedynie priorytetów fitness, ale chociaż dla własnego zdrowia zwalcz w sobie ochotę na złe jedzenie.

Czy chcesz mieć idealny sześciopak, czy po prostu szczupłą sylwetkę to przede wszystkim zrób to dla siebie.

Jestem pewien, że zdajesz sobie z tego sprawę, iż nadmiar tkanki tłuszczowej może negatywnie wpływać na Twój wygląd i estetykę ciała, a teraz weź pod uwagę zdrowie…

p1300369

Oto problemy związane z nadwagą, która jest groźna przede wszystkim przez otyłość brzuszną:

Nadciśnienie tętnicze – W przypadku mężczyzn, którzy mierzą w pasie więcej niż 94cm, zrzucenie 10kg poskutkuje spadkiem ciśnienia o 5-20mmHg. To samo dotyczy pań, których obwód pasa wynosi 80cm.

Cukrzyca typu 2

Choroba niedokrwienna serca

Dyslipidemia to stan, w którym stężenia lipidów i lipoprotein w osoczu odbiegają od przyjętych norm (np. wysoki poziom cholesterolu całkowitego lub wysoki poziom tri glicerydów)

Choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego

Bezdech senny i problemy z oddychaniem

Choroba zwyrodnieniowa stawów (zwyrodnienie chrząstki i jej bazy kości w obrębie stawu)

Problemy ginekologiczne (nieprawidłowe miesiączki, niepłodność)

Dobrze wyrzeźbiony brzuch, każda z 6 kostek wyraźnie oddzielająca się na kracie jest symbolem drogi jaką musisz przejść. Po każdym szczebelku drabiny, żeby uzyskać zdrową, szczupła sylwetkę.

hqdefault

uwaga na dobrze zrobione brzuchy

Wizerunek dobrze zrobionego brzucha będzie Twoim symbolem dobrego samopoczucia i zdrowia.

Nie zaczynaj od jutra, poniedziałku, ani od 1 stycznia, tylko od teraz, chyba, że nadal chcesz się zasapać przy wiązaniu buta…?


o-sobieRadek Sojka zwolennik zdrowego stylu życia, sportowiec zgłębiający wiedzę z zakresu diety klinicznej, kulturystyki oraz mechaniki ćwiczeń. Twój pomocnik w osiągnięciu umięśnionej/wymarzonej sylwetki.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 7 460 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. Diana 25 października 2016 o 13:21

  Mój brzuch jest w porządku, ale mam inne pytanie. Miałam wysoki poziom homocysteiny (13) i po roku brania witaminy B12 (+ B6+biotyna+kwas foliowy) miałam wynik 9. A teraz po kolejnym roku 5,94 (Homocysteina (ICD-9:L62). Badanie wykonane metodą CMIA na aparacie Architect. Zastanawiam się więc czy dalej brać tę witaminę, czy zrobić przerwę? Jakie jest Twoje zdanie?

  1. Radek Sojka 25 października 2016 o 17:28

   Czyli zeszło poniżej normy. Unikałbym diety bogatej w kazeine(nabiał) i białka jaj,ryb i mięsa. Odstawił b12 i monitorował stan badaniami czy sie nie podnosi, wraz z konsultacja z lekarzem.

  2. witdab 25 października 2016 o 21:54

   Poziom 6 jest super !

 2. eff 25 października 2016 o 17:00

  Czy pepsi pisze, czy li i tylko dopisije – jest świetna 🙂

 3. Marciocha 25 października 2016 o 19:32

  ,,Bowiem płaski brzuch to nie tylko fajny wygląd wpisany we współczesne kanony piękna, ale przede wszystkim podstawowy element bardzo złego dla zdrowia zespołu metabolicznego.”

  Tu chyba jakiś błąd się wkradł? 🙂 Wszak to zwisający bebzon jest złego zdrowia oznaką 🙂

  1. Pepsi Eliot 25 października 2016 o 21:05

   ach to lapsus, już poprawiony

 4. Monella 25 października 2016 o 23:35

  Nogi niczego sobie mam, ale brzuch dramat co więcej na dole roz. 38 na górze zaś czterdziestka a czasem nawet i 42.. co robić? ćwicze w miarę regularnie odżywiam się też nieźle a bebzun, jak był tak jest…Jak żyć panie premierze jak żyć?
  Zaczęłam myśleć nawet o liposukcji Tak jestem zdołowana

  1. Pepsi Eliot 25 października 2016 o 23:37

   typ nie estrogenny jabłko?

 5. marta 26 października 2016 o 01:52

  Mam wrażenie że moja oponka w dole brzucha jest nie do zrzucenia.. Ale nawet się tym aż tak nie przejmuję.

