logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
427 online
52 867 423

Chlorella

TWOJA CHLORELLA 100% ORGANIC

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Proste badanie pH moczu zdradzi nam, czy będziemy ostro niedożywieni

Winter_Russia_bikini

Proste badanie pH moczu zdradzi nam, czy będziemy ostro niedożywieni

Czyli 9 postulatów odradzania ciała, ups, odkwaszania

Polecana przez Pepsi Witamina D3 z Lanoliny TiB

Polecana przez Pepsi – Witamina D3 z Lanoliny TiB

Hejka Możnowładcom z papierkami lakmusowymi w garściach,

W 1932 roku Otto Heinrich Warburg, niemiecki naukowiec, odkrył główną przyczynę raka. Z jego badań nad nowotworami, wynikło, że rak rozwija się w środowisku pozbawionym tlenu. Z kolei, gdy ciału brakuje tlenu, to staje się kwaśne.

KOMÓRKI ciała potrzebują tlenu, ale Dr Warburg udowodnił, że zdrowa komórka, którą pozbawi się tlenu już, a raczej zaledwie o 35%, stanie się nowotworową w ciągu zaledwie kilku dni.

1. Dr Warburg stwierdził więc, że rak jest po prostu mechanizmem obronnym organizmu przed zakwaszeniem

ZARAZ się odezwą wyznawcy diet, na których je się głównie kwaśne mięso, że rak sobie sam zakwasi komórkę. Wprawdzie badania te powstały tylko w probówce, to nawet, gdy zgodzimy się z tą teorią, samo nasuwa się pytanie, co było pierwsze kura, czy jajko?

2. Ph moczu i rak

KOMÓRKI rakowe posiadły wiedzę o pewnej formie nieśmiertelności i z tym jest największy problem, jednak nie powstają z niczego. Przynajmniej na początku potrzebują pomocnego kwaśnego środowiska. Gdy sytuacja już jest bardzo groźna same zrobią masę kwasu.

Człowiek poważnie chory na raka może mieć i zwykle ma, poziom pH moczu nawet 4,5. To jest coś co lekko wypali trawę, przy oddawaniu moczu na łące. Można usłyszeć odgłos syczenia. Nie zmyślam, nie konfabuluję, nie przesadzam, coś takiego opowiedział mi pewien chory człowiek, rolnik.

alka3

yyy … z tym, że niekoniecznie

3. Białko zwierzęce

CO z tego, że nasz organizm potrzebuje białka, nie ma powodu zakwaszać go białkiem zwierzęcym. Może odrobinę, tak jak w Błękitnych Strefach, jedynie w celach odżywczych, gdy są kłopoty z przyswajaniem pewnych składników odżywczych, jak na przykład żelazo. Albo omega 3, lub niektórych witamin z grupy B.

alka 6

4. Jedzenie odkwaszające i w ogóle

ŻYWNOŚĆ musi być alkaliczna. Ludzie straszą, że gdy nie będziemy jeść pewnej odzwierzęcej żywności będziemy niby niedożywieni. Nie obchodzi ich, że zostaniemy zakwaszeni.

ADEKWATNIE co 4. kobiecie z problemami z tarczycą zakazuje się jeść owoców, a także brokułów, czy jarmużu, strasząc ją wolem tarczycowym i guzkami. Tymczasem nie da się wyleczyć ludzi, którzy zachorowali z powodu niedożywienia, złego wchłaniania, a nade wszystko z powodu zakwaszenia zakazując im jeść pokarmy odkwaszające.

Właśnie zaczynam pisać książkę o leczeniu Hashimoto, o diecie, o mitach i prawdach i o wzięciu się za swoje pH moczu.

kwach1

5. Inne popularne mity

TAK jak nie da się zregenerować bolesnego mięśnia w wyniku urazu, żeby natychmiast przykładać mu lód, zamiast pozwolić na trochę kontrolowanego stanu zapalnego. Pewien obrzęk jest niezbędny do szybkiego wyleczenia. Lód to zła metoda. Tak samo jak gorączka nie jest skierowana przeciwko nam. Oczywiście należy mieć ją pod kontrolą, gdyż przyspiesza bicie serca, jednak należy dać organizmowi szansę.

6. Paseczki do badania kwaśności moczu mają być w każdym domu. To rozkaz sierżanta Eliota!

Paseczki powinny znaleźć się w każdym domu. Sikasz rano, szybko zanurzasz paseczek i może być leciutko kwaśno, gdyż to jest pierwszy mocz z rana. Jednak o 12 po zielonych posiłkach i owocach (wyjątek kwaśne cytrusy i żurawina) mocz powinien być już przynajmniej neutralny (7pH), a najlepiej lekko zasadowy. 7, 5, a nawet 8 pH jest naprawdę baaaardzo spoko.

Nie dajcie się wystraszyć, zasadowica owszem zdarza się, ale jest tak rzadką chorobą w porównaniu z kolosalnym zakwaszeniem populacji, że zawsze zdążycie się zakwasić.

alka5

7. Nawadnianie, bieganie i kwach

TRZEBA oczywiście pić dużo wody, która ma ogromny wpływ na alkaliczność ciała. Musisz uprawiać sport, najlepiej biegać, bez względu na to, co mówią guru z ewidentnym zespołem metabolicznym, w postaci grubego brzucha.

Dr Warburg zdobył Nagrodę Nobla w 1931 za odkrycia w badaniach nad rakiem, więc chyba najwyższy czas, żeby Burżuazja zaczęła korzystać z jego odkryć i w porę zapobiegła ewentualnej bardzo nieprzyjemnej chorobie.

Uniknij raka przez ograniczenie spożycia kwaśnych pokarmów!

Referencje 1, 2, 3

8. Zakres przyswajania witamin i minerałów w odniesieniu do aktualnego pH moczu:

Jod –                                                                                         minimum 6,4 – maximum 6,6, lub inne źródła podają 6,8 pH

Molibden, Srebro –                                                            minimum 6,3 – maximum 6,7 pH

Miedź, Cynk –                                                                        minimum 6,2 – maximum 6,9 pH

German, Selen –                                                                    minimum 6,1 – maximum 6,8 pH

Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo –                                minimum 6,0 – maximum 7,0 pH

Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad –          minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

Witaminy A, B, E, F, K –                                                     minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

Sód, Magnez, Krzem, Fosfor –                                       minimum 5,6 – maximum 7,4 pH

Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor minimum 5,4 – maximum 7,6 pH

alka2

9. Konklużyn

CZEGO dowiedzieliśmy się z tych zakresów?

alka6

Zwróćcie uwagę na Jod 6.4 – 6.8, inaczej przelatuje przez ustrój, czyli jest wydalany ! – warto o tym pamiętać

Że człowiek z przerzutami raka, o moczu 4,5 żadnej witaminy, ani minerału nie przyswoi!!!

CO jeszcze zauważymy?

Że pewne witaminy i minerały powinniśmy przyjmować jeszcze przed porannym szejkiem, gdy pH naszego moczu wzrośnie powyżej 7pH, jednak to minimum kwaśności oscyluje na poziomie 6,1 pH.

A Możni notorycznie mają 5, w porywach 5,5PH. Więc nici z przyswajania mega ważnego selenu i cynku.

Jak się to ma do diety wysoko białkowej zalecanej przy Hashimoto?

Czy mamy się więc martwić pH moczu 8, bo wtedy też nic się nie przyswoi? Z pewnością nie, bo zakwasić mocz jest bardzo łatwo, a już 7pH jest dla wielu ludzi na obecnych dietach nieosiągalna.


Życzę najlepszych z możliwych przyswajań witamin i minerałów, oraz idealnie delikatnie alkalicznego ciała, jak u noworodka z 10


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 21 989 times, 40 visits today)

Powiązane artykuły

 1. Jolanta 7 marca 2016 o 20:51

  A pijąc codziennie kwas askorbinowy kilka razy dziennie nie zakwaszę się? Piję bo tylko dzięki niej nie choruję i teraz nie wiem 😐
  Albo przez ocet jabłkowy?

  1. pepsieliot 7 marca 2016 o 20:57

   trochę zakwasisz mocz, ale jest to inne zakwaszenie, bo krew ciału będzie łatwiej utrzymać na poziomie lekkiej zasady i nie stracisz minerałów na alkalizację, wiec spoko. To wszystko jest trochę bardziej skomplikowane

   1. Jolanta 7 marca 2016 o 21:01

    To się uspokoiłam bo nie chciałabym zrezygnować z tej genialnej witaminy! Nigdy nie miałam takiej dobrej odporności jaką mam teraz z nią:) Dziękuje za odp.

    1. Lucy 8 marca 2016 o 10:17

     Bardzo mnie interesuje to zjawisko niezakwaszaniea przez kwas, nawet jesli skomplikowane…Pepsi moglabys podac jakies zrodlo do poczytania?

     1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:33

      mój blog jest zajebisty

     2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 16:46

      Najlepie askorbinian (pH 7.0), robi się łatwo samemu, pisaliśmy niedawno dość obszernie.

 2. Tomasz Kordus 7 marca 2016 o 21:00

  Na ketozie ph moczu ok 6 i jod się wchłania – widać na klacie jak brom wychodzi….

  1. pepsieliot 7 marca 2016 o 21:17

   na ketozie pH 6 to pobożne życzenie

 3. wioleta 7 marca 2016 o 21:02

  gdzie kupić papierki?

  1. pepsieliot 7 marca 2016 o 21:16

   w necie, będą w http://www.thisisbio.pl , ale póki co się skończyły

 4. ella 7 marca 2016 o 21:02

  Pepsi, ratuj!
  Badanie wskazało ph 8,5 z nocnego moczu.
  Do tej chwili cieszyłam się, że rak to u mnie abstrakcja. Teraz załamka.
  Dochtore się nie zdziwił, bo wie że ja roślinożerka, głównie surowa.
  Mam się bać czy płakać? Co robić?

  1. pepsieliot 7 marca 2016 o 21:14

   no to żurawinki, sok z cytryny, ocet jabłkowy, no i zbadaj nerki i pęcherz (USG) i zrób zwykłą analizę moczu szczególnie zwracając uwagę na nabłonki okrągłe (dobrze jakby ich nie było) etc

   1. ella 7 marca 2016 o 22:02

    Dzięks za odp. Każdy dzień zaczynam jak ty detoxem, czyli wodą z sokiem lub octem, potem ziółka i szejki. USG brzucha wykazało 2 torbielki korowe, 8 i 9 mm, pozatym bz. Badanie ogólne moczu wskazało tylko te ph, reszta neg. W środę zaniosę znowu do lab., co mam zbadać dodatkowo?
    W domu mam papierki lakm. i cieszyłam się zawsze, że mocnozielone, mam skalę 5,5-8,0. Ph pochwy też zasadowe, ale nie mam żadnych dolegliwości, a gin. powiedział, że to norma w moim wieku-55 lat.

    1. pepsieliot 7 marca 2016 o 22:09

     coś Ty, pochwa akurat powinna być zakwaszona!

     1. ella 7 marca 2016 o 22:24

      Tak, wiem,, ale nie mam pojęcia czym zakwasić, bo gin oczywiście tym się nie przejął, stwierdzi ł że norma w tym wieku. Natomiast zdiagnozował atrofię pochwy (organ nieużywany zanika-to mój wniosek, bo libido spadło mi do poziomu zero i nici z coitusa) i przepisał hormony do wewnątrz. Recepta niewykupiona, boję się, bo to form HTZ.
      Czy byłabyś taka miła-jakieś podpowiedzi…

     2. pepsieliot 8 marca 2016 o 09:10

      Ello na twoim miejscu zakupiłabym coś takiego jak In Vag (bez recepty) są to probiotyki dopochwowe i używaj tego przez tydzień, a potem sprawdź pH pochwy, powinno być już kwaśniej. A co do libido, oglądaj to co na Ciebie działa, uprawiaj autoerotyzm, jak nie masz partnera, a nawet jak masz też to rób. Po prostu rozkręć się i nakręć się. Brak chęci do uprawiania seksu, oznacza również spadek sił witalnych i ogólnie będziesz bardziej przygnębiona. Wystartuj sama i sama wznieś się na orbitę. ściskam i życzę mega orgazmów, a Twój ginekolog niech tylko zazdrości. Menopauza to nie choroba, nie ma potrzeby brać szkodliwych lekarstw w postaci HTZ. Twój organizm i tak będzie produkował hormony, mało, ale kto powiedział, ze musi być ich dużo. No i biegaj.

     3. ella 8 marca 2016 o 22:08

      Dzięks, dzięks, dzięks. Lovciam Cię (od ponad półtora roku), no bo jak Cię nie wielbić. Natenczas z okazji naszego święta, i nie tylko, życzę Ci nieskończonej miłości, bo wszystko inne masz.

     4. pepsieliot 9 marca 2016 o 08:11

      Elli z miłością

 5. mroczarka 7 marca 2016 o 21:45

  Pepsi a jak to się ma do tej tezy, że mocz musi być kwaśny żeby nie nabawić się zapalenia pęcherza moczowego?

  1. pepsieliot 7 marca 2016 o 22:13

   nijak, to nieprawda, ludzie jedzą żurawiny, mają mocz kwaśny i 3 razy do roku biorą monural, ze strachu, bo już mają białko w moczu. Tak naprawdę w tym wypadku nie chodzi o pH tylko o wzrost odporności. Zapalenie pęcherza nieodwracalnie leczy się kalibracją wiatminą C. oraz zjedzeniem paczki Greens& Fruits TiB w celu ugruntowania odporności. Ludzie żłopi≥ą sok z żurawin i nic im to nie pomaga. Jak już to kuracja uva ursi, ale do niej trzeba koniecznie odstawić żurawiny, bo mocz nie może być kwaśny

   1. AAA 8 marca 2016 o 00:32

    To żurawiny są niepolecane podczas alkalizacji ?

    1. pepsieliot 8 marca 2016 o 08:49

     AAA nie o to chodzi, żurawiny są dobre dla naszego ciała, po prostu w tym wypadku ciało będzie alkalizowane, ale mocz będzie kwaśniejszy

    2. aga 6 kwietnia 2016 o 12:29

     Na zapalenie pęcherza z mojego doświadczenia najlepsze jest urofuraginum, a nie żadne półśrodki. Wystarczy udać się do apteki i bez recepty dostaniesz. A witaminę C możesz wprowadzić do organizmu na różne sposoby, choćby potrawami z czerwoną papryką.

     1. pepsieliot 6 kwietnia 2016 o 17:28

      Furagina jest fatalną opcją, jest to środek TRUJacy z całą listą skutków ubocznych, taki sam syf, jak wszystko co oni robią!!!!! Kupiłam kiedyś i zaraz wywaliłam i bardzo się cieszę, bo są sto razy lepsze metody. Przede wszystkim poprawić odporność.

     2. grzegorzadam 6 kwietnia 2016 o 19:10

      Kupiłem małżonce niedawno, bez efektów.
      U siebie w jeden dzień się pozbyłem swoim sposobem na wirusy.
      A doznaliśmy bólu w tym samym czasie.

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 01:12

   Ma ta teza swoją logikę.

   Jak mocz (limfa) jest za kwaśny, choroby sypią się ochoczo i jesteśmy
   klientami przychodni i aptek.. 😉

 6. Lidia 7 marca 2016 o 22:46

  pepsieliot 🙂 mam pytanie, jesli przyjmuje preparat alkalizujacy (w moim przypadku Sango Koralle, dwa razy dziennie, albo raz) to normalne, ze rano jest papierek niebieski? czyli tak kolo 8 pH ?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 08:59

   nie używaj takich rzeczy, nie zajmuję stanowiska 🙂

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 09:28

   Sangokoralle koral morski Sango skład 1 kapsułki:

   sproszkowany koral morski Sango 500,00mg
   Wapń 170,00mg
   Magnez 7,5mg
   Algi kamienno-czerwone 15,00mg
   Żelatyna 96,00mg
   ==

   Myslę że ‚lemoniadka sodowa’ jest skuteczniejsza.
   Do alkalizacji.

 7. FiveCarb 8 marca 2016 o 00:38

  czekamy na książkę bo ja mam już na temat Haszi taki mętlik żę kruca fux

 8. przemo 8 marca 2016 o 07:30

  A jeżeli o wchłanianie witamin chodzi i ph moczu to podałaś pierwszy poranny czy w ciągu dnia?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 08:46

   taki jaki będziesz miała, gdy będziesz chciała na przykład skorzystać z posiłku, albo suplementu.

   1. przemo 8 marca 2016 o 08:54

    Czyli witaminy lepiej z rana bo wtedy mocz bardziej kwaśny

 9. Wierna czytelniczka 8 marca 2016 o 07:41

  Pepsi Droga, taurynian magnezu dostanę u Ciebie w sklepie? Jeśli nie ma, to jakiej firmy polecisz? To ze względu na moją małą arytmię.

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 08:44

   nie mamy taurynianu, nie mogę nic polecić, jak coś jest do polecenia, to jest w sklepie :), a poważnie nie znam tego produktu

   1. Wierna czytelniczka 8 marca 2016 o 17:38

    PEPSI ELIOT 13.08.2014r. ;)))

    „Taurynian magnezu

    Taurynian magnezu jest najlepszym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

    Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.”

    1. pepsieliot 8 marca 2016 o 17:44

     ożeż :DDDD

    2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 17:48

     Można brać chlorek Mg, cytrynian + taurynę.. 😉

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 09:21

   Nie musi być koniecznie taurynian.
   Równie dobre są: cytrynian, jabłczan, chlorek, rozpuszczone w płynie + askorbinian sodu
   synergicznie.

 10. mroczarka 8 marca 2016 o 07:59

  Dzięki za odp jestem w szoku że dopiero teraz dowiedziałam się o tym ph moczu, sama miałam kiedyś problemy z pęcherzem, a po zmianie diety wszystko minęło, aż jestem ciekawa jakie mam ph, muszę sprawdzić 🙂

  1. grzegorzadam 8 marca 2016 o 09:19

   Sprawdź 😉

 11. Vitaminka 8 marca 2016 o 08:27

  A ja mam ph moczu 5,i zapalenie pęcherza leukocyty ok30,i erytrocyty 3 ,jaksobie pomóc?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 08:42

   Vitaminka, kalibracja witaminą C w postaci kwasu askorbinowego z sokiem pomarańczowym według protokołu http://www.pepsieliot.com/kwas-askorbinowy-alez-to-chemia-to-trujace/, oraz kuracja Greens&Fruits TiB, 2-3 tabletek dziennie po 1 do dużych posiłków. Jak już masz białko w moczu, to nie wiem, czy kalibracja da sobie radę, ale zrób to zaraz z sokiem świeżym z pomarańczy. Nie jestem lekarzem, ale to działa i uodporni Cię na przyszłość. Bierz też witaminę D3 +K2 TiB (kwas askorbinowy TiB też kupisz w sklepie http://www.thisisbio.pl) No pij zielone szejki one cudownie odkwaszają ciało

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 09:18

   ==Motylica krwawa (Schistosoma)

   Zapalenie skóry, reakcje alergiczne, rak narządów wewnętrznych, ostre bóle (jak po ukłuciu igłą), dreszcze, swędzenie i wysypki na skórze, zapalenie śluzówki pęcherza moczowego, osłabienie, powiększenie wątroby i śledziony, odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamienie i przetoki pęcherza moczowego, zapalenie pochwy ze zgrubieniem śluzówki pochwy, pęknięcia i polipy szyjki macicy, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie okrężnicy, słoniowacizna narządów płciowych.==
   To taki ‚popularny’ pasożyt.

   Zrób sobie test obciążeń biorezonansem w wolnej chwili, warto.
   Tylko znane gabinety.

   A ‚na szybko’, jak Pepsi radzi, choć przy innych przyczynach może być mniej skuteczne, ale i tak potrzebna.
   2 tyg. temu miałem kłopot z cewką, zadałem sobie 3 dawki WU po 100 kropli co godz. na czczo, po 3 godz.
   kilka dawek wit.C i było po kłopocie.

   Dobrze działa na stany zapalne bierz lizynę codziennie 4 x 1 gram co godzinę, najlepiej do południa.

   Na tę przypadłość doraźnie działa dość dobrze apteczne furaginum, czy droższa wersja bez recepty i nie ma jakichś drastycznych skutków ubocznych.

   POlopiryna c rozpuszczona w wodzie jak lizyna również może pomóc.

   Przed posiłkami szklanka wody z solą, po posiłku 1 gram soli na jezyk niech się rozpuści spokojnie, połknij.
   Przed snem woda z solą.
   Pilnuj zakwaszenia żołądka, sprawdzaj pH, jak niskie , lemoniadka sodowa wskazana na gaszonej sodzie.

   1. efka 9 maja 2016 o 10:48

    Grzegorzuadamie,
    mozesz zdradzic przepis na lemoniadke sodowa na sodzie gaszonej?

    1. grzegorzadam 9 maja 2016 o 13:33

     Było wiele razy:

     Łyżeczka sody (1/2) do szklanki, zalać wrzatkiem, poczekać 1-2 minuty, dolać chłodnej.
     Potem ostrożnie 1/2-1 kieliszek albo łyżkę OJ lub soku z cytryny.
     Przy gwałtownym wlaniu, zwyczajnie ”wykipi” (reakcja kwas-zasada) 😉

     1. efka206 10 maja 2016 o 13:55

      Dziękuję bardzo

 12. tsultrim 8 marca 2016 o 09:58

  To znaczy, że co – jak jest np. 7 pH , do czego dążymy zrozumiałam, to już ten jod czy selen sie nie wchłoną? Pewnie gdzieś w tych komentarzach już o tym jest , ale może nie zrozumiałam … 🙁

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:34

   myślże trochę, weź rano i będzie git, zawsze jest odrobinkę kwaśniejszy

   1. grzegorzadam 8 marca 2016 o 16:44

    Wszytkim Paniom wszystkiego naaaajlepszego z okazji Waszego święta 🙂

    http://www.tapetus.pl/obrazki/n/84616_kwiaty-roze.jpg

    1. pepsieliot 8 marca 2016 o 17:49

     thx :))) ja jestem wprawdzie bezpłciowa, ale i tak się podszyję pod te życzonka

     1. grzegorzadam 8 marca 2016 o 17:52

      Widzę u Ciebie płeć wyraźnie.. 🙂

     2. pepsieliot 8 marca 2016 o 19:41

      oj tam, oj tam 🙂

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 16:48

   Wchłonie się, problem jest w tym że rzadko kto ma 6. 0, a co dopiero wyżej..
   Weganie mają zwykle koło 7.0, ale to też nie gwarantuje ”szczęścia”..

   Biochemia Bołotowa dość przejrzyście to tłumaczy.. 😉

 13. AniaGucio 8 marca 2016 o 10:36

  Witajcie 🙂 Jestem witarianką od 11 miesięcy – od momentu, w którym „siadły” mi kolana. Byłam u wielu ‚specjalistów’ i żaden mi nie pomógł (nie zgodziłam się na usunięcie fałdów ani na sterydy) tak jak surowa dieta. Moje badania są wzorowe, PH porannego moczu 7. Niestety, moje kolana nadal puchną, reszta ciała także. Na początku diety bardzo schudłam, teraz przytyłam, wypadło mi sporo włosów, pękają mi naczynka krwionośne. Niektórzy sugerują, problemy z tarczycą, ze złym przyswajaniem wapnia… Tarczycę mam przebadaną, badanie USG w normie. Co robić?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:25

   Niech zgadnę, na pewno nie jesteś na 811

 14. julia 8 marca 2016 o 10:53

  Cześć Pepsi, mój odczyn moczu jest obojętny, lekarka stwierdziła że to przez dietę wegetariańską, ale w sumie nie powiedziała czy to dobrze czy źle, niby norma to kwaśny. Czy powinnam dążyć do zakwaszenia go czy raczej nic nie robić?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:24

   cieszyć się

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 16:30

   U nich to norma, ten powiedział, że norma to od pH 5 do 8…….., zresztą sami obejrzyjcie i
   oceńcie: dlaczego leczenie prostych chorób ”procedurami medycznymi” nie działa:

   https://www.youtube.com/watch?v=IlPxGCzxOsA

   komentarze pod , wymowne… 🙂

   1. martusiaar 8 marca 2016 o 21:00

    zirytował mnie ten filmik =/

    1. grzegorzadam 9 marca 2016 o 08:54

     Uwierz, zareagowalem bardziej emocjonalnie.. 🙁 🙂

     W komentarzach, wodzu prowadź! ;))

  3. AniaGucio 8 marca 2016 o 16:51

   Teoretycznie nie, ale, jadam orzechy, awokado… teraz wprowadziłam omega-3 (od jkieoś czasu suplementuję wit. K2 i D3 oraz B12.

   1. pepsieliot 8 marca 2016 o 17:48

    ja też jadam, tyle, że poniżej 10% tłuszczu. To wszystko dzieje Ci się, bo jesz okropnie dużo prozapalnej Omegi 6, nie można jeść dużo tłuszczów roślinnych absolutnie.

 15. Gabi 8 marca 2016 o 11:21

  Pepsi, suplementujesz magnez na czczo? Trzeba to robić koniecznie przed 1 posiłkiem?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:20

   wcale nie, szczególnie w nocy są spadki magnezu

 16. Tysia 8 marca 2016 o 12:50

  Pepsi, napisałam do Ciebie jakiś czas temu, pytałam o stosowanie purple corn – nie dostałam odpowiedzi… Dodam, że rano płuczę usta olejem kokosowym, a potem popijam cudowną miksturkę – oliwa z oliwek plus sok z cytryny, oczywiście bio. Chciałabym włączyć jeszcze wit. C i ocet jabłkowy, ale nie wiem, czy nie będzie się „gryzło”?
  Gdybyś przy okazji napisała mi coś o czerwonych, swędzących powiekach z łuszczącą się skórą, byłabym wdzięczna. Próbuję różnych rzeczy, olej kokosowy, masło shea. Już nie wiem, co robić…
  Buziaczki

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:15

   purple corn, to idealne papu, dodajesz do szejka, do obiadku, gdzie chcesz i kiedy chcesz, a co do powiek spróbuj posmarować awokado

 17. Gosiak 8 marca 2016 o 13:16

  Pepsi wlasnie wracam z usg brzucha i tarczycy, wszystko ok:) Ale w jelitach podobno duzo gazow…skad one doktor nie powiedziala…
  Pije rano Oj albo cytryne, pije tez kwas askorbinowy…. pewne to nic powaznego..a może?

  Tarczyca ok, nic powaznego sie nie dzieje, cos tam w echogenicznosci lewego plata, ale na razie haszimoto wykluczone, niekiedy moze sie rozwinac, ale nie musi…co wiec robic zeby sie nei rozwinelo? wynik tsh 3.010
  buziaki i czekam na papierki kiedy beda w sklepie:)

  1. grzegorzadam 8 marca 2016 o 16:23

   Wszyscy lekarze powinni przejść szkolenie u Bołotowa albo Naumowa, wtedy zaczęliby
   leczyć układ pokarmowy> przyczynę wszystkich schorzeń..

   Ale, że to niemożliwe, to zostanie po ”staremu”.. 😉

 18. Mika 8 marca 2016 o 15:14

  Troche sie wystraszylam tym co przeczytalam, bo ja akurat mam ph moczu 5,5, czyli mam rozumiec ze jestem zakwaszona!

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:13

   bardzo

  2. Gosiak 8 marca 2016 o 21:09

   na wynikach badania moczu sprzed prawie 2 msc, tez mam p.h 5.5……szok:(

   1. grzegorzadam 9 marca 2016 o 08:56

    Ale ”norma” to podobno pH 5-8.. 😉

    I wszyscy chodzą zagrzybieni i chorzy na ”wszystko”.
    Jeszcze IPP, żeby nie trawić i jest pozamiatane !!

  3. Gosiak 8 marca 2016 o 21:22

   To gdzie kupic te papierki lakmusowe, allegro, apteka? mam p.h 5.5 po nocy. i sie podłamałam, tyle robie i co lipa? to znaczy ze omegi 3 i green frutsy i d3 mi sie nie wchłania?? mega dobry arykuł droga pepsi…!

   1. pepsieliot 9 marca 2016 o 08:12

    no ale koło południe przecież na pewno jest lepiej?

 19. marzenka 8 marca 2016 o 15:16

  Pepsi ,a ja z innej beczki.2 tygodnie temu badanie poziomu D3 wynik 127 ,zrobiłam przerwę i wczoraj wynik 130 .Mam mieć wysoko ,ale chyba nie aż tak .

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:10

   spoko, odstaw suple, nie masz przecież żadnych oznak zatrucia

 20. Agnieszka 8 marca 2016 o 15:49

  W maju ur. zmarła moja mama na raka, który został wykryty właściwie dopiero po rozcieciu brzucha. Guz na granicy jelita czczego, trzustki i dwunastnicy wielkości dużego grejfruta. Mama regularnie sie badła, 2 razy w roku morfologia, mocz, usg całego brzucha. Zawsze wszystko było wzorcowo, nawet lekarze mówili, że to ewenement zeby w wieku prawie 80 lat mieć takie świetne wyniki. Ok. pół roku przed smiercią zaczęła odczuwać dokuczliwe bóle kręgosłupa rozchodzace sie na dół brzucha i wtedy zaczęła się katorga jeżdżenia po lekarzach, badania, które cały czas wychodziły świetnie, nawet tomografia. Mama cierpiała straszne bóle a wszyscy „specjalisci” posądzali ja o urojenia. Az pewnego dnia zaczęła wymiotować i spuchła jak balon. W szpitalu okazało się, ze ma ostrą niedrożność przewodu pokarmowego ale wyniki krwi nadal były wzorcowe. A dalej to nawet nie chce mi się nawet opisywać co musieliśmy przejść zanim doszło w końcu do operacji. Chcieli ja wypisać do domu w momencie kiedy nie mogła ani jeść ani pić i zapisać na zabieg planowany za 4 tygodnie !!! Wiem, że to nie na temat trochę ale cały czas poszukuję odpowiedzi jak to jest możliwe, że przy takim guzie wyniki powtarzane kilkakrotnie nic nie wykazały, Straciłam wiarę w sens badań diagnostycznych. Pozdrawiam wszystkich a autorce
  gratuluję super bloga i postawy życiowej.

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:09

   Agnieszko nie powiesz mi, że białko CRP, markery nowotworowe dróg żółciowych, oraz Fibrynogen miałą w normie, i pH moczu lekko zasadowe, bo w to nie uwierzę. Do tego jaka byłą insulina na czczo? Po prostu oni nie wiedzą jakie badania zlecać!

   1. Agnieszka 8 marca 2016 o 17:38

    Insulina była w granicach 100-105, ph moczu w normie a markery zrobili dopiero przed operacją i były wysokie ale lekarz mi tłumaczył, ze to może byc spowodowane podrażnieniem po gastroskopii. Ale masz rację nie wiedzą a przede wszystkim nie chcą zlecać własciwych badań, szczególnie osoby w starszym wieku traktuje sie tak jakby nie warto juz było dla nich tracić czasu i pieniędzy z NFZ.

    1. pepsieliot 8 marca 2016 o 17:46

     co to znaczy w normie, dla nich pH 5 jest spoko, dlatego należy czytać mojego bloga i zlecać dla rodziców i babć, ale też dla siebie badania o których mówię! Akurat podrażnieniem po gastroskopii, jeszcze 80. latce zrobili gastroskopie, żeby se pocierpiała

    2. martusiaar 8 marca 2016 o 21:13

     jesteś pewna że był tam guz nowotworowy? ‚śmierdzi mi tu czymś’
     pamietam jak moja babcia leżała w szpitalu 5 miesięcy po pęknięciu woreczka zółciowego, prawie umarła….. gdy już miała wrócić do domu dostała drgawek, lekarze zaczeli szukać, nic nie znaleźli, a w papierach napisali że babcia była alkoholikiem, napisali to pomimo że cała rodzina zaprzeczyła… ze w wyniku nadużywania alkoholu w przeszłości wystąpiły drgawki…
     brak mi słów na to do dziś….!!!
     zresztą dużo mogłabym napisać, co się działo jak miałam praktyki na różnych oddziałach, jak lekarze siebie nawzajem kryli…. jak dziewczynie robił młody lekarz łyżeczkowanie i przebili jej macice…. myślicie że jej powiedzieli?
     oni się nigdy nie przyznają do błędu…

     1. Agnieszka 9 marca 2016 o 18:01

      Dostałam wyniki badania wycinka z operacji gdzie była diagnoza, ze to nowotwór. Podobno było zrobione zespolenie okrężne ale w sumie kto to wie co tak naprawde było zrobione podczas tej operacji. Zresztą czekanie na samych kroplówkach z elektrolitami 4 tygodnie na operacje to też chyba jakaś paranoja. I tak cudem udało mi się zatrzymać mamę w szpitalu, bo chcieli ja wypisać i umówić na operację za 4 tygodnie a nie wolno jej było jeść ani pić. Można dostać obłędu będąc tak bezsilnym w takich sytuacjach, patrząć na cierpienie bliskich.

     2. pepsieliot 9 marca 2016 o 19:02

      to jest taki skandal, że dziwię się jak ludzie mogą się na to godzić

     3. Agnieszka 9 marca 2016 o 20:24

      Nie nazwałabym tego, że ludzie sie na to godzą. Co Ty byś zrobiła w takiej sytuacji, kiedy jest wyścig z czasem, nerwówka, nie każdy człowiek ma taką świadomość co do odpowiednich badań, itp., nawet jak zacznie szukać to wszystko wymaga czasu i ten strach, ze można zrobić coś nie tak, zaszkodzić. No i jest jeszcze wola i chęć, cierpiącego, starego człowieka, zagubionego, wierzącego, ze jak juz dostanie sie do szpitala to mu pomogą wreszcie przestanie boleć. Tzn. źle napisałam, bo Ty pewnie wiedziałabyś co zrobić ale od dawna jesteś w temacie i masz ogromna wiedzę. Przecietny pacjent jej nie ma. Ja ja powoli zdobywam, zmieniam swoje życie, poprawiam zdrowie, bo też pewnie prze stres itp. dopadło mnie parę dolegliwości min. okropna rwa barkowa ale tym razem nie zaufałam już lekarzom, nie wzięłam kilkudziesięciu wstrętnych zastrzyków, tony pigułek i zawiesin, które mi wypisali. Było ciężko, kto miał to swiństwo to wie o czym mówię ale wyszłam na prostą dzieki min. wodzie utleninej, odkwaszeniu organizmu i akupresurze stóp. Ale to juz inny temat. A co Ty wiesz na temat rwy barkowej i co mozesz polecić??? Bede bardzo wdzieczna za każdą radę.

     4. pepsieliot 10 marca 2016 o 00:08

      tak rozumiem i bardzo współczuję

     5. Arni 11 marca 2016 o 16:36

      Re: Agnieszka
      Przy każdego typu rwie należy zgłosić się do dobrego kręgarza, bo przyczyna jest głównie w kręgosłupie. Tabletki, zastrzyki i inne badziewie niech sobie przyjmują sami przepisujący to …
      Ja osobiście polecam Edwarda Szypunowa. Zabiegi robi profesjonalnie i skutecznie. W dodatku daje gwarancje 5 lat 🙂

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 23:25

   W szpitalu okazało się, ze ma ostrą niedrożność przewodu pokarmowego ale wyniki krwi nadal były wzorcowe.==
   ==ale lekarz mi tłumaczył, ze to może byc spowodowane podrażnieniem po gastroskopii.==

   Nie podrażnienie tylko nieumiejętna i opóźniona diagnoza !!
   Kłopoty z przewodem pokarmowym moga zabić, szczególnie w podeszłym wieku,
   plus zagęszczona krew i równoczesne zakwaszenie limfy, a wystarczy 2X dziennie podać choremu
   gaszoną sodę!!
   Odwodnienie i brak było na bank..

   Zdumiewające.. I oburzające!

   Bołotow określiłby to dosadnie> bezczelność białych fartuchów..

   1. Dorota2456 10 maja 2016 o 14:50

    szkoda, że nie znalazłam Was wcześniej
    pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym co robicie bo jest to piękne i bardzo wartościowe
    dziękuję

 21. Adrian 8 marca 2016 o 16:05

  A czemu tu nie ma nic o sodzie :D?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 16:07

   soda to silne lekarstwo, nie można ot tak sobie alkalizować ciała sodą, nawet przy raku ludzie muszą być bardzo ostrożni

   1. Adrian 8 marca 2016 o 17:06

    Dzięki Peps i Grzegorz za odpowiedz. Chodziło mi o taki reminder na zakończenie tekstu „no i pamiętajcie o sodzie strudzone ludki” 😀

    1. grzegorzadam 8 marca 2016 o 17:50

     O sodzie niewielu wie.
     Poszła plota, że wywala żołądek na lewą stronę.. 🙂

 22. Jola 8 marca 2016 o 19:15

  Mam problemy z kośćmi;ch.reumatyczne,gwałtowne niszczenie kości,chrząstek,wiązadeł.Po prostu ciało ulega degradacji,rozpuszcza się…Niski poziom wapnia,wit D3,podwyższony poziomPTH.Lekarka powiedziała,że uszkodzona jest tkanka łączna.Zaleciła mi dietę Dąbrowskiej,której w żaden sposób nie mogę zakceptować.Po prostu śluzówka żołądka buntuje się na surowe warzywa i owoce.Jedynie akceptuję papaję.Pozatem moje ciało jest wyziębione(objaw Reynoda)i chce jeść b.ciepłe i tłuste posiłki.Trafiłam. na bloga -tłuste życie:-)Osoba ta była wiele lat na diecie wege,ze skutkiem ubocznym.Przeszła na paleo ze względu na Hashimotto.I czuje się dobrze.Ale oczywiście spożywa sporo surowizny.Mnie zaleciła koktajl owocowo-warzywny;na samą myśl o nim zbiera mi się na wymioty.Wszyscy propagujący swoje diety mają dobre założenia i są tacy mądrzy i mają uzasadnienie w nauce.Wiedzą ,co jest dobre na ch.reumtyczne,a co na raka,co na Hashimotto etc.
  Jeśli osteoporoza,no to witaminka D,wit.C,może magnez,niekoniecznie wapń,odkwasić i zalkalizować się,może probiotyki,prebiotyki,pamiętać o konieczności zakwaszenia żołądka,sprawdzić mutację genów MTHFR.A może to SIBO,w takim razie wykonać testy wodorowy i metanowy.Poszukać wredne bakterie i grzyby i natychmiast wykurzyć.A może terapię ozonową,no bo przecież w kolagenozach tak bardzo brakuje tlenu.A może nic nie mogę zrobić,bo genetycznie mój organizm ma słabe zdolności detoksykacji?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 19:41

   Oj Jolu, rzeczywiście masz problem. Po co łazisz na tłuste żarcie ? 🙂

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 23:10

   Jolu
   Robiłaś test obciążęń na grzyby, pasożyty, boreliozę..?

   Na choroby stawów świetnie potrafi działać systematyczna kuracja WU i roztwór boraksu.
   Jeżeli to wynik działania mykotoksyn, efekt może być szybki, trwały i skuteczny.
   Odczuwalny już po kilkunastu dniach.
   Poza tym mocno detoksykują, chelatują metale ciężkie, pleśnie i grzyby, praktycznie
   wszystkie.

   Wit. D3 do 20.000 I.U dziennie/ 50-100 mcg dziennie.
   Zrób sobie OH25, warto.

   ==Po prostu śluzówka żołądka buntuje się na surowe warzywa i owoce.Jedynie akceptuję papaję.Pozatem moje ciało jest wyziębione(objaw Reynoda)i chce jeść b.ciepłe i tłuste posiłki.Trafiłam. na bloga -tłuste życie:-)==

   Posłuchałbym organizmu..
   Włącz te składniki, których organizm się domaga.
   Po posiłkach 30 min. rozpuszczaj na języku 1 gram soli kłodawskiej, jak sięrozpuści
   spokojnie połknij, systematycznie, przed snem posiłkami szklanka wody i szczypta soli.

   Po jakimś czasie musi to przynieść efekt pozytywny.

   Wit.C łącz z MSM.

   ==A może nic nie mogę zrobić,bo genetycznie mój organizm ma słabe zdolności detoksykacji?==

   Nie ma genetycznych chorób, są genetyczne nawyki dietetyczne.

   Bądź dobrej myśli, to da się wyleczyć.

   pozdrawiam

 23. Ela 8 marca 2016 o 19:32

  Witam. Jestem w ciąży i dziś robiłam kolejne badanie moczu. Pierwszy raz jak żyję widzę u siebie ph 6.5. Szok,niedowierzanie… 😉 Jakieś 2 tyg temu zaczęłam zażywać spirulinę, i tak sobie myślę czyżby to jej zbawienny wpływ? Oprócz tego piję rano wodę z cytryną i zdecydowanie więcej wody w ciągu dnia (ok.2-3l), ach i jeszcze cytrynian magnezu w ilości 1/2 łyżeczki. Czyli jak rozumuję z treści wyżej, dopiero teraz mój organizm ma możliwość przyswoić trochę dobroci z jedzenia?

  1. pepsieliot 8 marca 2016 o 19:37

   łi

  2. grzegorzadam 8 marca 2016 o 23:12

   Na każdą szklankę daj szczyptę soli kamiennej .. 😉

   Samopoczucie odczuwalnie lepsze?

 24. JM 9 marca 2016 o 06:05

  Boję się, mętlik w głowie, usystematyzować informacji nie potrafię. Gubię się w zakwaszaniu i odkwaszaniu, no poziom klas 1-3 lub zerówka. Czytać ze zrozumieniem nie potrafię.( Tia -sok z cytryny + soda zgaszona wykipiał zanim do ust podniosłam- emota czerwonej twarzy) Mail na stronę sklepu musi wcięło. Problemy zdrowotne są, a jakoby ich nie było. Histeryczka z zieloną kartą?
  Dochtory: jaka WU? Dostanie pani martwicy przełyku! (Od kropli rozcieńczonej w szklance wody?)
  Internet niby anonimowy, ale trochę wstydzę się, można tak zrobić, by na priv wytłumaczyć jak krowie na miedzy? Czy mogę prosić o taki kontakt? Grzegorzuadamie pomóż. JM.

  1. martusiaar 9 marca 2016 o 09:36

   zadaj konkretne proste pytania i na pewno ktoś Ci odpowie.
   Zakwaszamy żołądek! Odkwaszamy ciało/organizm – i już sięgasz po notes i długopis (ja tak robię) i zapisujesz wielkimi literami to co jest dla Ciebie ważne, a małymi info wyjaśniające, dodatkowe. Zakwaszamy żołądek przed jedzeniem np. sokiem z cytryny (wyciśnięta 1 cytryna na szklankę wody), octem jabłkowym (musisz dopasować proporcje zacznij od łyżeczki octu na pół szklanki ‚butelkowej’ wody) pij wszystko raczej przez słomkę, jeżeli masz możesz też zakwasić kwasem L ascorbinowym 1-2g na szklankę wody, ja osobiście lubię przed obiadem wypić wodę ze szczypta soli himalajskiej/kłodawskiej, bardzo dobre na prace są też gorzkie zioła/ przyprawy jak piołun czy goździki, nie napisze jak dokładnie to stosować gdyż uważam że wyżej wymienione sposoby są łatwiejsze, można oczywiście zmielić i np. łyżeczkę połykać popijając wodę, jest to również kuracja przeciw pasożytnicza. Jeżeli stan zakwaszenia Twojego żołądka jest zły (a wiesz to bo zrobiłaś gastroskopie, test sody lub po prostu masz niestrawność, alergie, chorobę autoimmunologiczną albo po białkowym posiłku źle się czuje itp.) to wtedy warto pomyśleć o tabletkach Betaina HCL. Ciężko powiedziec na odległość ile czego potrzebujesz, musisz siebie obserwować i robić badania.
   Co do alkalizacji to przede wszystkim odpowiednia dieta, jak już ktoś wcześniej wspomniał cytryna i ocet jabłkowy zakwaszają żoładek, ale w procesie rozkładu, metabolity ostatecznie pomagają w utrzymaniu odpowiedniego ph w organizmie. Jeżeli jesteś chora lub ciężko Ci podnieść ph -samą dietą to możesz sięgnąć po sodę, soda kalcynowana -płaska łyżeczka zalewasz zimną-letnią wodą 3/4 szklanki dodajesz trochę soku z cytryny lub octu jabłkowego i od razu możesz pić, gdy masz zwykłą sodę , wlewasz około 70 ml wrzątku 1/3 szklanki, aż się wyszumi, ostygnie i wtedy dodajesz chłodnej wody i cytryny czy tam octu , tak żeby wyszła cała szklanka, wypijasz powoli. Potem przez cały dzień sprawdzasz ph moczu, nie powinno dochodzić do 9, jeżeli wieczorem jest jeszcze mocno zasadowe, następnego dnia nie bierz sody. Ze względu że jest to blog Pepsi zaznaczę że cytryna czy ocet powinny być bio, organic, eko =) to tylko trochę info na początek….;)

   1. grzegorzadam 9 marca 2016 o 18:14

    Pięknie to napisałaś 🙂

    Z tym OJ na zakwaszenie żołądka, polecanym przez J. Ziębę..
    Nie wszystkim to służy, a wynika to z różnej jakości octów i wrażliwości indywidualnej.
    Sam ocet silnie nie zakwasza, choć jako kwas słaby (5.2) ma takie działanie.

    Choć OJ i inne octy owocowe mają zdrowotne działanie bezsprzecznie!

    Sól kamienna zakwasza bardzo ładnie, jak zrobię ”carską wódkę” Bołotowa, opiszę reakcję.. 😉

  2. martusiaar 9 marca 2016 o 09:43

   a co do WU, to nikt nie podejmie decyzji za Ciebie, będą Cię straszyć, znajdziesz zapewne też info z argumentami żeby lepiej tego nie brać. Im więcej będziesz czytać i pogłębiać wiedzę tym szybciej sama bedziesz mieć swoje zdanie na ten temat. Pytasz o WU a tu jest świetny wpis wraz z 567 komentarzami, przeczytałaś ???? http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   nawet są informacje gdzie kupić dobrą WU i linki ze sklepami. wszystko na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba ją wyciągnąć 😉 Pytasz czy działa, to odpowiadam Ci szczerze: TAK.

 25. grzegorzadam 9 marca 2016 o 08:50

  Tia -sok z cytryny + soda zgaszona wykipiał zanim do ust podniosłam- emota czerwonej twarzy==

  Delikatnie wlewamy cytrynkę lub OJ > reakcja kwas-zasada, najlepiej w mniejszej ilości wody, potem dolać wody.

  ==Dochtory: jaka WU? Dostanie pani martwicy przełyku!==
  I hemolizę..
  🙂 🙂

  Poczytaj tymczasem ten temat, pomijając wątki religijne 😉 :

  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

 26. KaskaRozw 9 marca 2016 o 18:54

  Pepsi odkryłam Twoją stronę jakiś czas temu i już totalnie tu wtopiłam – zakochałam się w niej po uszy. Wielki szacunek za ogrom wiedzy i Twojej i Grzegorzadama. Już dawno odkryłam, że z konwencjonalną medycyną to za daleko nie dojadę – m.inn. miałam mieć operowane bolące kolano (taką decyzję podjął najlepszy ortopeda w moim mieście). Ponieważ jestem Hashimotką to okazało się, że mam nietolerancję pokarmową również na gluten ( i na mleko i na jajka i na drożdże). Odstawiłam całkowicie gluten i co ? Mianowicie jakoś kolano przestało mnie boleć ( to kolano, które zostało zakwalifikowane do operacji!!!!) a przy okazji zdecydowanie mniejsze mam bóle (czasami wcale) stawów. Parę miesięcy temu endokrynolog zapowiedział mi, że moja tarczyca kwalifikuje się już do wycięcia. Pomna historii z kolanem stwierdziłam, że nie tak szybko, spróbuję najpierw o nią zawalczyć.
  Ostatnie TSH, które wzrosło wynosi:4,15 (0,27-4,20)
  Ft3: 4,55 (3,13-6,76)
  Ft4: 13,63 (12-22)
  aTPO 200 (<34)
  Guzek na tarczycy, który z roku na rok sjest coraz większy (parę lat wcześniej była robiona biopsja – OK) ostatnio minimalnie zmalał (ale może to być w granicach błędu)
  Miałam wcześniej na obrazie USG limfocytarne zapalenie obecnie już takiego zapalenia nie stwierdzono (po stosowaniu przeze mnie diety i wprowadzeniu wit.D3+K2 oraz pokaźnej ilości wit.c) ale antyTPO jest „miąższ jest normoechogenny bez ognisk naciekowych” ale objętość się zwiększyła i jest ok.28 ml. Nigdy też nie zdecydowałam się na sztuczne hormony.
  Ostatnio dość czułam nacisk na szyji przy tarczycy – zaczęłam się smarować Lugolem – już takiego nacisku nie czuję.
  Zastosowałam 10 dniową kuracje najpierw mieszanka wrotycz+piołun+goździki (wywaliło mi na skórze krosty i swędzenie), doprawiłam 10 dniową kuracją WU (2 x dziennie czyli doszłam do 20 kropli/dzień).krosty jeszcze są ale w mniejszej ilości i w mniejszej ilości swędzi.
  Acha jest też rano soda gaszona z cytryną, wprowadziłam picie wody z solą. Oczywiście w użyciu jest badanie pH moczu.
  Codziennie 3 orzechy brazylijskie, awocado, mnóstwo bananów. Nie wiem co z pozostałymi witaminami i mikroelementami czy suplementami. Czy powinnam też boraks?
  Ale sama widzę, że tak się rzucam z tymi działaniami. Czy Ty Pesi i Ty Grzegorzadamie moglibyscie jakoś usystematyzować te moje działania? Byłabym wdzięczna. Widzę, że chyba ta moja niedoczynnośc tarczycy postępuje w dośc szybkim tempie – na nogach a zwłaszcza na dłoniach skóra robi mi się z dnia na dzień coraz bardziej taka wiotka/pomarszczona. Mam 55 lat i może to po prostu starość – ale z drugiej strony tak z dnia na dzień? Wierzę, że tak jak z kolanem tak i z tarczycą mogę coś dobrego zdziałać dlatego proszę Was o poradę. Nie wiem czy najpierw się poodtruwać a potem suplementowac czy wszystko od razu? Tydzień temu przez 5 dni brałam antybiotyki – może najpierw nad tym popracować?

  1. pepsieliot 9 marca 2016 o 19:07

   Ja podpisuję właśnie umowę na napisanie książki o Hashi będę więc potwornie dobrze poinformowana. Od kilku dni godzinami czytam tylko na ten temat, a już wcześniej sporo się tymi tematami zajmowałam, ale teraz muszę mieć 150 stron po 1800 znaków czystego mięcha. 🙂

  2. grzegorzadam 9 marca 2016 o 22:24

   ==Nie wiem czy najpierw się poodtruwać a potem suplementowac czy wszystko od razu? Tydzień temu przez 5 dni brałam antybiotyki – może najpierw nad tym popracować?==

   A antybiotyk w jakim celu?

   Zawsze najpierw pozbywamy się nieproszonych gości, trucizn, toksyn.
   Lepiej wolniej, spokojniej.
   Bor, Magnez, sól, wit.c zawsze można i codziennie.
   Mają również właściwości ”czyszczące”.. WU też, jod, selen…

   Masz sukcesy, kontynuuj po prostu.. 🙂

 27. Gosiak 9 marca 2016 o 19:40

  Kurcze Pepsi ale ty masz fajne to zycie, ktore sobie stworzylas…wow 🙂

  1. pepsieliot 10 marca 2016 o 00:09

   lubię je bardzo

 28. KaskaRozw 9 marca 2016 o 20:19

  czekam za tym z utęsknieniem i trzymam kciuki 🙂

 29. JM 9 marca 2016 o 20:51

  Bardzo serdecznie dziękuję za odzew. No to sorry -57 lat,163 cm, 67kg, po operacji 1/2 tarczycy, drugi płat w guzkach, tsh spada, ale jeszcze norma. Podejrzewam, że Eltroxin źle dobrany, a stres (nieunikniony w tym roku) pewnikiem dokłada się. .Hashi- nie wiem, podane przez Pesi objawy pasują; torbiele na macicy, w piersiach, od niedawna w nerce (i tu mam zieloną kartę, bo guz w usg), guzek 3 mm na płucach (takiego rozmiaru nie badamy). Morfologia o jedno oczko poniżej normy, cholesterol całkowity 201- ldl 118- strzałka w dół na wynikach, to znaczy za mało złego?, hdl 69 czyli stosunek całkowitego do dobrego jest mniejszy niż 3,2: trójglicerydy 66,cukier, sód, potas, kreatynina i reszta podstawowych ok, dopłaciłam wit.25OHD3 norma 30- mam 28. Ph moczu 5,5. Test sody ok, buraczki nie wiem. Robaki nie wiem (zawsze mogę złote siemię zmielić z goździkami i 3 dni jeść?) Alergia na kurz, pierze, pyłki – odczulana 40 lat temu. Helicobacter co to w gastroskopii wyszedł, wytłukli antybiotykiem, niestety, 2 lata temu.
  Uff. Podane linki czytałam. I to kilka razy. Notatki robiłam. Pestki z moreli 4 szt. dziennie jem od stycznia.Olej rzepakowy wykluczyłam, kokosowy kupiłam, sól drogową na himalajską zmieniłam. Chleb piekę sama od kilku lat na zakwasie po wyrastaniu 12-13 h, z bólem serca odrzuciłam główną przyczynę nadwagi, czyli słodycze, mięsożerna jestem z umiarem, z tym, że wędliny produkuję sama, ale z Bóg wie jakiego mięsa. Jaja od kobity, sprawdzone. Mleko ciut do 2 kaw z ekspresu dziennie. Herbaty nie piję, generalnie ziołowe: pokrzywa, rumianek, dzika róża od jesieni czystek. Mogę rzucić mleko, kawy chyba nie. Jakiś nałóg mieć wypada. Rower i drobne ćwiczenia, napiszę, że leń jestem -aż 15 minut codziennie. Generalnie głupio pracowita, typ skowronka, bez pretensji, z koszmarnymi żylakami, incydentem zakrzepicy (na 99,9%) pourazowej.

  Żeby nie przesadzić- pestki w tzw. międzyczasie, na czczo eltroxin, po 1/2 h czy po 1 h ? WU na posoloną wodę, może być również z chlorellą lub spiruliną?- zaczynam od 1 kropli 30% WU 3 razy dziennie, dochodzę do 8-10 kropel i przerwa 3 dni. Grzegorzadam pisał o 3 godzinach? Czy po WU odstęp1h wystarczy, żeby napić się przez słomkę wody z OJ lub sodę zgaszoną gorącą wodą i cytryną? Wszystko jedno czy cytryna czy OJ? Kiedy wit. D3? A co z wit.C? Kalibrację mogę ogarnąć, czasowo nie ogarniam. Co z chlorkiem magnezu, suplementacją borem, krzemem . Myślę o Green& Fruits 1 tabl.dziennie, ale kiedy? Wystarczy? Mam ochotę na biały ser z olejem lnianym Budwigowym. Nie za dużo tego wszystkiego, ale dobrego przecież? Po to ma się rozum i wolną wolę, żeby wybierać, ja nie umiem.
  Serdecznie pozdrawiam JM.

 30. grzegorzadam 10 marca 2016 o 08:43

  ==Helicobacter co to w gastroskopii wyszedł, wytłukli antybiotykiem, niestety, 2 lata temu.==

  Lekarze orto twierdzą, że antybiotyki moga to tylko ”przyciszyć” i przeważnie tak jest..

  Wystarczy godz. po WU, dołóz 30 min. ..

  Poczytaj o boraksie w tematach, chlorek magnezu w płatkach do kąpieli + wywar ze skrzypu, pokrzywy (krzem)
  oliwa magnezowa też super.

  Z WU robiłbym przerwy weekendowe.

 31. JM 10 marca 2016 o 13:20

  Dziękuję. Czas przemianę rozpocząć.

 32. monisia 10 marca 2016 o 14:29

  A jeszcze wracajac do tego ph moczu, to najlepsze jest ze w wynikach jest napisane ze ponizej 7,00 jest ok, wiec wynik 5,5 nikogo nie alarmuje,no i komu tu teraz wierzyc, jak to jest tak naprawde? chociaz ja lekarzom to juz przestalam tak dokonca wierzyc, bo nie wszyscy sa z powolania.
  W czasie ciazy mialam nawet dobre ph moczu, bo siegalo 6,00 a nawet 7,00 ph a potem pod koniec ciazy spadlo do 5,5 ph. Niezle. Nie mialam nawet pojecia do tej pory.

  1. grzegorzadam 10 marca 2016 o 17:02

   Dlatego Nieumywakin mówił o sodzie i tlenie w ciąży.
   Filmik juz zniknął, gdzies fragmenty zamieszczałem… 😉
   Nieumywakin ‚lubi’ Ogułowa z wzajemnością..
   Obaj ‚lubia’ Bołotowa. 😉
   Cytują go.

  2. przemo 10 marca 2016 o 17:17

   My dążymy do alkalizacji a Bolotow zaleca abyśmy mieli kwaśne organizmy. I co???

   1. grzegorzadam 10 marca 2016 o 21:08

    Włąściwie to nic, bo to jego zakwaszanie powoduje alkalizację..
    Czytam teraz i coraz bardziej to tak się układa logicznie.
    Ogułow też o tym mówi, cytując Bołotowa.

    1. martusiaar 12 marca 2016 o 22:06

     robi się ciekawie ;))

 33. Bonia 10 marca 2016 o 15:51

  Dr Peter Jentschura, autor książki „Oczyszczanie drogą do zdrowia”, bardzo polecany przez prof. Aleksandra Ogulova,
  na stronie 187 pisze tak:
  „Jeśli napój zasadowy ma działać na żołądek, należy go pić małymi łykami. Jeśli ma on natomiast działać na cały organizm, na klatkę piersiowa, artretyzm, problemy sercowe, szklankę napoju trzeba wychylić duszkiem niczym pańszczyźniany chłop w upale”.
  To o co chodzi z piciem przez słomkę?

  1. martusiaar 12 marca 2016 o 22:05

   picie przez słomkę kwaśnych rzeczy żeby nie uszkodzić szkliwa zębów

   1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 13:00

    Prawda, ale zawsze można wypłukać ‚jamę’ soloną wodą.
    Przed snem, po posiłkach 30 min. 1 gram soli kamiennej dla zdrowia, urody, skóry rozpuścić. 😉

 34. matylda 21 marca 2016 o 04:09

  zbadałam dzisiaj rano pH moczu i miałam 9. Moja skala jest od 4,5-9. Dodam, ze jestem chora i od 3 dni pije imbir z mniszkiem i wodę z wit C (kwasem l-askorbinowym). Do tego jem owoce, raz jadłam pomidory ze szczypiorkiem i oliwą, szpinak z brązowym ryżem i raz kalafior z ziemniakami w ciągu choroby. Wczoraj o 12 miałam pH 6,75. Sprawdze jeszcze w południe, a tymczasem będe obniżać pH. Będe pić sok z limonki (nie ma cytryn tu gdzie mieszkam:( ), łyżkę octu w szklance wody i dalej tą wit. C w proszku. Uważasz, że to dobry plan? W lutym miałam badania moczu, krwi i wszystko było dobrze. Zastanawiam się też czy duża ilość wit C nie podrażniła mi gardła, bo mam teraz zapalenie i powiekszone, bolące węzły chłonne (chociaż problem z bolącymi węzłami nadszedł dopiero dziś 3dnia).

  1. grzegorzadam 21 marca 2016 o 09:16

   Wit.C w formie kwasu może podrażniać trakt trawienny, dlatego najlepiej askorbinian, albo otoczkowaną.

   1. matylda 23 marca 2016 o 05:50

    dziekuje za odp. grzegorzadam. zaopatrze się wna przyszłość. sprawdzalam ph moczu i generalnie miesci sie gdzies pomiedzy 6,25 a 7,2. Przestałam pić wit C, tylko imbir. Niestety ból gardła, a przede wszystkim dziąseł stał się tak mocny, że poszłam do lekarza. Mam zaczerwienione dziąsła i spuchniętą jamę ustną/dziąsła za ósemkami na dole. Nie moge gryźć ani nawet szejków pić bo każdy płyn oprócz wody powoduje ból. Dostałam leki i zastrzyk w tyłek (mieszkam w Chinach), podobno mam mi przejść w ciągu 2 dni. Od piątku prawie nic nie jem, a od poniedziałku to już w ogóle słabiutko. Także mam nadzieje, że szybko się wylecze. Pierwszy raz coś takiego mnie spotyka.

 35. grzegorzadam 23 marca 2016 o 13:34

  Płucz roztworem soli z WU + SSKI.

  musi zadziałać 😉

 36. matylda 25 marca 2016 o 03:56

  grzegorzadama, sski masz na myśli płyn lugola czy o co chodzi i sól z wodą utelnioną? moja wiedza mała, a lepiej nie jest.. dziąsła same zaczynają krwawić i pod językiem pecherz się dziwny zrobił.. wezły chłonne nie schodzą, a gardło i wszystko inne już zdrowe.

 37. greg2014 25 marca 2016 o 12:38

  Nie, SSKI to nasycony roztwór jodku potasu, bezbarwny, w zasadzie przezroczysty.
  Tak woda utleniona.
  Do 80 ml wody czystej dolej 20 ml WU (wody utlenionej), do tego 10 kropli SSKI i płucz.
  Przepis na SSKI jest tu:

  ==zrobić SSKI (nasycony roztwór jodku potasu) łatwo;
  Każde 25 g KI (jodku) mieszamy z 18 ml(g) wody destylowanej.
  (jak dowolną ilość jodku podzielimy przez 1.384 otrzymamy ilość potrzebnej wody,
  np. 10g jodku : 1,384 = 7,22 wody..)
  Mieszamy, po dobie powinien się rozpuścić, na dnie może zostać kilka kryształków, ale to nie problem.
  Jeżeli do atomizera, należy wlać całkiem rozpuszczony, albo dolać odrobinę wody, żeby całkiem się rozpuścił. Żeby go nie zapchać.

  Trzeba pamiętać, że kropla SSKI to około 30 mg Jodu, czyli około 5x więcej (!) niż standardowego 5% płynu Lugola! I ze względu na ‚lepkość’ w 1 ml jest 15 kropli, a nie 20 jak w przypadku np. Lugola.==

  http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 38. matylda 26 marca 2016 o 02:20

  rozumiem, dziękuje za rady. teraz trzeba bedzie jakoś wytłumaczyć chińczykom, że chce jodek potasu O.0 Spróbujemy 😉

 39. grzegorzadam 26 marca 2016 o 11:31

  Nie będzie problemu, produkują 90% substancji farmaceutycznych, symbol KI.

 40. kasia 8 maja 2016 o 12:00

  witam, pierwszy raz tutaj piszę, mam problem, w skrócie 7-latka łysienie, odżywiona dobrze, ale tak jakby brakowało wszystkiego, teraz robię jej te testy papierkiem i ciągle wychodzi mocno zasadowy, od 7 i wzwyż, co mam robić? trochę mniej tego zielonego? bo z tego co przeczytałam, to ona nic nie przyswaja z tego co je, dodam, że wszystkie badania ok, a było ich sporo; a więc co robić?

  1. pepsieliot 8 maja 2016 o 12:46

   No to skąd wiesz, że niczego nie przyswaja. Czasami takie łysienie jest związane ze skutkiem ubocznym lekarstw. Nie bierze jakichś leków na pewno?

   A jakie ma 25(OH)D i CRP?

  2. grzegorzadam 8 maja 2016 o 13:40

   Kasiu
   Kąp dziecko codziennie z dodatkiwem płatków magnezowyh( technicznych, bez obawy), sody i soli kłodawskiej i wywaru ze skrzypu.
   Zrób maluszce (mam dziecko w tym wieku, chorowite kiedyś..) test sody.
   Kup balsam kapucyński albo inne zioła gorzkie (uważam go za supetr suplement )
   Zastosuj natychmiast kalibrację asorbinianem sodu z MSM.
   Wit.C z ”dopalaczem” to podstawa od 1-90 lat.

   Wyniki Cię zaskoczą.

   Poczytaj ten temat, wymiata i leczy, pasożyty, niskie pH organizmu i wysokie brzuszka małolatki
   to przyczyna kłopotów, ogarniesz problem i będziecie szczęśliwe.
   Bez obawy, zastosuj wg prof. Nieumywakina, genialny proludzki uzdrowiciel;
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   pozdrawiam

  3. grzegorzadam 8 maja 2016 o 13:45

   ZAKWAŚ dziewczynce żołądek!
   Problemy miną… Trzeba czasu ale nie ma innej alternatywy!

 41. kasia 8 maja 2016 o 21:20

  dzięki za odpowiedzi; a więc tak, lekarstw żadnych nie bierze, jeden antybiotyk w wieku 2 lat, nie choruje zbytnio, odrobaczona wiele razy(podejrzenie glisty), badania ok, owszem na początku łysienia wit d ok.18, ale teraz już 43, crp niskie; witaminy c nie może bo mamy niedobór G6PD, genetycznie nie możemy suplementować bo dochodzi do hemolizy; a co do zakwaszania żołądka to jak to się robi?

 42. grzegorzadam 9 maja 2016 o 10:41

  Musisz dokwasić żołądek, kłopoty miną, wprowadź sól do diety, chlorek magnezu, gorzkie zioła,
  sok z cytryny z wodą, OJ z wodą, to nie są smaczne rzeczy.
  Zawsze mozna zrobić delikatny roztwór kwasu solnego, jak masz zacięcie ”carską wódkę” wg mistrza Bołotowa.

  Dla dorosłych zawsze można zrobić b. skuteczne przepłukanie jelit wodą z solą, niszczy patologiczną florę, grzyby
  pasozyty w ukł. trawiennym, tylko trzeba być blisko WC.. 😉 :

  http://vibronika.eu/images/pdf/saltprotocol.pdf

 43. kasia 9 maja 2016 o 13:23

  co to jest OJ z wodą? a ten chlorek magnezu to do picia czy kąpieli? no i ile dla dziecka 7 lat, 25 kg?

  1. pepsieliot 9 maja 2016 o 21:25

   ocet jabłkowy

  2. grzegorzadam 9 maja 2016 o 23:57

   Dziecku najlepiej rób kąpielez płatkami magnezowymi, szklanka na wannę, do tego soda i sól kamienna.
   Oliwa magnezowa tez wskazana.
   Własnie dotarła do mnie ta książka, dra praktyka M. Sircusa:
   http://wydawnictwom.pl/2179-thickbox_default/leczenie-magnezem-magnez-pierwiastek-zycia.jpg

   ==Nowa metoda przezskórna jest uniwersalną formą terapii, która każdemu może przynieść korzyści zdrowotne. Ten prosty, ale doskonały sposób uzupełniania niedoboru minerałów jest bardzo korzystny dla naszego układu immunologicznego, układu hormonalnego i systemu nerwowego, osłania komórki przed negatywnym wpływem oksydacji, zapewnia przepuszczalność błon komórkowych, obniża stopień zagrożenia rakiemi ogranicza rozwój już istniejących zmian chorobowych.

   Przezskórna terapia magnezem stanowi także przełom w medycynie sportowej. Trenerzy mogą ją stosować w leczeniu urazów u sportowców, a jednocześnie wpływać na poprawę ich osiągnięć. Terapia chlorkiem magnezu przyspiesza odnowę biologiczną w rekonwalescencji pourazowej, zmniejsza ból i stany zapalne, przyspiesza tempo regeneracji tkanek. Miejscowe zastosowanie chlorku magnezu zwiększa elastyczność mięśni.
   Dr Mark Sircus jest doświadczonym lekarzem medycyny naturalnej i alternatywnej, specjalistą w dziedzinie akupunktury, autorem wielu poczytnych publikacji z zakresu medycyny i o tematyce zdro (…) ===

   Chlorek magnezu to tani niedoceniany super lek.
   Polecam też Sircusa o sodzie oczyszczonej.

   1. efka206 10 maja 2016 o 13:54

    Potwierdzam działanie oliwy magnezowej na bolące stawy. Wcieram codziennie wieczorem (najwygodniej) w kolana i ból mija niemal od razu. Oprócz tego stosuję jako dezodorant.

 44. kasia 11 maja 2016 o 07:01

  jeszcze jedno pytanie chlorek magnezu czy płatki magnezowe? bo różnica w cenie dosyć spora

 45. grzegorzadam 11 maja 2016 o 08:51

  Niektórzy stosują chlorek, to ta sama solanka.
  Stosuję płatki do kapieli.

 46. luk 15 maja 2016 o 21:05

  Co polecicie na wrzodzejace zapalenie jelita grubego, znowu mi sie nawrocila krwawa biegunka

 47. grzegorzadam 16 maja 2016 o 08:28

  WU (doustnie), boraks, wit.C z MSM, salicylan miedzi, wszystko na stan zapalny.

  Poza tym trzeba zlikwidować przerost candidy, który jest tego przyczyną.
  Polecam zastosować metody z tego podręcznika:
  http://www.nexus.media.pl/?389,jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow

  Last poleca jeszcze gklukoza

  http://www.nexus.media.pl/?389,jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow

  1. luk 16 maja 2016 o 16:57

   A co myslicie o preparacie Nystatyna Teva slyszalem ze bardzo dobry na to jest tylko czy lekarz wypisze recepte bo to tylko na recepte podobno sprzedaja, zalezy mi na czasie bo biegunka nie folguje, mialem przekonanie ze to candida bo juz wczesniej pare razy robilem test ze sliny i juz po paru sekundach leci siec. Papierki tez od dluzszego czasu stosuje i ph moczu tak kolo 5-5.5 Ale zwiekszam soda z woda na pusty zoladek, Myslaem tez o lewatywie zeby to szybciej ruszyc. WU boje sie stosowac zeby sie nie pogorszylo na te biegunki bo to w koncu bedzie tamtedy wylatywac na pewno nie zaszkodzi. Z tego wszystkiego to bym wybral salicylan miedzi bo o nim jeszcze nie slyszalem witamine c zazywam. DZIEKI WIELKIE za info

 48. grzegorzadam 16 maja 2016 o 08:33
  1. luk 16 maja 2016 o 17:11

   MSM i salicylan miedzi gdzie to moge kupic zeby bylo pewnie zródlo

    1. luk 16 maja 2016 o 23:05

     Dzieki wielkie ale jestem tutaj swiezy takze dopiero powoli sie wtajemniczam. A slyszeliscie o tej nyststynie

    2. luk 16 maja 2016 o 23:07

     NYSTATYNIE mialo byc

   1. grzegorzadam 16 maja 2016 o 23:35

    Salicylan trzeba sobie zrobić w domu> zabawa w małego chemika.

    Nystatyna, to jeden z niewielu doraźnych antybiotyków, dość skuteczny przy drożdżycy,
    ale metody LAsta są lepsze.

 49. grzegorzadam 16 maja 2016 o 23:50

  Choć właśnie dr Last podaje przykłady skuteczności nystatyny, łącznie z remisją
  autyzmu (odgrzybiczego), bardzo ciekawy podręcznik.
  SM, zaburzenia menstruacyjne, choroba Lesniowskiego, toczeń rumieniowaty, zatoki i wiele innych.

  1. luk 18 czerwca 2016 o 12:42

   Plyn Lugola do picia gdzie mozna nabyc

  2. luk 18 czerwca 2016 o 12:43

   Plyn Lugola do picia, gdzie moge kupic

   1. grzegorzadam 18 czerwca 2016 o 16:18

    W aptece, a najlepiej ‚wymieszać’ sobie w domu z zakupionych składników, albo jodynę na spirytusie, lepsza dla organizmu jako taka,
    Lugola najbardziej korzystna dla samej tarczycy.

    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

    Polecam przeczytać uważnie cały temat wraz z linkami.

   2. grzegorzadam 20 czerwca 2016 o 09:00

    Masz link pod spodem.

 50. tedezonk 29 maja 2016 o 23:58

  Witam
  Szacunek dla Pepsi za takiego bloga i wszystkich sie tu udzielajacych,m.in.Grzegorzadam.Natknalem sie na bloga dosc dawno,czytajac powoli zaczalem stosowac sie do rad aby poprawic swoje zdrowie.Zaczalem od poprawienia swojego ph,zakwaszania zoladka,roznych suplementow.Jak na razie czuje sie dobrze.
  I tu mam jedno pytanie odnosnie ph moczu,rano mam ok.6,natomiast kolo poludnia juz conajmniej 7,ale chodzi mi o pore poznego wieczoru ,tak o 23-24 00,czy naturalne jest ,ze spada i znowu jest w okolicy 6 ph-czy ktos mierzyl o tej porze?
  Rano na czczo pije sode gaszona z OJ.
  pozdrawiam

  1. pepsieliot 30 maja 2016 o 06:20

   o tej godzinie trzeba spać

  2. grzegorzadam 30 maja 2016 o 07:22

   Spadek pH przed snem jest naturalny, w celu pozbywania sie metali ciężkich i toksyn.

 51. Basimamma 25 lipca 2016 o 00:28

  Witam, i na wstępie dziękuję za wszystkie wpisy. Jak zaczynam czytać, to oderwać się nie mogę, wciąga bardzo i wywraca do góry nogami schematy, którymi przez lata wszyscy byliśmy karmieni, otwiera oczy po prostu.
  Niestety nie wszystko jeszcze ogarniam, dlatego postanowiłam napisać, coby mądrzejszych wysłuchać.
  Moja 7letnia córka od 2lat boryka się z azs, które rozprzestrzenia się na rękach i mocno utrudnia życie. Poza tym jest poniżej siatki centylowej – i wagowo i wzrostowo, większość lekarzy to ignoruje, bo rodzice niscy. Azs zresztą też nie jest brany na poważnie, ani przez dermatologa (najlepsze i jedyne rozwiązanie to sterydy) ani przez alergologa (wszelkie testy wychodzą ujemnie). W kupie niestrawione resztki, wcześniej przez 2 lata częste wymioty (gastrolog nie widzi problemu). Poziom wit. D niski (badanie oczywiście na własny koszt), zalecona suplementacja 1500. Morfologia ok, choć zastanawia mnie wysoki poziom żelaza (prawie górna granica) przy diecie ubogiej w produkty odzwierzęce, i ph moczu =7. Z artykułu powyżej wynika, że nad ranem mocz powinien być jednak lekko zakwaszony, jak napisał Grzegorz, w celu pozbycia się metali ciężkich i toksyn…
  Powoli przestaję ogarniać, to co powinna jeść, czym suplementować, aby rosła i przybierała na wadze, i aby tak naprawić środek, aby skóra się naprawiła i wygładziła bez żadnych mazideł. Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki.
  Pozdrawiam serdecznie bardzo,
  i raz jeszcze duże dziękuję za chęć dzielenia się wiedzą z innymi.
  🙂

 52. grzegorzadam 25 lipca 2016 o 07:52

  AZS nie jest chorobą skóry!
  Trzeba oczyścić organizm, najpierw.
  Co znaczy niski poziom D?
  Kto zalecił 1500 I.U, przy niskim co najmniej 10.000.

  Na bieżąco trzeba pić wodę z solą, zrobić biorezonans – pasożyty.
  Pozostałę testy domowe warto wykonać:
  http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/

 53. Mati 12 września 2016 o 16:49

  Mocz o ph 7 na czczo to prawidłowy wynik?

  1. grzegorzadam 12 września 2016 o 22:08

   Codziennie taki?
   A koło południa?

 54. tom 27 października 2016 o 11:14

  Porażka, od miesiąca jestem na diecie wydaje mi się mocno alkalizującej. Zero alkoholu, kawy, czarnej herbaty, zielona dopiero od tego tygodnia (bo zielona również wypłukuje magnez, czy to prawda?). Mięsko góra raz w tygodniu, poza tym głównie surowe warzywa, od tego tygodnia również owoce, z gotowanych na początku trochę zup ale teraz tylko straczkowe (do sałatek). Czasem jajko sadzone. Chlorella, magnez, ocet jabłkowy, dużo cebuli i czosnek w weekendy. Dużo spaceruję, czasem w połączeniu z małymi przebieżkami. W tym tyg robię kalibrację witC ale na oko brałem jej sporo, min 6g jednorazowo jak nic (kopiasta łyżeczka). Wydawało mi sie ze bedzie git, kupiłem sobie papierki lakmusowe bo pewien doktor zwracał uwagę że C można brac ale żeby przy tym alkalizować. I po miesiacu takiej diety mam poranne pH na czczo w przedziale 5,4-5,8 jesli dobrze odczytuję (dzisiaj tak 5,4, wczoraj papierek był jakby na 5,8). Co moge jeszcze zrobić dla alkalizacji? Co moze byc nie tak?

  1. Pepsi Eliot 27 października 2016 o 13:20

   to od witaminy C, zbadaj w południe

   1. tom 27 października 2016 o 13:38

    tylko zapomniałem dodać że w tym tygodniu nie brałem witC 🙂 (ostatni raz chyba w poniedziałek), zamiast tego była wieczorem cholrella
    Jak bede miał czas, może w sobotę lub w niedzielę to moze zrobie sobie cały prtokół całodziennego badania pH

  2. grzegorzadam 27 października 2016 o 13:42

   W południe to jedno, ale pisaliśmy niejednokrotnie, żeby przy większych dawkach kwasy buforować => zmniejszać kwasowość).
   Czyli robić askorbiniany.

   Najszybciej podwyższysz pH sodą i potasem (cytrynian potasu- ten można brać w trakcie posiłków- W. Last)
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  3. grzegorzadam 27 października 2016 o 13:46

   Jak miałeś duże zakwaszenie (masz dalej jak widać) organizmu to alkalizacja dietą może trwać miesiącami i dłużej.
   Wodorowęglan sodu przyspiesza to działanie w sposób szybki, dodatkowo dostarczasz braków wodorowęglanów (HCO3)

   Jakaś kuracja tlenowa tez by się przydała, choćby w inhalacjach WU:

   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

 55. tom 27 października 2016 o 15:51

  znalazłem taki alkaline food chart:
  http://www.acidalkalinediet.com/Alkaline-Foods-Chart.htm

  ale coś mi tu nie pasuje. Woda źródlana jako lekko kwasowa? Większość owoców jest tu kwasowa… Chyba nie można temu ufać, z drugiej strony ktoś sie narobił żeby zrobić tak rozbudowany chart, skąd wziął to info…?
  Czy gotowane ziemniaki faktycznie są lekko alkalizujące?
  I jak jest z winem? Jedne źródła podają ze zakwasza jak inne alkohole, inne źródła podają ze w przeciwieństwie do reszty jest lekko alkalizujące?

 56. iwodar 28 stycznia 2017 o 00:42

  Kochana Pepsi jestem tu nowa wiec najpierw chce Ci pogratulowac super bloga i nieskonczonej wiedzy …. jakis czas temu zaczelam badac ranne ph moczu sobie i dzieciom i sie przerazilam… czterolatek ph ranne moczu ok 5 moje rowniez ok 5 czasem 4.8. Zastanawiam sie co jest nie tak. Nie jemy wogole cukrow ani slodzikow zadnych slodyczy, nie jemy bialej maki wogole a miesa bardzo malo i bardzo rzadko. Pijemy wode z sola miedzy posilkami.
  Nasz standard to soczewice ryz ziemniaki soki z marchwi i chleb zytnio orkiszowy na zakwasie robiony w domu sporo cebuli czosnku itd. Suplementuje siebie 2 -3 gramy witaminy c ok 2 gramy magnezu, cynk i gram siarki. Syn dostaje gram vit c ok 30 mg siarki troche skorupek z jajka i troche magnezu czasem troche cynku i b complex wszystko to wrzucone do platkow owsianych zalanych woda z sokiem z cytryny i zasypane rodzynkami 🙂 w ciagu dnia z lyzka oleju lnianego dostaje vitamine d3 ok 800 jednostek
  Martwia mnie nasze niskie wyniki Ph moczu rannego czy to znaczy ze jestesmy zakwaszeni ?
  Nie moge nigdzie znalezc snsownych informacji. Dodam jeszcze ze ostatnie moje wyniki badan krwi wykazalaly baaardzo niskie zelazo i niestety biale cialka krwi ponizej normy ( spadaja od kilku lat w dol nikt nie wie dlaczego … )
  Moje glowne pytanie to w jaki sposob moge dziecku 4 letniemu podawac bezpiecznie vitamine c w postaci kwasu askorbinowego nie zakwaszajac organizmu ?

  Z drugiej strony zastanawiwam sie nad suplementacja askorbinem sodu ale poniewaz pijemy wode z sola i w kuchni tez uzywam sporo soli zastanawiam sie nad rownowaga sodowo potasowa szczegolnie jesli chodzi o 4 latka. Bardzo chcialabym podawac mu 2 gramy vit c dziennie ale nie wiem jak zrobic to bezpiecznie. Jesli moglabyc mi dac jakiekolwiek wskazowki bede bardzo wdzieczna. pozdrawiam wszystkich blogowiczow 🙂

  1. Pepsi Eliot 28 stycznia 2017 o 00:46

   najpierw zrób dziecku vegatest -Volla na pasożyty

  2. grzegorzadam 28 stycznia 2017 o 01:15

   Tak, vegatest ważny.

   Przy takim niskim pH, te suplementy przelatują bez przyswojenia, odpowiednie pH to podstawa zdrowia.

   -”Zakres przyswajania minerałów i witamin w/g pH moczu

   min………minerał………………………………………….maks

   6,4 Jod…………………………………………………..6,6; 6,8 *
   6,3 Molibden, Srebro………………………………………6,7
   6,2 Miedź, Cynk……………………………………………6,9
   6,1 German, Selen…………………………………………6,8
   6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo……………………….7,0
   5,8 Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad…………….7,2
   5,8 Witaminy A, B, E, F, K…………………………………7,2
   5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfor…………………………..7,4
   5,4 Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor……..7,6

   * różne źródła

   Przy takim ph , jak widzisz, zero przyswajania, poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   http://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

  3. grzegorzadam 28 stycznia 2017 o 01:17

   Moje glowne pytanie to w jaki sposob moge dziecku 4 letniemu podawac bezpiecznie vitamine c w postaci kwasu askorbinowego nie zakwaszajac organizmu ?”

   Przy takim pH askorbinian nie kwas, albo kwas zbuforuj soda i potasem, jest w linkach, tu też:
   http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/

 57. Agikkkk 13 marca 2017 o 20:14

  Witam. Super blog, od kilku miesięcy czytam regularnie:) Chciałam podpytać, gdyż nie do końca mogę znaleźć informacje -moj prawie trzyletni synek od dwóch tygodni często robi siusiu. Badanie moczu pokazało ph 8, brak leukocytów, białka, natomiast wyszly bakterie. Na posiewie wyszła bakteria coli 10 do 3. Dostał furagine i po zakończonej kuracji mocz nadal ma ph 8 i bakterie niewiele ponad normę -brak coli. Czy zrobić mu kalibrację vit ç? To pomoże aby zakwasic mocz i wybić resztę bakterii? Co podać jeszcze?

  1. Pepsi Eliot 13 marca 2017 o 21:01

   zrób kalibrację C, i przeprowadz kurację witaminowo- minerałową https://thisisbio.pl/dla-dzieci/2173-children-s-vitamins-minerals-100kaps-gg-5060040824597.html

 58. Milena83 9 kwietnia 2017 o 21:11

  Ostatnio robiłam badania i w moim Lab. norma ph moczu to 4,5 – 8 .. ja miałam 6,5 ..

  1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2017 o 10:52

   rano na czczo lekko kwaśny mocz jest ok, natomiast o 12 w południe powinien już być lekko zasadowy 7 – 7,5

  2. grzegorzadam 10 kwietnia 2017 o 11:04

   Sprawdzaj z rana i po południu paskami, wyniki zapisuj.
   Jednorazowe badanie to za mało.

 59. Prawda sie sama obroni :) 27 maja 2017 o 12:08

  Zakwaszenie? 😀 Wysokie pH moczu glownie wskazue niedostatecznie dokwaszony zoladek, czyli wyzsze pH w zoladku. Do trawienia gowlie bialek potrzebne jest niskie pH. (kurczak w wodzie, pH7, sie nie strawi, natomiast 1 -2,5 inna bajka.) Jezeli pokarm zostal nie strawiony w wystarczajacym stopniu w jelitach moga zajsc procesu gnilne przez co powstaja stany zapalne ktore sa prawdziwa zmora. Przez pozywienie jest to niemal ze niemozliwe sie „zakwasic”. Ale brakiem podstawowych informacji ciesza sie ludzie z branzy „odkwaszajacej”.
  Poza tym odczynu mocno kwasnego w zoladku nie „lubia” bakterie, zas „woda” im nie straszna!
  Pozdrawiam wszytkich kumatych… reszte zapraszam na zakupy pastylek, czopkow itp odkwaszajacych. 😀 😛

  1. Pepsi Eliot 27 maja 2017 o 12:19

   owszem i na ten temat jest sporo wpisów na blogu, pozdro

  2. grzegorzadam 27 maja 2017 o 12:48

   Wysokie pH moczu glownie wskazue niedostatecznie dokwaszony zoladek,”

   Co to znaczy wysokie pH moczu?

   ”Do trawienia gowlie bialek potrzebne jest niskie pH”
   Piszemy o tym non stop.

   ”Jezeli pokarm zostal nie strawiony w wystarczajacym stopniu w jelitach moga zajsc procesu gnilne przez co powstaja stany zapalne ”
   O tym też.

   ”Ale brakiem podstawowych informacji ciesza sie ludzie z branzy „odkwaszajacej”.”

   Nikt tu nie prowadzi sprzedaży jonizatorów ani pastylek odkwaszających.
   O so chosi prawdo obronna?

 60. Vivienne 28 maja 2017 o 19:19

  Pepsi piszesz, że przy pH 5 organizm jest baaardzo zakwaszony. Jestem od 25 lat wegetarianką, od roku weganką, nie jem też pszenicy, cukru i przetworzonej żywności. Moje pH moczu na czczo to 5. Jakim cudem miałabym mieć zakwaszony organizm przy takim sposobie odżywiania?

  1. Pepsi Eliot 28 maja 2017 o 20:17

   jest jakiś inny problem, robiłaś vegatest volla/ biorezonans na wirusy, pasożyty, grzyby

   1. Vivienne 29 maja 2017 o 14:19

    Nie robiłam nic takiego, bo nie bardzo miałam powody. Żadnych objawów zakwaszenia chyba nie mam. Nie choruję, nie mam problemów z układem trawiennym, nie jestem zmęczona itp. Mam tylko problem z okresem i lekko podwyższone TSH, ale to po odstawieniu wreszcie tabletek. Myślisz, że powinnam zrobić ten test, o którym piszesz?

    1. Pepsi Eliot 29 maja 2017 o 15:15

     test powinien każdy robić raz w tygodniu, o ile masz na myśli pH

     1. Vivienne 29 maja 2017 o 22:30

      Nie, nie, chodzi mi o ten Vegatest, o który mnie zapytałaś.

  2. grzegorzadam 28 maja 2017 o 20:23

   A po południu jaki wynik?

   1. Vivienne 29 maja 2017 o 14:15

    Zamówiłam właśnie paski, jak tylko zrobię to od razu napiszę, bo póki co mam tylko wynik z badania moczu.

    1. grzegorzadam 29 maja 2017 o 14:24

     najlepiej z zaktesem 4-7, czy 5-9, 1-14 są mało dokładne.

     1. Vivienne 13 czerwca 2017 o 11:00

      Kupiłam paski z zakresem 4.0-7.0. Mierzę od kilku dni, kilka razy dziennie. Rano i przed snem mam 6.5 a o każdej innej porze dnia jest 7.0. Czy to jest zatem możliwe, żeby wynik z laboratorium był tak różny (było 5.0)? Któremu wynikowi mam ufać?

  3. grzegorzadam 29 maja 2017 o 15:24

   że przy pH 5 organizm jest baaardzo zakwaszony.”

   Tak, jest, ale skoro czujesz się witalnie..

 61. Natalia 1 czerwca 2017 o 19:56

  A co w przypadku ph moczu=9?

  1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 20:23

   O jakiej porze dnia zmierzone? Ile czasu po posiłku?

  2. Pepsi Eliot 3 czerwca 2017 o 12:44

   zbyt zasadowy, to nie jest zdrowe

 62. Wojtas 9 czerwca 2017 o 20:07

  Cześć, pH moczu porannego = 7.5 – źle czy dobrze? Czy wystarczy zakwasić go sokiem z cytryny itp czy może to coś poważnego? Jestem weganinem, nie na 811 🙂 Ponadto – ciężar właściwy „sika” 1,010. Piję głównie wodę i wodę z sokiem z cytryny. Rzadko kiedy co innego. Mam się bać ? Z góry dzięki za odpowiedź 🙂

 63. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 12:07

  Kupiłam paski z zakresem 4.0-7.0…….a o każdej innej porze dnia jest 7.0”

  Jak chcesz stwierdzić powyżej, jak masz zakres do 7.0 ? 😉
  Kup takie od 5 do 8 albo 9.

  1. Vivienne 15 czerwca 2017 o 00:32

   Hmm… Sam mi poradziłeś, żeby takie kupić – „najlepiej z zaktesem 4-7”
   Moje pytanie dotyczyło nie tego, że mam problem z wynikiem 7 tylko czy to możliwe, żeby wynik z laboratorium był 5, a mierząc w kolejnych dniach paskami nigdy się to nie powtórzyło. Próbuję dojść co się stało i czy mam zakwaszony organizm czy nie.

   1. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 07:15

    Badanie paskami jest wiarygodne, to fizyka.
    Mam 3 zakresy pasków w domu, dla wielu 4-7 jest wystarczające na początek 😉
    Pojedyncze badanie labowe nie daje pełnego spectrum , jak widzisz.
    Gazometrię warto wykonywać.

    ”Jak mierzyć pH moczu?

    Można zrobić to w laboratorium (a od czasu do czasu nawet trzeba, bo tylko tam zbadają nam oprócz pH również inne ważne parametry, a nie tylko samo pH). Badanie laboratoryjne jest dokładniejsze i domowym sposobem nie uda nam się takiego profesjonalnego badania całkowicie zastąpić. Podobnie jak do badania pH krwi służy gazometria i nie będziemy w stanie wykonać jej domowym sposobem. Nic nie zastąpi też mikroskopowego badania żywej kropli krwi, które pokaże nam stan metaboliczny naszego ustroju i zachwiania homeostazy. Pewnych rzeczy po prostu nie zrobimy w domu.

    Orientacyjnie jednak można (tanio, szybko i wygodnie) badać samodzielnie pH moczu w domowym zaciszu, aby mieć swój stan zakwaszenia (a co za tym idzie rezerw alkalicznych pierwiastków) na bieżąco pod kontrolą. Najłatwiej użyć do tego pasków wskaźnikowych czyli lakmusowych. Występują one w sprzedaży w różnych przedziałach i mają różną dokładność. Dla naszych celów dobre będą paski w przedziale 5,5-7 (dla początkujących) albo 6,4-8 (dla już wstępnie odkwaszonych) z dokładnością co 0,2-0,3 stopnia. Tak zwane paski uniwersalne (skala 0-14 z dokładnością 1 stopnia) nie bardzo się nadają, ponieważ odczyt nie będzie wystarczająco dokładny.

    Papierek w miejscu zetknięcia z palcami będzie miał kwasowy odczyn. Pamiętaj więc aby nie dotykać palcami tej akurat końcówki papierka, którą będziesz potem dokonywać pomiaru, ponieważ może to zafałszować wyniki (skóra ma kwasowe pH).”
    AW

 64. Mi 9 sierpnia 2017 o 15:30

  Pepsi, ostatnio moje ph wynosiło 8, dziś odbieram wyniki a tu 5! jem głównie owoce, warzywa, większość na surowo, z produktów odzwierzęcych bardzo rzadko jajka, zero glutenu, laktozy itp., kawa sporadycznie, suplementuję: wit.c, ziemię okrzemkową, msm, mg, D3 i K2, B comlex, omega 3, chlorellę… Why???

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2017 o 15:33

   zrób kurację sodą, przy takim poziomie pH moczu już masz słabe wchłanianie składników z supli, a co za tym idzie nie docierają do komórek
   http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

   1. Mi 9 sierpnia 2017 o 15:59

    chodziło Ci o ten test sody? zrobiłam go właśnie, odbiło mi się prawie od razu po wypiciu.. co to znaczy? skąd we mnie ten kwas? no i czy masz jakąś radę dla mnie? z góry z <3 dziękuję!

    1. grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 17:56

     Na pusty żołądek?
     Ile czasu upłynęło od posiłku?

  2. grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 17:01

   Co to za badanie?
   Ustal paskami pH średnią dzienną wg Younga:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Paski z zakresem 5-8, 5-9 lub zbliżone.

 65. Ewa 18 sierpnia 2017 o 16:18

  No kurcze. Szamam mięso (a właściwie mięso i górę warzyw, bom na paleo) i mam w zależności od badania 7-8. Może to mięso nie jest aż tak straszne jednak, skoro pozwala mi utrzymać takie ph?

  1. grzegorzadam 18 sierpnia 2017 o 20:06

   Nie jest.
   Warunkiem zdrowy żołądek, zakwaszony.,

   1. Ewa 3 września 2017 o 15:06

    To ja jeszcze dopytam. Bo w ostatnim badaniu moczu wyszedł mi 8 (akurat wyjątkowo wysoko, ale badanie nie było robione z pierwszego porannego) – jak robię papierkiem sama to jest w okolicy +-7 zazwyczaj, choć faktycznie ostatnio czasem wyżej, jestem w ciąży i lekarz kazał mi absolutnie obniżyć naturalnie, bo jak nie to będzie zmuszony mi przepisać leki na to. Dodam, że nie mam żadnych infekcji, bakterii, leukocytów, ani nic innego niepokojącego, prócz tego wysokiego ph. Mogło się podnieść, bo od początku ciąży jem same rośliny i ogórki kiszone, bo nic innego nie wchodzi. Jak naturalnie obniżyć ph? Bo wszędzie jest o podwyższaniu, a jak się okazuje z obniżaniem też czasem może być problem.

    1. Pepsi Eliot 3 września 2017 o 17:27

     sok z cytryny, woda z kwasem askorbinowym TiB

    2. grzegorzadam 5 września 2017 o 21:28

     bo jak nie to będzie zmuszony mi przepisać leki na to”

     Nie bardzo rozumiem, kto go zmusza i co to za leki?

     Jak naturalnie obniżyć ph?”

     Ale po co?

     1. Ewa 14 października 2017 o 15:18

      Bo 8 to za dużo… W każdym razie przy kolejnym badaniu wyszedł 6,5 i lekarz zadowolony 🙂 (choć zdziwiony, że ciąża, a wyniki moczu perfekcyjne).

     2. grzegorzadam 14 października 2017 o 16:59

      Bo 8 to za dużo… W każdym razie przy kolejnym badaniu wyszedł 6,5 i lekarz zadowolony 🙂 (choć zdziwiony, że ciąża, a wyniki moczu perfekcyjne).

      To TY i TYLKO TY masz być zadowolona , nie lekarz !! 🙂
      On jest Twoim sługą, służącym, nie odwrotnie.

 66. Adriana 24 sierpnia 2017 o 08:23

  Witam. Mam pytanko, córka 4 lata ma ph z moczu porannego 7,7. Ma też przeciwciała na helikobakter w kale. Pije szejki, je mnóstwo arbuza. Jeden posiłek dziennie w Przedszkolu jest z kasza albo 2 razy mięsko lub rybka. Tak to owoce i warzywa. Wybrane ze względu na walke z allergią. Czy powinnam ja troche zakwasić bo z tego wykresu wynika że tez wielu składników nie przyswaja:(. pozdrawiam

  1. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 09:19

   Takie pH poranne świadczy o stanie zapalnym, nie zakwaszaj dziecka … 😉
   ”Wybrane ze względu na walke z allergią.”
   Poszukaj przyczyny, nie walcz z alergią:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   ”wielu składników nie przyswaja”
   Może mieć mało kwasu w żołądku, powszechne, wtedy nie trawi białek i jest kłopot.
   Przed posiłkami gorzkie ziółka, sól, ocet jabłkowy z wodą, ale to nie są smaczne rzeczy.
   Soczek z selera 100 ml lub kapusty mogłaby pić przed jedzeniem.
   http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Zrób test sody:
   http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

 67. Adriana 24 sierpnia 2017 o 10:38

  własnie zaczęłam jej dawać przed jedzeniem sok z białej kapusty, przyjmuje tez duże dawki witaminy c od 7 miesięcy.
  wit d3 50 i dalej podaje. crp poniżej 1, TSH ponizej 2 spadło z 3,6. żelazo nisko ale w normie, myślałam że nie ma stanu zapalnego:( Liposomalną od pepsi 250 ml wypija w dwa dni, więc raczej daje kwas l askorbinowy bo bym zbankrutowała. Ona pije już sok z jarmużu i brokułów (fuj:) więc woda z cytryną będzie mniami dla niej:) Za to chyba są niedożywione bo obu moim córkom 4 i 2 lata wypadają włosy dosyć mocno. dziękuje

  1. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 16:40

   własnie zaczęłam jej dawać przed jedzeniem sok z białej kapusty”
   dobrze, leciutko dodawaj soli, do wody też.

   Jakie pH moczu i kolor?

   ”Za to chyba są niedożywione bo obu moim córkom 4 i 2 lata wypadają włosy dosyć mocno”
   Poczytaj dokładnie w tamtym linku, jest przyczyna.

 68. Adriana 24 sierpnia 2017 o 10:47

  żelazo wcześniej miała powyżej normy, cholesterol tez a teraz się uregulowało. Myślałam, że to wszystko świadczy o braku stanu zapalnego. Rano jest nieprzyjemy zapach z ust ale ja juz nie wiem jak walczyc z helicobakter i pasozytami. Jak jest im przyjemnie gdy ona wypija wielkie szejki warzywne np cała sałata, mnóstwo jarmużu, rukiew wodną, banany, grejfruty, arbuz z pestkami, sok z buraków, bataty, je bardzo duzo migdałów i kokosa. Jak je kasze jaglana to z kurkuma, imbirem, kardamonem i olejem kokosowym. Pije zioła na pasozyty. Wode kokosową. A jest niedozywiona. W sklepie kupuje tylko warzywa bio albo mam swoje. Mięsko to dziczyzna 1-2 razy w tygodniu z sałatą. ZERO cukru, nawet miód wycofałam, konserwantów, nic z nabiału, żadnego mleka, serów, jogurtów nic. Czym te pasozyty sie żywią??? Dostaje omega, daje jej olej z konopii i z pestek dyni co jakis czas.

 69. grzegorzadam 24 sierpnia 2017 o 16:38

  Stosuj dalej te środki, Bill z earthclinic 7 lat walczył z grzybicą (!)
  Skutecznie.
  Pamiętaj o alkalizacji, to warunek osiągnięcia sukcesu.

  ”Czym te pasozyty sie żywią??”
  Wszystkim, np. grzyby uwielbiają rtęć, krzem (trzeba go dostarczać- paradoksalnie…też go potrzebujesz niezbędnie, musi być nadwyżka) jest grzybica egzogenna, endogenna.. Także bor.
  ”Rano jest nieprzyjemy zapach z ust ”

  Jest tego przyczyna:
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
  Nie masz lub nie miałaś objawów grzybicy? Zrobiłbym biorezonans bez zwłoki.

 70. Adriana 24 sierpnia 2017 o 17:34

  plis nie śmiej się ale boje się zrobić jej biorezonans, boje się że pasożyty siedzą np w mózgu i je rozwściecze. Myślałam i ciągle mam nadzieję, że zdrowym odżywianiem i ziołami, sprawie, ze organizm sam zacznie się regenerować i zwalczać to świństwo. Ona miała dziurska w jelitach takie, że po soku z buraków w locie było widać że mocz jest wściekle czerwony. Nic nie pomagało nic, miesiące diety w końcu dał sobie rade w 3 dni rosół na kościach, który gotowałam 72 godziny. Nie mogłam w to uwierzyć. Może jeść więcej owoców i warzyw, ale nadal nie jest idealnie. IGe 2100 przy normie 60. Za to stała się wesoła i kontaktowa. Moge zostac przy kwasie l askrobinowym a od czasu do czasu zaszalec z liposomalna? Chciałam tu kupić te witaminy dla dzieci ale boje się jej podawac żelazo, pepsi podpowiedz co jest najwazniejsze i mozna u Ciebie kupic dla dziecka osobno selen, cynk, żeby im w losy nie wypadały, dawać po pół tabletki? Helicobakter sobie zyje a bierze ok 10-15 g dziennie witaminy c. Bor ale dla 4 latka? W kupce czasami widac takie króciutkie białe niteczki i białe kropki albo czarne kropki jak mak. Ale nie drapie się wiec nie podejrzewam owsików. Jak miała 2 lata miała lambliozę i candidie ale to jest nie widoczne gołym okiem. Jednak większość ziół działa na różne pasożyty więc liczyłam, że surowe warzywa i owoce plus zioła ją uleczą….ech.

  1. grzegorzadam 25 sierpnia 2017 o 07:10

   boje się zrobić jej biorezonans, boje się że pasożyty siedzą np w mózgu i je rozwściecze”
   Potrafią tam być, wirusy mózgowe, borelia, inne, wiem z autopsji:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   ”Myślałam i ciągle mam nadzieję, że zdrowym odżywianiem i ziołami, sprawie, ze organizm sam zacznie się regenerować i zwalczać to świństwo.”
   Są stany, kiedy trzeba reagować natychmiast, poczytaj Clark im Siemionową.

   ”Bor ale dla 4 latka?”
   Dlaczego nie? Antybiotyk dla noworodka i szczepionki z rtęcią i aluminium?!
   Ty decydujesz. Kąpiele w ziołach, z magnezem, sola . sodą, w podanym wyżej linku masz wiele sposobów.

 71. Adriana 24 sierpnia 2017 o 17:51

  myslałam ze ph moczu 7.7 to jest nadmierna alkalizacja??? jak to jest???

  1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2017 o 19:40

   zależy o której? o 12 jest ok, ale nie należy przekraczać 8, ale rano na czczo to za dużo, wtedy 6-6.5 jest wporzo

 72. pinacocolada 4 września 2017 o 16:07

  Ja mam 8ph rano i 2,7 leukocytów, co mam przez to rozumieć? Możliwe jest by mieć przerost candidy przy takim ph? Nadmienię, że miewam nawracające infekcje grzybicze pochwy i zaparcia…

  1. Pepsi Eliot 4 września 2017 o 16:40

   tak, to pH moczu jest za wysokie, to już poważna zasada, zakwaszaj mocz witaminą C TiB, oraz sokiem z cytryny, natomiast do pochwy wsadzaj na palcu bio jogurt krowi kilka razy dziennie. W pochwie powinno być bardzo kwaśno, po włożeniu palca i polizaniu masz mieć odczucie że liżesz wręcz cytrynę.

  2. grzegorzadam 5 września 2017 o 21:46

   Nadmienię, że miewam nawracające infekcje grzybicze pochwy i zaparcia…”

   To objawy grzybicy ewidentne,

 73. grzegorzadam 5 września 2017 o 21:38
 74. Adriana 14 października 2017 o 11:45

  witam. Wiem, ze nie jesteście lekarzami ale może ktoś z was miał doświadczenia z zapaleniem układu moczowego. Wyniki moczu mojej córki 2,5 roku 1 dzień : leukocyty 60-80 plus pojedyncze duże skupiska, bakteriomocz, opalescencja. 9 dni wcześniej gorączkowała dwa dni 39. Badanie zrobiłam bo często biegała zrobić siusiu a robiła kilka kropli, nie narzekała na ból, piecze ją podczas mycia. Pediatra nie uwierzył w wynik ze względu na jej dobry stan fizyczny ale zlecił kolejne badanie i przepisał tez antybiotyk ZINNAC straszny syf:( Nie jadamy cukru a dieta zasadowa. Zaczełam naturalnie zakwaszac jej mocz: żurawina, wit c, prawie cały czas dostaje duze dawki wiec nie wiem czemu tak ja zaatakowało, rumianek, ocet jabłkowy, duzoo wody, soki z pomarańczy, jabłek, granatów, cynamon, imbir, buraki. Drugi wynik:mocz zasadowy, opalescencja, leukocyty 40-50 plus duze skupiska, flora obfita, 3 dzień: mocz zasadowy białko 98,0 mg, leukocyty 35-40, bakteriomocz III wynik dzisiejszy białko 77,79, leukocyty 10-20 ph 7 ale pojawiły się azotyny, pojawiły sie erytrocyty świeże 2-4 i wyługowane 2-4. Posiew w poniedziałek. Lekarze nie chca ze mna rozmawiac bo ma wziać antybiotyk i koniec. Czy ktos moze wie czy wyniki sie poprawiają i czy jestem naturalnie w stanie wygrac z takimi wynikami, czy przeze mnie moze mieć potem problem z nerkami jak mnie strasza lekarze:(. USG wczoraj wszystko ok. ps grzegorzadam wybieramy sie wszyscy na biorezonans…musiałam chyba dojrzec i uwierzyc. dziekuje

  1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 13:08

   powiem Ci szczerze, że jak jest białko w moczu to trzeba wziąć 1 dawkę Monuralu dla dzieci, po czym natychmiast podnieść dziecku florę bakteryjną i już nie dopuścić do kolejnych zakażeń, stosują=c kurację uodporniającą super preparatem minerałowo witaminowym, oraz antyoksydantami i dietą, takie jest moje zdanie.

  2. grzegorzadam 14 października 2017 o 16:56

   może ktoś z was miał doświadczenia z zapaleniem układu moczowego.”

   tak, kiedyś po imprezce zakrapianej wróciliśmy ze ślubną do domu i ona i ja,
   zapalenie cewki, nie można się bez bólu wysikać, może coś w jedzeniu.
   Rano zastosowałem to co zawsze przy infekcjach, 4-5 szklanek wody z solą z łyżeczką
   3% H2o2, po południu kilkanaście gramów wit.C, jeden dzień i po kłopocie.
   Moja jechała na furaginie, tydzień bólu, aż samo przeszło.

   ”Czy ktos moze wie czy wyniki sie poprawiają i czy jestem naturalnie w stanie wygrac z takimi wynikami, ”
   Wyniki są np. na dzień 14.10…
   Po likwidacji przyczyny (!) wraca zdrowie a wyniki do normy.

   1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 18:42

    nie jedzenie tylko flaszki

    1. grzegorzadam 14 października 2017 o 19:42

     Nie wprowadzaj zamętu, spirytus w różnym stężeniu jest środkiem dezynfekującym!
     Ale różne czynniki wprowadzają zakażenie, NIEDOSTATECZNE STĘŻENIE
     alkoholu etylowego nie zlikwiduje przyczyn. 😉

    2. grzegorzadam 14 października 2017 o 19:43

     Jesteś abstynentką?
     bo faj nie drzesz 😉
     słusznie, niesłusznie, różne drogi 😉

     1. Pepsi Eliot 15 października 2017 o 10:37

      nie dotykam alko

     2. grzegorzadam 16 października 2017 o 10:18

      Szklaneczka dobrej whisky nigdy nie jest zła pod koniec tygodnia w miłym towarzystwie.
      Albo dobra naleweczka.
      Spirytus jest niezastąpionym ekstrahentem do ziół np., gorący, zimny, różnie:
      Znakomity wpis dr Różańskiego:
      http://rozanski.li/1053/nalewka-i-intrakt-tinctura-et-intractum/

  3. grzegorzadam 14 października 2017 o 16:57

   ”czy przeze mnie moze mieć potem problem z nerkami jak mnie strasza lekarze:(. ”

   To jest biznes polegający na straszeniu i sprzedaży protez.
   Ty decydujesz.

  4. grzegorzadam 14 października 2017 o 17:02

   Poczytaj tu, w kontekście prostaty o zapaleniach układu moczowego, przeczytaj wsio i tak, warto:

   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
   Wysokie poranne pH świadczy o stanach zapalnych!

 75. Adriana 15 października 2017 o 08:19

  nawet do urologa zadzwoniłam. Wszyscy twierdzili, że moje dziecko ma zapalenie, infekcję bakteryjną, która zajęła już nerki, jak zaczynałam dopytywać o leczenie jakimiś naturalnymi środkami to odpowiedzi były zawsze negatywne miej lub bardziej miłe. Zawzięłam się, że nie podam antybiotyku ale w nocy pękłam, patrzyłam na tą moją dzidzie jak jakoś tak marudziła, byłam zastraszona:( wzięłam kieliszek żurawiny, kieliszek aceroli i kwas l askrobinowy 2 g i strzykawką jej podałam, potem wodę. Spakowałam i pojechałam na opiekę nocna, żeby sprawdzili jej mocz. Pachniało jej z buzi jakbcokiem:) Tam lekarz kazał w podskokach pędzić na SOR bo stwierdził, że z takim moczem może dojść do JAKIEJŚ SEPSY!! KROPLÓWKĘ MUSI DOSTAĆ krzyczał!! w trakcie jazdy zachciało jej się siusiu. Na SOR siedzieliśmy kilka godzin. Teraz najważniejsze WYNIKI W NORMIE!!! Białko zniknęło, odczyn kwaśny, piana zniknęła, Leukocyty 5-7 w polu widzenia, bakterie nieliczne, erytrocyty świeże i wyługowane zniknęły, azotyny zniknęły. Krew świadczy o tym, że badanie jest prawidłowe, jedynie CRP podniesione do 7. PYTAM JAK TO SIĘ STAŁO. ODPOWIEDZ nie wiemy!!!! mowie czy mogłam ją wyleczyć tym wszystkim co w nią od kilku dni pakowałam…..eee nie raczej nie. Dla nich dziecko jest zdrowe ale ozdrowiało cudownie bo to co robiłam to nie działa. Na wszelki wypadek mam podać Zinnat, pytam po co…..a tak żeby nie wróciło. Mówię, że po ostatnim antybiotyku nie mam dobrych doświadczeń czy mogę czekać do Poniedziałku na mocz i posiew już będzie…..hm hm no to ok to chociaż Bactrim Pani poda bo może to wrócić. Spotkałam tam też miłą młoda lekarkę, która powiedziała mi, że najprawdopodobniej wyglądało to tak „dopóki leukocyty były do 80 wpw i liczne pojedyncze skupiska białko tylko opalescencja, gdy doszło do niszczenia leukocytów zwłaszcza skupisk one rozłożyły się tak że podczas badania zaczęły być zaliczane do białka a potem wydalane, wtedy też białko wzrosło do 98,0 md/dl ale to były zniszczone leukocyty, co widać w badaniu i krew też to potwierdza. Gdy skupiska zostały ostatecznie zniszczone ale nadal były organizm pozbywał się resztek leukocytów to białko spadło do 77 by ostatecznie zostać wydalone. Wie Pani każdy lekarz powinien to wiedzieć…..tak mogło byc ale nie mówie, ze tak było na pewno i Pani poda ten Bactrim żeby nie wróciło bo nie wiadomo czemu doszło do wyleczenia”. Ja pierdziele od takiego wyniku doszła do moczu czystego w kilka dni pijąc na potęgę soki z pomarańczy, grejfruta, ananasa, jedząc cynamon, i kilogramy jabłek, pijąc sok jabłkowy z miodem, żurawine i kwas l askrobinowy z acerolą, wcinając imbir. Najgorsze jest to, że mam tak zatruty mózg, że sama siedzę patrze na wyniki i nie wierze, że to się stało.

  1. grzegorzadam 16 października 2017 o 10:21

   Najgorsze jest to, że mam tak zatruty mózg, że sama siedzę patrze na wyniki i nie wierze, że to się stało.”

   Sama sprawdziłaś… 😉
   Co potrafi natura i kwas L-a.

 76. Adriana 15 października 2017 o 08:47

  bym zapomniała wypiła też litry rumianku:)

 77. Adriana 16 października 2017 o 12:19

  to mam jeszcze jedno pytanie czy długie stosowanie dużych dawek kwasu L-a u 3 i 4 latka jest bezpieczne. Teraz mija około roku brania dużych dawek. Dziekuje ps pepsi od siostry (twojej wielbicielki:) dostałam wit b-complex na nerwy:) i dałam też dzieciom 1/3 ale cały dzień sikały na wsciekle żółty kolor a gdzieś tu czytałam że można dawać po pół. Czy to jest ok?? tzn ze nie maja braków??

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 12:24

   nie ma potrzeby podawania dużych dawek witaminy C osobie zdrowej, która ma ciało wysycone C, podajemy tylko dawkę podtrzymującą, co innego, gdy pojawia się jakiś stan zapalny, wtedy straty C są prawie natychmiastowe i bardzo dużo ciało potrzebuje C

  2. grzegorzadam 16 października 2017 o 15:29

   czy długie stosowanie dużych dawek kwasu L-a u 3 i 4 latka jest bezpieczne.”

   Jak duże?
   Była kalibracja? Proste sprawdzenie.

 78. Adriana 16 października 2017 o 13:08

  one nigdy nie mają biegunki po dużych dawkach, jak zmniejszam dawke starsza od razu ma reakcje alergiczne wziewne i pokarmowe, jest uczulona na wszystko co pyli i bardzo wiele pokarmów choć od roku juz wszystko na jelita stosuje. Myślałam że jak nie ma biegunki po takich dawkach to takich potrzebuja:(

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 13:09

   tak może właśnie być, ile podajesz C?

 79. Adriana 16 października 2017 o 13:36

  starszej nawet 6-10 g na dzień, na początku była tragedia chyba się oczyszczała, flegma płyneła strumieniami, kaszel nie ustępował, płakała że nie ma już siły, temperatury, wysypki więc przez rok dostawała bardzo duzo do 6-15 g dziennie, czasami zmieniałam na tą liposomalną kupioną tutaj. W lato ige ponad 2 tysiące a ona dalej brała duże dawki bo jak odstawiałam to wracała flegma ale już przeźroczysta. Za to podczas zmiejszenia dawki spuchła po ziemniakach i dostała dożylnie najsilniejszy steryd, znowu walczylismy z zielona flegmą miesiąc duzymi dawkami. Leki i sterydy odstawiłam funkcjonowała normalnie dzieki c. Teraz chciałam jej odstawić kwas bo je duzo owoców i zaczęłam podawać acerole no i cos ją złapało więc znowu podaje duże dawki. mimo że wcale nie jemy nabiału ani innego syfu. co 2 miesiące w równym odstepie zawsze pojawia się temperatura wtedy dostaje wit co 40 min-1 godz po 2 g aż do ustapienia temperatury. to tak trwa dobe, ponad 39, majaczy, ma bóle stawów, meczy się a potem nagle wstaje usmiechnięta jakby nigdy nic. Teraz jest na prawde lepiej ona nie ma już przezroczystej z sinymi żyłkami skóry, nie wygląda jak widmo ale nabrała kolorów i uśmiechu:) Mam nadzieje że nie zrobiłam jej krzywdy takimi dawkami:(( temperatura nie wiadomo dlaczego pojawia się zawsze co 2 miesiace. Młodsza dostaje mniej ale też o biegunke trudno. Za to ma takie ciemne sińce pod oczami, że nawet na zdjęciach wchodzą. podałam im też tą b-complex ale te zółte siuski:(
  dzieki

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 15:10

   żółty mocz po B complex (nieoszukanym) jest naturalny! Gdyż przydarza się każdemu po ryboflawinie, czyli witaminie B2. Wiele osób biorących B- complex, pyta mnie o neonowo żółty kolor osobistego moczu.

   Ryboflawina szczególnie silnie pochłania promieniowanie w zakresie 260 -370 nanometrów. W naszym moczu możemy na własne gałki dostrzec zjawisko umiejętność absorpcji światła przez ryboflawinę, przy długości fali 450 nm, która sprawi, że nasz mocz będzie jaskrawo żółty, bowiem organizm pozbywa się nadmiaru witaminy B2 (około 50% B2 zostanie wydalona z moczem). Tak to działa i to jest normalne.

   Co do sińców i witaminy C, czyli pewnie obawiasz się o nerki to Bardzo szeroko o zdrowiu nerek i układu moczowego, a także o pokarmach, ziołach i suplementach pisałam w tym moim zdaniem doskonałym, gdyż bardzo pomocnym artykule –http://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/

   Oczywiście minerały, takie jak potas, wapń, magnez i fosfor również mogą wpływać na czynność nerek. Nigdy nikomu nie doradziłabym branie potasu, jako wyizolowanego pierwiastka, bowiem „zabawy” z potasem mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

   Amerykańska Narodowa Fundacja Zdrowia Nerek doradza osobom z chorobami nerek, ludziom dializowanym, po przeszczepach, aby unikali wszystkich ziołowych suplementów diety, które mogą zawierać niektóre minerały, szczególnie chodzi o potas. Potas może zawierać się w kurkumie, noni, wiesiołku, czy czosnku.

   No i metale ciężkie są bardzo groźne dla nerek, szczególnie kadm. Na przykład w zwykłym kakao, czy ryżu brązowym, do tego eko, wykryto niedopuszczalne ilości kadmu. Na marginesie dodam, że spirulina ma świetne właściwości oczyszczania nerek z kadmu, ale oczywiście zawiera prawie pełną pulę witamin z grupy B.

   Przy okazji, czy na pewno zbyt dużo witamin z grupy B wpływa na nerki? 2

   Witaminy z grupy B to grupa ośmiu pokrewnych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia naszego organizmu, wspierających wiele podstawowych funkcji. Nadmierna ilość tych składników może spowodować ewentualne problemy, ale raczej nie mają wpływu na nerki. Witaminy z grupy B należą do witamin rozpuszczalnych w wodzie, organizm bierze z nich to co jest mu potrzebne, a reszta dostaje się do nerek, gdzie zostaje wyeliminowana wraz z moczem.

   W związku z tym zagrożenia związane z nadmiernym witamin B zgodnie z American Cancer Society są stosunkowo niskie. Mimo to, należy mieć na uwadze, że potencjalne skutki uboczne nadmiernego spożycia witaminy B obejmują problemy skórne, nienormalnie wysoki poziom glukozy we krwi, dnę moczanową i problemy z sercem.

   A teraz przyjrzyjmy się podawaniu witaminy C w postaci kwasu askorbinowego doustnie, czy też iniekcji dożylnej (IV) askorbinianem sodu w dawkach porównywalnych do ilości witaminy C/kwasu askorbinowego wytwarzanego przez wątroby większości innych ssaków. Przy czym dawki doustne zwykle są podzielone na mniejsze i podawane systematycznie wraz z sokiem pomarańczowym, czy innym zawierającym dużo bioflawonoidów w ciągu dnia co 25-30 minut, czyli w czasie pół-rozpadu witaminy C.

   Natomiast w tym artykule czytamy:

   …”Kidney problems related to contrast media used during a diagnostic test called angiography. Taking vitamin C before and after an angiography seems to reduce the risk of developing kidney problems”…

   Czyli, że witamina C wydaje się zmniejszać ryzyko rozwoju zaburzenia czynności nerek!

   1. grzegorzadam 16 października 2017 o 15:33

    Czyli, że witamina C wydaje się zmniejszać ryzyko rozwoju zaburzenia czynności nerek!”

    Chyba 100 lat upłynie i dalej bajeczka o tworzeniu kamieni przez w.C będzie działać 😉

   2. grzegorzadam 16 października 2017 o 15:37

    Amerykańska Narodowa Fundacja Zdrowia Nerek doradza…. ”

    Ci są szczególnie ”wiarygodni” jak cała reszta tych ”fundacji” ufundowanyvh
    przez korporacje farmaceutyczne 😀

    Soda też pewno ”szkodzi” na nerki, choć jest całkiem odwrotnie 🙂

  2. grzegorzadam 16 października 2017 o 15:31

   Teraz chciałam jej odstawić kwas..”

   Zastąp kwas askorbinianami, przy takich dawkach niepotrzebnie zakwaszasz organizm.
   Jaki pH moczu z rana i po południu.
   Jaki poziom wit. D?

 80. Adriana 16 października 2017 o 17:47

  wit D poziom 48, codziennie bierze 1600-2000 j.w za dwa miesiące kolejne sprawdzenie poziomu. mocz badałam tylko 4 dni i był u starszej, 7,4 potem 6,8 i znowu 6,8 a 4 dnia 7,2 a u młodszej cały czas pomiędzy 7,4 i 7,7 (myślałam że to nasza zasadowa dieta tak działa). U starszej kiedys były kamyczki w nerce jak brała wit c typu juvit teraz czysto ale ma helicobacter w kale dodatni i kręgarz powiedział że ma duże napięcie w jelitach, zresztą każde usg jest ok za wyjątkiem komentarza, że jelita buzują. Ma celiakie i bierze probiotyki od roku teraz przechodzimy na te w jedzeniu bo przestała reagować na histamine. Ma bóle brzucha po lewej stronie i pod mostkiem kilka i stawów dni potem to mija by za jakis czas wrócić, tak samo jak temperatura co 2 miesiace. Ale na prawde jest ogromna poprawa. Chce im kupić krzem. Szukam biorezonansu na śląsku ale nic nie moge znaleźć z polecenia raczej nikt tego wśród moich znajomych nie robił a chce być pewna że dobrze trafiłam z dziećmi. Reagują na odrobaczanie wysypkami a młodsza dodatkowo biega w nocy po domu jak ją odrobaczam. Jak pierwszy raz odrobaczałam starsza to tak było. U niej wszystkie problemy zaczeły się od szczepionki na pneumokoki a jak dostała metronidazol na lamblie to już była masakra co się z nią działo. Ja mam ataki paniki wiec podejrzewam, że może dlatego nie mozemy z tego wyjsc bo wszystcy jestesmy kontrolowani przez robale. Dostałam dla starszej Pylartenum (jeszcze nie podałam nie wiem czy zanim znajde biorezonas czy po nim) ale dla mlodszej nic nie chca dac bo nie mam żadnego dowodu na pasozyty a zioła pomagaja na chwile. Myślałam też o analizie włosa co po szczepionkach jeszcze tam siedzi za syf. Dostaje wezwania na kolejne szczepienia, Pediatrzy na mnie warczą

  1. grzegorzadam 16 października 2017 o 23:47

   Dr Stasiak – Tychy.
   Są pozytywne opinie.
   duża kolejka, skuteczni tak mają.

  2. grzegorzadam 16 października 2017 o 23:49

   Dostaje wezwania na kolejne szczepienia, Pediatrzy na mnie warczą”

   Włąśnie dostałem, powalczymy sobie.. 😉

 81. Adriana 16 października 2017 o 17:59

  jak mi tu ktoś poleci jakiś gabinet na vegatest albo biorezonans to nawet na drugi koniec Polski pojedziemy…

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 18:49

   w Krakowie jest dobry

  2. grzegorzadam 16 października 2017 o 23:45

   W Tychach, Kielcach, Rzeszowie, Poznaniu, Gdańsku, Gorzowie, spoko 😉

 82. Adriana 16 października 2017 o 19:09

  a jakiś bliższy namiar bo duzo tam gabinetów mi w google wyskakuje, ulica czy cuś:) pliss

  1. Pepsi Eliot 16 października 2017 o 19:12

   Emanuela zna adres, jutro Ci pewnie napisze

 83. Adriana 17 października 2017 o 10:52

  Tychy odpadają nie ma miejsc o końca roku:(( Emanuela jak znajdziesz czas skrobnij mi adres plis:)

 84. Adriana 18 października 2017 o 07:51

  To chyba nie koniec z tym zapaleniem pęcherza. Posiew escherichia coli 10/6. mocz ok ale pojawiły się nabłonki pojedyńcze okrągłe i w nocy bolał ją brzuszek z lewej strony….martwi mnie też ten mocz bo niby ok ale ph 8,5. Czy aby ja nie maskuje zapalenia ?? temp nie ma ale jest taka rozdrazniona:(

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 08:44

   martwi mnie też ten mocz bo niby ok ale ph 8,5”

   Jak z rana, dalej stan zapalny, niestety.

 85. Adriana 18 października 2017 o 09:13

  z rana 🙁 podałbyś już antybiotyk?

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 09:51

   Nie stosujemy abx od lat.
   Czytałaś co Clark proponowała przy tych zapaleniach?

 86. Adriana 18 października 2017 o 09:15

  a ja nawet w nocy daje jej acerole i zurawine z wodą. czy miód moze jej szkodzić, polecany jest na zapalenie pecherza ale w koncu to tez jakiś cukier

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 10:07

   Trudno powiedzieć, wyklucz, sprawdź reakcję.

   ”Ma bóle brzucha po lewej stronie i pod mostkiem kilka i stawów”
   To nie tylko zapalenie pęcherza raczej.
   Podaj maila przez Pepsi, albo tutaj.

 87. Adriana 18 października 2017 o 10:04

  nie czytałam:(

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 10:22

   Poleca l-histydynę na wytrącenie niklu oraz cynk.

  2. grzegorzadam 18 października 2017 o 10:27

   Ted: olej kokosowy, sól, żurawina:

   ”Najlepszym lekarstwem na UTI, które przetestowałem, była sól morska 1 łyżeczka na 1 szklankę wody zrobione tylko raz. Przez cały dzień z sokiem żurawinowym.

   ”Sól i żurawina, z drugiej strony, idą bezpośrednio do pęcherza moczowego i zabijają je.
   …. działanie soli morskiej zabija organizmy przez hiper osmolarność.”

   Nie musi być morska jak nie masz, inna, kamienna, tylko nieoczyszczona (kłodawska np.)

  3. grzegorzadam 18 października 2017 o 10:28
 88. grzegorzadam 18 października 2017 o 10:18
 89. husajka 18 października 2017 o 11:10

  husajka@tlen.pl starsza ma bóle pod mostkiem i stawów ta młodsza tylko ból z lewej strony i ten mocz plus since pod oczami dzięki za podpowiedzi

  1. Pepsi Eliot 18 października 2017 o 11:15

   to mogą być poważne braki witaminy D

   1. grzegorzadam 18 października 2017 o 11:17

    Też, jaki poziom?

 90. Adriana 18 października 2017 o 12:53

  badałam pół roku temu było 30 i od tamtej pory podawałam tak 800-1200 dziennie ale nie badalam powtornie moze dalam za duzo

  1. grzegorzadam 18 października 2017 o 13:07

   Można założyć, że za wiele nie wzrosło, ale sprawdź.

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze