Przeciwrakowe efekty kurkuminy, resweratrolu w wersji wolnej vs w formie liposomalu

Przeciwrakowe efekty kurkuminy, resweratrolu w wersji wolnej vs w formie liposomalu

Kurkuminę czerpiemy z przyprawy kurkuma, resweratrol z czerwonego wina, ze skórek czerwonych winogron, z owoców owoców, warzyw, roślin strączkowych i chwastów. Jednak biodostępność tych mega zdrowych i antyrakowych składników nie jest aż tak duża.

Co innego ich cząsteczki zamknięte w liposomalu

Liposomalne formy tych składników zamykają owe cenne dla zdrowia cząsteczki mikroskopijnymi otoczkami tłuszczowymi zbudowanymi z fosfolipidów i pełniącymi funkcję ochronną i transportową. Tak chronione składniki trafiają bezpośrednio do krwiobiegu i dalej do komórek organizmu z pominięciem układu pokarmowego co znacznie zwiększa ich skuteczność i biodostępność.

O tym jak bardzo forma liposomalna jest skuteczna w porównaniu do wolnej formy tych składników mówi zlinkowane poniżej badanie, gdzie Liposomal C okazał się być 75 razy silniejszy od wolnej witaminy C, a wraz z Liposomalem kurkuminy nastąpił 264 krotny (sic!) wzrost aktywności w niszczeniu komórek nowotworowych w porównaniu do wolnych form tych związków

Przytoczone badanie tutaj

TU KUPISZ bardzo dobry LIPOSOMAL WITAMINY C TiB

Witamina C

O witaminie C nie będę teraz nawijać, gdyż napisałam już o niej tutaj hagiograficzną powieść.

Resweratrol i kurkumina 

Zarówno silny przeciwutleniacz resweratrol, jak i kurkumina (czyli substancja czynna w przyprawie kurkuma) są naturalnymi, a jednak jak najbardziej obiecującymi chemiouwrażliwiającymi substancjami, które mogą pomóc przezwyciężyć oporność na chemioterapię. Mówiąc jaśniej, ludzie nie pójdą na chemioterapię, a na to idą i komórki rakowe giną. Nie mówię już o nieporównywalnych skutkach ubocznych, których w pierwszym przypadku praktycznie nie ma.

Ale

Rozcieńczają krew, co zwykle jest bardzo wskazane, gdyż Bołotow twierdzi, że nikt nigdy nie umrze, gdy nie dopuści do zagęszczenia krwi, mówiąc językiem kolokwialnym, jednak biorąc leki na rozrzedzenie, lub przed operacją zawsze istnieje niebezpieczeństwo zbyt płynnej krwi (krwotok) 

Wracając

Oba składniki odżywcze mają szerokie spektrum działania i bardzo istotne funkcje przeciwnowotworowe.

Do tego

Modulując szlaki zapalne  i cząsteczki zapalne, resweratrol może również łagodzić wiele osłabiających efektów ubocznych konwencjonalnego leczenia nowotworów, takich jak wyniszczenie, zmęczenie, depresja, bóli neuropatycznych, zaburzeń poznawczych i zaburzeń snu.

Pierwsze dowody na działanie przeciwrakowe resweratrolu zostały opublikowane w 1997 roku. Otrzymane wyniki cieszyły się dużym zainteresowaniem badaczy raka, dlatego od tego czasu  wykonano wiele badań na tym arcysilnym przeciwutleniaczu.

TU KUPISZ  bardzo dobry LIPOSOMAL RESVERATROLU TiB

Resweratrol działa tak:

Ma szerokie spektrum przeciwbakteryjne
Przeciwinfekcyjnie
Jest silnym przeciwutleniaczem unikatowym
Wspiera zdrowe serce

Potężne wsparcie dla długowieczności

Wyobrażasz sobie co działoby się ze zdrowiem Paryżan, gdyby nie resweratrol w czerwonym winie? To wyjaśnienie „francuskiego paradoksu zdrowia”. Resweratrol pierwotnie wyizolowano przez Takaoka z korzeni hellebore w 1940 roku, a później, w 1963 roku, z korzeni japońskiego rdestu ptasiego. Szerszą uwagę przyciągnął w 1992 roku, gdy obecnością w winie resweratrolu zaczęto wyjaśniać jego (wina) kardioprotekcyjny wpływ. Resweratrol jest również w białym winie, chociaż mniej.

Dodaje energii
Normalizuje odpowiedź przeciwzapalną
Promuje zdrowe funkcjonowanie mózgu

Pomaga łagodzić skutki uboczne leczenia raka

Podaję za dr. Mercolą i jego artykułem tym, że resweratrol szczególnie wykazał się przy raku płuc, prostaty, ostrej białaczce, szpiczaku mnogim, raku naskórkowym i trzustki.

TU KUPISZ bardzo dobry LIPOSOMAL KURKUMINY TiB

Kurkumina

O kurkumie również pisałam wiele razy, gdyż na jej temat wykonano najwięcej badań, w których dowiedziono ponad 600 prozdrowotnych działań.

Teraz tylko wspomnę, że raz, kurkumina wydaje się być bezpieczna w leczeniu wszystkich nowotworów, a dowiedziono, że nie jest toksyczna. Dodatkowo, naukowcy odkryli, że kurkuma (dokładniej chodzi o aktywny składnik kurkumina) może mieć wpływ na więcej niż 100 różnych ścieżek dostania się do komórki.

Oprócz zwalczania komórek rakowych (w tym rak trzustki) kurkumina również ma prozdrowotny wpływ na choroby wątroby, zaburzenia autoimmunologiczne, choroby sercowo-naczyniowe, neurologiczne i choroby metaboliczne 

Zarówno kurkumina, jak i resweratrol wywołują zmiany epigenetyczne

Co to są zmiany epigenetyczne? 

Zmiany epigenetyczne to zmiany ekspresji genu, których nie da się wytłumaczyć zmianami sekwencji DNA. Są one najczęściej występującymi zjawiskami molekularnymi w przypadku wielu nowotworów, odwracalnymi pod wpływem działania substancji chemicznych. Do dwóch głównych mechanizmów epigenetycznych zalicza się modyfikację ekspresji genów przez me-tylację dwunukleotydow CpG oraz zmiany struktury chromatyny indukowane zmianami w obrębie białek histonowych. Zjawiska epigenetyczne są niezwykle interesującym przedmiotem badań nie tylko z punktu widzenia poznawczego, ale także ze względu na możliwość ich wykorzystania w medycynie klinicznej. Nieprawidłowa metylacja (hipo-, bądź hipermetylacja) określonych genów może być markerem toczącego się w organizmie procesu nowotworowego, bywa także specyficzna dla danego typu nowotworu, a nawet może być wykładnikiem progresji. Istnieją więc perspektywy na wykorzystanie zjawisk epigenetycznych dla wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów oraz monitorowania ryzyka ich rozwoju, tym bardziej, że zmiany metylacji są łatwe do wykrycia tradycyjnymi technikami biologii molekularnej. Co więcej, odwracalność procesów epigenetycznych stwarza szansę dla nowych interwencji terapeutycznych.

powyższe wzięłam stąd

TU KUPISZ bardzo dobre nasze LIPOSOMALE TiB

W produktach TiB LIPOSOMAL stosujemy zaawansowaną technologię enkapsulacji liposomalnej, gdzie składniki aktywne zamknięte są w nano-liposomach tj. mikroskopijnych otoczkach tłuszczowych zbudowanych z fosfolipidów, pełniących funkcję ochronną i transportową. Tak chronione składniki trafiają bezpośrednio do krwiobiegu i dalej do komórek organizmu z pominięciem układu pokarmowego co znacznie zwiększa ich skuteczność i biodostępność.


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.