  Radku, mam prośbe, poradź, jak sobie radzić z potreningową bezsennością??.Można oszaleć, człowiek chce iść do przodu z treningiem, a tu nie da rady, bo nie ma kiedy się zregenerować…
  Poradź coś, jakieś suple, cokolwiek.

  Bedę ultrawdzięczna,
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 26 października 2016 o 09:14

   ja bym brała ZMB (usypia i regeneruje), czyli cynk, magnez i witaminę B6, a nawet więcej minerałów

  2. Radek Sojka 26 października 2016 o 09:44

   Zgadzam się z Pepsi co do ZMB, na dodatek wyeliminowałbym wszystko co może dodatkowo jeszcze pobudzać. Wracając z treningu zadbałbym, o ciepłą kąpiel (nie gorącą i nie chłodną) można dorzucić sól Epsom na „chill” i uzupełnienie magnezu. Wejść w „stan odprężenia”:przygaszone światło, tv-off,radio ciszej;)
   A i najprostsza metoda przełożyć trening na rano albo popołudnie o ile czas na to pozwala.

   1. marta 26 października 2016 o 11:34

    ZMB biorę, i nie wystarcza. myśłalam o melatoninie, ale to chyba nie jest dobry pomysł?

    1. Pepsi Eliot 26 października 2016 o 18:32

     dlaczego nie? a może wciąż bierzesz za mało magnezu

     1. marta 30 października 2016 o 09:00

      Nie wiem. Myslalam ze zawsze najlepiej radzic sobie bez wspomagaczy, bo zawsze maja jakies skutki uboczne. Ile mg tej melatoniny byś radzila, Kochana Pepsi? Grzegorzadam, a suplementacja tryptofanem to dobra opcja?

     2. Pepsi Eliot 30 października 2016 o 11:35

      melatonina to też naturalny wspomagacz, wystarczy jednak, że jest zapalona lampka przy Twoim łóżku i już go nie masz

     3. grzegorzadam 30 października 2016 o 11:42

      Yes. Albo router.
      Wyciągi a kwiatka dziurawca skutecznie to ”leczą”.

    2. grzegorzadam 27 października 2016 o 10:08

     Na wytwarzanie melatoniny świetny też olej z dziurawca i sam dziurawiec niezły.

     ==Odkryto, że nalewka z dziurawca leczy depresje dzięki temu, że podnosi stężenie melatoniny. Melatonina zmniejsza objawy zespołu przedmiesiączkowego, który charakteryzuje się niskim poziomem tego hormonu w organizmie kobiety. W przypadku zaś przekwitania (menopauzy) również zaobserwowano pozytywny wpływ melatoniny na hamowanie objawów towarzyszących tej dolegliwości. Melatonina uważana jest też za silny środek przeciwbólowy.==

     Jest jeszcze ‚ścieżka’ tryptofan-serotonina-melatonina.

     http://www.pepsieliot.com/dosc-niespania-smutkow-oto-7-naturalnych-sposobow-podniesienie-poziomu-serotoniny/

 6. Piotr Kierus 27 października 2016 o 09:37

  Trzeba tylko ćwiczyć!

 7. Kobitka 10 stycznia 2017 o 12:29

  w mojej pracy to większość ma wielkie brzuchale…jakoś im to nie przeszkodziło w dostaniu stanowiska…

 8. Nika 17 stycznia 2017 o 23:15

  Jestem na poście przerywanym od października, odpowiada mi bardzo i dobre 11 kg zleciało nie wiadomo kiedy. Obwody ładnie poleciały w dół. Ćwiczę średnio 4 razy w tygodniu. Ciało powoli zaczyna wyglądać atrakcyjnie, jednak mam problem z brzuchem. O ile w pozycji pionowej brzuch właściwie mi nie odstaje i nie mam oporów aby włożyć obcisłą bluzkę, to np jak robie plank to wisi mi taki obrzydliwy wór ze skóry wypełniony tłuszczem. No coś strasznego. Jest jakaś szansa żeby się tego pozbyć? Dodam, że jestem po ciąży ponad rok.

  1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2017 o 08:24

   w takim przypadku raczej nie, bo rozciągnięta skóra się najtrudniej regeneruje, a ten wałek z tłuszczu na brzuchu bardzo trudno użyć jako paliwo do zbudowania mięśnia z białka, ale z pewnością trening i dieta sprawią, że będzie to wyglądało coraz lepiej.

  2. grzegorzadam 18 stycznia 2017 o 09:09

   Organizm sobie z tym poradzi, trzeba czasu.

 9. Auwkaktusek 11 września 2017 o 09:01

  A co w przypadku kiedy wszystko odkłada sie na pośladkach i udach? :((

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze