Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 845 270
43 online
35 407 VIPy

Dorobiłaś się już biurowych zmarszczek na szyi? Zrób coś z tym

Zmarszczki i zmiany na twarzy są naturalne, bez względu na rodzaj i kolor skóry. Kiedy i w jaki sposób się u Ciebie pojawią zależy od wielu czynników, włączając tryb życia i skłonności genetyczne.

Zmarszczki na szyi mogą być drobnymi, (albo widocznymi z kosmosu:) horyzontalnymi liniami dookoła szyi, albo być małe, gładsze i jaśniejsze. Można jednak (jak się chce), szczególnymi sposobami je zmniejszać. Poznajmy przyczyny.

Co przyczynia się do zmarszczek na szyi?

Zmarszczki na ciele są wynikiem mieszanki różnych czynników, starzenia się skóry, spowolnionej produkcji kolagenu i zmniejszonej elastyczności tkanek.

Dodatkowo na szyi skóra bywa cieńsza, a cieńsza skóra starzeje się szybciej. Tak samo dzieje się zresztą ze skórą wokół oczu. Po pierwsze, kolagenu i elastyny jest w ciele z wiekiem coraz mniej. Nie bez znaczenia są także promienie UV, a jednak słońce?

w didaskaliach

Wbrew obiegowej opinii, promieniowanie UV nie jest wyłącznie szkodliwe. Jedną z zalet opalania się to to, że promienie UV stymulują produkcję cennej witaminy D3 w skórze, ale to wiesz, jak ważny jest ten fakt dla układu immunologicznego, pracy mięśni, zdrowych kości i zębów. Promienie UV mogą też pomagać w niektórych chorobach skórnych, takich jak trądzik czyatopowe zapalenie skóry.

Łącząc to z codziennymi ruchami głową albo specyficzną pozycją (biurową, ale powstaniu zmarszczek pomaga też spoglądanie z góry w smartfona, z szyją skierowaną w stronę klatki piersiowej).

Biurowa szyja

Zmarszczki pojawiają się na szyjach od zarania czasów, jednak dopiero od niedawna istnieje fenomen biurowej szyi, z angielska szyi technologicznej. To zjawisko powstawania zmarszczek w wyniku ciągłego patrzenia na telefony komórkowe i ekrany.

Neutralizacja tych zmarszczek naturalnymi sposobami jest możliwa, a sprowadza się do holistycznego podejścia do skóry szyi. Ogólnie rzecz biorąc wiele osób zapomina o włączeniu tej części ciała do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, na początek wystarczy więc poświęcić szyi chwilę podczas wieczornego wklepywania kremu w twarz albo kąpieli.

Nawilżanie

O poranku pamiętaj żeby nawilżyć nie tylko twarz, ale też szyję, co wesprze funkcjonowanie naturalnej bariery i poprawi elastyczność skóry. Krem wmasowuj gładkimi ruchami, od klatki piersiowej w kierunku żuchwy i brody.

Generalnie sprawdza się 123:

  1. poranne przemycie twarzy i szyi wodą mineralną z lodem
  2. na lekko wilgotną twarz i szyję wmasowanie surowego oleju kokosowego bio
  3. następnie wklepany dobry, nawilżający krem na dzień

Cel pal

Wieczory są dobre na użycie bardziej aktywnych kosmetyków, masek z alg, z awokado, gotowe maski z kwasami owocowymi, z płatków róży, dobre kremy. Olejki odradzam, bo zatykają pory. Wyceluj ten czas również w swoją szyję. Możesz stosować specjalne produkty do szyi, ale szczerze powiedziawszy równie dobrze sprawdzi się to co nakładasz na twarz.

Picie i jedzenie

4 szklanki i generalnie odpowiednia ilość płynów, oraz pożeranie surowych, organicznych roślin jest ważne dla skóry. To co tyczy się twarzy tyczy się tak samo szyi. Talerzem ją!

Wesprzyj produkcję kolagenu

Natura jest fajna, prostolinijna i oszczędna, nie musisz się już podobać, gdyż wypadłaś z rzeszota z pełną pulą hormonów rozrodczych, to i po co Ci tyle kolagenu, elastyny? Powoli wyłącza Ci też SOD, a telomery, jakby coraz krótsze. I git.

Kolagen jest jednym z najliczniej występujących w ciele białek. W zasadzie trzecim pod względem liczebności. Należy do naczelnych budulców i prekursorów zdrowia całego organizmu. Braki kolagenu to braki w składzie tkanki łącznej, w układzie krwionośnym, w organach, w mięśniach, stawach i w skórze. Kolagen centralnie sprawia, że ciało jest elastyczne i silne, a bez niego wiotczeje, osłabiają się tętnice, naczynia krwionośne, układ pokarmowy oraz serce.

Nasz organizm produkuje około 1% mniej kolagenu z każdym mijającym rokiem życia! Fujka mi z tą wiadomością.

Suplementacja kolagenu, a także przyjmowanie wspierających produkcję i regulujących syntezę kolagenu substancji: witaminy C oraz siarki organicznej (MSM), wydają się dobrym pomysłem wsparcia tkanek ciała, w tym skóry.

Zapobiec zmarszczkom?

Całkiem się nie da i bardzo dobrze. Można jednak spowolnić ich pojawianie się i zmniejszyć intensywność. A robi się to z pomocą troski i miłości do siebie i wszystkich ludzi.

  • Stosuj powyższe sugestie. Nie patrz w dół przez długi czas (serio, odłóż tego smartfona czasem i popatrz w niebo), nawadniaj się, jedz roślinnie i kolorowo i wspieraj naturalną produkcję kolagenu.
  • Pomaga też spanie na plecach, a wyprofilowana płaska poduszka przy okazji wspiera kręgosłup szyjny, który też nie przepada za ciągłym gapieniem się w dół.
  • Szyja to super wrażliwy obszar, lubi się wysuszać i jest narażony na ruchy, dbaj o nią.

Szrek, ja w dół patrzę!

owocek

PS

O rety, rety, z głów spadają berety! Jeśli istnieje idealna maseczka do twarzy (i szyi ma się rozumieć) to jest nią ten cud natury. Po jej użyciu nic nie będzie jak dawniej!

I ten wpis Emy bardzo fajny, 10 najlepszych sposobów na zmarchy

(Visited 478 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum